Nasza kolejna realizacja to nowoczesna stodoła z dwoma górnymi tarasami

Rozpoczęliśmy wznoszenie kolejnego domu szkieletowego. Tym razem budowa odbywa się w Rembertowie. Inwestorzy to małżeństwo, które miało jasno nakreśloną wizję stylu swojego wymarzonego domu – miał mieć prostą bryłę z dachem dwuspadowym bez okapów, tzw. nowoczesnej stodoły. Obejrzyj jej wizualizacje przestrzenne, przekroje pomieszczeń, a także pierwsze zdjęcia drewnianego szkieletu.

Dom zaprojektowaliśmy dla Klientów od początku do końca w naszym Biurze architekta. Inwestorzy zainspirowani naszymi poprzednimi realizacjami w stylu nowoczesnych stodół (linki na dole artykułu) i projektami z Internetu, potrafili precyzyjnie określić swoje wymagania wizualne i funkcjonalne wobec budynku. Projektowanie przyspieszyło też szybkie kosztorysowanie po naszej stronie, dzięki czemu Klienci bez zwłoki podejmowali kolejne decyzje, trzymając się ram założonego przez siebie budżetu. Finalna powierzchnia użytkowa domu będzie wynosić 155,5 m2.

Charakterystyczną cechą konstrukcji będą dwa górne tarasy – jeden od strony elewacji frontowej, a drugi, elewacji tylnej. Nasi Klienci zdecydowali się na nie z uwagi na niewielką powierzchnię działki budowlanej. Ponadto dzięki nim, poddasze użytkowe domu będzie bardziej otwarte na otoczenie i widne. Skorzysta na tym również dolny taras, ponieważ powstanie nad nim podcień, który będzie osłaniać domowników przed słońcem i deszczem. W podcieniu znajdować się będzie również główne wejście do domu w części frontowej, co także ma praktyczne zalety.

Dom szkieletowy naszych Klientów będzie nowoczesny nie tylko z wyglądu. Wyposażymy go również w ekologiczne rozwiązania grzewcze i wentylacyjne. Przy i tak niedużym zapotrzebowaniu energetycznym budynku, zapewnią one jeszcze niższe rachunki za prąd.

Ciepło lub chłód do wnętrz domu – w zależności od pory roku – dostarczać będzie gruntowa pompa ciepła w wariancie nawiewnym. Zarówno w zimie, jak i w lecie będą one odzyskiwane przez rekuperator o sprawności ponad 90 procent.

Dodatkowym źródłem ogrzewania będzie kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza przez wentylację.

Wizualizacje domu (BIMX)


Elewacja boczna-lewa. Widok od wschodu.


Elewacja boczna-prawa. Widok od zachodu.


Elewacja frontowa. Widok od północy.


Elewacja tylna. Widok od południa.

Rzuty parteru i poddasza użytkowego


Parter: salon - 32,1 m2, kuchnia - 8,5 m2, spiżarnia - 4,3 m2, gabinet - 5,3 m2, pomieszczenie techniczne - 2,7 m2, wiatrołap - 4 m2, WC - 2,1 m2, garaż - 21,3 m2.


Poddasze: pokój - 12 m2, pokój - 17,1 m2, pokój - 15 m2, garderoba - 2,8 m2, garderoba - 3,6 m2, garderoba - 2,7 m2, łazienka z WC - 5,8 m2, łazienka z WC - 4,3 m2, schody - 4,8 m2, hall - 7,1 m2.

Pierwsze zdjęcia drewnianego szkieletu


Widok na początki konstrukcji od strony elewacji bocznej-lewej.


Widok na tylną część konstrukcji.

Przykłady gotowych domów szkieletowych Top Bud® w stylu nowoczesna stodoła

Realizujemy obecnie jeszcze jedną podobną inwestycję w okolicach Góry Kalwarii, o której pisaliśmy w artykule: Budujemy kolejną nowoczesną stodołę w technologii szkieletowej.

Za około dwa tygodnie, po zejściu z placu budowy ekipy naszych cieśli, zaprezentujemy efekty ich pracy w oddzielnym artykule.

SLIDER

Jeśli jest Ci trudno zdecydować się na gotowy projekt domu murowanego do adaptacji lub nie chcesz projektować swojego domu indywidualnie od A do Z, to przygotowaliśmy dla Ciebie propozycje gotowych projektów domów szkieletowych Top Bud®. Pamiętaj, że każdy z prezentowanych w tym dziale projektów możemy jeszcze dostosować do Twoich wymagań mieszkaniowych, estetycznych i instalacyjnych lub od razu wybudować na jego podstawie dom.

czytaj

W tym dziale naszego serwisu internetowego zgromadziliśmy dla Ciebie filmy, w których ukazujemy różne zagadnienia wynikające z budowy domów szkieletowych przez naszą firmę. Dzięki nim prześledzisz rozwiązania techniczne i materiałowe, które stosujemy w trakcie realizacji inwestycji naszych Klientów. W filmach poruszamy również tematy finansowe powiązane z budową energooszczędnych domów Top Bud®. Zachęcamy Cię serdecznie do oglądania.

czytaj

Technologia szkieletowa

W tym dziale zamieściliśmy pomocne informacje na temat zasad budowy domów szkieletowych, które obowiązują w naszej firmie. Dowiedz się, jak wznosimy taki dom i z jakich materiałów. Obejrzyj zdjęcia i filmy z jego budowy. Przygotowaliśmy je dla Ciebie, aby ułatwić Ci zrozumienie, skąd bierze się wytrzymałość i energooszczędność domów szkieletowych Top Bud®.

czytaj

Prezentujemy niektóre przykłady domów szkieletowych naszych Klientów, które wybudowaliśmy od 2016 roku do teraz. W sumie na swoim koncie mamy blisko 700 zrealizowanych inwestycji, a wśród nich domy parterowe, z poddaszem użytkowym, piętrem, szeregowe i w zabudowie bliźniaczej. Wybudowaliśmy też dwa nadmorskie pensjonaty, biurowiec dla firmy, przedszkole i placówkę medyczną pod nadzorem warszawskiego konserwatora zabytków. Starsze realizacje chętnie zaprezentujemy Ci podczas spotkania w siedzibie naszej firmy.

czytaj

JAK PRACUJEMY

W tym dziale znajdziesz odpowiedzi na pytania o nasz zakres obsługi Klientów przed budową domu szkieletowego, w jej trakcie, i po zakończeniu. Dzięki nim dowiesz się, jak krok po kroku zrealizujemy Twoją inwestycję i jak będziesz uczestniczyć w tym procesie.

czytaj

AKTUALNOŚCI

Bądź na czasie z najważniejszymi wydarzeniami w naszej firmie. Zachęcamy Cię do śledzenia kolejnych realizacji domów naszych Klientów, ciekawych artykułów o technologii szkieletowej oraz materiałach budowlanych, projektach architektonicznych, systemach grzewczych, wentylacyjnych, itd. Treści, które publikujemy w naszych Aktualnościach uzupełniamy licznymi zdjęciami i filmami, które urozmaicą Ci czas zapoznawania się z naszym wykonawstwem domów szkieletowych.

czytaj

DLA INWESTORA

Dlaczego warto zdecydować się na dom szkieletowy? Jakie są jego zalety mieszkaniowe i korzyści finansowe? Ponadto, na jak długo wystarczy taki dom i ile kosztuje jego eksploatacja? Takie i podobne zagadnienia, wyjaśniamy dla Ciebie w tym dziale naszego serwisu.

czytaj

DOMY ENERGOOSZCZĘDNE

Tutaj zebraliśmy dla Ciebie informacje, które warto znać rozważając budowę domu w technologii szkieletowej-drewnianej przez naszą firmę. Dzięki nim dowiesz się więcej o korzyściach takiej inwestycji. Wiedza, którą się z Tobą dzielimy, jest efektem naszego, blisko 30-letniego doświadczenia w projektowaniu i budowie domów w tej technologii.

czytaj

O NAS

Tutaj znajdziesz przydatne informacje o naszej firmie – jej historii, zapleczu technicznym, pracownikach, szkoleniach, działalności pozakomercyjnej, itd. Jeśli zastanawiasz się nad powierzeniem budowy Twojego wymarzonego domu szkieletowego naszej firmie, dowiedz się kim jesteśmy.

czytaj

OFERTA

Dowiedz się, jak pomożemy w budowie wymarzonego domu szkieletowego, ile kosztuje taka inwestycja w różnych wariantach, a także, jaką gwarancję otrzymasz od naszej firmy po jej ukończeniu. Znajdziesz tu również opis wartości dodanych naszej obsługi inwestorskiej. Jeśli zdecydujesz się na budowę domu szkieletowego przez naszą firmę, skorzystasz z nich, jak każdy dotychczasowy Klient Top Bud®. Zatem zachęcamy Cię serdecznie do zapoznania się z naszą ofertą.

czytaj

powrót do góry