Dom szkieletowy z poddaszem użytkowym 231,4 m2 w Pęcicach Małych

Jest jedną z najbardziej charakterystycznych inwestycji, jakie zrealizowaliśmy w ciągu ostatnich lat. Posiada nietypowe wykończenie elewacji w postaci naturalnych kafli ceglanych. Z zewnątrz w ogóle nie wygląda na dom szkieletowy-drewniany, a jednak nim jest i posiada wszystkie zalety budynku w tej energooszczędnej technologii.

Charakterystyczną cechą budynku jest też duży stropodach o powierzchni prawie 40 m2, znajdujący się nad dwustanowiskowym garażem. Może być zaadoptowany na ogród dachowy. Dom ma też modną bryłę nowoczesnej stodoły z licznymi przeszkleniami. Autorem jego projektu jest nasz firmowy architekt.

Dom ogrzewa zimą i chłodzi latem gruntowa pompa ciepła amerykańskiej firmy WaterFurnace®, której jednostki centralne są naszym standardem. W domach szkieletowych Top Bud® zainstalowaliśmy już blisko 300 sztuk takich pomp.

Alternatywnym ogrzewaniem jest kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza przez wentylację wspomaganą rekuperatorem, który ma sprawność jego odzysku na poziomie aż 90 procent. To sprawia, że Klienci oszczędzają aż 40 groszy z każdej złotówki wydanej na ogrzewanie.

Szacujemy, że koszt energii elektrycznej do ogrzania prezentowanego domu przez sześć miesięcy zimowych pompą ciepła to tylko 1500 złotych.

Ciepłą wodę użytkową przygotowuje terma wody, wyposażona w oddzielną pompę ciepła, która również generuje bardzo niskie koszty z tego tytułu.

Prezentowany dom szkieletowy budowaliśmy sześć miesięcy.


Elewacja frontowa i elewacja boczna-prawa.


Elewacja boczna-lewa i elewacja tylna z tarasem.


Elewacja tylna.

Elewacja boczna-lewa i elewacja frontowa.

SLIDER

Technologia szkieletowa

W tym dziale zamieściliśmy pomocne informacje na temat zasad budowy domów szkieletowych, które obowiązują w naszej firmie. Dowiedz się, jak wznosimy taki dom i z jakich materiałów. Obejrzyj zdjęcia i filmy z jego budowy. Przygotowaliśmy je dla Ciebie, aby ułatwić Ci zrozumienie, skąd bierze się wytrzymałość i energooszczędność domów szkieletowych Top Bud®.

czytaj

Prezentujemy niektóre przykłady domów szkieletowych naszych Klientów, które wybudowaliśmy od 2016 roku do teraz. W sumie na swoim koncie mamy blisko 700 zrealizowanych inwestycji, a wśród nich domy parterowe, z poddaszem użytkowym, piętrem, szeregowe i w zabudowie bliźniaczej. Wybudowaliśmy też dwa nadmorskie pensjonaty, biurowiec dla firmy, przedszkole i placówkę medyczną pod nadzorem warszawskiego konserwatora zabytków. Starsze realizacje chętnie zaprezentujemy Ci podczas spotkania w siedzibie naszej firmy.

czytaj

JAK PRACUJEMY

W tym dziale znajdziesz odpowiedzi na pytania o nasz zakres obsługi Klientów przed budową domu szkieletowego, w jej trakcie, i po zakończeniu. Dzięki nim dowiesz się, jak krok po kroku zrealizujemy Twoją inwestycję i jak będziesz uczestniczyć w tym procesie.

czytaj

AKTUALNOŚCI

Bądź na czasie z najważniejszymi wydarzeniami w naszej firmie. Zachęcamy Cię do śledzenia kolejnych realizacji domów naszych Klientów, ciekawych artykułów o technologii szkieletowej oraz materiałach budowlanych, projektach architektonicznych, systemach grzewczych, wentylacyjnych, itd. Treści, które publikujemy w naszych Aktualnościach uzupełniamy licznymi zdjęciami i filmami, które urozmaicą Ci czas zapoznawania się z naszym wykonawstwem domów szkieletowych.

czytaj

DLA INWESTORA

Dlaczego warto zdecydować się na dom szkieletowy? Jakie są jego zalety mieszkaniowe i korzyści finansowe? Ponadto, na jak długo wystarczy taki dom i ile kosztuje jego eksploatacja? Takie i podobne zagadnienia, wyjaśniamy dla Ciebie w tym dziale naszego serwisu.

czytaj

DOMY ENERGOOSZCZĘDNE

Tutaj zebraliśmy dla Ciebie informacje, które warto znać rozważając budowę domu w technologii szkieletowej-drewnianej przez naszą firmę. Dzięki nim dowiesz się więcej o korzyściach takiej inwestycji. Wiedza, którą się z Tobą dzielimy, jest efektem naszego, blisko 30-letniego doświadczenia w projektowaniu i budowie domów w tej technologii.

czytaj

O NAS

Tutaj znajdziesz przydatne informacje o naszej firmie – jej historii, zapleczu technicznym, pracownikach, szkoleniach, działalności pozakomercyjnej, itd. Jeśli zastanawiasz się nad powierzeniem budowy Twojego wymarzonego domu szkieletowego naszej firmie, dowiedz się kim jesteśmy.

czytaj

OFERTA

Dowiedz się, jak pomożemy w budowie wymarzonego domu szkieletowego, ile kosztuje taka inwestycja w różnych wariantach, a także, jaką gwarancję otrzymasz od naszej firmy po jej ukończeniu. Znajdziesz tu również opis wartości dodanych naszej obsługi inwestorskiej. Jeśli zdecydujesz się na budowę domu szkieletowego przez naszą firmę, skorzystasz z nich, jak każdy dotychczasowy Klient Top Bud®. Zatem zachęcamy Cię serdecznie do zapoznania się z naszą ofertą.

czytaj

powrót do góry