Dwa domy szkieletowe z poddaszem użytkowym 160 i 126 m2 w Kozerkach

Oba domy są wspólną inwestycją rodziny dwupokoleniowej. W większym z nich zamieszkało małżeństwo z dwójką dzieci, a w mniejszym, starsza osoba, której marzeniem było przeniesienie się w spokojną okolicę poza miastem tuż obok krewnych.

Zgodnie z życzeniem inwestorów, domy miały mieć proste bryły z dachem dwuspadowym, przypominające formą tzw. nowoczesną stodołę. Priorytetem było też osiągnięcie jak najlepszych parametrów energooszczędności. Stąd zdecydowali się na domy w technologii szkieletowej naszej firmy o zapotrzebowaniu energetycznym poniżej 60 kWh na każdy m2 powierzchni użytkowej na rok.

Konsekwentnie Inwestorzy z góry zdecydowali się też na dwa oddzielne systemy pomp ciepła z wymiennikami gruntowymi. Ponadto, po zaaprobowaniu naszej oferty, otrzymali od nas dwie jednostki centralne rekuperatorów gratis, w związku z tym, że każdy z budynków był większy niż 120 m2.

Dzięki rekuperatorom, koszty ogrzewania obu domów są aż o czterdzieści procent niższe. Dodajmy do tego, że ogrzewanie to realizują gruntowe pompy ciepła, więc opłaty z tego tytułu są naprawdę niskie. Koszt dla mniejszego domu za całą zimę wynosi około 1000 złotych, zaś dla większego, ca. 1500 złotych.

Alternatywne ogrzewanie w domach zapewniają kominki z rozprowadzeniem ciepłego powietrza przez wentylację. Poza ich instalacją w salonach, wykonaliśmy do nich również ozdobne zabudowy według pomysłów naszych Klientów.

Indywidualne projekty obu domów zostały wykonane w naszym Biurze architekta na podstawie ogólnych koncepcji brył i planów wnętrz, które dostarczyli nam Inwestorzy.

Przez cały etap projektowania mieli oni wgląd w prace cząstkowe zarówno na spotkaniach w siedzibie naszej firmy, jak też za pośrednictwem e-maili z rysunkami, które do nich wysyłaliśmy. Dzięki temu mogli łatwo zadawać nam pytania i wprowadzać zmiany do projektów, które kosztorysowaliśmy niemalże od ręki. To z kolei pomagało im w oszacowywaniu budżetu, który przeznaczyli na budowę swoich domów.

Finalnie projekty ukończyliśmy w ciągu niecałych dwóch miesięcy. Przygotowaliśmy też za Inwestorów wnioski o pozwolenia na budowę, co ułatwiło im organizację formalności w miejscowym urzędzie.

Jeśli wybierzesz gotowy projekt domu murowanego i zakupisz go w Internecie, jego adaptację do technologii szkieletowej wykonamy dla Ciebie bez dodatkowych kosztów w cenie inwestycji.

Budowę domów ukończyliśmy po zaledwie sześciu miesiącach od jej rozpoczęcia.


W pierwszym planie większy z domów szkieletowych o powierzchni 160 m2.


Widok na większy z domów od strony elewacji tylnej, do której zostanie dobudowany drewniany taras.


Mniejszy dom o powierzchni 126 m2.

SLIDER

Jeśli jest Ci trudno zdecydować się na gotowy projekt domu murowanego do adaptacji lub nie chcesz projektować swojego domu indywidualnie od A do Z, to przygotowaliśmy dla Ciebie propozycje gotowych projektów domów szkieletowych Top Bud®. Pamiętaj, że każdy z prezentowanych w tym dziale projektów możemy jeszcze dostosować do Twoich wymagań mieszkaniowych, estetycznych i instalacyjnych lub od razu wybudować na jego podstawie dom.

czytaj

W tym dziale naszego serwisu internetowego zgromadziliśmy dla Ciebie filmy, w których ukazujemy różne zagadnienia wynikające z budowy domów szkieletowych przez naszą firmę. Dzięki nim prześledzisz rozwiązania techniczne i materiałowe, które stosujemy w trakcie realizacji inwestycji naszych Klientów. W filmach poruszamy również tematy finansowe powiązane z budową energooszczędnych domów Top Bud®. Zachęcamy Cię serdecznie do oglądania.

czytaj

Technologia szkieletowa

W tym dziale zamieściliśmy pomocne informacje na temat zasad budowy domów szkieletowych, które obowiązują w naszej firmie. Dowiedz się, jak wznosimy taki dom i z jakich materiałów. Obejrzyj zdjęcia i filmy z jego budowy. Przygotowaliśmy je dla Ciebie, aby ułatwić Ci zrozumienie, skąd bierze się wytrzymałość i energooszczędność domów szkieletowych Top Bud®.

czytaj

Prezentujemy niektóre przykłady domów szkieletowych naszych Klientów, które wybudowaliśmy od 2016 roku do teraz. W sumie na swoim koncie mamy blisko 700 zrealizowanych inwestycji, a wśród nich domy parterowe, z poddaszem użytkowym, piętrem, szeregowe i w zabudowie bliźniaczej. Wybudowaliśmy też dwa nadmorskie pensjonaty, biurowiec dla firmy, przedszkole i placówkę medyczną pod nadzorem warszawskiego konserwatora zabytków. Starsze realizacje chętnie zaprezentujemy Ci podczas spotkania w siedzibie naszej firmy.

czytaj

JAK PRACUJEMY

W tym dziale znajdziesz odpowiedzi na pytania o nasz zakres obsługi Klientów przed budową domu szkieletowego, w jej trakcie, i po zakończeniu. Dzięki nim dowiesz się, jak krok po kroku zrealizujemy Twoją inwestycję i jak będziesz uczestniczyć w tym procesie.

czytaj

AKTUALNOŚCI

Bądź na czasie z najważniejszymi wydarzeniami w naszej firmie. Zachęcamy Cię do śledzenia kolejnych realizacji domów naszych Klientów, ciekawych artykułów o technologii szkieletowej oraz materiałach budowlanych, projektach architektonicznych, systemach grzewczych, wentylacyjnych, itd. Treści, które publikujemy w naszych Aktualnościach uzupełniamy licznymi zdjęciami i filmami, które urozmaicą Ci czas zapoznawania się z naszym wykonawstwem domów szkieletowych.

czytaj

DLA INWESTORA

Dlaczego warto zdecydować się na dom szkieletowy? Jakie są jego zalety mieszkaniowe i korzyści finansowe? Ponadto, na jak długo wystarczy taki dom i ile kosztuje jego eksploatacja? Takie i podobne zagadnienia, wyjaśniamy dla Ciebie w tym dziale naszego serwisu.

czytaj

DOMY ENERGOOSZCZĘDNE

Tutaj zebraliśmy dla Ciebie informacje, które warto znać rozważając budowę domu w technologii szkieletowej-drewnianej przez naszą firmę. Dzięki nim dowiesz się więcej o korzyściach takiej inwestycji. Wiedza, którą się z Tobą dzielimy, jest efektem naszego, blisko 30-letniego doświadczenia w projektowaniu i budowie domów w tej technologii.

czytaj

O NAS

Tutaj znajdziesz przydatne informacje o naszej firmie – jej historii, zapleczu technicznym, pracownikach, szkoleniach, działalności pozakomercyjnej, itd. Jeśli zastanawiasz się nad powierzeniem budowy Twojego wymarzonego domu szkieletowego naszej firmie, dowiedz się kim jesteśmy.

czytaj

OFERTA

Dowiedz się, jak pomożemy w budowie wymarzonego domu szkieletowego, ile kosztuje taka inwestycja w różnych wariantach, a także, jaką gwarancję otrzymasz od naszej firmy po jej ukończeniu. Znajdziesz tu również opis wartości dodanych naszej obsługi inwestorskiej. Jeśli zdecydujesz się na budowę domu szkieletowego przez naszą firmę, skorzystasz z nich, jak każdy dotychczasowy Klient Top Bud®. Zatem zachęcamy Cię serdecznie do zapoznania się z naszą ofertą.

czytaj

powrót do góry