Dom szkieletowy z poddaszem użytkowym 162 m2 w Wiązownie

Nasza Klientka chciała wybudować energooszczędny i modny dom w minimalistycznej bryle tzw. nowoczesnej stodoły. Projekt takiego domu należało wykonać od samego początku. Zleciła więc to zdanie naszej firmie. Tym samym zdecydowała się na jego budowę w technologii szkieletowej-drewnianej.

Inwestorka znała jakość naszego wykonawstwa zanim pojawiła się w naszej firmie. 24 lata wcześniej w tej samej miejscowości wybudowaliśmy pierwszy dom szkieletowy dla jej teściów. Następnie drugi, ponieważ wcześniejszy budynek musiał zostać rozebrany w związku z modernizacją drogi krajowej S17 z Warszawy do Lublina. Klientka nie miała więc wątpliwości, że jeśli zdecyduje się na dom w takiej technologii, to jego realizację powierzy nam.

Pierwsza wersja indywidualnego projektu powstała w ciągu kilku tygodni przy aktywnym współudziale Inwestorki, która bardzo szczegółowo analizowała zarówno wygląd zewnętrzny przyszłego domu, jak i układ funkcjonalny jego wnętrz. Po zatwierdzeniu projektu i uzyskaniu pozwolenia na budowę w Starostwie Powiatowym w Otwocku ruszyliśmy z pracami niemalże z dnia na dzień.

W trakcie wznoszenia konstrukcji Inwestorka nagle zmieniła zdanie względem ostatecznej bryły budynku i poprosiła naszego architekta o wprowadzenie zmiany polegającej na wydłużeniu dachu w kierunku elewacji bocznej-lewej i bocznej-prawej. W ten sposób po obu stronach budynku pojawiło się wysokie zadaszenie które z jednej strony częściowo zakrywa taras. Bryła domu stała się dzięki temu ciekawsza i nabierała bardziej nowoczesnego wyglądu.

Dom miał zapewniać Inwestorce dużą energooszczędność. Finalnie jego zapotrzebowanie energetyczne wynosi poniżej 60 kWh/m2/rok. Przy tym, wnętrza ogrzewa pompa ciepła z pionowym wymiennikiem pionowym w wariancie nawiewnym, która też zapewnia mieszkańcom chłodzenie latem. Urządzenie zużywa mało energii elektrycznej. Koszt ogrzania prezentowanego domu przez 6 miesięcy zimowych oscyluje wokół kwoty tylko 1600 złotych.

Oszczędności z tytułu ogrzewania generuje również rekuperator, w który wyposażyliśmy budynek. Dzięki urządzeniu właściciele domu płacą za ciepło o 40 procent mniej.

Alternatywnym ogrzewaniem w domu jest kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza przez wentylację o mocy grzewczej 8 kW. Wykonaliśmy do niego ozdobną zabudowę według oryginalnego pomysłu Inwestorki.

Realizacja tej inwestycji zajęła nam niecałe sześć miesięcy.


Elewacja boczna-prawa z tarasem i elewacja frontowa.


Elewacja tylna i elewacja boczna-prawa.


Fragment elewacji frontowej.

SLIDER

Jeśli jest Ci trudno zdecydować się na gotowy projekt domu murowanego do adaptacji lub nie chcesz projektować swojego domu indywidualnie od A do Z, to przygotowaliśmy dla Ciebie propozycje gotowych projektów domów szkieletowych Top Bud®. Pamiętaj, że każdy z prezentowanych w tym dziale projektów możemy jeszcze dostosować do Twoich wymagań mieszkaniowych, estetycznych i instalacyjnych lub od razu wybudować na jego podstawie dom.

czytaj

W tym dziale naszego serwisu internetowego zgromadziliśmy dla Ciebie filmy, w których ukazujemy różne zagadnienia wynikające z budowy domów szkieletowych przez naszą firmę. Dzięki nim prześledzisz rozwiązania techniczne i materiałowe, które stosujemy w trakcie realizacji inwestycji naszych Klientów. W filmach poruszamy również tematy finansowe powiązane z budową energooszczędnych domów Top Bud®. Zachęcamy Cię serdecznie do oglądania.

czytaj

Technologia szkieletowa

W tym dziale zamieściliśmy pomocne informacje na temat zasad budowy domów szkieletowych, które obowiązują w naszej firmie. Dowiedz się, jak wznosimy taki dom i z jakich materiałów. Obejrzyj zdjęcia i filmy z jego budowy. Przygotowaliśmy je dla Ciebie, aby ułatwić Ci zrozumienie, skąd bierze się wytrzymałość i energooszczędność domów szkieletowych Top Bud®.

czytaj

Prezentujemy niektóre przykłady domów szkieletowych naszych Klientów, które wybudowaliśmy od 2016 roku do teraz. W sumie na swoim koncie mamy blisko 700 zrealizowanych inwestycji, a wśród nich domy parterowe, z poddaszem użytkowym, piętrem, szeregowe i w zabudowie bliźniaczej. Wybudowaliśmy też dwa nadmorskie pensjonaty, biurowiec dla firmy, przedszkole i placówkę medyczną pod nadzorem warszawskiego konserwatora zabytków. Starsze realizacje chętnie zaprezentujemy Ci podczas spotkania w siedzibie naszej firmy.

czytaj

JAK PRACUJEMY

W tym dziale znajdziesz odpowiedzi na pytania o nasz zakres obsługi Klientów przed budową domu szkieletowego, w jej trakcie, i po zakończeniu. Dzięki nim dowiesz się, jak krok po kroku zrealizujemy Twoją inwestycję i jak będziesz uczestniczyć w tym procesie.

czytaj

AKTUALNOŚCI

Bądź na czasie z najważniejszymi wydarzeniami w naszej firmie. Zachęcamy Cię do śledzenia kolejnych realizacji domów naszych Klientów, ciekawych artykułów o technologii szkieletowej oraz materiałach budowlanych, projektach architektonicznych, systemach grzewczych, wentylacyjnych, itd. Treści, które publikujemy w naszych Aktualnościach uzupełniamy licznymi zdjęciami i filmami, które urozmaicą Ci czas zapoznawania się z naszym wykonawstwem domów szkieletowych.

czytaj

DLA INWESTORA

Dlaczego warto zdecydować się na dom szkieletowy? Jakie są jego zalety mieszkaniowe i korzyści finansowe? Ponadto, na jak długo wystarczy taki dom i ile kosztuje jego eksploatacja? Takie i podobne zagadnienia, wyjaśniamy dla Ciebie w tym dziale naszego serwisu.

czytaj

DOMY ENERGOOSZCZĘDNE

Tutaj zebraliśmy dla Ciebie informacje, które warto znać rozważając budowę domu w technologii szkieletowej-drewnianej przez naszą firmę. Dzięki nim dowiesz się więcej o korzyściach takiej inwestycji. Wiedza, którą się z Tobą dzielimy, jest efektem naszego, blisko 30-letniego doświadczenia w projektowaniu i budowie domów w tej technologii.

czytaj

O NAS

Tutaj znajdziesz przydatne informacje o naszej firmie – jej historii, zapleczu technicznym, pracownikach, szkoleniach, działalności pozakomercyjnej, itd. Jeśli zastanawiasz się nad powierzeniem budowy Twojego wymarzonego domu szkieletowego naszej firmie, dowiedz się kim jesteśmy.

czytaj

OFERTA

Dowiedz się, jak pomożemy w budowie wymarzonego domu szkieletowego, ile kosztuje taka inwestycja w różnych wariantach, a także, jaką gwarancję otrzymasz od naszej firmy po jej ukończeniu. Znajdziesz tu również opis wartości dodanych naszej obsługi inwestorskiej. Jeśli zdecydujesz się na budowę domu szkieletowego przez naszą firmę, skorzystasz z nich, jak każdy dotychczasowy Klient Top Bud®. Zatem zachęcamy Cię serdecznie do zapoznania się z naszą ofertą.

czytaj

powrót do góry