Indywidualny projekt domu powstał w naszym Biurze architekta. Inwestor bardzo mocno zaangażował się w proces jego wykonywania. Bacznie śledził efekty prac cząstkowych i na bieżąco wnosił swoje uwagi względem rozwiązań architektonicznych budynku. Pomagała mu w tym komputerowa wizualizacja przestrzenna domu, którą otrzymał od naszej firmy. Dzięki niej mógł wygodnie śledzić zarówno powstające wnętrza, jak i bryłę przyszłego domu.
Nowoczesny i modny wygląd domu będzie wynikać nie tylko z jego formy architektonicznej i licznych przeszkleń, lecz także z oryginalnych wykończeń elewacji. Na trzech z nich zamiast tynku silikatowo-silikonowego, wykonamy warstwę z desek elewacyjnych z trwałego modrzewia. Czwartą elewację – podobnie jak dach – pokryjemy blachą na rąbek stojący, charakterystyczną dla nowoczesnych stodół.
Dom będzie się też wyróżniać dwuskrzydłowym tarasem górnym, który wybudujemy wzdłuż elewacji południowej i zachodniej. Pod nim zaś powstanie zadaszenie dolnego tarasu, do którego prowadzić będą przesuwne drzwi z salonu i sypialni małżeńskiej.
Za ogrzewanie wnętrz parteru będą odpowiadać elektryczne maty podłogowe, a poddasza, naścienne grzejniki konwektorowe. Alternatywnym ogrzewaniem całego domu będzie kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza przez wentylację, a dokładniej, tzw. koza o mocy 10 kW.
W domu wykonamy wymuszoną wentylację z rekuperatorem fińskiej firmy Vallox o ponad 90-procentowej wydajności odzysku ciepła podczas wymiany powietrza z wnętrz. Ten nowoczesny system da mieszkańcom oszczędności z tytułu ogrzewania na poziomie 40 procent.
Ponadto nasz Klient zdecydował się już na instalację paneli fotowoltaicznych, która jeszcze obniży – i to wyraźnie – bieżące koszty ogrzewania.
Wizualizacje bryły domu
Elewacja boczna-lewa od południa i elewacja frontowa od wschodu.
Elewacja tylna-zachodnia i elewacja boczna-lewa od południa.
Elewacja boczna-prawa od północy i elewacja tylna-zachodnia.
Elewacja boczna-prawa od północy i elewacja frontowa-wschodnia.
Śledzenie wnętrz przyszłego domu
Wizualizacje elektroniczne, które dostarczamy naszym Klientom na etapie projektowania domów, dają im możliwość tzw. śledzenia wnętrz. Dzięki temu można łatwiej wyobrazić sobie ich docelową przestrzeń. Można również wpasować w nie bryły mebli i sprawdzić w ten sposób ich ustawność.
Kadr z wnętrza salonu z jadalnią i fragmentem klatki schodowej. Dzięki elektronicznej wizualizacji, jeszcze przed rozpoczęciem budowy, Inwestor możne się przemieszczać po całym domu i miarodajnie oceniać to, czy wnętrza odpowiadają jego oczekiwaniom.
Pierwsze prace budowlane
Widok na fundament i początek konstrukcji szkieletowej parteru od strony przyszłej elewacji frontowej i elewacji bocznej-lewej.
Dotychczas wykonaliśmy tradycyjny fundament z bloczka na ławie fundamentowej-zbrojonej. Do niego przymocowaliśmy przy pomocy śrub ściany szkieletowe parteru, które od fundamentu odizolowaliśmy podwaliną składającą się z warstwy masy asfaltowej, papy fundamentowej, folii fundamentowej, pianki dylatacyjnej, kolejnej warstwy folii fundamentowej, deski sosnowej impregnowanej ciśnieniowo. Taka izolacja pozioma skutecznie zabezpieczy drewniany szkielet przed przenikaniem do niego wilgoci z fundamentu.
Wkrótce zaprezentujemy w dziale Aktualności dalsze etapy prac budowlanych przy tej inwestycji.