Budujemy kolejną nowoczesną stodołę w technologii szkieletowej

Domy z dachem dwuspadowym bez okapów i z dużymi przeszkleniami, cieszą się dużym zainteresowaniem szczególnie młodszej części naszych Klientów. I tak jest tym razem. Inwestor zapragnął zamieszkać w domu w takim właśnie stylu, a my rozpoczęliśmy jego realizuję. Obejrzyj pierwsze zdjęcie z budowy oraz wizualizacje przestrzenne budynku.

Indywidualny projekt domu powstał w naszym Biurze architekta. Inwestor bardzo mocno zaangażował się w proces jego wykonywania. Bacznie śledził efekty prac cząstkowych i na bieżąco wnosił swoje uwagi względem rozwiązań architektonicznych budynku. Pomagała mu w tym komputerowa wizualizacja przestrzenna domu, którą otrzymał od naszej firmy. Dzięki niej mógł wygodnie śledzić zarówno powstające wnętrza, jak i bryłę przyszłego domu.

Nowoczesny i modny wygląd domu będzie wynikać nie tylko z jego formy architektonicznej i licznych przeszkleń, lecz także z oryginalnych wykończeń elewacji. Na trzech z nich zamiast tynku silikatowo-silikonowego, wykonamy warstwę z desek elewacyjnych z trwałego modrzewia. Czwartą elewację – podobnie jak dach – pokryjemy blachą na rąbek stojący, charakterystyczną dla nowoczesnych stodół.

Dom będzie się też wyróżniać dwuskrzydłowym tarasem górnym, który wybudujemy wzdłuż elewacji południowej i zachodniej. Pod nim zaś powstanie zadaszenie dolnego tarasu, do którego prowadzić będą przesuwne drzwi z salonu i sypialni małżeńskiej.

Za ogrzewanie wnętrz parteru będą odpowiadać elektryczne maty podłogowe, a poddasza, naścienne grzejniki konwektorowe. Alternatywnym ogrzewaniem całego domu będzie kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza przez wentylację, a dokładniej, tzw. koza o mocy 10 kW.

W domu wykonamy wymuszoną wentylację z rekuperatorem fińskiej firmy Vallox o ponad 90-procentowej wydajności odzysku ciepła podczas wymiany powietrza z wnętrz. Ten nowoczesny system da mieszkańcom oszczędności z tytułu ogrzewania na poziomie 40 procent.

Ponadto nasz Klient zdecydował się już na instalację paneli fotowoltaicznych, która jeszcze obniży – i to wyraźnie – bieżące koszty ogrzewania.

Wizualizacje bryły domu


Elewacja boczna-lewa od południa i elewacja frontowa od wschodu.


Elewacja tylna-zachodnia i elewacja boczna-lewa od południa.


Elewacja boczna-prawa od północy i elewacja tylna-zachodnia.


Elewacja boczna-prawa od północy i elewacja frontowa-wschodnia.

Śledzenie wnętrz przyszłego domu

Wizualizacje elektroniczne, które dostarczamy naszym Klientom na etapie projektowania domów, dają im możliwość tzw. śledzenia wnętrz. Dzięki temu można łatwiej wyobrazić sobie ich docelową przestrzeń. Można również wpasować w nie bryły mebli i sprawdzić w ten sposób ich ustawność.


Kadr z wnętrza salonu z jadalnią i fragmentem klatki schodowej. Dzięki elektronicznej wizualizacji, jeszcze przed rozpoczęciem budowy, Inwestor możne się przemieszczać po całym domu i miarodajnie oceniać to, czy wnętrza odpowiadają jego oczekiwaniom.

Pierwsze prace budowlane

Widok na fundament i początek konstrukcji szkieletowej parteru od strony przyszłej elewacji frontowej i elewacji bocznej-lewej.

Dotychczas wykonaliśmy tradycyjny fundament z bloczka na ławie fundamentowej-zbrojonej. Do niego przymocowaliśmy przy pomocy śrub ściany szkieletowe parteru, które od fundamentu odizolowaliśmy podwaliną składającą się z warstwy masy asfaltowej, papy fundamentowej, folii fundamentowej, pianki dylatacyjnej, kolejnej warstwy folii fundamentowej, deski sosnowej impregnowanej ciśnieniowo. Taka izolacja pozioma skutecznie zabezpieczy drewniany szkielet przed przenikaniem do niego wilgoci z fundamentu.

Wkrótce zaprezentujemy w dziale Aktualności dalsze etapy prac budowlanych przy tej inwestycji.

SLIDER

Jeśli jest Ci trudno zdecydować się na gotowy projekt domu murowanego do adaptacji lub nie chcesz projektować swojego domu indywidualnie od A do Z, to przygotowaliśmy dla Ciebie propozycje gotowych projektów domów szkieletowych Top Bud®. Pamiętaj, że każdy z prezentowanych w tym dziale projektów możemy jeszcze dostosować do Twoich wymagań mieszkaniowych, estetycznych i instalacyjnych lub od razu wybudować na jego podstawie dom.

czytaj

W tym dziale naszego serwisu internetowego zgromadziliśmy dla Ciebie filmy, w których ukazujemy różne zagadnienia wynikające z budowy domów szkieletowych przez naszą firmę. Dzięki nim prześledzisz rozwiązania techniczne i materiałowe, które stosujemy w trakcie realizacji inwestycji naszych Klientów. W filmach poruszamy również tematy finansowe powiązane z budową energooszczędnych domów Top Bud®. Zachęcamy Cię serdecznie do oglądania.

czytaj

Technologia szkieletowa

W tym dziale zamieściliśmy pomocne informacje na temat zasad budowy domów szkieletowych, które obowiązują w naszej firmie. Dowiedz się, jak wznosimy taki dom i z jakich materiałów. Obejrzyj zdjęcia i filmy z jego budowy. Przygotowaliśmy je dla Ciebie, aby ułatwić Ci zrozumienie, skąd bierze się wytrzymałość i energooszczędność domów szkieletowych Top Bud®.

czytaj

Prezentujemy niektóre przykłady domów szkieletowych naszych Klientów, które wybudowaliśmy od 2016 roku do teraz. W sumie na swoim koncie mamy blisko 700 zrealizowanych inwestycji, a wśród nich domy parterowe, z poddaszem użytkowym, piętrem, szeregowe i w zabudowie bliźniaczej. Wybudowaliśmy też dwa nadmorskie pensjonaty, biurowiec dla firmy, przedszkole i placówkę medyczną pod nadzorem warszawskiego konserwatora zabytków. Starsze realizacje chętnie zaprezentujemy Ci podczas spotkania w siedzibie naszej firmy.

czytaj

JAK PRACUJEMY

W tym dziale znajdziesz odpowiedzi na pytania o nasz zakres obsługi Klientów przed budową domu szkieletowego, w jej trakcie, i po zakończeniu. Dzięki nim dowiesz się, jak krok po kroku zrealizujemy Twoją inwestycję i jak będziesz uczestniczyć w tym procesie.

czytaj

AKTUALNOŚCI

Bądź na czasie z najważniejszymi wydarzeniami w naszej firmie. Zachęcamy Cię do śledzenia kolejnych realizacji domów naszych Klientów, ciekawych artykułów o technologii szkieletowej oraz materiałach budowlanych, projektach architektonicznych, systemach grzewczych, wentylacyjnych, itd. Treści, które publikujemy w naszych Aktualnościach uzupełniamy licznymi zdjęciami i filmami, które urozmaicą Ci czas zapoznawania się z naszym wykonawstwem domów szkieletowych.

czytaj

DLA INWESTORA

Dlaczego warto zdecydować się na dom szkieletowy? Jakie są jego zalety mieszkaniowe i korzyści finansowe? Ponadto, na jak długo wystarczy taki dom i ile kosztuje jego eksploatacja? Takie i podobne zagadnienia, wyjaśniamy dla Ciebie w tym dziale naszego serwisu.

czytaj

DOMY ENERGOOSZCZĘDNE

Tutaj zebraliśmy dla Ciebie informacje, które warto znać rozważając budowę domu w technologii szkieletowej-drewnianej przez naszą firmę. Dzięki nim dowiesz się więcej o korzyściach takiej inwestycji. Wiedza, którą się z Tobą dzielimy, jest efektem naszego, blisko 30-letniego doświadczenia w projektowaniu i budowie domów w tej technologii.

czytaj

O NAS

Tutaj znajdziesz przydatne informacje o naszej firmie – jej historii, zapleczu technicznym, pracownikach, szkoleniach, działalności pozakomercyjnej, itd. Jeśli zastanawiasz się nad powierzeniem budowy Twojego wymarzonego domu szkieletowego naszej firmie, dowiedz się kim jesteśmy.

czytaj

OFERTA

Dowiedz się, jak pomożemy w budowie wymarzonego domu szkieletowego, ile kosztuje taka inwestycja w różnych wariantach, a także, jaką gwarancję otrzymasz od naszej firmy po jej ukończeniu. Znajdziesz tu również opis wartości dodanych naszej obsługi inwestorskiej. Jeśli zdecydujesz się na budowę domu szkieletowego przez naszą firmę, skorzystasz z nich, jak każdy dotychczasowy Klient Top Bud®. Zatem zachęcamy Cię serdecznie do zapoznania się z naszą ofertą.

czytaj

powrót do góry