Dom szkieletowy z poddaszem użytkowym 265 m2 w Czarnowie

Nasi Klienci zdecydowali się na budowę domu z częścią mieszkalną dla osoby niepełnosprawnej, poruszającej się na wózku inwalidzkim. Po przewertowaniu ofert wielu firm, wybrali technologię budowy w szkielecie drewnianym, a nas na wykonawcę swojej inwestycji.

Część powierzchni domu musiała być więc zaprojektowana od samego początku zgodnie z wytycznymi osoby z ograniczeniami ruchowymi. Z uwagi na to, że wybudowaliśmy już kilka budynków mieszkalnych dla Inwestorów z niepełnosprawnościami, doprecyzowanie szczegółów układu funkcjonalnego takiego wnętrza przebiegło bardzo sprawnie. Dzięki temu, nasze biuro architekta wykonało cały projekt indywidualny domu w ciągu niecałych dwóch miesięcy.

Zastosowaliśmy następujące rozwiązania dla osoby niepełnosprawnej:

  • 90-cm otwory drzwiowe;
  • szerokie ciągi komunikacyjne;
  • obniżone punkty włączników świateł i zaworów wody;
  • bezprogowe drzwi wejściowe.

Bryła architektoniczna prezentowanego domu szkieletowego to tzw. nowoczesna stodoła. W tym przypadku, budynek posiada też modne skrzydło pod stropodachem.

Nowoczesna stodoła charakteryzuje się dachem bez okapów o kącie nachylenia 40-45 stopni i licznymi przeszkleniami. Na takich domach idealnie prezentuje się praktyczna blacha na rąbek stojący w kolorze grafit, pod którą wykonujemy pełną, dylatowaną warstwę wzmacniająco-tłumiącą z płyty OSB3 o podwyższonej odporności na wilgoć. Inwestorzy decydujący się na takie domy w naszej firmie, chętnie też wybierają ozdobne wstawki elewacyjne z trwałej termodeski (sosny skandynawskiej impregnowanej ciśnieniowo).

Dom ma nie tylko nowoczesny wygląd. Posiada również energooszczędną instalację grzewczo-chłodzącą z gruntową pompą ciepła w wariancie nawiewnym. Dzięki niej jego ogrzanie przez cały sezon zimowy kosztuje tylko około 2000 tys. złotych. Jest tak dlatego, ponieważ ma niską bezwładność termiczną i wykazuje zapotrzebowanie energetyczne na poziomie zaledwie 60 kWh/m2/rok.

W salonie głównej części mieszkalnej znajduje się również kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza przez wentylację, który może służyć za ogrzewanie alternatywne i miejsce rodzinnej rekreacji.

Odzysk ciepła z powietrza podczas jego wymiany z wnętrz oraz filtrację, realizuje rekuperator renomowanej firmy fińskiej Vallox, której jednostki centralne są naszym standardem.

Budowa domu zajęła nam sześć i pół miesiąca.


Ozdobna termodeska na elewacji frontowej wokół panoramicznego okna kuchennego.


Skrzydło pod stropodachem, w którym znajduje się fragment salonu.


Elewacja boczna-prawa (tarasowa).


Elewacja tylna.


Elewacja frontowa.

SLIDER

Jeśli jest Ci trudno zdecydować się na gotowy projekt domu murowanego do adaptacji lub nie chcesz projektować swojego domu indywidualnie od A do Z, to przygotowaliśmy dla Ciebie propozycje gotowych projektów domów szkieletowych Top Bud®. Pamiętaj, że każdy z prezentowanych w tym dziale projektów możemy jeszcze dostosować do Twoich wymagań mieszkaniowych, estetycznych i instalacyjnych lub od razu wybudować na jego podstawie dom.

czytaj

W tym dziale naszego serwisu internetowego zgromadziliśmy dla Ciebie filmy, w których ukazujemy różne zagadnienia wynikające z budowy domów szkieletowych przez naszą firmę. Dzięki nim prześledzisz rozwiązania techniczne i materiałowe, które stosujemy w trakcie realizacji inwestycji naszych Klientów. W filmach poruszamy również tematy finansowe powiązane z budową energooszczędnych domów Top Bud®. Zachęcamy Cię serdecznie do oglądania.

czytaj

Technologia szkieletowa

W tym dziale zamieściliśmy pomocne informacje na temat zasad budowy domów szkieletowych, które obowiązują w naszej firmie. Dowiedz się, jak wznosimy taki dom i z jakich materiałów. Obejrzyj zdjęcia i filmy z jego budowy. Przygotowaliśmy je dla Ciebie, aby ułatwić Ci zrozumienie, skąd bierze się wytrzymałość i energooszczędność domów szkieletowych Top Bud®.

czytaj

Prezentujemy niektóre przykłady domów szkieletowych naszych Klientów, które wybudowaliśmy od 2016 roku do teraz. W sumie na swoim koncie mamy blisko 700 zrealizowanych inwestycji, a wśród nich domy parterowe, z poddaszem użytkowym, piętrem, szeregowe i w zabudowie bliźniaczej. Wybudowaliśmy też dwa nadmorskie pensjonaty, biurowiec dla firmy, przedszkole i placówkę medyczną pod nadzorem warszawskiego konserwatora zabytków. Starsze realizacje chętnie zaprezentujemy Ci podczas spotkania w siedzibie naszej firmy.

czytaj

JAK PRACUJEMY

W tym dziale znajdziesz odpowiedzi na pytania o nasz zakres obsługi Klientów przed budową domu szkieletowego, w jej trakcie, i po zakończeniu. Dzięki nim dowiesz się, jak krok po kroku zrealizujemy Twoją inwestycję i jak będziesz uczestniczyć w tym procesie.

czytaj

AKTUALNOŚCI

Bądź na czasie z najważniejszymi wydarzeniami w naszej firmie. Zachęcamy Cię do śledzenia kolejnych realizacji domów naszych Klientów, ciekawych artykułów o technologii szkieletowej oraz materiałach budowlanych, projektach architektonicznych, systemach grzewczych, wentylacyjnych, itd. Treści, które publikujemy w naszych Aktualnościach uzupełniamy licznymi zdjęciami i filmami, które urozmaicą Ci czas zapoznawania się z naszym wykonawstwem domów szkieletowych.

czytaj

DLA INWESTORA

Dlaczego warto zdecydować się na dom szkieletowy? Jakie są jego zalety mieszkaniowe i korzyści finansowe? Ponadto, na jak długo wystarczy taki dom i ile kosztuje jego eksploatacja? Takie i podobne zagadnienia, wyjaśniamy dla Ciebie w tym dziale naszego serwisu.

czytaj

DOMY ENERGOOSZCZĘDNE

Tutaj zebraliśmy dla Ciebie informacje, które warto znać rozważając budowę domu w technologii szkieletowej-drewnianej przez naszą firmę. Dzięki nim dowiesz się więcej o korzyściach takiej inwestycji. Wiedza, którą się z Tobą dzielimy, jest efektem naszego, blisko 30-letniego doświadczenia w projektowaniu i budowie domów w tej technologii.

czytaj

O NAS

Tutaj znajdziesz przydatne informacje o naszej firmie – jej historii, zapleczu technicznym, pracownikach, szkoleniach, działalności pozakomercyjnej, itd. Jeśli zastanawiasz się nad powierzeniem budowy Twojego wymarzonego domu szkieletowego naszej firmie, dowiedz się kim jesteśmy.

czytaj

OFERTA

Dowiedz się, jak pomożemy w budowie wymarzonego domu szkieletowego, ile kosztuje taka inwestycja w różnych wariantach, a także, jaką gwarancję otrzymasz od naszej firmy po jej ukończeniu. Znajdziesz tu również opis wartości dodanych naszej obsługi inwestorskiej. Jeśli zdecydujesz się na budowę domu szkieletowego przez naszą firmę, skorzystasz z nich, jak każdy dotychczasowy Klient Top Bud®. Zatem zachęcamy Cię serdecznie do zapoznania się z naszą ofertą.

czytaj

powrót do góry