Część powierzchni domu musiała być więc zaprojektowana od samego początku zgodnie z wytycznymi osoby z ograniczeniami ruchowymi. Z uwagi na to, że wybudowaliśmy już kilka budynków mieszkalnych dla Inwestorów z niepełnosprawnościami, doprecyzowanie szczegółów układu funkcjonalnego takiego wnętrza przebiegło bardzo sprawnie. Dzięki temu, nasze biuro architekta wykonało cały projekt indywidualny domu w ciągu niecałych dwóch miesięcy.
Zastosowaliśmy następujące rozwiązania dla osoby niepełnosprawnej:
- 90-cm otwory drzwiowe;
- szerokie ciągi komunikacyjne;
- obniżone punkty włączników świateł i zaworów wody;
- bezprogowe drzwi wejściowe.
Bryła architektoniczna prezentowanego domu szkieletowego to tzw. nowoczesna stodoła. W tym przypadku, budynek posiada też modne skrzydło pod stropodachem.
Nowoczesna stodoła charakteryzuje się dachem bez okapów o kącie nachylenia 40-45 stopni i licznymi przeszkleniami. Na takich domach idealnie prezentuje się praktyczna blacha na rąbek stojący w kolorze grafit, pod którą wykonujemy pełną, dylatowaną warstwę wzmacniająco-tłumiącą z płyty OSB3 o podwyższonej odporności na wilgoć. Inwestorzy decydujący się na takie domy w naszej firmie, chętnie też wybierają ozdobne wstawki elewacyjne z trwałej termodeski (sosny skandynawskiej impregnowanej ciśnieniowo).
Dom ma nie tylko nowoczesny wygląd. Posiada również energooszczędną instalację grzewczo-chłodzącą z gruntową pompą ciepła w wariancie nawiewnym. Dzięki niej jego ogrzanie przez cały sezon zimowy kosztuje tylko około 2000 tys. złotych. Jest tak dlatego, ponieważ ma niską bezwładność termiczną i wykazuje zapotrzebowanie energetyczne na poziomie zaledwie 60 kWh/m2/rok.
W salonie głównej części mieszkalnej znajduje się również kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza przez wentylację, który może służyć za ogrzewanie alternatywne i miejsce rodzinnej rekreacji.
Odzysk ciepła z powietrza podczas jego wymiany z wnętrz oraz filtrację, realizuje rekuperator renomowanej firmy fińskiej Vallox, której jednostki centralne są naszym standardem.
Budowa domu zajęła nam sześć i pół miesiąca.
Ozdobna termodeska na elewacji frontowej wokół panoramicznego okna kuchennego.
Skrzydło pod stropodachem, w którym znajduje się fragment salonu.
Elewacja boczna-prawa (tarasowa).
Elewacja tylna.
Elewacja frontowa.