Dom szkieletowy z poddaszem użytkowym 159,6 m2 w Osowcu

Nasi Klienci to małżeństwo z dwójką dzieci, które ze względów zawodowych przeniosło się do Warszawy z północy Polski. Po pewnym czasie życie w dużym mieście stało się dla nich uciążliwe. Zapragnęli więc zamieszkać w spokojnej okolicy z dobrym dojazdem do stolicy. W tym celu zakupili działkę w gminie Żabia Wola, niedaleko drogi ekspresowej S8, i przystąpili do realizacji swojego planu budowy własnego domu.

Co ciekawe, para nie poprzestała na chęci budowy domu wyłącznie dla siebie. Postanowiła też zachęcić do takiej samej inicjatywy rodziców. Zakupiona działka jest duża, więc można było spokojnie wznieść na niej dwa budynki jednorodzinne dla młodszego i starszego pokolenia rodziny.

Budowa jednego domu w technologii murowanej metodą gospodarczą trwa długo i wymaga wiele poświęcenia od Inwestora, a co dopiero dwóch. Nasi Klienci zdecydowali się więc na domy w technologii szkieletowej drewnianej. Skłoniło ich do tego też to, że wcześniej mieszkali w jednorodzinnym domu murowanym, który generował wysokie koszty ogrzewania. Nowe domy miały być energooszczędne, ekologiczne i wymagające minimum obsługi od mieszkańców.

Dom o powierzchni użytkowej 110 m2 z gruntową pompą ciepła. Wybudowaliśmy go według indywidualnego projektu architektonicznego Top Bud® dla rodziców Inwestora. Znajduje się na tej samej działce obok domu w stylu nowoczesna stodoła dla młodszego pokolenia rodziny.

Większy dom z poddaszem użytkowym, który omawiamy w tym artykule, wybudowaliśmy na podstawie indywidualnego projektu, który wykonał nasz firmowy Architekt. Posiada on formę tzw. nowoczesnej stodoły, charakteryzującej się dachem dwuspadowym bez okapów i dużymi przeszkleniami. Charakterystyczną cechą wnętrza w tym przypadku, jest brak stropu nad salonem, co bardzo powiększa optycznie całą część parterową budynku.

Podczas wykonywania projektu nasi Klienci korzystali z udostępnionej przez nas wizualizacji przestrzennej budynku, którą mogli śledzić od zewnątrz i od środka w czasie rzeczywistym. To pozwoliło im miarodajnie zobrazować sobie powstającą bryłę domu i układ funkcjonalny jego wnętrz. Dzięki temu znacznie przyspieszyliśmy zakończenie etapu projektowania z efektem oczekiwanym przez Inwestorów.

  • Dom wyposażyliśmy w pompę ciepła z pionowym wymiennikiem gruntowym, w wariancie nawiewnym, która realizuje w zimie ogrzewanie, a w lecie chłodzenie wnętrz.
  • Alternatywnym źródłem ciepła jest kominek, który rozprowadza je przez wentylację do wszystkich domowych pomieszczeń.
  • W domu zastosowaliśmy też wymuszoną wentylację z rekuperatorem renomowanej fińskiej marki Vallox, o wydajności odzysku ciepła (lub chłodu w lecie) na poziomie ponad 90 procent. Dzięki urządzeniu, i tak niskie koszty ogrzewania domu pomniejszone są jeszcze o 40 procent.

Budowa domu zajęła nam niespełna sześć miesięcy.


Elewacja frontowa od wschodu i elewacja boczna-prawa od południa.


Elewacja boczna-lewa od strony północnej.


Elewacja tylna - zachodnia i elewacja boczna-prawa. Okna tarasowe po lewej stronie kadru znajdują się w salonie, a okno po prawej, w sypialni małżeńskiej z prywatną łazienką.

SLIDER

Jeśli jest Ci trudno zdecydować się na gotowy projekt domu murowanego do adaptacji lub nie chcesz projektować swojego domu indywidualnie od A do Z, to przygotowaliśmy dla Ciebie propozycje gotowych projektów domów szkieletowych Top Bud®. Pamiętaj, że każdy z prezentowanych w tym dziale projektów możemy jeszcze dostosować do Twoich wymagań mieszkaniowych, estetycznych i instalacyjnych lub od razu wybudować na jego podstawie dom.

czytaj

W tym dziale naszego serwisu internetowego zgromadziliśmy dla Ciebie filmy, w których ukazujemy różne zagadnienia wynikające z budowy domów szkieletowych przez naszą firmę. Dzięki nim prześledzisz rozwiązania techniczne i materiałowe, które stosujemy w trakcie realizacji inwestycji naszych Klientów. W filmach poruszamy również tematy finansowe powiązane z budową energooszczędnych domów Top Bud®. Zachęcamy Cię serdecznie do oglądania.

czytaj

Technologia szkieletowa

W tym dziale zamieściliśmy pomocne informacje na temat zasad budowy domów szkieletowych, które obowiązują w naszej firmie. Dowiedz się, jak wznosimy taki dom i z jakich materiałów. Obejrzyj zdjęcia i filmy z jego budowy. Przygotowaliśmy je dla Ciebie, aby ułatwić Ci zrozumienie, skąd bierze się wytrzymałość i energooszczędność domów szkieletowych Top Bud®.

czytaj

Prezentujemy niektóre przykłady domów szkieletowych naszych Klientów, które wybudowaliśmy od 2016 roku do teraz. W sumie na swoim koncie mamy blisko 700 zrealizowanych inwestycji, a wśród nich domy parterowe, z poddaszem użytkowym, piętrem, szeregowe i w zabudowie bliźniaczej. Wybudowaliśmy też dwa nadmorskie pensjonaty, biurowiec dla firmy, przedszkole i placówkę medyczną pod nadzorem warszawskiego konserwatora zabytków. Starsze realizacje chętnie zaprezentujemy Ci podczas spotkania w siedzibie naszej firmy.

czytaj

JAK PRACUJEMY

W tym dziale znajdziesz odpowiedzi na pytania o nasz zakres obsługi Klientów przed budową domu szkieletowego, w jej trakcie, i po zakończeniu. Dzięki nim dowiesz się, jak krok po kroku zrealizujemy Twoją inwestycję i jak będziesz uczestniczyć w tym procesie.

czytaj

AKTUALNOŚCI

Bądź na czasie z najważniejszymi wydarzeniami w naszej firmie. Zachęcamy Cię do śledzenia kolejnych realizacji domów naszych Klientów, ciekawych artykułów o technologii szkieletowej oraz materiałach budowlanych, projektach architektonicznych, systemach grzewczych, wentylacyjnych, itd. Treści, które publikujemy w naszych Aktualnościach uzupełniamy licznymi zdjęciami i filmami, które urozmaicą Ci czas zapoznawania się z naszym wykonawstwem domów szkieletowych.

czytaj

DLA INWESTORA

Dlaczego warto zdecydować się na dom szkieletowy? Jakie są jego zalety mieszkaniowe i korzyści finansowe? Ponadto, na jak długo wystarczy taki dom i ile kosztuje jego eksploatacja? Takie i podobne zagadnienia, wyjaśniamy dla Ciebie w tym dziale naszego serwisu.

czytaj

DOMY ENERGOOSZCZĘDNE

Tutaj zebraliśmy dla Ciebie informacje, które warto znać rozważając budowę domu w technologii szkieletowej-drewnianej przez naszą firmę. Dzięki nim dowiesz się więcej o korzyściach takiej inwestycji. Wiedza, którą się z Tobą dzielimy, jest efektem naszego, blisko 30-letniego doświadczenia w projektowaniu i budowie domów w tej technologii.

czytaj

O NAS

Tutaj znajdziesz przydatne informacje o naszej firmie – jej historii, zapleczu technicznym, pracownikach, szkoleniach, działalności pozakomercyjnej, itd. Jeśli zastanawiasz się nad powierzeniem budowy Twojego wymarzonego domu szkieletowego naszej firmie, dowiedz się kim jesteśmy.

czytaj

OFERTA

Dowiedz się, jak pomożemy w budowie wymarzonego domu szkieletowego, ile kosztuje taka inwestycja w różnych wariantach, a także, jaką gwarancję otrzymasz od naszej firmy po jej ukończeniu. Znajdziesz tu również opis wartości dodanych naszej obsługi inwestorskiej. Jeśli zdecydujesz się na budowę domu szkieletowego przez naszą firmę, skorzystasz z nich, jak każdy dotychczasowy Klient Top Bud®. Zatem zachęcamy Cię serdecznie do zapoznania się z naszą ofertą.

czytaj

powrót do góry