Budowa domu szkieletowego z pompą ciepła powietrze-woda

Realizacja ma miejsce w Otwocku. Powstaje dla małżeństwa, które postanowiło wyprowadzić się z mieszkania w bloku, by cieszyć się spokojem przedmieścia miasta, znanego z licznych terenów zielonych. Klienci wykorzystali do tego celu posiadaną przez siebie działkę na skraju lasu. Dom będzie mieć powierzchnię 100 m2 i ekologiczną instalację grzewczą. Obejrzyj zdjęcia z placu budowy.

Aktualnie jesteśmy w około siedemdziesięciu procentach realizacji inwestycji

Prace budowlane rozpoczęliśmy na początku września bieżącego roku od wykonania tradycyjnego fundamentu z bloczka na ławie zbrojonej. Drewniany szkielet domu wznieśliśmy w około dwa tygodnie, począwszy od końca września, do drugiego tygodnia października tego samego roku.

Co zrobiliśmy dotychczas:

Tak jak wspomnieliśmy we wstępie, dom będzie wyposażony w ekologiczną instalację grzewczą, czyli pompę ciepła powietrze-woda, która zapewnia pełną wydajność do temperatury -10°C. Poniżej tej wartości w urządzeniu załączać się będzie grzałka elektryczna, która zabezpieczy je przed zamarzaniem i podtrzyma zadaną na sterowniku temperaturę we wnętrzach.

Z uwagi na niskie zapotrzebowanie energetyczne domów szkieletowych Top Bud®, nawet w takiej sytuacji, zużycie prądu będzie o około połowę niższe niż dla domu w tradycyjnej technologii murowanej. Zresztą temperatury ujemne poniżej -10°C są obecnie rzadkością i trwają krótko.

Inwestycję realizujemy do standardu surowego zamkniętego Top Bud®. Wyjątkiem jest wykończenie połaci dachowych blachodachówką, zamiast gontu bitumicznego, a także przygotowanie instalacji hydraulicznej w podłodze do ogrzewania budynku pompą ciepła.

Do końca realizacji pozostało nam:

  • przygotowanie powierzchni wewnętrznych do malowania, czyli szpachlowanie i szlifowanie ścian oraz sufitów;
  • montaż zewnętrznej izolacji termicznej (wentylowanej) ze styropianu ryflowanego o grubości 10 cm;
  • wykonanie struktury z tynku silikatowo-silikonowego i mozaiki na podmurówce;
  • instalacja rynien;
  • wykonanie obróbek blacharskich dachu oraz podbitek PCV w okapach.

Więcej na temat tej inwestycji przeczytasz w artykule: Energooszczędny dom szkieletowy-parterowy z napowietrzną pompą ciepła.


Folia pod montaż rurek instalacji wodnej ogrzewania podłogowego, które będzie zasilane z pompy ciepła powietrze-woda. Powłoka rozłożona jest na poziomej izolacji termicznej i przeciwwilgociowej fundamentu. Po ułożeniu sieci rurek, na całej powierzchni wykonujemy wylewkę betonową z agregatu miksokret lub anhydrytu, w zależności od wyboru Inwestora.


Układanie wewnętrznej izolacji termicznej ścian z wełny mineralnej o łącznej grubości 15 cm. Składa się z trzech warstw, po 5 cm każda, dociętych do szerokości belek szkieletu i ułożonych na zakładkę.


Sucha zabudowa z płyt karton-gips przed rozpoczęciem szpachlowania.


Zdjęcie wykonane podczas montażu okien Drutex typ Iglo 5 w pakiecie szybowym-jednokomorowym, o współczynniku przenikania ciepła Ug = 1,0 W/(m2K) według PN-EN674. Takie okna są w standardzie surowym zamkniętym domów szkieletowych Top Bud®.


Szpachlowanie suchej zabudowy z płyt karton-gips przed szlifowaniem, gruntowaniem i malowaniem.


Wnętrze salonu z suchą zabudową po szpachlowaniu, przed szlifowaniem. Na około 90 procentach powierzchni robimy to mechanicznie, a w miejscach trudno dostępnych, ręcznie. Finalny efekt obróbki jest bardzo dokładny i estetyczny.


Montaż blachodachówki na ruszcie drewnianym, pod którym znajduje się wiatroizolacja Tyvek oraz dylatowana warstwa płyt OSB3 o podwyższonej odporności na wilgoć.

Już wkrótce w naszym dziale Aktualności zaprezentujemy kolejne efekty prac budowlanych przy tej inwestycji. Zapraszamy Cię do odwiedzin serwisu internetowego www.topbud.pl.

SLIDER

Jeśli jest Ci trudno zdecydować się na gotowy projekt domu murowanego do adaptacji lub nie chcesz projektować swojego domu indywidualnie od A do Z, to przygotowaliśmy dla Ciebie propozycje gotowych projektów domów szkieletowych Top Bud®. Pamiętaj, że każdy z prezentowanych w tym dziale projektów możemy jeszcze dostosować do Twoich wymagań mieszkaniowych, estetycznych i instalacyjnych lub od razu wybudować na jego podstawie dom.

czytaj

W tym dziale naszego serwisu internetowego zgromadziliśmy dla Ciebie filmy, w których ukazujemy różne zagadnienia wynikające z budowy domów szkieletowych przez naszą firmę. Dzięki nim prześledzisz rozwiązania techniczne i materiałowe, które stosujemy w trakcie realizacji inwestycji naszych Klientów. W filmach poruszamy również tematy finansowe powiązane z budową energooszczędnych domów Top Bud®. Zachęcamy Cię serdecznie do oglądania.

czytaj

Technologia szkieletowa

W tym dziale zamieściliśmy pomocne informacje na temat zasad budowy domów szkieletowych, które obowiązują w naszej firmie. Dowiedz się, jak wznosimy taki dom i z jakich materiałów. Obejrzyj zdjęcia i filmy z jego budowy. Przygotowaliśmy je dla Ciebie, aby ułatwić Ci zrozumienie, skąd bierze się wytrzymałość i energooszczędność domów szkieletowych Top Bud®.

czytaj

Prezentujemy niektóre przykłady domów szkieletowych naszych Klientów, które wybudowaliśmy od 2016 roku do teraz. W sumie na swoim koncie mamy blisko 700 zrealizowanych inwestycji, a wśród nich domy parterowe, z poddaszem użytkowym, piętrem, szeregowe i w zabudowie bliźniaczej. Wybudowaliśmy też dwa nadmorskie pensjonaty, biurowiec dla firmy, przedszkole i placówkę medyczną pod nadzorem warszawskiego konserwatora zabytków. Starsze realizacje chętnie zaprezentujemy Ci podczas spotkania w siedzibie naszej firmy.

czytaj

JAK PRACUJEMY

W tym dziale znajdziesz odpowiedzi na pytania o nasz zakres obsługi Klientów przed budową domu szkieletowego, w jej trakcie, i po zakończeniu. Dzięki nim dowiesz się, jak krok po kroku zrealizujemy Twoją inwestycję i jak będziesz uczestniczyć w tym procesie.

czytaj

AKTUALNOŚCI

Bądź na czasie z najważniejszymi wydarzeniami w naszej firmie. Zachęcamy Cię do śledzenia kolejnych realizacji domów naszych Klientów, ciekawych artykułów o technologii szkieletowej oraz materiałach budowlanych, projektach architektonicznych, systemach grzewczych, wentylacyjnych, itd. Treści, które publikujemy w naszych Aktualnościach uzupełniamy licznymi zdjęciami i filmami, które urozmaicą Ci czas zapoznawania się z naszym wykonawstwem domów szkieletowych.

czytaj

DLA INWESTORA

Dlaczego warto zdecydować się na dom szkieletowy? Jakie są jego zalety mieszkaniowe i korzyści finansowe? Ponadto, na jak długo wystarczy taki dom i ile kosztuje jego eksploatacja? Takie i podobne zagadnienia, wyjaśniamy dla Ciebie w tym dziale naszego serwisu.

czytaj

DOMY ENERGOOSZCZĘDNE

Tutaj zebraliśmy dla Ciebie informacje, które warto znać rozważając budowę domu w technologii szkieletowej-drewnianej przez naszą firmę. Dzięki nim dowiesz się więcej o korzyściach takiej inwestycji. Wiedza, którą się z Tobą dzielimy, jest efektem naszego, blisko 30-letniego doświadczenia w projektowaniu i budowie domów w tej technologii.

czytaj

O NAS

Tutaj znajdziesz przydatne informacje o naszej firmie – jej historii, zapleczu technicznym, pracownikach, szkoleniach, działalności pozakomercyjnej, itd. Jeśli zastanawiasz się nad powierzeniem budowy Twojego wymarzonego domu szkieletowego naszej firmie, dowiedz się kim jesteśmy.

czytaj

OFERTA

Dowiedz się, jak pomożemy w budowie wymarzonego domu szkieletowego, ile kosztuje taka inwestycja w różnych wariantach, a także, jaką gwarancję otrzymasz od naszej firmy po jej ukończeniu. Znajdziesz tu również opis wartości dodanych naszej obsługi inwestorskiej. Jeśli zdecydujesz się na budowę domu szkieletowego przez naszą firmę, skorzystasz z nich, jak każdy dotychczasowy Klient Top Bud®. Zatem zachęcamy Cię serdecznie do zapoznania się z naszą ofertą.

czytaj

powrót do góry