Dom szkieletowy z poddaszem użytkowym 110 m2 w Otwocku

Nasz Klient to młody mąż i głowa rodziny. Dorastał w okolicy, w której wiele domów mieszkalnych to przykłady dawnej architektury drewnianej w stylu Świdermajer. Czy to miało wpływ na jego decyzję o wyborze technologii szkieletowej? Niewykluczone, ponieważ z góry zakładał, że chce mieć dom o konstrukcji drewnianej ze wszystkimi jego zaletami. Wcześniej wybrał nawet projekt architektoniczny dla domu murowanego, ale też z góry założył potrzebę jego adaptacji do budowy w szkielecie drewnianym.

Zadanie dostosowania gotowego projektu o nazwie Z99 Inwestor powierzył naszemu Biuru architekta. Wykonanie tzw. projektu konstrukcyjnego (adaptacyjnego) jest nieodpłatne, jeśli idzie za nim powierzenie budowy domu szkieletowego przez Klienta naszej firmie.

W związku z tym, że nasz Klient zdecydował się na gruntową pompę ciepła oraz rekuperator, a gotowy projekt dla domu murowanego nie posiadał odpowiednich do tego celu projektów instalacyjnych, przygotowaliśmy je również w naszym Biurze. To znacznie skróciło czas przygotowania dokumentacji budowlanej dla urzędu i przyspieszyło otwarcie placu budowy.

Z uwagi na warunki działki leśnej, w gotowym projekcie zmieniliśmy kolor dachu z grafitowego na ciemną zieleń, która w starodrzewie sprawdza się znacznie lepiej, ponieważ na takiej blachodachówce zanieczyszczenia z pyłów roślin są mało widoczne. Dom ma też strukturę z tynku silikatowo-silikonowego, który jest odporny na zanieczyszczenia i łatwy w czyszczeniu. Taki tynk jest naszym standardem.

Wnętrze domu składa się z wiatrołapu, dolnego i górnego hallu, klatki schodowej, pomieszczenia technicznego, spiżarni, kuchni, czterech sypialni (trzy na poddaszu), dwóch łazienek z WC, salonu.

Dom jest bardzo oszczędny pod względem energetycznym. Do tego ma niewielką powierzchnię i nowoczesną instalację grzewczo-chłodzącą oraz wentylacyjną z odzyskiem ciepła. Eksploatacja tak wyposażonego budynku szkieletowego o powierzchni 110 m2 kosztuje miesięcznie mniej niż opłacenie mediów i czynszu za kawalerkę w Warszawie.

Ze względu na niskie zużycie energii elektrycznej nasz Klient nie zdecydował się nawet na montaż instalacji z paneli fotowoltaicznych, co wymagałoby wcześniejszej wycinki części drzew z działki. Stwierdził wręcz, że woli cieszyć się ze starych sosen, które osłaniają go przy okazji przed wiatrem, niż inwestować w takie panele.

Budowa domu zajęła nam sześć miesięcy.


Elewacja boczna-prawa i elewacja tylna.


Elewacja tylna i elewacja boczna-lewa.


Elewacja frontowa i elewacja boczna-lewa.


Elewacja frontowa i elewacja boczna-prawa.

SLIDER

Jeśli jest Ci trudno zdecydować się na gotowy projekt domu murowanego do adaptacji lub nie chcesz projektować swojego domu indywidualnie od A do Z, to przygotowaliśmy dla Ciebie propozycje gotowych projektów domów szkieletowych Top Bud®. Pamiętaj, że każdy z prezentowanych w tym dziale projektów możemy jeszcze dostosować do Twoich wymagań mieszkaniowych, estetycznych i instalacyjnych lub od razu wybudować na jego podstawie dom.

czytaj

W tym dziale naszego serwisu internetowego zgromadziliśmy dla Ciebie filmy, w których ukazujemy różne zagadnienia wynikające z budowy domów szkieletowych przez naszą firmę. Dzięki nim prześledzisz rozwiązania techniczne i materiałowe, które stosujemy w trakcie realizacji inwestycji naszych Klientów. W filmach poruszamy również tematy finansowe powiązane z budową energooszczędnych domów Top Bud®. Zachęcamy Cię serdecznie do oglądania.

czytaj

Technologia szkieletowa

W tym dziale zamieściliśmy pomocne informacje na temat zasad budowy domów szkieletowych, które obowiązują w naszej firmie. Dowiedz się, jak wznosimy taki dom i z jakich materiałów. Obejrzyj zdjęcia i filmy z jego budowy. Przygotowaliśmy je dla Ciebie, aby ułatwić Ci zrozumienie, skąd bierze się wytrzymałość i energooszczędność domów szkieletowych Top Bud®.

czytaj

Prezentujemy niektóre przykłady domów szkieletowych naszych Klientów, które wybudowaliśmy od 2016 roku do teraz. W sumie na swoim koncie mamy blisko 700 zrealizowanych inwestycji, a wśród nich domy parterowe, z poddaszem użytkowym, piętrem, szeregowe i w zabudowie bliźniaczej. Wybudowaliśmy też dwa nadmorskie pensjonaty, biurowiec dla firmy, przedszkole i placówkę medyczną pod nadzorem warszawskiego konserwatora zabytków. Starsze realizacje chętnie zaprezentujemy Ci podczas spotkania w siedzibie naszej firmy.

czytaj

JAK PRACUJEMY

W tym dziale znajdziesz odpowiedzi na pytania o nasz zakres obsługi Klientów przed budową domu szkieletowego, w jej trakcie, i po zakończeniu. Dzięki nim dowiesz się, jak krok po kroku zrealizujemy Twoją inwestycję i jak będziesz uczestniczyć w tym procesie.

czytaj

AKTUALNOŚCI

Bądź na czasie z najważniejszymi wydarzeniami w naszej firmie. Zachęcamy Cię do śledzenia kolejnych realizacji domów naszych Klientów, ciekawych artykułów o technologii szkieletowej oraz materiałach budowlanych, projektach architektonicznych, systemach grzewczych, wentylacyjnych, itd. Treści, które publikujemy w naszych Aktualnościach uzupełniamy licznymi zdjęciami i filmami, które urozmaicą Ci czas zapoznawania się z naszym wykonawstwem domów szkieletowych.

czytaj

DLA INWESTORA

Dlaczego warto zdecydować się na dom szkieletowy? Jakie są jego zalety mieszkaniowe i korzyści finansowe? Ponadto, na jak długo wystarczy taki dom i ile kosztuje jego eksploatacja? Takie i podobne zagadnienia, wyjaśniamy dla Ciebie w tym dziale naszego serwisu.

czytaj

DOMY ENERGOOSZCZĘDNE

Tutaj zebraliśmy dla Ciebie informacje, które warto znać rozważając budowę domu w technologii szkieletowej-drewnianej przez naszą firmę. Dzięki nim dowiesz się więcej o korzyściach takiej inwestycji. Wiedza, którą się z Tobą dzielimy, jest efektem naszego, blisko 30-letniego doświadczenia w projektowaniu i budowie domów w tej technologii.

czytaj

O NAS

Tutaj znajdziesz przydatne informacje o naszej firmie – jej historii, zapleczu technicznym, pracownikach, szkoleniach, działalności pozakomercyjnej, itd. Jeśli zastanawiasz się nad powierzeniem budowy Twojego wymarzonego domu szkieletowego naszej firmie, dowiedz się kim jesteśmy.

czytaj

OFERTA

Dowiedz się, jak pomożemy w budowie wymarzonego domu szkieletowego, ile kosztuje taka inwestycja w różnych wariantach, a także, jaką gwarancję otrzymasz od naszej firmy po jej ukończeniu. Znajdziesz tu również opis wartości dodanych naszej obsługi inwestorskiej. Jeśli zdecydujesz się na budowę domu szkieletowego przez naszą firmę, skorzystasz z nich, jak każdy dotychczasowy Klient Top Bud®. Zatem zachęcamy Cię serdecznie do zapoznania się z naszą ofertą.

czytaj

powrót do góry