Dom szkieletowy Top Bud® z efektowną antresolą nad salonem

Taki właśnie budynek jest naszą kolejną realizacją, którą prowadzimy aktualnie w Jabłonnej pod Warszawą. Będzie to dom o charakterze miejskim, wyposażony w nowoczesne rozwiązania grzewcze i wentylacyjne, a przy tym, wyróżniać się będzie ciekawą architekturą wnętrz. Dowiedz się więcej na temat tego projektu. Obejrzyj aktualne zdjęcia z budowy, rzuty pomieszczeń i rysunki elewacji.

W miejscowości Jabłonna przeważa niska, typowo podmiejska zabudowa mieszkalna. Projekt domu, który chcemy Ci przedstawić, nawiązuje właśnie do niej. Chodzi o dom z poddaszem użytkowym, który, co prawda, nie cechuje się z zewnątrz modną ostatnimi czasy, minimalistyczną bryłą nowoczesnej stodoły, czy tzw. „kostki” (często z górnym tarasem), za to w środku będzie jak najbardziej odpowiadał dzisiejszym trendom wnętrzarskim.

Główną atrakcją wnętrza domu będzie antresola, pełniąca jednocześnie funkcję górnego hallu. Zapewni więc komunikację do wszystkich pomieszczeń poddasza użytkowego i klatki schodowej. Lecz nie tylko. Jej przestronność umożliwi, np. zaaranżowanie biblioteki z miejscem do czytania, a i tak pozostanie jeszcze sporo miejsca do swobodnego przemieszczania się między sypialniami i pokojem kąpielowym na poddaszu – bo tak będzie można nazwać dużą łazienkę w tej części domu.

Indywidualny projekt domu powstał od A do Z na zlecenie Inwestorów w naszym Biurze architekta.

W domu szkieletowym od strony południowej zamontujemy duże i efektowne okna typu fix. Osadzimy je w tej elewacji zarówno na poziomie parteru, jak i poddasza użytkowego. Co ważne, nie przedzielimy ich stropem, więc tak górne, jak i dolne pomieszczenia będą lepiej doświetlane słońcem w ciągu dnia. Powstały w ten sposób katedralny salon będzie sprawiać wrażenie bardziej przestrzennego i otwartego na otoczenie domu. Niestety zdjęcia nie oddają tego efektu, ale jest on naprawdę miły dla oka.

Energooszczędne ogrzewanie z wymuszoną wentylacją

Jeśli chodzi o kwestie techniczne, to dom zostanie wyposażony w pompę ciepła typu powietrze-woda. Aktualnie nasi hydraulicy wykonują instalację wodno-kanalizacyjną w szkielecie. Następnie zajmą się montażem systemu rurek ogrzewania podłogowego, który zostanie sprzężony z pompą ciepła. Takie rozwiązanie zapewni właścicielom naprawdę duże oszczędności z tytułu ogrzewania. Tym bardziej, że nasze domy cechują się niskim zapotrzebowaniem energetycznym.

Ponadto wnętrze domu będzie wentylować rekuperator, który i tak niskie koszty ciepła obniży jeszcze o czterdzieści procent, ponieważ podczas wymiany powietrza będzie odzyskiwać z niego energię. Przy obecnych jej cenach oba równolegle działające w domu systemy będą naprawdę nie do przecenienia.

Rzuty pomieszczeń

PARTER

Rzut pomieszczeń parteru.
Łączna powierzchnia parteru 81,66 m2

PODDASZE UŻYTKOWE

Rzut pomieszczeń poddasza użytkowego.
Łączna powierzchnia poddasza 62,70 m2 (parter i poddasze to 144,36 m2)

Rysunki elewacji


Elewacja boczna-prawa od zachodu i boczna-lewa od wschodu.

Elewacja tylna od południa i elewacja frontowa od północy.

Plac budowy

Aktualne zdjęcia konstrukcji, wykonane w ostatni poniedziałek 9 maja 2022 roku.


Widok na konstrukcję od strony elewacji frontowej i elewacji bocznej prawej.


Tylna elewacja w stronę przyszłego ogrodu, przy której powstanie taras.


Widok na antresolę z poziomu parteru (salonu).


Oprócz dużych okien fix w tylnej elewacji, wnętrze domu doświetlać będą od góry dwa okna połaciowe z roletami sterowanymi elektrycznie.


Zdjęcie z antresoli w kierunku salonu na parterze.


Antresola będzie doświetlana oknem balkonowym (po lewej). Ma powierzchnię blisko 20 m2, więc swobodnie zmieści się na niej duży regał z książkami oraz fotel do czytania. Stanie się główną ozdobą architektoniczną wnętrza.


Kuchnia połączona z jadalnią w jednym pomieszczeniu, które można przedzielić modną wyspą.


Łazienka na poddaszu użytkowym będzie mieć powierzchnię prawie 10 m2.


Przyszła sypialnia na poddaszu o powierzchni 16,54 m2. Jedna z dwóch na tej kondygnacji. Trzecia, pełniąca funkcję pokoju gościnnego, znajdować się będzie na parterze.

Za kilka tygodni w dziale Aktualności Top Bud® zaprezentujemy Ci kolejne efekty prac naszych ekip budowlanych.

SLIDER

Jeśli jest Ci trudno zdecydować się na gotowy projekt domu murowanego do adaptacji lub nie chcesz projektować swojego domu indywidualnie od A do Z, to przygotowaliśmy dla Ciebie propozycje gotowych projektów domów szkieletowych Top Bud®. Pamiętaj, że każdy z prezentowanych w tym dziale projektów możemy jeszcze dostosować do Twoich wymagań mieszkaniowych, estetycznych i instalacyjnych lub od razu wybudować na jego podstawie dom.

czytaj

W tym dziale naszego serwisu internetowego zgromadziliśmy dla Ciebie filmy, w których ukazujemy różne zagadnienia wynikające z budowy domów szkieletowych przez naszą firmę. Dzięki nim prześledzisz rozwiązania techniczne i materiałowe, które stosujemy w trakcie realizacji inwestycji naszych Klientów. W filmach poruszamy również tematy finansowe powiązane z budową energooszczędnych domów Top Bud®. Zachęcamy Cię serdecznie do oglądania.

czytaj

Technologia szkieletowa

W tym dziale zamieściliśmy pomocne informacje na temat zasad budowy domów szkieletowych, które obowiązują w naszej firmie. Dowiedz się, jak wznosimy taki dom i z jakich materiałów. Obejrzyj zdjęcia i filmy z jego budowy. Przygotowaliśmy je dla Ciebie, aby ułatwić Ci zrozumienie, skąd bierze się wytrzymałość i energooszczędność domów szkieletowych Top Bud®.

czytaj

Prezentujemy niektóre przykłady domów szkieletowych naszych Klientów, które wybudowaliśmy od 2016 roku do teraz. W sumie na swoim koncie mamy blisko 700 zrealizowanych inwestycji, a wśród nich domy parterowe, z poddaszem użytkowym, piętrem, szeregowe i w zabudowie bliźniaczej. Wybudowaliśmy też dwa nadmorskie pensjonaty, biurowiec dla firmy, przedszkole i placówkę medyczną pod nadzorem warszawskiego konserwatora zabytków. Starsze realizacje chętnie zaprezentujemy Ci podczas spotkania w siedzibie naszej firmy.

czytaj

JAK PRACUJEMY

W tym dziale znajdziesz odpowiedzi na pytania o nasz zakres obsługi Klientów przed budową domu szkieletowego, w jej trakcie, i po zakończeniu. Dzięki nim dowiesz się, jak krok po kroku zrealizujemy Twoją inwestycję i jak będziesz uczestniczyć w tym procesie.

czytaj

AKTUALNOŚCI

Bądź na czasie z najważniejszymi wydarzeniami w naszej firmie. Zachęcamy Cię do śledzenia kolejnych realizacji domów naszych Klientów, ciekawych artykułów o technologii szkieletowej oraz materiałach budowlanych, projektach architektonicznych, systemach grzewczych, wentylacyjnych, itd. Treści, które publikujemy w naszych Aktualnościach uzupełniamy licznymi zdjęciami i filmami, które urozmaicą Ci czas zapoznawania się z naszym wykonawstwem domów szkieletowych.

czytaj

DLA INWESTORA

Dlaczego warto zdecydować się na dom szkieletowy? Jakie są jego zalety mieszkaniowe i korzyści finansowe? Ponadto, na jak długo wystarczy taki dom i ile kosztuje jego eksploatacja? Takie i podobne zagadnienia, wyjaśniamy dla Ciebie w tym dziale naszego serwisu.

czytaj

DOMY ENERGOOSZCZĘDNE

Tutaj zebraliśmy dla Ciebie informacje, które warto znać rozważając budowę domu w technologii szkieletowej-drewnianej przez naszą firmę. Dzięki nim dowiesz się więcej o korzyściach takiej inwestycji. Wiedza, którą się z Tobą dzielimy, jest efektem naszego, blisko 30-letniego doświadczenia w projektowaniu i budowie domów w tej technologii.

czytaj

O NAS

Tutaj znajdziesz przydatne informacje o naszej firmie – jej historii, zapleczu technicznym, pracownikach, szkoleniach, działalności pozakomercyjnej, itd. Jeśli zastanawiasz się nad powierzeniem budowy Twojego wymarzonego domu szkieletowego naszej firmie, dowiedz się kim jesteśmy.

czytaj

OFERTA

Dowiedz się, jak pomożemy w budowie wymarzonego domu szkieletowego, ile kosztuje taka inwestycja w różnych wariantach, a także, jaką gwarancję otrzymasz od naszej firmy po jej ukończeniu. Znajdziesz tu również opis wartości dodanych naszej obsługi inwestorskiej. Jeśli zdecydujesz się na budowę domu szkieletowego przez naszą firmę, skorzystasz z nich, jak każdy dotychczasowy Klient Top Bud®. Zatem zachęcamy Cię serdecznie do zapoznania się z naszą ofertą.

czytaj

powrót do góry