W miejscowości Jabłonna przeważa niska, typowo podmiejska zabudowa mieszkalna. Projekt domu, który chcemy Ci przedstawić, nawiązuje właśnie do niej. Chodzi o dom z poddaszem użytkowym, który, co prawda, nie cechuje się z zewnątrz modną ostatnimi czasy, minimalistyczną bryłą nowoczesnej stodoły, czy tzw. „kostki” (często z górnym tarasem), za to w środku będzie jak najbardziej odpowiadał dzisiejszym trendom wnętrzarskim.
Główną atrakcją wnętrza domu będzie antresola, pełniąca jednocześnie funkcję górnego hallu. Zapewni więc komunikację do wszystkich pomieszczeń poddasza użytkowego i klatki schodowej. Lecz nie tylko. Jej przestronność umożliwi, np. zaaranżowanie biblioteki z miejscem do czytania, a i tak pozostanie jeszcze sporo miejsca do swobodnego przemieszczania się między sypialniami i pokojem kąpielowym na poddaszu – bo tak będzie można nazwać dużą łazienkę w tej części domu.
Indywidualny projekt domu powstał od A do Z na zlecenie Inwestorów w naszym Biurze architekta.
W domu szkieletowym od strony południowej zamontujemy duże i efektowne okna typu fix. Osadzimy je w tej elewacji zarówno na poziomie parteru, jak i poddasza użytkowego. Co ważne, nie przedzielimy ich stropem, więc tak górne, jak i dolne pomieszczenia będą lepiej doświetlane słońcem w ciągu dnia. Powstały w ten sposób katedralny salon będzie sprawiać wrażenie bardziej przestrzennego i otwartego na otoczenie domu. Niestety zdjęcia nie oddają tego efektu, ale jest on naprawdę miły dla oka.
Energooszczędne ogrzewanie z wymuszoną wentylacją
Jeśli chodzi o kwestie techniczne, to dom zostanie wyposażony w pompę ciepła typu powietrze-woda. Aktualnie nasi hydraulicy wykonują instalację wodno-kanalizacyjną w szkielecie. Następnie zajmą się montażem systemu rurek ogrzewania podłogowego, który zostanie sprzężony z pompą ciepła. Takie rozwiązanie zapewni właścicielom naprawdę duże oszczędności z tytułu ogrzewania. Tym bardziej, że nasze domy cechują się niskim zapotrzebowaniem energetycznym.
Ponadto wnętrze domu będzie wentylować rekuperator, który i tak niskie koszty ciepła obniży jeszcze o czterdzieści procent, ponieważ podczas wymiany powietrza będzie odzyskiwać z niego energię. Przy obecnych jej cenach oba równolegle działające w domu systemy będą naprawdę nie do przecenienia.
Rzuty pomieszczeń
PARTER
Łączna powierzchnia parteru 81,66 m2
PODDASZE UŻYTKOWE
Łączna powierzchnia poddasza 62,70 m2 (parter i poddasze to 144,36 m2)
Rysunki elewacji
Elewacja boczna-prawa od zachodu i boczna-lewa od wschodu.
Elewacja tylna od południa i elewacja frontowa od północy.
Plac budowy
Aktualne zdjęcia konstrukcji, wykonane w ostatni poniedziałek 9 maja 2022 roku.
Widok na konstrukcję od strony elewacji frontowej i elewacji bocznej prawej.
Tylna elewacja w stronę przyszłego ogrodu, przy której powstanie taras.
Widok na antresolę z poziomu parteru (salonu).
Oprócz dużych okien fix w tylnej elewacji, wnętrze domu doświetlać będą od góry dwa okna połaciowe z roletami sterowanymi elektrycznie.
Zdjęcie z antresoli w kierunku salonu na parterze.
Antresola będzie doświetlana oknem balkonowym (po lewej). Ma powierzchnię blisko 20 m2, więc swobodnie zmieści się na niej duży regał z książkami oraz fotel do czytania. Stanie się główną ozdobą architektoniczną wnętrza.
Kuchnia połączona z jadalnią w jednym pomieszczeniu, które można przedzielić modną wyspą.
Łazienka na poddaszu użytkowym będzie mieć powierzchnię prawie 10 m2.
Przyszła sypialnia na poddaszu o powierzchni 16,54 m2. Jedna z dwóch na tej kondygnacji. Trzecia, pełniąca funkcję pokoju gościnnego, znajdować się będzie na parterze.
Za kilka tygodni w dziale Aktualności Top Bud® zaprezentujemy Ci kolejne efekty prac naszych ekip budowlanych.