Dom szkieletowy z piętrem 170 m2 w Pęcicach Małych

Właścicielami jest młode małżeństwo wychowujące małe dzieci. Dom ma powracającą do łask bryłę w formie sześcianu z bocznym skrzydłem, w którym znajduje się garaż dla jednego samochodu. Budynek posiada pełne piętro, w którym sufity znajdują się na wysokości 2 m 60 cm. Górne wnętrza są więc bardzo ustawne i wygodne.

Dom powstał według indywidualnego projektu w naszym Biurze architekta. W proces aktywnie włączyli się nasi Klienci, którzy dokładnie wskazywali nam swoje potrzeby funkcjonalne i estetyczne względem wnętrz i wyglądu budynku. Projektowanie zakończyliśmy po około dwóch miesiącach. Do dokumentacji jak zwykle dołączyliśmy przygotowany przez nas wniosek o wydanie pozwolenie na budowę, co skróciło procedury urzędowe.

Ciepło do wnętrz dostarcza najbardziej wydajny i przez to energooszczędny wariant ekologicznego ogrzewania w postaci gruntowej pompy ciepła z wymiennikiem pionowym. W cieplejszej części roku urządzenie to realizuje również chłodzenie, więc dom nie wymaga instalacji dodatkowej i energochłonnej klimatyzacji.

Według danych od właściciela roczne zużycie energii prezentowanego domu wynosi tylko 7000 kWh. W tym jest ogrzewanie i chłodzenie, oświetlenie, a także pobór prądu przez wszystkie urządzenia w gospodarstwie domowym.

Wentylacja odbywa się poprzez system rekuperatora, który – w zależności od pory roku – odzyskuje z powietrza albo ciepło, albo chłód. Jego wydajność przekracza 90 procent. Dzięki temu, i tak niedrogie ogrzewanie oraz schładzanie wnętrz, jest tańsze jeszcze o 40 procent.

Wszystkie domy szkieletowe Top Bud® o powierzchni równej lub większej niż 120 m2 wyposażamy w jednostki centralne rekuperatora gratis.

Budowa domu zajęła nam sześć miesięcy.


Elewacja boczna-lewa z jednostanowiskowym garażem. Dom niedługo zostanie podłączony do kanalizacji komunalnej w drodze dojazdowej, zamiast do szamba. Z tego powodu właściciele jeszcze nie wykonali przed nim podjazdu, opaski wokół podmurówki, a także tarasu. Zamierzają zrobić wszystkie te elementy jednocześnie po wykonaniu przyłącza.


Elewacja tylna z wyjściem na przyszły taras i elewacja boczna-lewa. Ściany domu wykończyliśmy od zewnątrz trwałym i łatwym w czyszczeniu tynkiem silikatowo-silikonowym. Ponadto zastosowaliśmy wstawki ozdobne z sosnowej deski elewacyjnej.


Elewacja boczna-prawa i elewacja frontowa. Poza mozaiką na ściance fundamentowej z bloczka, dom wykonaliśmy w standardzie deweloperskim Top Bud®.

SLIDER

Jeśli jest Ci trudno zdecydować się na gotowy projekt domu murowanego do adaptacji lub nie chcesz projektować swojego domu indywidualnie od A do Z, to przygotowaliśmy dla Ciebie propozycje gotowych projektów domów szkieletowych Top Bud®. Pamiętaj, że każdy z prezentowanych w tym dziale projektów możemy jeszcze dostosować do Twoich wymagań mieszkaniowych, estetycznych i instalacyjnych lub od razu wybudować na jego podstawie dom.

czytaj

W tym dziale naszego serwisu internetowego zgromadziliśmy dla Ciebie filmy, w których ukazujemy różne zagadnienia wynikające z budowy domów szkieletowych przez naszą firmę. Dzięki nim prześledzisz rozwiązania techniczne i materiałowe, które stosujemy w trakcie realizacji inwestycji naszych Klientów. W filmach poruszamy również tematy finansowe powiązane z budową energooszczędnych domów Top Bud®. Zachęcamy Cię serdecznie do oglądania.

czytaj

Technologia szkieletowa

W tym dziale zamieściliśmy pomocne informacje na temat zasad budowy domów szkieletowych, które obowiązują w naszej firmie. Dowiedz się, jak wznosimy taki dom i z jakich materiałów. Obejrzyj zdjęcia i filmy z jego budowy. Przygotowaliśmy je dla Ciebie, aby ułatwić Ci zrozumienie, skąd bierze się wytrzymałość i energooszczędność domów szkieletowych Top Bud®.

czytaj

Prezentujemy niektóre przykłady domów szkieletowych naszych Klientów, które wybudowaliśmy od 2016 roku do teraz. W sumie na swoim koncie mamy blisko 700 zrealizowanych inwestycji, a wśród nich domy parterowe, z poddaszem użytkowym, piętrem, szeregowe i w zabudowie bliźniaczej. Wybudowaliśmy też dwa nadmorskie pensjonaty, biurowiec dla firmy, przedszkole i placówkę medyczną pod nadzorem warszawskiego konserwatora zabytków. Starsze realizacje chętnie zaprezentujemy Ci podczas spotkania w siedzibie naszej firmy.

czytaj

JAK PRACUJEMY

W tym dziale znajdziesz odpowiedzi na pytania o nasz zakres obsługi Klientów przed budową domu szkieletowego, w jej trakcie, i po zakończeniu. Dzięki nim dowiesz się, jak krok po kroku zrealizujemy Twoją inwestycję i jak będziesz uczestniczyć w tym procesie.

czytaj

AKTUALNOŚCI

Bądź na czasie z najważniejszymi wydarzeniami w naszej firmie. Zachęcamy Cię do śledzenia kolejnych realizacji domów naszych Klientów, ciekawych artykułów o technologii szkieletowej oraz materiałach budowlanych, projektach architektonicznych, systemach grzewczych, wentylacyjnych, itd. Treści, które publikujemy w naszych Aktualnościach uzupełniamy licznymi zdjęciami i filmami, które urozmaicą Ci czas zapoznawania się z naszym wykonawstwem domów szkieletowych.

czytaj

DLA INWESTORA

Dlaczego warto zdecydować się na dom szkieletowy? Jakie są jego zalety mieszkaniowe i korzyści finansowe? Ponadto, na jak długo wystarczy taki dom i ile kosztuje jego eksploatacja? Takie i podobne zagadnienia, wyjaśniamy dla Ciebie w tym dziale naszego serwisu.

czytaj

DOMY ENERGOOSZCZĘDNE

Tutaj zebraliśmy dla Ciebie informacje, które warto znać rozważając budowę domu w technologii szkieletowej-drewnianej przez naszą firmę. Dzięki nim dowiesz się więcej o korzyściach takiej inwestycji. Wiedza, którą się z Tobą dzielimy, jest efektem naszego, blisko 30-letniego doświadczenia w projektowaniu i budowie domów w tej technologii.

czytaj

O NAS

Tutaj znajdziesz przydatne informacje o naszej firmie – jej historii, zapleczu technicznym, pracownikach, szkoleniach, działalności pozakomercyjnej, itd. Jeśli zastanawiasz się nad powierzeniem budowy Twojego wymarzonego domu szkieletowego naszej firmie, dowiedz się kim jesteśmy.

czytaj

OFERTA

Dowiedz się, jak pomożemy w budowie wymarzonego domu szkieletowego, ile kosztuje taka inwestycja w różnych wariantach, a także, jaką gwarancję otrzymasz od naszej firmy po jej ukończeniu. Znajdziesz tu również opis wartości dodanych naszej obsługi inwestorskiej. Jeśli zdecydujesz się na budowę domu szkieletowego przez naszą firmę, skorzystasz z nich, jak każdy dotychczasowy Klient Top Bud®. Zatem zachęcamy Cię serdecznie do zapoznania się z naszą ofertą.

czytaj

powrót do góry