Ostatnie prace przy nowoczesnej stodole w technologii szkieletowej 140 m2

Do efektu upragnionego przez Inwestorów brakuje już tylko kilku elementów: drewnianego tarasu, stopni do głównych drzwi i tzw. balustrad francuskich w oknach balkonowych na poddaszu użytkowym (również drewnianych). Za kilka dni wszystko będzie gotowe. Wtedy przygotujemy film podsumowujący realizację tego modnego domu w stylu skandynawskim. Tymczasem postanowiliśmy zaprezentować Ci go na zdjęciach podczas ostatnich prac, prowadzonych aktualnie na zewnątrz.

Budynek doprowadziliśmy do stanu deweloperskiego Top Bud®. Poza naszym standardem wykonaliśmy:

  • dach kryty blachą na rąbek stojący zamiast gontem bitumicznym;
  • trzy elewacje w drewnie modrzewiowym i jedną w tejże blasze (zamiast tynku);
  • mozaikę na ściance fundamentowej.

Ogrzewanie zapewnia instalacja elektryczna-podłogowa oraz kominek typu koza w salonie. Ciepło ze spalania drewna będzie rozprowadzane po pomieszczeniach przez wymuszoną wentylację z rekuperatorem.

Dom wyposażony jest również w panele fotowoltaiczne o łącznej minimalnej wydajności 7120 kWh/rok. Powinny one pokryć niemal całe zapotrzebowania mieszkańców na energię elektryczną. Chodzi o koszty ogrzewania, CWU i prąd bytowy.

Więcej na temat wydajności: Ile energii zużywa dom szkieletowy?

Obecnie przy domu budowany jest imponujący taras drewniany o powierzchni aż ponad 50 m2. Będzie częściowo zadaszony przez górny taras i wnękę znajdującą się w południowej elewacji. Reszta jego powierzchni znajdować się będzie poza obrysem bryły domu.

Posadzka tarasowa zostanie wykonana ze świerku skandynawskiego, zaimpregnowanego olejem w kolorze ciemnoszary. Mocowana będzie do legarów osadzonych na słupach ze stopami fundamentowymi. Takie wykończenie powierzchni tarasu wymaga impregnacji olejem tylko raz w ciągu roku. Wtedy zachowała trwałość i ładny wygląd.

Najnowsze zdjęcia nowoczesnej stodoły w stylu skandynawskim


Widok na budynek od strony wjazdu na działkę.


Elewacja boczna-prawa wykończona blachą na rąbek, tak jak dach. Będzie bardzo praktyczna, zważywszy na szpaler drzew, który znajduje się z tej strony domu. Jej czyszczenie, o ile nie zrobi tego deszcz, będzie bardzo proste.


Elewacja tylna od strony tarasów.


Konstrukcja nośna drewnianej posadzki tarasowej w trakcie budowy.


Pozostałe trzy elewacje wykończone są deską z twardego drewna modrzewiowego. Po kilku latach pięknie się spatynują, a dom ładnie wtopi się w otoczenie.


Górna część elewacji frontowej. W drzwiach balkonowych poddasza wykonamy balustrady francuskie. Będą w tym samym stylu, co na górnym tarasie.


Elewacja frontowa z minimalistycznym zadaszeniem, które – podobnie jak słupy pod górnym tarasem
wykończyliśmy łatwym w czyszczeniu tynkiem silikatowo-silikonowym.


Elewacja boczna-lewa, przy części której również będzie znajdować się dolny taras ze świerka skandynawskiego. Na połaci dachowej od tej samej strony zamontowana jest instalacja fotowoltaiczna o wydajności minimalnej 7,12 MWh/rok.


Zdjęcie górnego tarasu z gotową balustradą drewnianą.


Górny taras, widok w stronę drzwi do sypialni.


Oba skrzydła górnego tarasu na zdjęciu panoramicznym.

Przeczytaj więcej o tym domu szkieletowym Top Bud® we wcześniejszych artykułach:

Zapraszamy Cię już wkrótce na film o tej inwestycji, który opublikujemy w dziale Aktualności.

SLIDER

Jeśli jest Ci trudno zdecydować się na gotowy projekt domu murowanego do adaptacji lub nie chcesz projektować swojego domu indywidualnie od A do Z, to przygotowaliśmy dla Ciebie propozycje gotowych projektów domów szkieletowych Top Bud®. Pamiętaj, że każdy z prezentowanych w tym dziale projektów możemy jeszcze dostosować do Twoich wymagań mieszkaniowych, estetycznych i instalacyjnych lub od razu wybudować na jego podstawie dom.

czytaj

W tym dziale naszego serwisu internetowego zgromadziliśmy dla Ciebie filmy, w których ukazujemy różne zagadnienia wynikające z budowy domów szkieletowych przez naszą firmę. Dzięki nim prześledzisz rozwiązania techniczne i materiałowe, które stosujemy w trakcie realizacji inwestycji naszych Klientów. W filmach poruszamy również tematy finansowe powiązane z budową energooszczędnych domów Top Bud®. Zachęcamy Cię serdecznie do oglądania.

czytaj

Technologia szkieletowa

W tym dziale zamieściliśmy pomocne informacje na temat zasad budowy domów szkieletowych, które obowiązują w naszej firmie. Dowiedz się, jak wznosimy taki dom i z jakich materiałów. Obejrzyj zdjęcia i filmy z jego budowy. Przygotowaliśmy je dla Ciebie, aby ułatwić Ci zrozumienie, skąd bierze się wytrzymałość i energooszczędność domów szkieletowych Top Bud®.

czytaj

Prezentujemy niektóre przykłady domów szkieletowych naszych Klientów, które wybudowaliśmy od 2016 roku do teraz. W sumie na swoim koncie mamy blisko 700 zrealizowanych inwestycji, a wśród nich domy parterowe, z poddaszem użytkowym, piętrem, szeregowe i w zabudowie bliźniaczej. Wybudowaliśmy też dwa nadmorskie pensjonaty, biurowiec dla firmy, przedszkole i placówkę medyczną pod nadzorem warszawskiego konserwatora zabytków. Starsze realizacje chętnie zaprezentujemy Ci podczas spotkania w siedzibie naszej firmy.

czytaj

JAK PRACUJEMY

W tym dziale znajdziesz odpowiedzi na pytania o nasz zakres obsługi Klientów przed budową domu szkieletowego, w jej trakcie, i po zakończeniu. Dzięki nim dowiesz się, jak krok po kroku zrealizujemy Twoją inwestycję i jak będziesz uczestniczyć w tym procesie.

czytaj

AKTUALNOŚCI

Bądź na czasie z najważniejszymi wydarzeniami w naszej firmie. Zachęcamy Cię do śledzenia kolejnych realizacji domów naszych Klientów, ciekawych artykułów o technologii szkieletowej oraz materiałach budowlanych, projektach architektonicznych, systemach grzewczych, wentylacyjnych, itd. Treści, które publikujemy w naszych Aktualnościach uzupełniamy licznymi zdjęciami i filmami, które urozmaicą Ci czas zapoznawania się z naszym wykonawstwem domów szkieletowych.

czytaj

DLA INWESTORA

Dlaczego warto zdecydować się na dom szkieletowy? Jakie są jego zalety mieszkaniowe i korzyści finansowe? Ponadto, na jak długo wystarczy taki dom i ile kosztuje jego eksploatacja? Takie i podobne zagadnienia, wyjaśniamy dla Ciebie w tym dziale naszego serwisu.

czytaj

DOMY ENERGOOSZCZĘDNE

Tutaj zebraliśmy dla Ciebie informacje, które warto znać rozważając budowę domu w technologii szkieletowej-drewnianej przez naszą firmę. Dzięki nim dowiesz się więcej o korzyściach takiej inwestycji. Wiedza, którą się z Tobą dzielimy, jest efektem naszego, blisko 30-letniego doświadczenia w projektowaniu i budowie domów w tej technologii.

czytaj

O NAS

Tutaj znajdziesz przydatne informacje o naszej firmie – jej historii, zapleczu technicznym, pracownikach, szkoleniach, działalności pozakomercyjnej, itd. Jeśli zastanawiasz się nad powierzeniem budowy Twojego wymarzonego domu szkieletowego naszej firmie, dowiedz się kim jesteśmy.

czytaj

OFERTA

Dowiedz się, jak pomożemy w budowie wymarzonego domu szkieletowego, ile kosztuje taka inwestycja w różnych wariantach, a także, jaką gwarancję otrzymasz od naszej firmy po jej ukończeniu. Znajdziesz tu również opis wartości dodanych naszej obsługi inwestorskiej. Jeśli zdecydujesz się na budowę domu szkieletowego przez naszą firmę, skorzystasz z nich, jak każdy dotychczasowy Klient Top Bud®. Zatem zachęcamy Cię serdecznie do zapoznania się z naszą ofertą.

czytaj

powrót do góry