Budynek doprowadziliśmy do stanu deweloperskiego Top Bud®. Poza naszym standardem wykonaliśmy:
- dach kryty blachą na rąbek stojący zamiast gontem bitumicznym;
- trzy elewacje w drewnie modrzewiowym i jedną w tejże blasze (zamiast tynku);
- mozaikę na ściance fundamentowej.
Ogrzewanie zapewnia instalacja elektryczna-podłogowa oraz kominek typu koza w salonie. Ciepło ze spalania drewna będzie rozprowadzane po pomieszczeniach przez wymuszoną wentylację z rekuperatorem.
Dom wyposażony jest również w panele fotowoltaiczne o łącznej minimalnej wydajności 7120 kWh/rok. Powinny one pokryć niemal całe zapotrzebowania mieszkańców na energię elektryczną. Chodzi o koszty ogrzewania, CWU i prąd bytowy.
Więcej na temat wydajności: Ile energii zużywa dom szkieletowy?
Obecnie przy domu budowany jest imponujący taras drewniany o powierzchni aż ponad 50 m2. Będzie częściowo zadaszony przez górny taras i wnękę znajdującą się w południowej elewacji. Reszta jego powierzchni znajdować się będzie poza obrysem bryły domu.
Posadzka tarasowa zostanie wykonana ze świerku skandynawskiego, zaimpregnowanego olejem w kolorze ciemnoszary. Mocowana będzie do legarów osadzonych na słupach ze stopami fundamentowymi. Takie wykończenie powierzchni tarasu wymaga impregnacji olejem tylko raz w ciągu roku. Wtedy zachowała trwałość i ładny wygląd.
Najnowsze zdjęcia nowoczesnej stodoły w stylu skandynawskim
Widok na budynek od strony wjazdu na działkę.
Elewacja boczna-prawa wykończona blachą na rąbek, tak jak dach. Będzie bardzo praktyczna, zważywszy na szpaler drzew, który znajduje się z tej strony domu. Jej czyszczenie, o ile nie zrobi tego deszcz, będzie bardzo proste.
Elewacja tylna od strony tarasów.
Konstrukcja nośna drewnianej posadzki tarasowej w trakcie budowy.
Pozostałe trzy elewacje wykończone są deską z twardego drewna modrzewiowego. Po kilku latach pięknie się spatynują, a dom ładnie wtopi się w otoczenie.
Górna część elewacji frontowej. W drzwiach balkonowych poddasza wykonamy balustrady francuskie. Będą w tym samym stylu, co na górnym tarasie.
Elewacja frontowa z minimalistycznym zadaszeniem, które – podobnie jak słupy pod górnym tarasem – wykończyliśmy łatwym w czyszczeniu tynkiem silikatowo-silikonowym.
Elewacja boczna-lewa, przy części której również będzie znajdować się dolny taras ze świerka skandynawskiego. Na połaci dachowej od tej samej strony zamontowana jest instalacja fotowoltaiczna o wydajności minimalnej 7,12 MWh/rok.
Zdjęcie górnego tarasu z gotową balustradą drewnianą.
Górny taras, widok w stronę drzwi do sypialni.
Oba skrzydła górnego tarasu na zdjęciu panoramicznym.
Przeczytaj więcej o tym domu szkieletowym Top Bud® we wcześniejszych artykułach:
- Zapowiedź filmu o domu szkieletowym w stylu skandynawskim
- Przygotowanie elewacji do montażu deski ozdobnej bez piórowpustu
- Budujemy nowoczesną stodołę w energooszczędnej technologii szkieletowej
- Budujemy kolejną nowoczesną stodołę w technologii szkieletowej
Zapraszamy Cię już wkrótce na film o tej inwestycji, który opublikujemy w dziale Aktualności.