Przytulny dom szkieletowy z poddaszem użytkowym 100,45 m2

Niedawno, pod koniec lutego 2023 roku, rozpoczęliśmy w Markach kolejną inwestycję. Dotychczas wykonaliśmy fundament z bloczka na zbrojonej ławie fundamentowej, standardową konstrukcję drewnianą w okładzinie z płyt OSB3, wiatroizolację ścian i dachu, a także pokrycie z gontu bitumicznego. Obejrzyj aktualne zdjęcie budynku, rzuty elewacji oraz przekroje pomieszczeń.

Naszymi Klientami jest tym razem małżeństwo, które spełnia swoje marzenie o własnym domu. Ich główne założenia inwestycyjne, z którymi zwrócili się do naszej firmy, można streścić w kilku punktach.

  • Budynek miał być nieduży, bo około 100 m2. Taka wielkość to i tak sporo, jak dla dwóch osób. Większy dom generowałby tylko niepotrzebne koszty z tytułu ogrzewania.
  • Projekt takiego domu należało wykonać od samego początku na podstawie bardzo ogólnej koncepcji. Nasi Klienci nie chcąc projektu typowego (gotowego) wiedzieli, że muszą to zadanie komuś zlecić. A że mamy własne Biuro architekta, zdecydowali się powierzyć je nam, wraz z budową domu.
  • Trzecie założenie, mające zresztą związek ze wspomnianą wyżej powierzchnią całkowitą domu, wynikało z chęci ponoszenia jak najniższych kosztów z tytułu zużycia energii na ogrzewanie. Budynek miał być ciepły. I taki będzie. Jego zapotrzebowanie energetyczne wynosić będzie 55 kWh/m2/rok.
  • Ostatnim punktem była obawa przed budową domu metodą gospodarczą i w związku z tym, chęć zlecenia tego firmie. Nasi Klienci uznali, że ze względu na brak czasu i doświadczenia, będzie to w ich przypadku najlepsze wyjście. Mowa tu także o złożonych formalnościach poprzedzających proces budowy. Chcieli więc, żeby dom powstał sprawnie i szybko.

Przekroje kondygnacji


Parter:

1. Pomieszczenie techniczne: 7,02 m2

2. Wiatrołap: 2,45 m2

3. Przedpokój: 9,54 m2

4. Kuchnia + jadalnia: 13,50 m2

5. Salon: 8,92 m2

6. Łazienka z WC: 5,81 m2

7. Sypialnia: 11,72 m2Poddasze użytkowe:

Pokój: 42,49 m2

Widok na budynek od strony ulicy: drewniana konstrukcja szkieletowa po montażu płyt OSB3 w membranie wiatroizolacyjnej na ścianach zewnętrznych i dachu.

Połacie dachowe w goncie bitumicznym koloru grafit. W środku wykonaliśmy komin z keramzytobetonu z wkładem ceramicznym.

Rzuty elewacji


Elewacje od górnej-lewej:

  • boczna-lewa (zachód)
  • frontowa (północ)
  • boczna-prawa (wschód)
  • tylna (południe)

Standard budowy

Fasadę wykończymy tynkiem silikatowo-silikonowym oraz drewnem na felc. Z zewnątrz wykonamy również tzw. balustrady francuskie. Poza wymienionymi, dom wybudujemy w standardzie Top Bud®.

Ogrzewanie CWU

Dom wyposażymy w ogrzewanie podłogowe-elektryczne oraz kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza przez wentylację. CWU zapewni bojler elektryczny.

Wkrótce zaproponujemy więcej zdjęć z budowy.

SLIDER

Jeśli jest Ci trudno zdecydować się na gotowy projekt domu murowanego do adaptacji lub nie chcesz projektować swojego domu indywidualnie od A do Z, to przygotowaliśmy dla Ciebie propozycje gotowych projektów domów szkieletowych Top Bud®. Pamiętaj, że każdy z prezentowanych w tym dziale projektów możemy jeszcze dostosować do Twoich wymagań mieszkaniowych, estetycznych i instalacyjnych lub od razu wybudować na jego podstawie dom.

czytaj

W tym dziale naszego serwisu internetowego zgromadziliśmy dla Ciebie filmy, w których ukazujemy różne zagadnienia wynikające z budowy domów szkieletowych przez naszą firmę. Dzięki nim prześledzisz rozwiązania techniczne i materiałowe, które stosujemy w trakcie realizacji inwestycji naszych Klientów. W filmach poruszamy również tematy finansowe powiązane z budową energooszczędnych domów Top Bud®. Zachęcamy Cię serdecznie do oglądania.

czytaj

Technologia szkieletowa

W tym dziale zamieściliśmy pomocne informacje na temat zasad budowy domów szkieletowych, które obowiązują w naszej firmie. Dowiedz się, jak wznosimy taki dom i z jakich materiałów. Obejrzyj zdjęcia i filmy z jego budowy. Przygotowaliśmy je dla Ciebie, aby ułatwić Ci zrozumienie, skąd bierze się wytrzymałość i energooszczędność domów szkieletowych Top Bud®.

czytaj

Prezentujemy niektóre przykłady domów szkieletowych naszych Klientów, które wybudowaliśmy od 2016 roku do teraz. W sumie na swoim koncie mamy blisko 700 zrealizowanych inwestycji, a wśród nich domy parterowe, z poddaszem użytkowym, piętrem, szeregowe i w zabudowie bliźniaczej. Wybudowaliśmy też dwa nadmorskie pensjonaty, biurowiec dla firmy, przedszkole i placówkę medyczną pod nadzorem warszawskiego konserwatora zabytków. Starsze realizacje chętnie zaprezentujemy Ci podczas spotkania w siedzibie naszej firmy.

czytaj

JAK PRACUJEMY

W tym dziale znajdziesz odpowiedzi na pytania o nasz zakres obsługi Klientów przed budową domu szkieletowego, w jej trakcie, i po zakończeniu. Dzięki nim dowiesz się, jak krok po kroku zrealizujemy Twoją inwestycję i jak będziesz uczestniczyć w tym procesie.

czytaj

AKTUALNOŚCI

Bądź na czasie z najważniejszymi wydarzeniami w naszej firmie. Zachęcamy Cię do śledzenia kolejnych realizacji domów naszych Klientów, ciekawych artykułów o technologii szkieletowej oraz materiałach budowlanych, projektach architektonicznych, systemach grzewczych, wentylacyjnych, itd. Treści, które publikujemy w naszych Aktualnościach uzupełniamy licznymi zdjęciami i filmami, które urozmaicą Ci czas zapoznawania się z naszym wykonawstwem domów szkieletowych.

czytaj

DLA INWESTORA

Dlaczego warto zdecydować się na dom szkieletowy? Jakie są jego zalety mieszkaniowe i korzyści finansowe? Ponadto, na jak długo wystarczy taki dom i ile kosztuje jego eksploatacja? Takie i podobne zagadnienia, wyjaśniamy dla Ciebie w tym dziale naszego serwisu.

czytaj

DOMY ENERGOOSZCZĘDNE

Tutaj zebraliśmy dla Ciebie informacje, które warto znać rozważając budowę domu w technologii szkieletowej-drewnianej przez naszą firmę. Dzięki nim dowiesz się więcej o korzyściach takiej inwestycji. Wiedza, którą się z Tobą dzielimy, jest efektem naszego, blisko 30-letniego doświadczenia w projektowaniu i budowie domów w tej technologii.

czytaj

O NAS

Tutaj znajdziesz przydatne informacje o naszej firmie – jej historii, zapleczu technicznym, pracownikach, szkoleniach, działalności pozakomercyjnej, itd. Jeśli zastanawiasz się nad powierzeniem budowy Twojego wymarzonego domu szkieletowego naszej firmie, dowiedz się kim jesteśmy.

czytaj

OFERTA

Dowiedz się, jak pomożemy w budowie wymarzonego domu szkieletowego, ile kosztuje taka inwestycja w różnych wariantach, a także, jaką gwarancję otrzymasz od naszej firmy po jej ukończeniu. Znajdziesz tu również opis wartości dodanych naszej obsługi inwestorskiej. Jeśli zdecydujesz się na budowę domu szkieletowego przez naszą firmę, skorzystasz z nich, jak każdy dotychczasowy Klient Top Bud®. Zatem zachęcamy Cię serdecznie do zapoznania się z naszą ofertą.

czytaj

powrót do góry