Budowa nowego domu szkieletowego z poddaszem użytkowym w Piasecznie

Oto kolejna realizacja budowlana, którą rozpoczęliśmy w ostatnim czasie. Dom, który prezentujemy, wznosimy według projektu indywidualnego, wykonanego w naszym Biurze architekta. Będzie cechować się nie tylko modną bryłą nowoczesnej stodoły. Wyposażmy go również w systemy ogrzewania i wentylacji wnętrz, spełniające najwyższe normy energooszczędności.

Inwestorzy zdecydowali się na dom w technologii szkieletowej głównie z uwagi na szybkość budowy oraz niskie zapotrzebowanie energetyczne. W procesie wyboru wykonawcy brali pod uwagę, między innymi, jego dotychczasowe realizacje budowlane.

Przeglądając różne oferty trafili na naszą, a wśród przykładów realizacji zobaczyli domy w formie nowoczesnej stodoły. Kiedy dowiedzieli się, że ich autorem jest mgr inż. arch. Stanisław Arciuch, zlecili mu wykonanie projektu w tym samym stylu, a naszej firmie powierzyli jego budowę.

Z uwagi na wybraną przez Inwestorów instalację grzewczo-chłodzącą i wentylacyjną, tj. gruntową pompę ciepła oraz rekuperator, w trakcie projektowania nasz architekt przewidział odpowiedniej grubości stropy, a także szyby wentylacyjne, w których wykonamy sieć rur obu systemów. Dzięki nim dom będzie ogrzewany zimą lub chłodzony latem po bardzo niskich kosztach, a przy tym, w czasie wymiany powietrza z jego wnętrz, będzie odzyskiwane zarówno ciepło, jak i chłód.

W efekcie, z każdej złotówki wydanej na zasilenie pompy energią elektryczną, nasi Klienci odzyskają aż 40 gorszy zwrotu.

Aktualny stan budowy

Dotychczas wykonaliśmy fundament z bloczka na ławie zbrojonej i drewniany szkielet. Obecnie na konstrukcji montujemy płytę OSB3 oraz wiatroizolację.


Elewacja frontowa z garażem jednostanowiskowym.


Elewacja frontowa i elewacja boczna-lewa, przy której znajdować się będzie jeden z dwóch tarasów.


Elewacja tylna, przy której powstanie główny taras.


Widok z salonu w stronę okna tarasowego na elewacji tylnej. W głębi po prawej gabinet.


Widok z salonu na wiatrołap, aneks kuchenny i jedno z dwóch okien na elewacji bocznej-lewej.


Od lewej: gabinet, klatka schodowa, wiatrołap i łazienka gościnna (w głębi po prawej).


Sypialnia dziecięca na poddaszu użytkowym.


Druga sypialnia dziecięca, odbicie lustrzane poprzedniej.


Okno w sypialni małżeńskiej na poddaszu użytkowym.


Sypialnia małżeńska, widok od strony okna.


Garderoba w sypialni małżeńskiej.


Górny hall z wejściami do trzech sypialni i łazienki z WC.


Klatka schodowa, widok z góry. W tle u dołu widać przyszłe pomieszczenie garażu.


Konstrukcja skrzydła garażowego. Będzie pokryta stropodachem o kącie nachylenia dwóch stopni.


Montaż płyty OSB3 na tylnej ścianie szkieletowej konstrukcji przy użyciu klamer dystansowych.

Wkrótce w naszym serwisie obejrzysz dalsze etapy budowy prezentowanego domu, aż do jej ukończenia w standardzie surowym zamkniętym Top Bud®.

SLIDER

Jeśli jest Ci trudno zdecydować się na gotowy projekt domu murowanego do adaptacji lub nie chcesz projektować swojego domu indywidualnie od A do Z, to przygotowaliśmy dla Ciebie propozycje gotowych projektów domów szkieletowych Top Bud®. Pamiętaj, że każdy z prezentowanych w tym dziale projektów możemy jeszcze dostosować do Twoich wymagań mieszkaniowych, estetycznych i instalacyjnych lub od razu wybudować na jego podstawie dom.

czytaj

W tym dziale naszego serwisu internetowego zgromadziliśmy dla Ciebie filmy, w których ukazujemy różne zagadnienia wynikające z budowy domów szkieletowych przez naszą firmę. Dzięki nim prześledzisz rozwiązania techniczne i materiałowe, które stosujemy w trakcie realizacji inwestycji naszych Klientów. W filmach poruszamy również tematy finansowe powiązane z budową energooszczędnych domów Top Bud®. Zachęcamy Cię serdecznie do oglądania.

czytaj

Technologia szkieletowa

W tym dziale zamieściliśmy pomocne informacje na temat zasad budowy domów szkieletowych, które obowiązują w naszej firmie. Dowiedz się, jak wznosimy taki dom i z jakich materiałów. Obejrzyj zdjęcia i filmy z jego budowy. Przygotowaliśmy je dla Ciebie, aby ułatwić Ci zrozumienie, skąd bierze się wytrzymałość i energooszczędność domów szkieletowych Top Bud®.

czytaj

Prezentujemy niektóre przykłady domów szkieletowych naszych Klientów, które wybudowaliśmy od 2016 roku do teraz. W sumie na swoim koncie mamy blisko 700 zrealizowanych inwestycji, a wśród nich domy parterowe, z poddaszem użytkowym, piętrem, szeregowe i w zabudowie bliźniaczej. Wybudowaliśmy też dwa nadmorskie pensjonaty, biurowiec dla firmy, przedszkole i placówkę medyczną pod nadzorem warszawskiego konserwatora zabytków. Starsze realizacje chętnie zaprezentujemy Ci podczas spotkania w siedzibie naszej firmy.

czytaj

JAK PRACUJEMY

W tym dziale znajdziesz odpowiedzi na pytania o nasz zakres obsługi Klientów przed budową domu szkieletowego, w jej trakcie, i po zakończeniu. Dzięki nim dowiesz się, jak krok po kroku zrealizujemy Twoją inwestycję i jak będziesz uczestniczyć w tym procesie.

czytaj

AKTUALNOŚCI

Bądź na czasie z najważniejszymi wydarzeniami w naszej firmie. Zachęcamy Cię do śledzenia kolejnych realizacji domów naszych Klientów, ciekawych artykułów o technologii szkieletowej oraz materiałach budowlanych, projektach architektonicznych, systemach grzewczych, wentylacyjnych, itd. Treści, które publikujemy w naszych Aktualnościach uzupełniamy licznymi zdjęciami i filmami, które urozmaicą Ci czas zapoznawania się z naszym wykonawstwem domów szkieletowych.

czytaj

DLA INWESTORA

Dlaczego warto zdecydować się na dom szkieletowy? Jakie są jego zalety mieszkaniowe i korzyści finansowe? Ponadto, na jak długo wystarczy taki dom i ile kosztuje jego eksploatacja? Takie i podobne zagadnienia, wyjaśniamy dla Ciebie w tym dziale naszego serwisu.

czytaj

DOMY ENERGOOSZCZĘDNE

Tutaj zebraliśmy dla Ciebie informacje, które warto znać rozważając budowę domu w technologii szkieletowej-drewnianej przez naszą firmę. Dzięki nim dowiesz się więcej o korzyściach takiej inwestycji. Wiedza, którą się z Tobą dzielimy, jest efektem naszego, blisko 30-letniego doświadczenia w projektowaniu i budowie domów w tej technologii.

czytaj

O NAS

Tutaj znajdziesz przydatne informacje o naszej firmie – jej historii, zapleczu technicznym, pracownikach, szkoleniach, działalności pozakomercyjnej, itd. Jeśli zastanawiasz się nad powierzeniem budowy Twojego wymarzonego domu szkieletowego naszej firmie, dowiedz się kim jesteśmy.

czytaj

OFERTA

Dowiedz się, jak pomożemy w budowie wymarzonego domu szkieletowego, ile kosztuje taka inwestycja w różnych wariantach, a także, jaką gwarancję otrzymasz od naszej firmy po jej ukończeniu. Znajdziesz tu również opis wartości dodanych naszej obsługi inwestorskiej. Jeśli zdecydujesz się na budowę domu szkieletowego przez naszą firmę, skorzystasz z nich, jak każdy dotychczasowy Klient Top Bud®. Zatem zachęcamy Cię serdecznie do zapoznania się z naszą ofertą.

czytaj

powrót do góry