Relacja z budowy nowoczesnej stodoły w Piasecznie

Ostatnio pokazywaliśmy budowę tego domu 28 stycznia bieżącego roku. Wówczas prowadziliśmy prace konstrukcyjne na tradycyjnym fundamencie z bloczka i ławie zbrojonej. Zobacz na najnowszych zdjęciach, co się zmieniło od czasu naszej ostatniej wizyty na tym placu budowy po upływie nieco ponad dwóch miesiący.

Dom wznosimy na podstawie indywidualnego projektu, który został wykonany w naszym Biurze architekta na zlecenie Inwestorów. Jest to wariant tzw. nowoczesnej stodoły, czyli budynku jednorodzinnego z poddaszem użytkowym i dachem o kącie nachylenia 40 stopni, bez okapów.

Ogrzewanie wnętrz zapewniać będzie amerykańska pompa ciepła firmy WaterFurnace® z pionowym wymiennikiem w gruncie o łącznej długości 200 m. Odwiert wykonamy już niebawem.

Instalacja służyć będzie nie tylko do ogrzewania pomieszczeń poprzez nawiewy w sufitach i podłogach, ale również do ich chłodzenia podczas lata. Dzięki niej mieszkańcy nie będą musieli dokupować oddzielnej klimatyzacji.

Co warto podkreślić, takie chłodzenie będzie też znacznie tańsze niż z tradycyjnego klimatyzatora. Jego koszt będzie stanowił tylko jedną ósmą kosztu ogrzewania. Za ciepło w każdym miesiącu zimowym mieszkańcy zapłacą około 300 złotych. Czyli latem za chłodzenie wnętrz tylko niecałe 40 złotych na miesiąc. Jest to naprawdę niewiele.

Budynek wyposażymy również w system wymuszonej wentylacji z rekuperatorem fińskiej firmy Vallox. Urządzenie będzie mieć sprawność odzysku ciepła lub chłodu z domowego powietrza na poziomie ponad 90 procent. Między innymi dlatego koszty ogrzewania i chłodzenia wnętrz będą tak niskie.

Jednostkę centralną rekuperatora Inwestorzy otrzymają od nas gratis, ponieważ zdecydowali się na dom o powierzchni większej niż 120 m2.

Ponadto, jeśli nasi Klienci zainwestują w instalację paneli fotowoltaicznych, wówczas ich wydatki na energię elektryczną, czyli ogrzewanie, chłodzenie, oświetlenie i zasilanie pozostałych urządzeń na terenie gospodarstwa domowego, będą mogły spaść nawet do zera. Taki dom, poza wywozem śmieci, poborem wody z sieci i odprowadzaniem nieczystości kanalizacyjnych, będzie w praktyce spełniać standardy budownictwa pasywnego.

Więcej o tym przeczytasz w artykule: Dom szkieletowy z zerowym zużyciem prądu

Najnowsze zdjęcia z placu budowy


Widok na konstrukcję od strony elewacji frontowej z jednostanowiskowym garażem i elewacji bocznej-lewej. Zewnętrzną izolację termiczną wykonamy z wełny mineralnej o grubości 10 cm.


Elewacja tylna od południa, przy której powstanie taras. W domu zainstalowaliśmy już wszystkie okna i drzwi tarasowe firmy Drutex typ Iglo 5 w wariancie jednokomorowym. Zapotrzebowanie energetyczne domu będzie wynosić i tak poniżej 60 kWh/m2/rok. Droższe okna dwukomorowe zwiększyłyby niepotrzebnie koszt budowy.


Elewacja tylna i elewacja boczna-lewa. Termoizolację zewnętrzną domu pokryjemy tynkiem silikonowo-silikatowym, który świetnie sprawdzi się na gęsto zadrzewionej działce leśnej, gdzie wznosimy prezentowany dom.


Elewacja frontowa i elewacja boczna-prawa z garażem. Jego dach jest płaski tylko optycznie, bo posiada niewielki spadek dla skutecznego odprowadzania wód opadowych. Połacie dachowe pokryliśmy modną blachą na rąbek stojący w kolorze grafit RAL 7016.


W ścianach salonu wykonaliśmy już część wewnętrznej termoizolacji z wełny mineralnej o grubości 15 cm. Składa się ona z trzech warstw arkuszy, każdy po 5 cm grubości, które układamy na zakładkę dla pełnej szczelności i eliminacji ryzyka opadania wełny.


Wnętrze jednej z trzech sypialni poddasza użytkowego. W ścianach jest już gotowa termoizolacja, na której wykonaliśmy hermetyczną powłokę opóźniacza pary wodnej z folii o grubości 0,2 mm.


Fragment instalacji elektrycznej w peszlach. Przewody zbiegają się w pomieszczeniu technicznym, gdzie na dalszym etapie budowy wykonamy podtynkową skrzynkę sterującą. Ponadto dom wyposażymy w przewody alarmowe, a także kable antenowe, sterujące i internetowe.


Przykład instalacji wodnej w systemie PEX i instalacji kanalizacyjnej doprowadzonych do łazienki z WC na poddaszu użytkowym. Elementy znajdują się w stropie, który obniżymy i wykończymy suchą zabudową. Znajdować się w nim będą również rury nawiewnej pompy ciepła i rekuperacji.

Już niedługo w następnym artykule na temat tej inwestycji pokażemy Ci dalsze efekty prac naszych ekip.

SLIDER

Jeśli jest Ci trudno zdecydować się na gotowy projekt domu murowanego do adaptacji lub nie chcesz projektować swojego domu indywidualnie od A do Z, to przygotowaliśmy dla Ciebie propozycje gotowych projektów domów szkieletowych Top Bud®. Pamiętaj, że każdy z prezentowanych w tym dziale projektów możemy jeszcze dostosować do Twoich wymagań mieszkaniowych, estetycznych i instalacyjnych lub od razu wybudować na jego podstawie dom.

czytaj

W tym dziale naszego serwisu internetowego zgromadziliśmy dla Ciebie filmy, w których ukazujemy różne zagadnienia wynikające z budowy domów szkieletowych przez naszą firmę. Dzięki nim prześledzisz rozwiązania techniczne i materiałowe, które stosujemy w trakcie realizacji inwestycji naszych Klientów. W filmach poruszamy również tematy finansowe powiązane z budową energooszczędnych domów Top Bud®. Zachęcamy Cię serdecznie do oglądania.

czytaj

Technologia szkieletowa

W tym dziale zamieściliśmy pomocne informacje na temat zasad budowy domów szkieletowych, które obowiązują w naszej firmie. Dowiedz się, jak wznosimy taki dom i z jakich materiałów. Obejrzyj zdjęcia i filmy z jego budowy. Przygotowaliśmy je dla Ciebie, aby ułatwić Ci zrozumienie, skąd bierze się wytrzymałość i energooszczędność domów szkieletowych Top Bud®.

czytaj

Prezentujemy niektóre przykłady domów szkieletowych naszych Klientów, które wybudowaliśmy od 2016 roku do teraz. W sumie na swoim koncie mamy blisko 700 zrealizowanych inwestycji, a wśród nich domy parterowe, z poddaszem użytkowym, piętrem, szeregowe i w zabudowie bliźniaczej. Wybudowaliśmy też dwa nadmorskie pensjonaty, biurowiec dla firmy, przedszkole i placówkę medyczną pod nadzorem warszawskiego konserwatora zabytków. Starsze realizacje chętnie zaprezentujemy Ci podczas spotkania w siedzibie naszej firmy.

czytaj

JAK PRACUJEMY

W tym dziale znajdziesz odpowiedzi na pytania o nasz zakres obsługi Klientów przed budową domu szkieletowego, w jej trakcie, i po zakończeniu. Dzięki nim dowiesz się, jak krok po kroku zrealizujemy Twoją inwestycję i jak będziesz uczestniczyć w tym procesie.

czytaj

AKTUALNOŚCI

Bądź na czasie z najważniejszymi wydarzeniami w naszej firmie. Zachęcamy Cię do śledzenia kolejnych realizacji domów naszych Klientów, ciekawych artykułów o technologii szkieletowej oraz materiałach budowlanych, projektach architektonicznych, systemach grzewczych, wentylacyjnych, itd. Treści, które publikujemy w naszych Aktualnościach uzupełniamy licznymi zdjęciami i filmami, które urozmaicą Ci czas zapoznawania się z naszym wykonawstwem domów szkieletowych.

czytaj

DLA INWESTORA

Dlaczego warto zdecydować się na dom szkieletowy? Jakie są jego zalety mieszkaniowe i korzyści finansowe? Ponadto, na jak długo wystarczy taki dom i ile kosztuje jego eksploatacja? Takie i podobne zagadnienia, wyjaśniamy dla Ciebie w tym dziale naszego serwisu.

czytaj

DOMY ENERGOOSZCZĘDNE

Tutaj zebraliśmy dla Ciebie informacje, które warto znać rozważając budowę domu w technologii szkieletowej-drewnianej przez naszą firmę. Dzięki nim dowiesz się więcej o korzyściach takiej inwestycji. Wiedza, którą się z Tobą dzielimy, jest efektem naszego, blisko 30-letniego doświadczenia w projektowaniu i budowie domów w tej technologii.

czytaj

O NAS

Tutaj znajdziesz przydatne informacje o naszej firmie – jej historii, zapleczu technicznym, pracownikach, szkoleniach, działalności pozakomercyjnej, itd. Jeśli zastanawiasz się nad powierzeniem budowy Twojego wymarzonego domu szkieletowego naszej firmie, dowiedz się kim jesteśmy.

czytaj

OFERTA

Dowiedz się, jak pomożemy w budowie wymarzonego domu szkieletowego, ile kosztuje taka inwestycja w różnych wariantach, a także, jaką gwarancję otrzymasz od naszej firmy po jej ukończeniu. Znajdziesz tu również opis wartości dodanych naszej obsługi inwestorskiej. Jeśli zdecydujesz się na budowę domu szkieletowego przez naszą firmę, skorzystasz z nich, jak każdy dotychczasowy Klient Top Bud®. Zatem zachęcamy Cię serdecznie do zapoznania się z naszą ofertą.

czytaj

powrót do góry