Dom szkieletowy z poddaszem użytkowym 149 m2 w Rogowie koło Łodzi

Realizację inwestycji rozpoczęliśmy pod koniec marca 2021 roku, a zakończyliśmy pod koniec października tego samego roku. Przedmiotem budowy był dom szkieletowy z poddaszem użytkowym o prostej bryle z dachem dwuspadowym, wyposażony w nowoczesne i energooszczędne instalacje grzewczą i wentylacyjną. Obejrzyj zdjęcia domu z zewnątrz oraz jego wnętrza.

Pomysł na budowę domu szkieletowego zaświtał w głowach Inwestorów dosyć dawno, bo około trzy lata temu. Zanim jednak doszło do wyboru wykonawcy, małżeństwo było intensywnie pochłonięte jego poszukiwaniami na rynku usług budowy w tej technologii.

Trwało to około dwa lata. W końcu zostaliśmy wytypowani, na co wpływ, zgodnie z tym, co powiedział nam Inwestor, miała nasza otwarta polityka informacyjna w Internecie, a dokładniej, ukazywanie w artykułach oraz filmach szczegółów technicznych budowy takich domów przez nasze ekipy.

Chętnie dzielimy się wiedzą z użytkownikami Internetu. Dzięki temu wielu z nich staje się potem naszymi Klientami. Doceniają bowiem to, że nie obawiamy się pokazywać tego, jak pracujemy na budowach i skąd tak naprawdę bierze się jakość naszego wykonawstwa. Takie informacje należą się absolutnie każdej osobie, która rozważa budowę własnego domu i zaciąga na ten cel kredyt w banku albo przeznacza swoje wieloletnie oszczędności.

Projekt prezentowanego domu od A do Z wykonany został w naszym Biurze architekta na zlecenie Inwestorów. Tak, jak wspomnieliśmy we wstępie, dom miał być prosty i funkcjonalny. Stąd jego klasyczna bryła, która nie będzie się starzeć wraz ze zmieniającymi się modami. Ponadto, dzięki wysokiej ściance kolankowej, osiągnęliśmy niemal pełnowymiarową przestrzeń użytkową na poddaszu, ponieważ skosy zaczynają się dopiero od wysokości 170 cm.

Nasi Klienci zaangażowali też dużo swojej uwagi do osiągnięcia jak największej oszczędności z tytułu ogrzewania. Podjęli decyzję, że w budynku będzie je realizować pompa ciepła powietrze-woda za pośrednictwem instalacji hydraulicznej w podłogach.

Z uwagi na to, że budynek ma powierzchnię przekraczającą 120 m2, otrzymali od nas gratis jednostkę centralną rekuperatora fińskiej firmy Vallox, który obniży jeszcze koszt ogrzewania wnętrz o dodatkowych 40 procent. Oczywiście nie wspominając o innych korzyściach wynikających z rekuperacji.

W dniu wykonywania zdjęć wnętrze domu znajdowało się na etapie wykańczania.


Elewacja frontowa i elewacja boczna-prawa. W głębi przy budynku widać jednostkę centralną pompy ciepła powietrze-woda.


Elewacja boczna-lewa i elewacja frontowa.


Elewacja tylna i elewacja boczna-lewa. Przy obu powstanie taras.


Wnętrze salonu.


Kuchnia z gotową zabudową i urządzeniami AGD.


Klatka schodowa ze schowkiem. Widok z korytarza na parterze. Schody wykonaliśmy z drewna dębowego.


Pomieszczenie techniczne. Na górze od lewej: bufor gorącej wody, moduł hydrauliczny, jednostka centralna rekuperatora.


Sterownik ogrzewania podłogowego z pompy ciepła.


Bufor ciepłej wody użytkowej z oddzielną pompą ciepła.


Wnętrze wiatrołapu z zabudową na odzież.


WC dla gości na parterze.


Pokój gościnny na parterze.


Łazienka na poddaszu użytkowym - zdjęcie 1.


Łazienka na poddaszu użytkowym - zdjęcie 2.


Pokój dziecięcy na poddaszu użytkowym.


Sypialnia małżeńska. Na poddaszu znajduje się jeszcze jedna, oprócz pokoju dziecięcego.


Klatka schodowa. Widok z górnego hallu.


Górny hall.

SLIDER

Jeśli jest Ci trudno zdecydować się na gotowy projekt domu murowanego do adaptacji lub nie chcesz projektować swojego domu indywidualnie od A do Z, to przygotowaliśmy dla Ciebie propozycje gotowych projektów domów szkieletowych Top Bud®. Pamiętaj, że każdy z prezentowanych w tym dziale projektów możemy jeszcze dostosować do Twoich wymagań mieszkaniowych, estetycznych i instalacyjnych lub od razu wybudować na jego podstawie dom.

czytaj

W tym dziale naszego serwisu internetowego zgromadziliśmy dla Ciebie filmy, w których ukazujemy różne zagadnienia wynikające z budowy domów szkieletowych przez naszą firmę. Dzięki nim prześledzisz rozwiązania techniczne i materiałowe, które stosujemy w trakcie realizacji inwestycji naszych Klientów. W filmach poruszamy również tematy finansowe powiązane z budową energooszczędnych domów Top Bud®. Zachęcamy Cię serdecznie do oglądania.

czytaj

Technologia szkieletowa

W tym dziale zamieściliśmy pomocne informacje na temat zasad budowy domów szkieletowych, które obowiązują w naszej firmie. Dowiedz się, jak wznosimy taki dom i z jakich materiałów. Obejrzyj zdjęcia i filmy z jego budowy. Przygotowaliśmy je dla Ciebie, aby ułatwić Ci zrozumienie, skąd bierze się wytrzymałość i energooszczędność domów szkieletowych Top Bud®.

czytaj

Prezentujemy niektóre przykłady domów szkieletowych naszych Klientów, które wybudowaliśmy od 2016 roku do teraz. W sumie na swoim koncie mamy blisko 700 zrealizowanych inwestycji, a wśród nich domy parterowe, z poddaszem użytkowym, piętrem, szeregowe i w zabudowie bliźniaczej. Wybudowaliśmy też dwa nadmorskie pensjonaty, biurowiec dla firmy, przedszkole i placówkę medyczną pod nadzorem warszawskiego konserwatora zabytków. Starsze realizacje chętnie zaprezentujemy Ci podczas spotkania w siedzibie naszej firmy.

czytaj

JAK PRACUJEMY

W tym dziale znajdziesz odpowiedzi na pytania o nasz zakres obsługi Klientów przed budową domu szkieletowego, w jej trakcie, i po zakończeniu. Dzięki nim dowiesz się, jak krok po kroku zrealizujemy Twoją inwestycję i jak będziesz uczestniczyć w tym procesie.

czytaj

AKTUALNOŚCI

Bądź na czasie z najważniejszymi wydarzeniami w naszej firmie. Zachęcamy Cię do śledzenia kolejnych realizacji domów naszych Klientów, ciekawych artykułów o technologii szkieletowej oraz materiałach budowlanych, projektach architektonicznych, systemach grzewczych, wentylacyjnych, itd. Treści, które publikujemy w naszych Aktualnościach uzupełniamy licznymi zdjęciami i filmami, które urozmaicą Ci czas zapoznawania się z naszym wykonawstwem domów szkieletowych.

czytaj

DLA INWESTORA

Dlaczego warto zdecydować się na dom szkieletowy? Jakie są jego zalety mieszkaniowe i korzyści finansowe? Ponadto, na jak długo wystarczy taki dom i ile kosztuje jego eksploatacja? Takie i podobne zagadnienia, wyjaśniamy dla Ciebie w tym dziale naszego serwisu.

czytaj

DOMY ENERGOOSZCZĘDNE

Tutaj zebraliśmy dla Ciebie informacje, które warto znać rozważając budowę domu w technologii szkieletowej-drewnianej przez naszą firmę. Dzięki nim dowiesz się więcej o korzyściach takiej inwestycji. Wiedza, którą się z Tobą dzielimy, jest efektem naszego, blisko 30-letniego doświadczenia w projektowaniu i budowie domów w tej technologii.

czytaj

O NAS

Tutaj znajdziesz przydatne informacje o naszej firmie – jej historii, zapleczu technicznym, pracownikach, szkoleniach, działalności pozakomercyjnej, itd. Jeśli zastanawiasz się nad powierzeniem budowy Twojego wymarzonego domu szkieletowego naszej firmie, dowiedz się kim jesteśmy.

czytaj

OFERTA

Dowiedz się, jak pomożemy w budowie wymarzonego domu szkieletowego, ile kosztuje taka inwestycja w różnych wariantach, a także, jaką gwarancję otrzymasz od naszej firmy po jej ukończeniu. Znajdziesz tu również opis wartości dodanych naszej obsługi inwestorskiej. Jeśli zdecydujesz się na budowę domu szkieletowego przez naszą firmę, skorzystasz z nich, jak każdy dotychczasowy Klient Top Bud®. Zatem zachęcamy Cię serdecznie do zapoznania się z naszą ofertą.

czytaj

powrót do góry