Pomysł na budowę domu szkieletowego zaświtał w głowach Inwestorów dosyć dawno, bo około trzy lata temu. Zanim jednak doszło do wyboru wykonawcy, małżeństwo było intensywnie pochłonięte jego poszukiwaniami na rynku usług budowy w tej technologii.
Trwało to około dwa lata. W końcu zostaliśmy wytypowani, na co wpływ, zgodnie z tym, co powiedział nam Inwestor, miała nasza otwarta polityka informacyjna w Internecie, a dokładniej, ukazywanie w artykułach oraz filmach szczegółów technicznych budowy takich domów przez nasze ekipy.
Chętnie dzielimy się wiedzą z użytkownikami Internetu. Dzięki temu wielu z nich staje się potem naszymi Klientami. Doceniają bowiem to, że nie obawiamy się pokazywać tego, jak pracujemy na budowach i skąd tak naprawdę bierze się jakość naszego wykonawstwa. Takie informacje należą się absolutnie każdej osobie, która rozważa budowę własnego domu i zaciąga na ten cel kredyt w banku albo przeznacza swoje wieloletnie oszczędności.
Projekt prezentowanego domu od A do Z wykonany został w naszym Biurze architekta na zlecenie Inwestorów. Tak, jak wspomnieliśmy we wstępie, dom miał być prosty i funkcjonalny. Stąd jego klasyczna bryła, która nie będzie się starzeć wraz ze zmieniającymi się modami. Ponadto, dzięki wysokiej ściance kolankowej, osiągnęliśmy niemal pełnowymiarową przestrzeń użytkową na poddaszu, ponieważ skosy zaczynają się dopiero od wysokości 170 cm.
Nasi Klienci zaangażowali też dużo swojej uwagi do osiągnięcia jak największej oszczędności z tytułu ogrzewania. Podjęli decyzję, że w budynku będzie je realizować pompa ciepła powietrze-woda za pośrednictwem instalacji hydraulicznej w podłogach.
Z uwagi na to, że budynek ma powierzchnię przekraczającą 120 m2, otrzymali od nas gratis jednostkę centralną rekuperatora fińskiej firmy Vallox, który obniży jeszcze koszt ogrzewania wnętrz o dodatkowych 40 procent. Oczywiście nie wspominając o innych korzyściach wynikających z rekuperacji.
W dniu wykonywania zdjęć wnętrze domu znajdowało się na etapie wykańczania.
Elewacja frontowa i elewacja boczna-prawa. W głębi przy budynku widać jednostkę centralną pompy ciepła powietrze-woda.
Elewacja boczna-lewa i elewacja frontowa.
Elewacja tylna i elewacja boczna-lewa. Przy obu powstanie taras.
Wnętrze salonu.
Kuchnia z gotową zabudową i urządzeniami AGD.
Klatka schodowa ze schowkiem. Widok z korytarza na parterze. Schody wykonaliśmy z drewna dębowego.
Pomieszczenie techniczne. Na górze od lewej: bufor gorącej wody, moduł hydrauliczny, jednostka centralna rekuperatora.
Sterownik ogrzewania podłogowego z pompy ciepła.
Bufor ciepłej wody użytkowej z oddzielną pompą ciepła.
Wnętrze wiatrołapu z zabudową na odzież.
WC dla gości na parterze.
Pokój gościnny na parterze.
Łazienka na poddaszu użytkowym - zdjęcie 1.
Łazienka na poddaszu użytkowym - zdjęcie 2.
Pokój dziecięcy na poddaszu użytkowym.
Sypialnia małżeńska. Na poddaszu znajduje się jeszcze jedna, oprócz pokoju dziecięcego.
Klatka schodowa. Widok z górnego hallu.
Górny hall.