Budowa domu szkieletowego z gruntową pompą ciepła w Radachówce

Realizację inwestycji rozpoczęliśmy w czerwcu bieżącego roku, a do końca października ją zakończymy. Dom doprowadzimy do stanu deweloperskiego zamkniętego. Obejrzyj na zdjęciach zaawansowanie jego budowy w dniu 21 września.

Marzeniem naszych Klientów było zamieszkanie we własnym domu, który spełnia wysokie standardy energooszczędności. Dążyli oni bowiem do tego, by jego utrzymanie było jak najmniejszym obciążeniem dla ich budżetu. Poszukując wykonawcy swojej inwestycji Klienci trafili na naszą ofertę w Internecie. Prezentujemy w niej przykłady wybudowanych przez nas domów i kosztów ich utrzymania. Zachęciły one naszych Klientów do nawiązania rozmów z nami, w efekcie których staliśmy się wykonawcą inwestycji.

Dom powstaje według indywidualnego projektu, który opracowało nasze Biuro architekta. Budynek składa się z części parterowej i poddasza. Pomieszczenia dzienne, sypialniane, gospodarcze, a także kuchnia i łazienki z WC, znajdować się będą na dole. Natomiast całą górę doprowadzimy do stanu umożliwiającego jej adaptację na kolejne mieszkanie w dalszym terminie. Tak zadecydowali nasi Klienci, którzy na razie nie potrzebują większej powierzchni użytkowej.

Do poddasza doprowadziliśmy również instalację elektryczną, wodno-kanalizacyjną, wentylacyjną (rekuperator) i grzewczą z pompy ciepła.

Dom będzie ogrzewać gruntowa pompa ciepła w wariancie nawiewnym. Ogrzane powietrze zimą lub chłodne latem, będzie dostarczane do wnętrz przez rury znajdujące się w zabudowanej przestrzeni pod stropem. Po zagospodarowaniu poddasza, system rur rozbudujemy. Dzięki temu ta część domu również będzie ogrzewana lub chłodzona, w zależności od pory roku.

W domu zbudowaliśmy już komin systemowy, a na etapie prac wykończeniowych, przyłączymy do niego wkład kominkowy i wykonamy do niego ozdobną zabudowę według projektu naszych Klientów. Ogrzane powietrze z kominka rozprowadzane będzie po domu przez wentylację.

W systemie wentylacji domu zainstalujemy jednostkę centralną rekuperatora firmy Vallox o wydajności odzysku ciepła lub chłodu na poziomie ponad 90 procent. Taki system wymuszonej wentylacji pozwoli zmniejszyć i tak niskie wydatki mieszkańców z tytułu ogrzewania albo chłodzenia, aż o kolejne 40 procent.

Szacujemy, że całkowity koszt ciepła z pompy za sześć miesięcy zimowych wynosić będzie około 1400 złotych.


Zdjęcie wznoszonej konstrukcji z czerwcu 2021 roku.


Stan budowy domu z zewnątrz. Zdjęcie z 21 września bieżącego roku. Na dachu budynku zostały już zainstalowane panele fotowoltaiczne, które zmniejszą koszty zużycia energii elektrycznej gospodarstwa domowego nawet do zera.


Zewnętrzną izolację termiczną o grubości 10 cm wykonujemy z wełny mineralnej, zamiast styropianu ryflowanego. W przypadku tej inwestycji był taki był wymóg, ze względu leśne położenie działki.


Docieplenie ściany fundamentowej, które wykończymy tynkiem mozaikowym pod kolor elewacji.


W większości ścian wykonaliśmy już ocieplenie z wełny mineralnej o grubości 15 cm i pokryliśmy je folią paroizolacyjną. Na tak przygotowaną strukturę przykręcamy płyty gipsowo-kartonowe i szpachlujemy je do równej i gładkiej powierzchni, od razu gotowej do pomalowania.


Poddasze domu doprowadzimy do stanu deweloperskiego zamkniętego Top Bud®. Będzie je można w przyszłości dużo łatwiej niż w domu murowanym, zaadoptować na dodatkową przestrzeń mieszkalną, która na razie nie jest Inwestorom potrzebna.

SLIDER

Jeśli jest Ci trudno zdecydować się na gotowy projekt domu murowanego do adaptacji lub nie chcesz projektować swojego domu indywidualnie od A do Z, to przygotowaliśmy dla Ciebie propozycje gotowych projektów domów szkieletowych Top Bud®. Pamiętaj, że każdy z prezentowanych w tym dziale projektów możemy jeszcze dostosować do Twoich wymagań mieszkaniowych, estetycznych i instalacyjnych lub od razu wybudować na jego podstawie dom.

czytaj

W tym dziale naszego serwisu internetowego zgromadziliśmy dla Ciebie filmy, w których ukazujemy różne zagadnienia wynikające z budowy domów szkieletowych przez naszą firmę. Dzięki nim prześledzisz rozwiązania techniczne i materiałowe, które stosujemy w trakcie realizacji inwestycji naszych Klientów. W filmach poruszamy również tematy finansowe powiązane z budową energooszczędnych domów Top Bud®. Zachęcamy Cię serdecznie do oglądania.

czytaj

Technologia szkieletowa

W tym dziale zamieściliśmy pomocne informacje na temat zasad budowy domów szkieletowych, które obowiązują w naszej firmie. Dowiedz się, jak wznosimy taki dom i z jakich materiałów. Obejrzyj zdjęcia i filmy z jego budowy. Przygotowaliśmy je dla Ciebie, aby ułatwić Ci zrozumienie, skąd bierze się wytrzymałość i energooszczędność domów szkieletowych Top Bud®.

czytaj

Prezentujemy niektóre przykłady domów szkieletowych naszych Klientów, które wybudowaliśmy od 2016 roku do teraz. W sumie na swoim koncie mamy blisko 700 zrealizowanych inwestycji, a wśród nich domy parterowe, z poddaszem użytkowym, piętrem, szeregowe i w zabudowie bliźniaczej. Wybudowaliśmy też dwa nadmorskie pensjonaty, biurowiec dla firmy, przedszkole i placówkę medyczną pod nadzorem warszawskiego konserwatora zabytków. Starsze realizacje chętnie zaprezentujemy Ci podczas spotkania w siedzibie naszej firmy.

czytaj

JAK PRACUJEMY

W tym dziale znajdziesz odpowiedzi na pytania o nasz zakres obsługi Klientów przed budową domu szkieletowego, w jej trakcie, i po zakończeniu. Dzięki nim dowiesz się, jak krok po kroku zrealizujemy Twoją inwestycję i jak będziesz uczestniczyć w tym procesie.

czytaj

AKTUALNOŚCI

Bądź na czasie z najważniejszymi wydarzeniami w naszej firmie. Zachęcamy Cię do śledzenia kolejnych realizacji domów naszych Klientów, ciekawych artykułów o technologii szkieletowej oraz materiałach budowlanych, projektach architektonicznych, systemach grzewczych, wentylacyjnych, itd. Treści, które publikujemy w naszych Aktualnościach uzupełniamy licznymi zdjęciami i filmami, które urozmaicą Ci czas zapoznawania się z naszym wykonawstwem domów szkieletowych.

czytaj

DLA INWESTORA

Dlaczego warto zdecydować się na dom szkieletowy? Jakie są jego zalety mieszkaniowe i korzyści finansowe? Ponadto, na jak długo wystarczy taki dom i ile kosztuje jego eksploatacja? Takie i podobne zagadnienia, wyjaśniamy dla Ciebie w tym dziale naszego serwisu.

czytaj

DOMY ENERGOOSZCZĘDNE

Tutaj zebraliśmy dla Ciebie informacje, które warto znać rozważając budowę domu w technologii szkieletowej-drewnianej przez naszą firmę. Dzięki nim dowiesz się więcej o korzyściach takiej inwestycji. Wiedza, którą się z Tobą dzielimy, jest efektem naszego, blisko 30-letniego doświadczenia w projektowaniu i budowie domów w tej technologii.

czytaj

O NAS

Tutaj znajdziesz przydatne informacje o naszej firmie – jej historii, zapleczu technicznym, pracownikach, szkoleniach, działalności pozakomercyjnej, itd. Jeśli zastanawiasz się nad powierzeniem budowy Twojego wymarzonego domu szkieletowego naszej firmie, dowiedz się kim jesteśmy.

czytaj

OFERTA

Dowiedz się, jak pomożemy w budowie wymarzonego domu szkieletowego, ile kosztuje taka inwestycja w różnych wariantach, a także, jaką gwarancję otrzymasz od naszej firmy po jej ukończeniu. Znajdziesz tu również opis wartości dodanych naszej obsługi inwestorskiej. Jeśli zdecydujesz się na budowę domu szkieletowego przez naszą firmę, skorzystasz z nich, jak każdy dotychczasowy Klient Top Bud®. Zatem zachęcamy Cię serdecznie do zapoznania się z naszą ofertą.

czytaj

powrót do góry