Dom szkieletowy-parterowy 118 m2 w Wawrze

Ma typowo miejski charakter. Powstał według projektu indywidualnego, wykonanego na zlecenie przez architekta zatrudnionego przez Inwestorkę. Charakteryzuje się nowoczesną, prostokątną bryłą, która w górnej części imituje stropodach. Zobacz jak prezentuje się ten dom po roku od zamieszkania.

Inwestorka dostarczyła nam projekt domu przygotowany wcześniej przez architekta. Co ciekawe, część konstrukcyjna od razu została przez niego opracowana pod budowę w technologii szkieletowej-drewnianej. Narysowana konstrukcja wymagała jednak korekt, które musieliśmy uwzględnić w naszym Biurze architekta, by uzyskać odpowiednie wytrzymałości w kilku miejscach drewnianego szkieletu.

Charakterystyczną cechą domu jest jego prostokątna bryła, która imituje nowoczesne budynki mieszkalne ze stropodachem. Faktycznie jednak dom posiada dach dwuspadowy o kącie nachylenia 15 stopni, który w polskim klimacie będzie skuteczniej niż tzw. dach płaski, odprowadzał wody opadowe.

Przed jego budową musieliśmy zmodyfikować konstrukcję dachową projektu, dodając w jej dłuższej osi ściankę pod kalenicę. Konsekwentnie zmodyfikowaliśmy też system odprowadzania wód opadowych z dachu, stosując m.in. zewnętrzne kosze spustowe. Całość okolona jest attyką, która maskuje tę część konstrukcji domu i sprawia wrażenie, że ma on dach płaski.

Osiągnęliśmy taki efekt wizualny, jakiego chciała Inwestorka, a jednocześnie zastosowaliśmy rozwiązanie dużo bardziej praktyczne i bezpieczne pod względem wytrzymałościowym i przeciwwilgociowym.

Dom wyposażyliśmy w rekuperator o wydajności odzysku ciepła z powietrza na poziomie ponad 90%. Ogrzewany jest z pompy ciepła powietrze-powietrze.

Energia z dolnego źródła ogrzewa powietrze, które następnie wwiewane jest do wnętrz za pośrednictwem systemu rur i kratek wylotowych.

Budowa domu zajęła nam niecałe 6 miesięcy.

*Niestety bliskość domu od wąskiej drogi i mała powierzchnia działki położonej wśród gęstej zabudowy sąsiadującej, utrudniły nam wykonanie zdjęć całego budynku.


Elewacja frontowa i fragment elewacji bocznej prawej z dodatkowym wyjściem ogrodowym.


Taras pod dachem. Pełni jednocześnie funkcję głównego wejścia do domu.


Elewacja boczna-lewa i elewacja frontowa. Za drewnianą zasłoną znajduje się jednostka centralna pompy ciepła powietrze-powietrze firmy Toshiba.

Więcej informacji na temat tej inwestycji:

SLIDER

Jeśli jest Ci trudno zdecydować się na gotowy projekt domu murowanego do adaptacji lub nie chcesz projektować swojego domu indywidualnie od A do Z, to przygotowaliśmy dla Ciebie propozycje gotowych projektów domów szkieletowych Top Bud®. Pamiętaj, że każdy z prezentowanych w tym dziale projektów możemy jeszcze dostosować do Twoich wymagań mieszkaniowych, estetycznych i instalacyjnych lub od razu wybudować na jego podstawie dom.

czytaj

W tym dziale naszego serwisu internetowego zgromadziliśmy dla Ciebie filmy, w których ukazujemy różne zagadnienia wynikające z budowy domów szkieletowych przez naszą firmę. Dzięki nim prześledzisz rozwiązania techniczne i materiałowe, które stosujemy w trakcie realizacji inwestycji naszych Klientów. W filmach poruszamy również tematy finansowe powiązane z budową energooszczędnych domów Top Bud®. Zachęcamy Cię serdecznie do oglądania.

czytaj

Technologia szkieletowa

W tym dziale zamieściliśmy pomocne informacje na temat zasad budowy domów szkieletowych, które obowiązują w naszej firmie. Dowiedz się, jak wznosimy taki dom i z jakich materiałów. Obejrzyj zdjęcia i filmy z jego budowy. Przygotowaliśmy je dla Ciebie, aby ułatwić Ci zrozumienie, skąd bierze się wytrzymałość i energooszczędność domów szkieletowych Top Bud®.

czytaj

Prezentujemy niektóre przykłady domów szkieletowych naszych Klientów, które wybudowaliśmy od 2016 roku do teraz. W sumie na swoim koncie mamy blisko 700 zrealizowanych inwestycji, a wśród nich domy parterowe, z poddaszem użytkowym, piętrem, szeregowe i w zabudowie bliźniaczej. Wybudowaliśmy też dwa nadmorskie pensjonaty, biurowiec dla firmy, przedszkole i placówkę medyczną pod nadzorem warszawskiego konserwatora zabytków. Starsze realizacje chętnie zaprezentujemy Ci podczas spotkania w siedzibie naszej firmy.

czytaj

JAK PRACUJEMY

W tym dziale znajdziesz odpowiedzi na pytania o nasz zakres obsługi Klientów przed budową domu szkieletowego, w jej trakcie, i po zakończeniu. Dzięki nim dowiesz się, jak krok po kroku zrealizujemy Twoją inwestycję i jak będziesz uczestniczyć w tym procesie.

czytaj

AKTUALNOŚCI

Bądź na czasie z najważniejszymi wydarzeniami w naszej firmie. Zachęcamy Cię do śledzenia kolejnych realizacji domów naszych Klientów, ciekawych artykułów o technologii szkieletowej oraz materiałach budowlanych, projektach architektonicznych, systemach grzewczych, wentylacyjnych, itd. Treści, które publikujemy w naszych Aktualnościach uzupełniamy licznymi zdjęciami i filmami, które urozmaicą Ci czas zapoznawania się z naszym wykonawstwem domów szkieletowych.

czytaj

DLA INWESTORA

Dlaczego warto zdecydować się na dom szkieletowy? Jakie są jego zalety mieszkaniowe i korzyści finansowe? Ponadto, na jak długo wystarczy taki dom i ile kosztuje jego eksploatacja? Takie i podobne zagadnienia, wyjaśniamy dla Ciebie w tym dziale naszego serwisu.

czytaj

DOMY ENERGOOSZCZĘDNE

Tutaj zebraliśmy dla Ciebie informacje, które warto znać rozważając budowę domu w technologii szkieletowej-drewnianej przez naszą firmę. Dzięki nim dowiesz się więcej o korzyściach takiej inwestycji. Wiedza, którą się z Tobą dzielimy, jest efektem naszego, blisko 30-letniego doświadczenia w projektowaniu i budowie domów w tej technologii.

czytaj

O NAS

Tutaj znajdziesz przydatne informacje o naszej firmie – jej historii, zapleczu technicznym, pracownikach, szkoleniach, działalności pozakomercyjnej, itd. Jeśli zastanawiasz się nad powierzeniem budowy Twojego wymarzonego domu szkieletowego naszej firmie, dowiedz się kim jesteśmy.

czytaj

OFERTA

Dowiedz się, jak pomożemy w budowie wymarzonego domu szkieletowego, ile kosztuje taka inwestycja w różnych wariantach, a także, jaką gwarancję otrzymasz od naszej firmy po jej ukończeniu. Znajdziesz tu również opis wartości dodanych naszej obsługi inwestorskiej. Jeśli zdecydujesz się na budowę domu szkieletowego przez naszą firmę, skorzystasz z nich, jak każdy dotychczasowy Klient Top Bud®. Zatem zachęcamy Cię serdecznie do zapoznania się z naszą ofertą.

czytaj

powrót do góry