Dom szkieletowy 118 m2 w nowoczesnej bryle prostokątnej

Prezentowany dom zakończyliśmy budować miesiąc temu. Nawiązuje do budynków w stylu postmodernistycznym. Ma minimalistyczną bryłę, cechującą się prostą geometrią. Uzyskaliśmy ją dzięki attykom zasłaniającym praktyczny dach dwuspadowy o niewielkim kącie nachylenia. Przeczytaj więcej o tej ciekawej inwestycji.

Dom powstał na podstawie projektu indywidualnego, który dostarczył nam Inwestor

Jego część konstrukcyjna została od razu przygotowana przez autora projektu do budowy w technologii drewnianego szkieletu. Mimo to, nasz firmowy architekt musiał wprowadzić do niej kilka zmian. Dotyczyły one konstrukcji dachu i systemu drenaży. W ich efekcie woda opadowa odprowadzana jest z dachu dwuspadowego szybciej do kilku koszty spustowych, a potem do rynien.

W polskich warunkach klimatycznych takie rozwiązanie jest bezpieczniejsze dla szczelności przeciwwilgociowej i wytrzymałości mechanicznej konstrukcji budynku. Poza tym, dzięki attykom, dom wygląda tak, jakby posiadał stropodach zamiast dachu dwuspadowego. Czyli osiągnęliśmy też efekt wizualny, którego oczekiwali Inwestorzy.

Obniżone koszty ogrzewania

Dom będzie wykazywać zapotrzebowanie energetyczne poniżej 60 kWh/m2/rok. To oznacza, że jego ogrzanie będzie minimum dwa razy tańsze niż domu murowanego z pustaka ceramicznego Porotherm, ocieplonego 15-cm warstwą izolacji ze styropianu.

Rachunki z tytułu ogrzewania obniży jeszcze rekuperator o wydajności odzysku ciepła z powietrza podczas jego wymiany, przekraczającej 90 procent. W praktyce właściciele prezentowanego domu z każdej złotówki wydanej na ogrzewanie otrzymają aż 40 groszy zwrotu.

Przeczytaj więcej informacji o zaletach rekuperatora w domu szkieletowym Top Bud®.

Tanie ciepło i chłód we wnętrzu domu

Ogrzewanie i chłodzenie wnętrz zapewni napowietrzna pompa firmy Toschiba w wariancie nawiewnym. Urządzenie będzie wtłaczać do wnętrz rurami w stropie ciepłe powietrze zimą, a latem zimne. Zastąpi więc w domu również tradycyjną klimatyzację. W przypadku spadku temperatury na zewnątrz do poziomu -9 stopni Celsjusza, w urządzeniu włączy się grzałka elektryczna, która zapewni dalsze i efektywne ogrzewanie wnętrz.

W domu zainstalowaliśmy również kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza przez wentylację, który może służyć za alternatywne ogrzewanie w czasie najniższych temperatur w ciągu roku. Po rozpaleniu w kominku, grzałka elektryczna w pompie nie będzie się włączać.

Szybka budowa

Budowę domu rozpoczęliśmy w połowie stycznia 2021 roku, a zakończyliśmy w końcówce czerwca tego samego roku. Realizacja inwestycji do stanu deweloperskiego zamkniętego Top Bud®, zajęła nam więc tylko pięć i pół miesiąca.

Zdjęcia domu przed rekultywacją działki


Elewacja frontowa z tarasem i głównym wejściem, oraz elewacja boczna-prawa. Ściany zewnętrzne pokryliśmy trwałą strukturą z tynku silikatowo-silikonowego.


Elewacja frontowa i elewacja boczna-lewa. Na zdjęciu widać przewody zasilające, które doprowadziliśmy do montażu zewnętrznych kinkietów.


Elewacja tylna. Widoczna w pierwszym planie wnęka, po wybudowaniu posadzki, umożliwi przechodzenie z jednej do drugiej sypialni drzwiami tarasowymi.


Japońska jednostka centralna systemu napowietrznej pompy ciepła marki Toshiba. W domach szkieletowych Top Bud® instalujemy także pompy gruntowe, również w wariancie nawiewnym, amerykańskiej firmy WaterFurnace®.

SLIDER

Jeśli jest Ci trudno zdecydować się na gotowy projekt domu murowanego do adaptacji lub nie chcesz projektować swojego domu indywidualnie od A do Z, to przygotowaliśmy dla Ciebie propozycje gotowych projektów domów szkieletowych Top Bud®. Pamiętaj, że każdy z prezentowanych w tym dziale projektów możemy jeszcze dostosować do Twoich wymagań mieszkaniowych, estetycznych i instalacyjnych lub od razu wybudować na jego podstawie dom.

czytaj

W tym dziale naszego serwisu internetowego zgromadziliśmy dla Ciebie filmy, w których ukazujemy różne zagadnienia wynikające z budowy domów szkieletowych przez naszą firmę. Dzięki nim prześledzisz rozwiązania techniczne i materiałowe, które stosujemy w trakcie realizacji inwestycji naszych Klientów. W filmach poruszamy również tematy finansowe powiązane z budową energooszczędnych domów Top Bud®. Zachęcamy Cię serdecznie do oglądania.

czytaj

Technologia szkieletowa

W tym dziale zamieściliśmy pomocne informacje na temat zasad budowy domów szkieletowych, które obowiązują w naszej firmie. Dowiedz się, jak wznosimy taki dom i z jakich materiałów. Obejrzyj zdjęcia i filmy z jego budowy. Przygotowaliśmy je dla Ciebie, aby ułatwić Ci zrozumienie, skąd bierze się wytrzymałość i energooszczędność domów szkieletowych Top Bud®.

czytaj

Prezentujemy niektóre przykłady domów szkieletowych naszych Klientów, które wybudowaliśmy od 2016 roku do teraz. W sumie na swoim koncie mamy blisko 700 zrealizowanych inwestycji, a wśród nich domy parterowe, z poddaszem użytkowym, piętrem, szeregowe i w zabudowie bliźniaczej. Wybudowaliśmy też dwa nadmorskie pensjonaty, biurowiec dla firmy, przedszkole i placówkę medyczną pod nadzorem warszawskiego konserwatora zabytków. Starsze realizacje chętnie zaprezentujemy Ci podczas spotkania w siedzibie naszej firmy.

czytaj

JAK PRACUJEMY

W tym dziale znajdziesz odpowiedzi na pytania o nasz zakres obsługi Klientów przed budową domu szkieletowego, w jej trakcie, i po zakończeniu. Dzięki nim dowiesz się, jak krok po kroku zrealizujemy Twoją inwestycję i jak będziesz uczestniczyć w tym procesie.

czytaj

AKTUALNOŚCI

Bądź na czasie z najważniejszymi wydarzeniami w naszej firmie. Zachęcamy Cię do śledzenia kolejnych realizacji domów naszych Klientów, ciekawych artykułów o technologii szkieletowej oraz materiałach budowlanych, projektach architektonicznych, systemach grzewczych, wentylacyjnych, itd. Treści, które publikujemy w naszych Aktualnościach uzupełniamy licznymi zdjęciami i filmami, które urozmaicą Ci czas zapoznawania się z naszym wykonawstwem domów szkieletowych.

czytaj

DLA INWESTORA

Dlaczego warto zdecydować się na dom szkieletowy? Jakie są jego zalety mieszkaniowe i korzyści finansowe? Ponadto, na jak długo wystarczy taki dom i ile kosztuje jego eksploatacja? Takie i podobne zagadnienia, wyjaśniamy dla Ciebie w tym dziale naszego serwisu.

czytaj

DOMY ENERGOOSZCZĘDNE

Tutaj zebraliśmy dla Ciebie informacje, które warto znać rozważając budowę domu w technologii szkieletowej-drewnianej przez naszą firmę. Dzięki nim dowiesz się więcej o korzyściach takiej inwestycji. Wiedza, którą się z Tobą dzielimy, jest efektem naszego, blisko 30-letniego doświadczenia w projektowaniu i budowie domów w tej technologii.

czytaj

O NAS

Tutaj znajdziesz przydatne informacje o naszej firmie – jej historii, zapleczu technicznym, pracownikach, szkoleniach, działalności pozakomercyjnej, itd. Jeśli zastanawiasz się nad powierzeniem budowy Twojego wymarzonego domu szkieletowego naszej firmie, dowiedz się kim jesteśmy.

czytaj

OFERTA

Dowiedz się, jak pomożemy w budowie wymarzonego domu szkieletowego, ile kosztuje taka inwestycja w różnych wariantach, a także, jaką gwarancję otrzymasz od naszej firmy po jej ukończeniu. Znajdziesz tu również opis wartości dodanych naszej obsługi inwestorskiej. Jeśli zdecydujesz się na budowę domu szkieletowego przez naszą firmę, skorzystasz z nich, jak każdy dotychczasowy Klient Top Bud®. Zatem zachęcamy Cię serdecznie do zapoznania się z naszą ofertą.

czytaj

powrót do góry