Finalizujemy budowę domu szkieletowego 129,8 m2 w Osowcu

Jesteśmy na ostatniej prostej do formalnego przekazania inwestycji naszemu Klientowi, co nastąpi lada dzień. W domu pozostało nam już tylko wykonanie podbitek dachowych. W tym momencie na jego terenie trwają prace wykończeniowe, a także montaż pompy ciepła i wkładu kominkowego. Obejrzyj zdjęcia domu z zewnątrz i przekrój jego pomieszczeń.

Inwestorzy to starsze małżeństwo, które spełnia swoje marzenie o własnym, wygodnym i energooszczędnym domu. Wybór technologii szkieletowej naszym Klientom podyktowała chęć mieszkania w budynku bezobsługowym, wyposażonym w ekologiczną instalację grzewczą i wentylowanym rekuperatorem, który nie tylko odzyskuje ciepło, ale też filtruje wewnętrzne powietrze.

Dom zaprojektował nasz firmowy architekt na indywidualne zlecenie Inwestorów. Z uwagi na liczbę przyszłych mieszkańców, posiada tylko dwie sypialnie, w tym jedną dużą – małżeńską. Druga ma służyć za pokój gościnny, przede wszystkim w razie wizyty wnucząt.

Powierzchnia mieszkalna wynosi 106,3 m2. W domu znajduje się również garaż jednostanowiskowy, który na życzenie Inwestorów został nieco powiększony do 23,5 m2, by pomieścił jeszcze narzędzia ogrodowe i rowery.

Ogrzewanie realizować będzie pompa ciepła typu powietrze woda, która dostarczać będzie ciepło do wnętrz za pośrednictwem instalacji hydraulicznej w podłodze. Tak jak wspomnieliśmy na wstępie, wyposażyliśmy go również w rekuperator, który zmniejszy koszty ogrzewania o 40 procent, a powietrze wewnętrzne pozbawi smogu, pyłów roślin, kurzu i owadów. Z uwagi na to, że dom ma powierzchnię przekraczającą 120 m2, rekuperator Inwestorzy otrzymali od nas gratis.

Alternatywnym źródłem ogrzewania domu będzie kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza przez wentylację o mocy 12 kW.

Dom wybudowaliśmy w standardzie deweloperskim Top Bud®, poza pokryciem dachowym, które wykonaliśmy z blachodachówki, zamiast gontu bitumicznego. Jeśli chodzi o pozostałe, to dom pokryliśmy tynkiem silikatowo-silikonowym w kolorze jasnoszary. Wykonaliśmy też instalację elektryczną, wodno-kanalizacyjną i wentylacyjną. Zamontowaliśmy wrota garażowe firmy Wichers, drzwi wejściowe Gerda, drzwi wewnętrzne Porta i okna marki Drutex typ Iglo 5.

Zobacz przekrój wnętrza

 • 0.1. Wiatrołap – 5,2 m2
 • 0.2. Hall – 4,0 m2
 • 0.3. Salon – 35,8 m2
 • 0.4. Kuchnia – 8,7 m2
 • 0.5. Hall – 4,1 m2
 • 0.6. Pokój – 19,4 m2
 • 0.7. Łazienka z WC – 6,8 m2
 • 0.8. Pokój – 13,4 m2
 • 0.9. WC – 3,0 m2
 • 0.10. Pomieszczenie techniczne – 5,9 m2
 • 0.11. Garaż – 23,5 m2

Aktualne zdjęcia z budowy


Elewacja boczna-prawa od zachodu.


Elewacja frontowa od północy


Elewacja boczna-lewa od wschodu.


Elewacja tylna od południa.

To już siódmy dom, jaki w ostatnim czasie wybudowaliśmy w okolicach Żabiej Woli. Pozostałe możesz zobaczyć w artykułach:

W przyszłym roku, po zagospodarowaniu terenu działki, odwiedzimy prezentowany dom jeszcze raz i wykonamy zdjęcia do galerii naszych realizacji.

SLIDER

Jeśli jest Ci trudno zdecydować się na gotowy projekt domu murowanego do adaptacji lub nie chcesz projektować swojego domu indywidualnie od A do Z, to przygotowaliśmy dla Ciebie propozycje gotowych projektów domów szkieletowych Top Bud®. Pamiętaj, że każdy z prezentowanych w tym dziale projektów możemy jeszcze dostosować do Twoich wymagań mieszkaniowych, estetycznych i instalacyjnych lub od razu wybudować na jego podstawie dom.

czytaj

W tym dziale naszego serwisu internetowego zgromadziliśmy dla Ciebie filmy, w których ukazujemy różne zagadnienia wynikające z budowy domów szkieletowych przez naszą firmę. Dzięki nim prześledzisz rozwiązania techniczne i materiałowe, które stosujemy w trakcie realizacji inwestycji naszych Klientów. W filmach poruszamy również tematy finansowe powiązane z budową energooszczędnych domów Top Bud®. Zachęcamy Cię serdecznie do oglądania.

czytaj

Technologia szkieletowa

W tym dziale zamieściliśmy pomocne informacje na temat zasad budowy domów szkieletowych, które obowiązują w naszej firmie. Dowiedz się, jak wznosimy taki dom i z jakich materiałów. Obejrzyj zdjęcia i filmy z jego budowy. Przygotowaliśmy je dla Ciebie, aby ułatwić Ci zrozumienie, skąd bierze się wytrzymałość i energooszczędność domów szkieletowych Top Bud®.

czytaj

Prezentujemy niektóre przykłady domów szkieletowych naszych Klientów, które wybudowaliśmy od 2016 roku do teraz. W sumie na swoim koncie mamy blisko 700 zrealizowanych inwestycji, a wśród nich domy parterowe, z poddaszem użytkowym, piętrem, szeregowe i w zabudowie bliźniaczej. Wybudowaliśmy też dwa nadmorskie pensjonaty, biurowiec dla firmy, przedszkole i placówkę medyczną pod nadzorem warszawskiego konserwatora zabytków. Starsze realizacje chętnie zaprezentujemy Ci podczas spotkania w siedzibie naszej firmy.

czytaj

JAK PRACUJEMY

W tym dziale znajdziesz odpowiedzi na pytania o nasz zakres obsługi Klientów przed budową domu szkieletowego, w jej trakcie, i po zakończeniu. Dzięki nim dowiesz się, jak krok po kroku zrealizujemy Twoją inwestycję i jak będziesz uczestniczyć w tym procesie.

czytaj

AKTUALNOŚCI

Bądź na czasie z najważniejszymi wydarzeniami w naszej firmie. Zachęcamy Cię do śledzenia kolejnych realizacji domów naszych Klientów, ciekawych artykułów o technologii szkieletowej oraz materiałach budowlanych, projektach architektonicznych, systemach grzewczych, wentylacyjnych, itd. Treści, które publikujemy w naszych Aktualnościach uzupełniamy licznymi zdjęciami i filmami, które urozmaicą Ci czas zapoznawania się z naszym wykonawstwem domów szkieletowych.

czytaj

DLA INWESTORA

Dlaczego warto zdecydować się na dom szkieletowy? Jakie są jego zalety mieszkaniowe i korzyści finansowe? Ponadto, na jak długo wystarczy taki dom i ile kosztuje jego eksploatacja? Takie i podobne zagadnienia, wyjaśniamy dla Ciebie w tym dziale naszego serwisu.

czytaj

DOMY ENERGOOSZCZĘDNE

Tutaj zebraliśmy dla Ciebie informacje, które warto znać rozważając budowę domu w technologii szkieletowej-drewnianej przez naszą firmę. Dzięki nim dowiesz się więcej o korzyściach takiej inwestycji. Wiedza, którą się z Tobą dzielimy, jest efektem naszego, blisko 30-letniego doświadczenia w projektowaniu i budowie domów w tej technologii.

czytaj

O NAS

Tutaj znajdziesz przydatne informacje o naszej firmie – jej historii, zapleczu technicznym, pracownikach, szkoleniach, działalności pozakomercyjnej, itd. Jeśli zastanawiasz się nad powierzeniem budowy Twojego wymarzonego domu szkieletowego naszej firmie, dowiedz się kim jesteśmy.

czytaj

OFERTA

Dowiedz się, jak pomożemy w budowie wymarzonego domu szkieletowego, ile kosztuje taka inwestycja w różnych wariantach, a także, jaką gwarancję otrzymasz od naszej firmy po jej ukończeniu. Znajdziesz tu również opis wartości dodanych naszej obsługi inwestorskiej. Jeśli zdecydujesz się na budowę domu szkieletowego przez naszą firmę, skorzystasz z nich, jak każdy dotychczasowy Klient Top Bud®. Zatem zachęcamy Cię serdecznie do zapoznania się z naszą ofertą.

czytaj

powrót do góry