Dom szkieletowy z poddaszem użytkowym 135,08 m2 w Adamowiźnie

Wybudowaliśmy go dla młodego małżeństwa z dziećmi w okolicach Żabiej Woli. Dzięki bardzo dobrej izolacyjności fundamentu, ścian, stropów i okien, będzie generować minimalne zapotrzebowanie energetyczne na poziomie tylko 60 kWh/m2/rok.

Dom wybudowaliśmy na podstawie projektu indywidualnego, który wykonał nasz firmowy architekt. Zgodnie z początkowymi założeniami Inwestorów, budynek miał mieć powierzchnię 130 m2. Ostatecznie jest większy o 5 m2, ponieważ architekt zaproponował przeniesienie garażu do oddzielnego skrzydła. Zaprojektował je przy tym tak, by było pokryte dachem jednospadowym o niewielkim kącie nachylenia, okolonym attyką, która imituje modny stropodach. Dzięki temu dom wygląda nowocześniej.

W pierwszej wersji projektu właściciele domu brali pod uwagę ogrzewanie elektryczne z mat podłogowych, konwektorowych grzejników naściennych i kominka z rozprowadzeniem ciepłego powietrza przez wentylację. Finalnie pomogliśmy Inwestorom wprowadzić do kosztorysu kilka korzystnych dla nich zmian, co zmieniło ich decyzję. W projekcie pozostał więc kominek, natomiast centralne ogrzewanie – a także chłodzenie wnętrz – zapewniać będzie gruntowa pompa ciepła w wariancie nawiewnym.

Przy tak niskim zapotrzebowaniu energetycznym domu szkieletowego (60 kWh/m2/rok), pompa nawiewna zużywać będzie prąd na kwotę jedynie około 1200 złotych rocznie. Uwzględnione w niej będą zarówno całe koszty ogrzewania zimą, jak też chłodzenia wnętrz latem. Dzięki systemowi takiej pompy, dom nie będzie też wymagać dodatkowej i kosztownej instalacji klimatyzacyjnej, która wyraźnie podniosłaby zużycie energii elektrycznej przez gospodarstwo domowe.

Wnętrza domu będzie wentylować rekuperator. Pozwala on zaoszczędzić z każdej złotówki wydanej na ogrzewanie aż 40 groszy. To samo dotyczy kosztów chłodzenia wnętrz. Rekuperator utrzymuje też stałą wilgotność powietrza w domu na poziomie około 50 procent. Ponadto odfiltrowuje je z pyłów roślinnych, osadów smogowych, kurzu i owadów. Dzięki niemu łatwo jest też pozbyć się z wnętrz nieprzyjemnych zapachów; szybciej schnie wyprana odzież, a podczas długiej i gorącej kąpieli, nie zaparowują okna i lustra łazienkowe.

Budowa domu zajęła nam sześć miesięcy.


Elewacja frontowa z głównym wejściem oraz garażem (północ), i elewacja boczna-prawa (zachód).


Elewacja tylna z zadaszonym tarasem (południe) i elewacja boczna-prawa.


Elewacja tylna i elewacja boczna-lewa (wschód).

SLIDER

Jeśli jest Ci trudno zdecydować się na gotowy projekt domu murowanego do adaptacji lub nie chcesz projektować swojego domu indywidualnie od A do Z, to przygotowaliśmy dla Ciebie propozycje gotowych projektów domów szkieletowych Top Bud®. Pamiętaj, że każdy z prezentowanych w tym dziale projektów możemy jeszcze dostosować do Twoich wymagań mieszkaniowych, estetycznych i instalacyjnych lub od razu wybudować na jego podstawie dom.

czytaj

W tym dziale naszego serwisu internetowego zgromadziliśmy dla Ciebie filmy, w których ukazujemy różne zagadnienia wynikające z budowy domów szkieletowych przez naszą firmę. Dzięki nim prześledzisz rozwiązania techniczne i materiałowe, które stosujemy w trakcie realizacji inwestycji naszych Klientów. W filmach poruszamy również tematy finansowe powiązane z budową energooszczędnych domów Top Bud®. Zachęcamy Cię serdecznie do oglądania.

czytaj

Technologia szkieletowa

W tym dziale zamieściliśmy pomocne informacje na temat zasad budowy domów szkieletowych, które obowiązują w naszej firmie. Dowiedz się, jak wznosimy taki dom i z jakich materiałów. Obejrzyj zdjęcia i filmy z jego budowy. Przygotowaliśmy je dla Ciebie, aby ułatwić Ci zrozumienie, skąd bierze się wytrzymałość i energooszczędność domów szkieletowych Top Bud®.

czytaj

Prezentujemy niektóre przykłady domów szkieletowych naszych Klientów, które wybudowaliśmy od 2016 roku do teraz. W sumie na swoim koncie mamy blisko 700 zrealizowanych inwestycji, a wśród nich domy parterowe, z poddaszem użytkowym, piętrem, szeregowe i w zabudowie bliźniaczej. Wybudowaliśmy też dwa nadmorskie pensjonaty, biurowiec dla firmy, przedszkole i placówkę medyczną pod nadzorem warszawskiego konserwatora zabytków. Starsze realizacje chętnie zaprezentujemy Ci podczas spotkania w siedzibie naszej firmy.

czytaj

JAK PRACUJEMY

W tym dziale znajdziesz odpowiedzi na pytania o nasz zakres obsługi Klientów przed budową domu szkieletowego, w jej trakcie, i po zakończeniu. Dzięki nim dowiesz się, jak krok po kroku zrealizujemy Twoją inwestycję i jak będziesz uczestniczyć w tym procesie.

czytaj

AKTUALNOŚCI

Bądź na czasie z najważniejszymi wydarzeniami w naszej firmie. Zachęcamy Cię do śledzenia kolejnych realizacji domów naszych Klientów, ciekawych artykułów o technologii szkieletowej oraz materiałach budowlanych, projektach architektonicznych, systemach grzewczych, wentylacyjnych, itd. Treści, które publikujemy w naszych Aktualnościach uzupełniamy licznymi zdjęciami i filmami, które urozmaicą Ci czas zapoznawania się z naszym wykonawstwem domów szkieletowych.

czytaj

DLA INWESTORA

Dlaczego warto zdecydować się na dom szkieletowy? Jakie są jego zalety mieszkaniowe i korzyści finansowe? Ponadto, na jak długo wystarczy taki dom i ile kosztuje jego eksploatacja? Takie i podobne zagadnienia, wyjaśniamy dla Ciebie w tym dziale naszego serwisu.

czytaj

DOMY ENERGOOSZCZĘDNE

Tutaj zebraliśmy dla Ciebie informacje, które warto znać rozważając budowę domu w technologii szkieletowej-drewnianej przez naszą firmę. Dzięki nim dowiesz się więcej o korzyściach takiej inwestycji. Wiedza, którą się z Tobą dzielimy, jest efektem naszego, blisko 30-letniego doświadczenia w projektowaniu i budowie domów w tej technologii.

czytaj

O NAS

Tutaj znajdziesz przydatne informacje o naszej firmie – jej historii, zapleczu technicznym, pracownikach, szkoleniach, działalności pozakomercyjnej, itd. Jeśli zastanawiasz się nad powierzeniem budowy Twojego wymarzonego domu szkieletowego naszej firmie, dowiedz się kim jesteśmy.

czytaj

OFERTA

Dowiedz się, jak pomożemy w budowie wymarzonego domu szkieletowego, ile kosztuje taka inwestycja w różnych wariantach, a także, jaką gwarancję otrzymasz od naszej firmy po jej ukończeniu. Znajdziesz tu również opis wartości dodanych naszej obsługi inwestorskiej. Jeśli zdecydujesz się na budowę domu szkieletowego przez naszą firmę, skorzystasz z nich, jak każdy dotychczasowy Klient Top Bud®. Zatem zachęcamy Cię serdecznie do zapoznania się z naszą ofertą.

czytaj

powrót do góry