Ukończony dom szkieletowy 146 m2 w Opypach

Realizację doprowadziliśmy do końca w połowie sierpnia bieżącego roku, lecz dopiero teraz nadarzyła się okazja, żeby sfotografować jej finalny efekt. Dom przekazaliśmy Inwestorce w stanie deweloperskim-zamkniętym Top Bud®. Obecnie na jego terenie trwają prace wykończeniowe. Zobacz przekrój pomieszczeń oraz aktualne zdjęcia budynku.

Prace budowlane rozpoczęliśmy w drugiej połowie marca 2021 roku i prowadziliśmy je bez przerw przez blisko sześć miesięcy. Przedstawiany dom został w całości zaprojektowany w naszym Biurze architekta, zgodnie z potrzebami mieszkaniowymi i preferencjami wizualnymi naszej Klientki.

Budynek charakteryzuje się dużymi i licznymi przeszkleniami. Zaproponowaliśmy takie rozwiązanie Inwestorce bez obaw o rachunki za ogrzewanie. Były ku temu dwa powody. Po pierwsze, dom charakteryzuje się niskim zapotrzebowaniem energetycznym na poziomie 60 kWh/m2/rok. Po drugie, centralne ogrzewanie zapewnia w nim gruntowa pompa ciepła, która w zimie nawiewa do wnętrz ciepłe powietrze.

Koszt eksploatacji takiego systemu przez sezon grzewczy przy średniej temperaturze 21 stopni Celsjusza, to około 1600 złotych. Ponadto pompa umożliwia również bardzo efektywne chłodzenie w okresie letnim. Jest ono przy tym dużo tańsze niż ogrzewanie. Niepotrzebna jest więc oddzielna instalacja klimatyzacyjna, która jest bardziej energochłonna i wymaga regularnego serwisowania.

Równolegle w tej samej miejscowości wznosiliśmy inny dom parterowy według projektu typowego o nazwie „Słodki tradycyjny”, który dostosowaliśmy do warunków technologii szkieletowej-drewnianej.

Rzut pomieszczeń

 • 0.1. Wiatrołap - 5,2 m2
 • 0.2. Salon - 30,9 m2
 • 0.3. Kuchnia - 9,9 m2
 • 0.4. Pokój - 13,6 m2
 • 0.5. Garderoba - 3,9 m2
 • 0.6. Łazienka z WC - 6,1 m2
 • 0.7.Hall - 3,1 m2
 • 0.8. Pokój - 13,7 m2
 • 0.9. Pokój - 12,5 m2
 • 0.10. Łazienka z WC - 5,1 m2
 • 0.11. WC - 4,4 m2
 • 0.12. Pomieszczenie techniczne - 9,2 m2
 • 0.13. Garaż - 20,9 m2

Dom wyposażyliśmy w okna trzyszybowe firmy Drutex typ Iglo 5. Do wykończenia elewacji użyliśmy tynku silikonowo-silikatowego o dużej odporności na kurz i zanieczyszczenie biologiczne. Pokrycie dachowe, zamiast standardowego gontu bitumicznego, wykonaliśmy z blachy na rąbek stojący, idealnie nadającej się do montażu paneli fotowoltaicznych. Zamontowaliśmy również drzwi zewnętrzne Gerda, wrota garażowe Wichers i drzwi wewnętrzne DRE.


Elewacja frontowa - widok od strony północnej.


Elewacja frontowa i elewacja boczna-lewa. Widok od północnego wschodu.


Elewacja tylna. Widok od południa.


Elewacja boczna-prawa i elewacja tylna. Widok od południowego zachodu.


Panoramiczne okno kuchenne, charakterystyczne dla projektu tego domu.

Po zagospodarowaniu terenu działki, dom zaprezentujemy w naszej galerii realizacji.

SLIDER

Jeśli jest Ci trudno zdecydować się na gotowy projekt domu murowanego do adaptacji lub nie chcesz projektować swojego domu indywidualnie od A do Z, to przygotowaliśmy dla Ciebie propozycje gotowych projektów domów szkieletowych Top Bud®. Pamiętaj, że każdy z prezentowanych w tym dziale projektów możemy jeszcze dostosować do Twoich wymagań mieszkaniowych, estetycznych i instalacyjnych lub od razu wybudować na jego podstawie dom.

czytaj

W tym dziale naszego serwisu internetowego zgromadziliśmy dla Ciebie filmy, w których ukazujemy różne zagadnienia wynikające z budowy domów szkieletowych przez naszą firmę. Dzięki nim prześledzisz rozwiązania techniczne i materiałowe, które stosujemy w trakcie realizacji inwestycji naszych Klientów. W filmach poruszamy również tematy finansowe powiązane z budową energooszczędnych domów Top Bud®. Zachęcamy Cię serdecznie do oglądania.

czytaj

Technologia szkieletowa

W tym dziale zamieściliśmy pomocne informacje na temat zasad budowy domów szkieletowych, które obowiązują w naszej firmie. Dowiedz się, jak wznosimy taki dom i z jakich materiałów. Obejrzyj zdjęcia i filmy z jego budowy. Przygotowaliśmy je dla Ciebie, aby ułatwić Ci zrozumienie, skąd bierze się wytrzymałość i energooszczędność domów szkieletowych Top Bud®.

czytaj

Prezentujemy niektóre przykłady domów szkieletowych naszych Klientów, które wybudowaliśmy od 2016 roku do teraz. W sumie na swoim koncie mamy blisko 700 zrealizowanych inwestycji, a wśród nich domy parterowe, z poddaszem użytkowym, piętrem, szeregowe i w zabudowie bliźniaczej. Wybudowaliśmy też dwa nadmorskie pensjonaty, biurowiec dla firmy, przedszkole i placówkę medyczną pod nadzorem warszawskiego konserwatora zabytków. Starsze realizacje chętnie zaprezentujemy Ci podczas spotkania w siedzibie naszej firmy.

czytaj

JAK PRACUJEMY

W tym dziale znajdziesz odpowiedzi na pytania o nasz zakres obsługi Klientów przed budową domu szkieletowego, w jej trakcie, i po zakończeniu. Dzięki nim dowiesz się, jak krok po kroku zrealizujemy Twoją inwestycję i jak będziesz uczestniczyć w tym procesie.

czytaj

AKTUALNOŚCI

Bądź na czasie z najważniejszymi wydarzeniami w naszej firmie. Zachęcamy Cię do śledzenia kolejnych realizacji domów naszych Klientów, ciekawych artykułów o technologii szkieletowej oraz materiałach budowlanych, projektach architektonicznych, systemach grzewczych, wentylacyjnych, itd. Treści, które publikujemy w naszych Aktualnościach uzupełniamy licznymi zdjęciami i filmami, które urozmaicą Ci czas zapoznawania się z naszym wykonawstwem domów szkieletowych.

czytaj

DLA INWESTORA

Dlaczego warto zdecydować się na dom szkieletowy? Jakie są jego zalety mieszkaniowe i korzyści finansowe? Ponadto, na jak długo wystarczy taki dom i ile kosztuje jego eksploatacja? Takie i podobne zagadnienia, wyjaśniamy dla Ciebie w tym dziale naszego serwisu.

czytaj

DOMY ENERGOOSZCZĘDNE

Tutaj zebraliśmy dla Ciebie informacje, które warto znać rozważając budowę domu w technologii szkieletowej-drewnianej przez naszą firmę. Dzięki nim dowiesz się więcej o korzyściach takiej inwestycji. Wiedza, którą się z Tobą dzielimy, jest efektem naszego, blisko 30-letniego doświadczenia w projektowaniu i budowie domów w tej technologii.

czytaj

O NAS

Tutaj znajdziesz przydatne informacje o naszej firmie – jej historii, zapleczu technicznym, pracownikach, szkoleniach, działalności pozakomercyjnej, itd. Jeśli zastanawiasz się nad powierzeniem budowy Twojego wymarzonego domu szkieletowego naszej firmie, dowiedz się kim jesteśmy.

czytaj

OFERTA

Dowiedz się, jak pomożemy w budowie wymarzonego domu szkieletowego, ile kosztuje taka inwestycja w różnych wariantach, a także, jaką gwarancję otrzymasz od naszej firmy po jej ukończeniu. Znajdziesz tu również opis wartości dodanych naszej obsługi inwestorskiej. Jeśli zdecydujesz się na budowę domu szkieletowego przez naszą firmę, skorzystasz z nich, jak każdy dotychczasowy Klient Top Bud®. Zatem zachęcamy Cię serdecznie do zapoznania się z naszą ofertą.

czytaj

powrót do góry