Projekt kolejnej nowoczesnej stodoły, którą wybudujemy w technologii szkieletowej

Kilka dni temu wydział planowania przestrzennego w Piasecznie pozytywnie rozpatrzył wniosek naszego Klienta o wydanie pozwolenia na budowę. Przygotowaliśmy go dla Inwestora wraz z indywidualnym projektem architektonicznym. Mamy więc zielone światło do rozpoczęcia robót budowlanych. Zainicjujemy je za około tydzień w miejscowości Łazy. Tymczasem zachęcamy Cię do obejrzenia wizualizacji bryły domu i przekrojów wnętrz.

Nasi Klienci od dawna nosili się z zamiarem zlecenia budowy swojego wymarzonego domu jednemu wykonawcy. Byli też zdecydowani na energooszczędną technologię szkieletową. Sugerując się naszym trzydziestoletnim doświadczeniem w budowie takim systemem podjęli decyzję, by zlecić to zadanie nam.

Zapoznając się z dotychczasowymi realizacjami Top Bud®, Inwestorzy zainteresowali się szczególnie domami w formie architektonicznej, tzw. nowoczesnej stodoły. Zrobiły one na nich na tyle pozytywne wrażenie, że powierzyli nam wykonanie indywidualnego projektu właśnie w takim stylu.

Podczas kosztorysowania projektu nasi Klienci kładli też duży nacisk na osiągnięcie jak największej oszczędności z tytułu późniejszych kosztów ogrzewania. Dlatego wybrali dla swojego domu gruntową pompę ciepła w wariancie nawiewnym, która będzie dostarczać do wnętrz ciepłe powietrze lub chłodne powietrze, w zależności od pory roku. Ponadto dom będzie wentylowany przez rekuperator.

Jednostkę centralną tego systemu Inwestorzy otrzymają od nas gratis, bo powierzchnia całkowita budynku będzie przekraczać 120 m2.

Projektowanie domu wraz z kosztorysowaniem i przygotowaniem wniosku o wydanie pozwolenia na budowę zakończyliśmy zaledwie po kilku tygodniach. Nasi Klienci poprosili o naniesienie na projekt tylko kilku zmian, które wprowadziliśmy dla nich praktycznie od ręki, m.in.:

  • obniżyliśmy parapety w kilku pomieszczeniach;
  • usunęliśmy ściankę działową na szafę wnękową w jednym z hallów;
  • poszerzyliśmy otwór drzwiowy do spiżarni;
  • obniżyliśmy o 10 cm wysokość ściany elewacyjnej pokoju gościnnego i jednej z sypialni.

Efektem tego etapu inwestycyjnego jest zaakceptowany przez urząd projekt domu, którego fragmenty możesz obejrzeć poniżej.

Bryła architektoniczna i elewacje

  • Dom nie będzie posiadać okapów.
  • Pokryjemy go charakterystyczną blachą na rąbek stojący w kolorze grafit.
  • Bryła składać się będzie z części mieszkalnej i garażowej połączonych łącznikiem ze stropodachem.
  • Na elewacjach wykonamy ozdobne elementy z termodeski (sosna skandynawska).
  • W środku znajdować się będzie charakterystyczny dla nowoczesnych domów, katedralny salon z antresolą.


Ogólny widok na bryłę domu od strony elewacji frontowej.


Rzuty elewacji: boczna-prawa południowa, frontowa wschodnia, boczna-lewa północna, tylna zachodnia.

Rzuty pomieszczeń

Parter: Garaż 35,96 m2; Hol 11,93 m2; Hol i schody 10,27 m2; Kuchnia 11,14 m2; Łazienka 4,40 m2; Pokój 10,13 m2; Pokój 16,54 m2; Pomieszczenie techniczne 3,75 m2; Salon 31,86 m2; Spiżarnia. 3,50 m2; Razem: 139,4 m2.

Poddasze użytkowe: Antresola i schody 18,72 m2; Łazienka 6,92 m2; Pokój 10,60 m2; Pokój 10,68 m2; Pralnia 3,75 m2; Razem: 50,67 m2.

Łączna powierzchnia domu: 190,15 m2

Podobne realizacje

SLIDER

Jeśli jest Ci trudno zdecydować się na gotowy projekt domu murowanego do adaptacji lub nie chcesz projektować swojego domu indywidualnie od A do Z, to przygotowaliśmy dla Ciebie propozycje gotowych projektów domów szkieletowych Top Bud®. Pamiętaj, że każdy z prezentowanych w tym dziale projektów możemy jeszcze dostosować do Twoich wymagań mieszkaniowych, estetycznych i instalacyjnych lub od razu wybudować na jego podstawie dom.

czytaj

W tym dziale naszego serwisu internetowego zgromadziliśmy dla Ciebie filmy, w których ukazujemy różne zagadnienia wynikające z budowy domów szkieletowych przez naszą firmę. Dzięki nim prześledzisz rozwiązania techniczne i materiałowe, które stosujemy w trakcie realizacji inwestycji naszych Klientów. W filmach poruszamy również tematy finansowe powiązane z budową energooszczędnych domów Top Bud®. Zachęcamy Cię serdecznie do oglądania.

czytaj

Technologia szkieletowa

W tym dziale zamieściliśmy pomocne informacje na temat zasad budowy domów szkieletowych, które obowiązują w naszej firmie. Dowiedz się, jak wznosimy taki dom i z jakich materiałów. Obejrzyj zdjęcia i filmy z jego budowy. Przygotowaliśmy je dla Ciebie, aby ułatwić Ci zrozumienie, skąd bierze się wytrzymałość i energooszczędność domów szkieletowych Top Bud®.

czytaj

Prezentujemy niektóre przykłady domów szkieletowych naszych Klientów, które wybudowaliśmy od 2016 roku do teraz. W sumie na swoim koncie mamy blisko 700 zrealizowanych inwestycji, a wśród nich domy parterowe, z poddaszem użytkowym, piętrem, szeregowe i w zabudowie bliźniaczej. Wybudowaliśmy też dwa nadmorskie pensjonaty, biurowiec dla firmy, przedszkole i placówkę medyczną pod nadzorem warszawskiego konserwatora zabytków. Starsze realizacje chętnie zaprezentujemy Ci podczas spotkania w siedzibie naszej firmy.

czytaj

JAK PRACUJEMY

W tym dziale znajdziesz odpowiedzi na pytania o nasz zakres obsługi Klientów przed budową domu szkieletowego, w jej trakcie, i po zakończeniu. Dzięki nim dowiesz się, jak krok po kroku zrealizujemy Twoją inwestycję i jak będziesz uczestniczyć w tym procesie.

czytaj

AKTUALNOŚCI

Bądź na czasie z najważniejszymi wydarzeniami w naszej firmie. Zachęcamy Cię do śledzenia kolejnych realizacji domów naszych Klientów, ciekawych artykułów o technologii szkieletowej oraz materiałach budowlanych, projektach architektonicznych, systemach grzewczych, wentylacyjnych, itd. Treści, które publikujemy w naszych Aktualnościach uzupełniamy licznymi zdjęciami i filmami, które urozmaicą Ci czas zapoznawania się z naszym wykonawstwem domów szkieletowych.

czytaj

DLA INWESTORA

Dlaczego warto zdecydować się na dom szkieletowy? Jakie są jego zalety mieszkaniowe i korzyści finansowe? Ponadto, na jak długo wystarczy taki dom i ile kosztuje jego eksploatacja? Takie i podobne zagadnienia, wyjaśniamy dla Ciebie w tym dziale naszego serwisu.

czytaj

DOMY ENERGOOSZCZĘDNE

Tutaj zebraliśmy dla Ciebie informacje, które warto znać rozważając budowę domu w technologii szkieletowej-drewnianej przez naszą firmę. Dzięki nim dowiesz się więcej o korzyściach takiej inwestycji. Wiedza, którą się z Tobą dzielimy, jest efektem naszego, blisko 30-letniego doświadczenia w projektowaniu i budowie domów w tej technologii.

czytaj

O NAS

Tutaj znajdziesz przydatne informacje o naszej firmie – jej historii, zapleczu technicznym, pracownikach, szkoleniach, działalności pozakomercyjnej, itd. Jeśli zastanawiasz się nad powierzeniem budowy Twojego wymarzonego domu szkieletowego naszej firmie, dowiedz się kim jesteśmy.

czytaj

OFERTA

Dowiedz się, jak pomożemy w budowie wymarzonego domu szkieletowego, ile kosztuje taka inwestycja w różnych wariantach, a także, jaką gwarancję otrzymasz od naszej firmy po jej ukończeniu. Znajdziesz tu również opis wartości dodanych naszej obsługi inwestorskiej. Jeśli zdecydujesz się na budowę domu szkieletowego przez naszą firmę, skorzystasz z nich, jak każdy dotychczasowy Klient Top Bud®. Zatem zachęcamy Cię serdecznie do zapoznania się z naszą ofertą.

czytaj

powrót do góry