Budowa nowoczesnej stodoły w technologii szkieletowej w Rembertowie

Dotychczas zakończyliśmy około siedemdziesiąt procent tej realizacji. Kończy się właśnie czwarty miesiąc budowy. Konstrukcja na fundamencie z bloczka posiada termoizolację wewnętrzną i zewnętrzną, wiatroizolację, opóźniacz pary wodnej, pokrycie dachowe, większość obróbek blacharskich, komin z keramzytobetonu, okna Drutex Iglo 5, instalację wodno-kanalizacyjną oraz instalację elektryczną. Obejrzyj aktualny stan robót.

Projekt indywidualny

Dom wznosimy na podstawie projektu, który powstał w naszym Biurze architekta. Budynek ma modną bryłę tzw. nowoczesnej stodoły, która cechuje się dachem dwuspadowym bez okapów, w tym przypadku o kącie nachylenia 40 stopni, pergolą zintegrowaną z budynkiem, obszernym górnym tarasem, dużymi powierzchniami przeszkleń.

Mieszkańcy będą mieć do dyspozycji:

 • trzy sypialnie;
 • gabinet;
 • dwie łazienki z WC;
 • WC dla gości;
 • salon;
 • kuchnię;
 • spiżarnię;
 • wiatrołap;
 • trzy garderoby;
 • pralnię;
 • hall dolny i górny;
 • klatkę schodową;
 • pomieszczenie techniczne;
 • taras dolny i taras na poddaszu użytkowym;
 • duży garaż jednostanowiskowy.

Całość wnętrz będzie mieć powierzchnię 155,5 m2.

Ogrzewanie i wentylacja

Energooszczędne ogrzewanie wnętrz zapewni pompa typu powietrze-powietrze (zewnętrzna), która będzie dostarczać ciepło do poszczególnych pomieszczeń przez system rur zabudowanych w stropie. Równolegle z ogrzewaniem następować będzie mechaniczna wentylacja wnętrz poprzez oddzielny układ rur sprzężonych z rekuperatorem o sprawności odzysku ciepła na poziomie ponad 90 procent. Urządzenie to obniży dodatkowo koszty ogrzewania aż o około 40 procent.

Zapotrzebowanie energetyczne domu będzie wynosić tylko 60 kWh/m2/rok!

Obecny etap robót budowlanych

Aktualnie na zewnątrz montujemy podbitki PCV w stropie tarasowym i nad głównym wejściem. Kończymy też strukturę pod tynk silikonowo-silikatowy, którym pokryjemy wszystkie elewacje, a także zewnętrzne słupy i podciągi konstrukcji pergoli przy drzwiach wejściowych oraz tarasu.

W środku wykonaliśmy już niemal całą suchą zabudowę z płyt karton-gips. W pomieszczeniach mokrych zastosowaliśmy typ H2 koloru zielonego. W warunkach 85-procentowej wilgotności zachowuje on swoje właściwości do 10 godzin. Wokół szybu kominowego do ekranów przeciwpożarowych wykorzystaliśmy płytę oznaczoną symbolem DF, która cechuje się podwyższoną odpornością na działanie wysokich temperatur.

W części pomieszczeń rozpoczęliśmy już szpachlowanie i szlifowanie płyt karton-gips. Po jego zakończeniu sucha zabudowa będzie od razu gotowa do malowania. W ramach tej realizacji Inwestorzy zlecili nam również wykonanie pierwszej powłoki malarskiej, tzw. gruntującej, przed właściwym malowaniem na docelowe kolory.


Elewacja frontowa z drzwiami głównymi i elewacja lewa z pergolą. Od frontu domu znajduje się też jednostanowiskowy garaż o powierzchni 40 m2.


Konstrukcja górnego tarasu. Pod spodem powstanie dolny taras z wyjściem z salonu.


Montaż podbitki PCV pod stropem górnego tarasu.


Pomieszczenie kuchenne z wejściem do spiżarni, która znajdować się będzie pod schodami (po prawej).


Widok na salon od strony okna tarasowego. Za kuchnią znajduje się klatka schodowa, drzwi do gabinetu i przejście do garażu z pomieszczeniem technicznym. Z prawej strony jest pomieszczenie WC dla gości oraz wiatrołap. W kadrze po prawej widać też systemowy szyb kominowy z keramzytobetonu, przy którym wykonamy zabudowę ozdobną wkładu kominkowego.


Widok na salon w kierunku okna typu fix od strony elewacji lewej i rozsuwanego okna tarasowego.


Klatka schodowa widziana z górnego hallu. Wykonamy w niej schody zabiegowe o szerokości 100 cm.


Górny hall. Od lewej, otwory drzwiowe do jednej z dwóch sypialni dziecięcych, garderoby i pralni. Na wprost znajduje się sypialnia małżeńska z własną łazienką i garderobą oraz wyjściem na górny taras. Z prawej strony jest klatka schodowa i otwór drzwiowy łazienki z WC.

Sypialnia małżeńska na poddaszu użytkowym. Po lewej otwór drzwiowy do prywatnej garderoby, po prawej do łazienki.


Drzwi wyjściowe na górny taras w sypialni małżeńskiej.


Wnętrze pomieszczenia łazienki z WC przy górnym hallu.


Pomieszczenie przyszłej pralni. U góry znajduje się wyłaz schodowy na strych.


Sypialnia dziecięca na poddaszu użytkowym z oknem od frontu domu.


Druga sypialnia dziecięca, odbicie lustrzane poprzedniej.


Szpachlowanie suchej zabudowy glifów wokół okna dachowego w sypialni dziecięcej. Z tyłu otwór drzwiowy do garderoby.


Szpachlowanie styku płyt karton-gips między ścianą a skosem przy pomocy profilu PCV, taśmy siatkowej, gipsu zbrojonego i gładzi szpachlowej.

W kolejnym artykule zaprezentujemy ten dom w stanie deweloperskim Top Bud®.

SLIDER

Jeśli jest Ci trudno zdecydować się na gotowy projekt domu murowanego do adaptacji lub nie chcesz projektować swojego domu indywidualnie od A do Z, to przygotowaliśmy dla Ciebie propozycje gotowych projektów domów szkieletowych Top Bud®. Pamiętaj, że każdy z prezentowanych w tym dziale projektów możemy jeszcze dostosować do Twoich wymagań mieszkaniowych, estetycznych i instalacyjnych lub od razu wybudować na jego podstawie dom.

czytaj

W tym dziale naszego serwisu internetowego zgromadziliśmy dla Ciebie filmy, w których ukazujemy różne zagadnienia wynikające z budowy domów szkieletowych przez naszą firmę. Dzięki nim prześledzisz rozwiązania techniczne i materiałowe, które stosujemy w trakcie realizacji inwestycji naszych Klientów. W filmach poruszamy również tematy finansowe powiązane z budową energooszczędnych domów Top Bud®. Zachęcamy Cię serdecznie do oglądania.

czytaj

Technologia szkieletowa

W tym dziale zamieściliśmy pomocne informacje na temat zasad budowy domów szkieletowych, które obowiązują w naszej firmie. Dowiedz się, jak wznosimy taki dom i z jakich materiałów. Obejrzyj zdjęcia i filmy z jego budowy. Przygotowaliśmy je dla Ciebie, aby ułatwić Ci zrozumienie, skąd bierze się wytrzymałość i energooszczędność domów szkieletowych Top Bud®.

czytaj

Prezentujemy niektóre przykłady domów szkieletowych naszych Klientów, które wybudowaliśmy od 2016 roku do teraz. W sumie na swoim koncie mamy blisko 700 zrealizowanych inwestycji, a wśród nich domy parterowe, z poddaszem użytkowym, piętrem, szeregowe i w zabudowie bliźniaczej. Wybudowaliśmy też dwa nadmorskie pensjonaty, biurowiec dla firmy, przedszkole i placówkę medyczną pod nadzorem warszawskiego konserwatora zabytków. Starsze realizacje chętnie zaprezentujemy Ci podczas spotkania w siedzibie naszej firmy.

czytaj

JAK PRACUJEMY

W tym dziale znajdziesz odpowiedzi na pytania o nasz zakres obsługi Klientów przed budową domu szkieletowego, w jej trakcie, i po zakończeniu. Dzięki nim dowiesz się, jak krok po kroku zrealizujemy Twoją inwestycję i jak będziesz uczestniczyć w tym procesie.

czytaj

AKTUALNOŚCI

Bądź na czasie z najważniejszymi wydarzeniami w naszej firmie. Zachęcamy Cię do śledzenia kolejnych realizacji domów naszych Klientów, ciekawych artykułów o technologii szkieletowej oraz materiałach budowlanych, projektach architektonicznych, systemach grzewczych, wentylacyjnych, itd. Treści, które publikujemy w naszych Aktualnościach uzupełniamy licznymi zdjęciami i filmami, które urozmaicą Ci czas zapoznawania się z naszym wykonawstwem domów szkieletowych.

czytaj

DLA INWESTORA

Dlaczego warto zdecydować się na dom szkieletowy? Jakie są jego zalety mieszkaniowe i korzyści finansowe? Ponadto, na jak długo wystarczy taki dom i ile kosztuje jego eksploatacja? Takie i podobne zagadnienia, wyjaśniamy dla Ciebie w tym dziale naszego serwisu.

czytaj

DOMY ENERGOOSZCZĘDNE

Tutaj zebraliśmy dla Ciebie informacje, które warto znać rozważając budowę domu w technologii szkieletowej-drewnianej przez naszą firmę. Dzięki nim dowiesz się więcej o korzyściach takiej inwestycji. Wiedza, którą się z Tobą dzielimy, jest efektem naszego, blisko 30-letniego doświadczenia w projektowaniu i budowie domów w tej technologii.

czytaj

O NAS

Tutaj znajdziesz przydatne informacje o naszej firmie – jej historii, zapleczu technicznym, pracownikach, szkoleniach, działalności pozakomercyjnej, itd. Jeśli zastanawiasz się nad powierzeniem budowy Twojego wymarzonego domu szkieletowego naszej firmie, dowiedz się kim jesteśmy.

czytaj

OFERTA

Dowiedz się, jak pomożemy w budowie wymarzonego domu szkieletowego, ile kosztuje taka inwestycja w różnych wariantach, a także, jaką gwarancję otrzymasz od naszej firmy po jej ukończeniu. Znajdziesz tu również opis wartości dodanych naszej obsługi inwestorskiej. Jeśli zdecydujesz się na budowę domu szkieletowego przez naszą firmę, skorzystasz z nich, jak każdy dotychczasowy Klient Top Bud®. Zatem zachęcamy Cię serdecznie do zapoznania się z naszą ofertą.

czytaj

powrót do góry