Gotowy dom szkieletowy w Jabłonnie i kończenie budowy kolejnego w Chotomowie

Pierwszy z budynków został już zasiedlony przez zadowolonych właścicieli w okolicach ostatnich świąt. Jeśli chodzi o drugi, to za chwilę będzie gotowy do rozpoczęcia prac wykończeniowych wnętrz. Obejrzyj obie realizacje Top Bud® w naszym najnowszym filmie.

Pierwszy dom szkieletowy z poddaszem użytkowym i antresolą powstał według projektu indywidualnego. Opracowało go nasze Biuro architekta na podstawie potrzeb mieszkaniowych, określonych przez Inwestorów. Dokumentację przygotowaliśmy w ciągu około trzech miesięcy. Następnie przygotowaliśmy dla naszych Klientów skomplikowany wniosek o wydanie pozwolenia na budowę, żeby ułatwić im procedowanie formalności urzędowych w miejscowym dziale planowania przestrzennego.


Gotowy dom szkieletowy z poddaszem użytkowym i antresolą, ogrzewany pompą ciepła w wariancie podłogowym zarówno na parterze, jak i poddaszu użytkowym, gdzie wykonaliśmy betonową wylewkę na drewnianym stropie.

Dom ma powierzchnię 160 m2. Ogrzewanie zapewnia powietrzna pompa ciepła, która dostarcza ogrzaną wodę do instalacji hydraulicznej w podłogach parteru i – co nietypowe dla domów szkieletowych – poddasza użytkowego, gdzie na drewnianym stropie wykonaliśmy wylewkę z betonu jastrychowego agregatem miksokret.

Budowę rozpoczęliśmy w czerwcu 2022 roku, a zakończyliśmy w początkach grudnia tego samego roku. Zatem cała realizacja zajęła nam tylko sześć miesięcy. Dom doprowadziliśmy do stanu deweloperskiego zamkniętego naszej firmy, który umożliwia szybkie wykończenie wnętrz.

Drugi dom szkieletowy to budynek w zabudowie parterowej. Powstaje również na podstawie projektu indywidualnego, który przygotowaliśmy dla Klienta w naszej firmie. Podczas opracowywania projektu uwzględniliśmy możliwość późniejszej adaptacji strychu na pomieszczenia mieszkalne. Powiększą one w przyszłości powierzchnię użytkową domu o kolejne kilkadziesiąt metrów kwadratowych.


Dom szkieletowy-parterowy w Dąbrowie Chotomowskiej. Stan z 9 stycznia 2023 roku. Widok na elewację boczną-lewą. Do stanu deweloperskiego zamkniętego Top Bud® brakuje około dwóch tygodni.

Dom będzie ogrzewany powietrzną pompą ciepła w wariancie podłogowym, a wentylowany rekuperatorem. Ponadto alternatywne ogrzewanie do pompy ciepła, zapewni w nim kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza przez wentylację.

Budowę domu rozpoczęliśmy w październiku 2022 roku, a zakończymy ją za około 2 tygodnie od dnia publikacji tego artykułu.

SLIDER

Jeśli jest Ci trudno zdecydować się na gotowy projekt domu murowanego do adaptacji lub nie chcesz projektować swojego domu indywidualnie od A do Z, to przygotowaliśmy dla Ciebie propozycje gotowych projektów domów szkieletowych Top Bud®. Pamiętaj, że każdy z prezentowanych w tym dziale projektów możemy jeszcze dostosować do Twoich wymagań mieszkaniowych, estetycznych i instalacyjnych lub od razu wybudować na jego podstawie dom.

czytaj

W tym dziale naszego serwisu internetowego zgromadziliśmy dla Ciebie filmy, w których ukazujemy różne zagadnienia wynikające z budowy domów szkieletowych przez naszą firmę. Dzięki nim prześledzisz rozwiązania techniczne i materiałowe, które stosujemy w trakcie realizacji inwestycji naszych Klientów. W filmach poruszamy również tematy finansowe powiązane z budową energooszczędnych domów Top Bud®. Zachęcamy Cię serdecznie do oglądania.

czytaj

Technologia szkieletowa

W tym dziale zamieściliśmy pomocne informacje na temat zasad budowy domów szkieletowych, które obowiązują w naszej firmie. Dowiedz się, jak wznosimy taki dom i z jakich materiałów. Obejrzyj zdjęcia i filmy z jego budowy. Przygotowaliśmy je dla Ciebie, aby ułatwić Ci zrozumienie, skąd bierze się wytrzymałość i energooszczędność domów szkieletowych Top Bud®.

czytaj

Prezentujemy niektóre przykłady domów szkieletowych naszych Klientów, które wybudowaliśmy od 2016 roku do teraz. W sumie na swoim koncie mamy blisko 700 zrealizowanych inwestycji, a wśród nich domy parterowe, z poddaszem użytkowym, piętrem, szeregowe i w zabudowie bliźniaczej. Wybudowaliśmy też dwa nadmorskie pensjonaty, biurowiec dla firmy, przedszkole i placówkę medyczną pod nadzorem warszawskiego konserwatora zabytków. Starsze realizacje chętnie zaprezentujemy Ci podczas spotkania w siedzibie naszej firmy.

czytaj

JAK PRACUJEMY

W tym dziale znajdziesz odpowiedzi na pytania o nasz zakres obsługi Klientów przed budową domu szkieletowego, w jej trakcie, i po zakończeniu. Dzięki nim dowiesz się, jak krok po kroku zrealizujemy Twoją inwestycję i jak będziesz uczestniczyć w tym procesie.

czytaj

AKTUALNOŚCI

Bądź na czasie z najważniejszymi wydarzeniami w naszej firmie. Zachęcamy Cię do śledzenia kolejnych realizacji domów naszych Klientów, ciekawych artykułów o technologii szkieletowej oraz materiałach budowlanych, projektach architektonicznych, systemach grzewczych, wentylacyjnych, itd. Treści, które publikujemy w naszych Aktualnościach uzupełniamy licznymi zdjęciami i filmami, które urozmaicą Ci czas zapoznawania się z naszym wykonawstwem domów szkieletowych.

czytaj

DLA INWESTORA

Dlaczego warto zdecydować się na dom szkieletowy? Jakie są jego zalety mieszkaniowe i korzyści finansowe? Ponadto, na jak długo wystarczy taki dom i ile kosztuje jego eksploatacja? Takie i podobne zagadnienia, wyjaśniamy dla Ciebie w tym dziale naszego serwisu.

czytaj

DOMY ENERGOOSZCZĘDNE

Tutaj zebraliśmy dla Ciebie informacje, które warto znać rozważając budowę domu w technologii szkieletowej-drewnianej przez naszą firmę. Dzięki nim dowiesz się więcej o korzyściach takiej inwestycji. Wiedza, którą się z Tobą dzielimy, jest efektem naszego, blisko 30-letniego doświadczenia w projektowaniu i budowie domów w tej technologii.

czytaj

O NAS

Tutaj znajdziesz przydatne informacje o naszej firmie – jej historii, zapleczu technicznym, pracownikach, szkoleniach, działalności pozakomercyjnej, itd. Jeśli zastanawiasz się nad powierzeniem budowy Twojego wymarzonego domu szkieletowego naszej firmie, dowiedz się kim jesteśmy.

czytaj

OFERTA

Dowiedz się, jak pomożemy w budowie wymarzonego domu szkieletowego, ile kosztuje taka inwestycja w różnych wariantach, a także, jaką gwarancję otrzymasz od naszej firmy po jej ukończeniu. Znajdziesz tu również opis wartości dodanych naszej obsługi inwestorskiej. Jeśli zdecydujesz się na budowę domu szkieletowego przez naszą firmę, skorzystasz z nich, jak każdy dotychczasowy Klient Top Bud®. Zatem zachęcamy Cię serdecznie do zapoznania się z naszą ofertą.

czytaj

powrót do góry