Dom szkieletowy z poddaszem użytkowym 160 m2 w Lipowie

Właścicielami jest młode małżeństwo, które na początku planowało budowę domu murowanego. Zmienili jednak zdanie po tym, jak ojciec jednego z nich zdecydował się na energooszczędny dom szkieletowy naszej firmy, który wybudowaliśmy dla niego półtora roku wcześniej. Będąc pod wrażeniem szybkości budowy i jakości wykonania domu, a także jego energooszczędności, para również zdecydowała się ostatecznie na technologię szkieletową. Realizację swojej inwestycji od A do Z zleciła naszej firmie.

Dom wybudowaliśmy na działce położonej na skraju lasu w cichej okolicy, niedaleko Otwocka. Powstał na podstawie indywidualnego projektu, który wykonał nasz firmowy architekt. Wnętrze składa się: wiatrołapu, dolnego i górnego hallu, korytarza, salonu, kuchni, czterech sypialni, gabinetu, dwóch łazienek z WC, klatki schodowej i pomieszczenia technicznego.

W części parterowej budynku zainstalowaliśmy ogrzewanie podłogowe w wariancie elektrycznym, natomiast na poddaszu użytkowym, naścienne grzejniki konwektorowe.

Dla wydajnej wentylacji i odzysku ciepła z wnętrz podczas wymiany powietrza, zainstalowaliśmy w domu rekuperator fińskiej firmy Vallox o wydajności ponad dziewięćdziesięciu procent. Urządzenie to Inwestorzy otrzymali od naszej firmy gratis, ponieważ zdecydowali się na dom o powierzchni 160 m2.

Wszystkie domy o powierzchni równej lub większej niż 120 m2 wyposażamy w rekuperatory w cenie inwestycji.

Dom wyposażony jest również w instalację z paneli fotowoltaiczych, która wydajnie zmniejsza bieżące wydatki za energię elektryczną mieszkańców. Zapotrzebowanie energetyczne budynku wynosi 60 kWh/m2/rok.

Budowa zajęła nam niecałe sześć miesięcy.


Elewacja frontowa od północy i elewacja boczna-lewa od wschodu.

Dom wybudowaliśmy w naszym standardzie, poza pokryciem dachowym, mozaiką na podmurówce i zewnętrzną izolacją termiczną. Zamiast gontu bitumicznego zastosowaliśmy blachodachówkę. Natomiast styropian ryflowany zastąpiliśmy wełną mineralną o grubości 10 cm.


Elewacja frontowa i elewacja boczna-prawa od zachodu.


Elewacja boczna lewa i elewacja tylna od południa.

Taras nie był częścią naszych prac. Inwestor buduje go we własnym zakresie. Natomiast nasza firma w ramach realizacji projektu może wykonać również dowolny taras drewniany lub kompozytowy. Obejrzyj kilka przykładów:

SLIDER

Jeśli jest Ci trudno zdecydować się na gotowy projekt domu murowanego do adaptacji lub nie chcesz projektować swojego domu indywidualnie od A do Z, to przygotowaliśmy dla Ciebie propozycje gotowych projektów domów szkieletowych Top Bud®. Pamiętaj, że każdy z prezentowanych w tym dziale projektów możemy jeszcze dostosować do Twoich wymagań mieszkaniowych, estetycznych i instalacyjnych lub od razu wybudować na jego podstawie dom.

czytaj

W tym dziale naszego serwisu internetowego zgromadziliśmy dla Ciebie filmy, w których ukazujemy różne zagadnienia wynikające z budowy domów szkieletowych przez naszą firmę. Dzięki nim prześledzisz rozwiązania techniczne i materiałowe, które stosujemy w trakcie realizacji inwestycji naszych Klientów. W filmach poruszamy również tematy finansowe powiązane z budową energooszczędnych domów Top Bud®. Zachęcamy Cię serdecznie do oglądania.

czytaj

Technologia szkieletowa

W tym dziale zamieściliśmy pomocne informacje na temat zasad budowy domów szkieletowych, które obowiązują w naszej firmie. Dowiedz się, jak wznosimy taki dom i z jakich materiałów. Obejrzyj zdjęcia i filmy z jego budowy. Przygotowaliśmy je dla Ciebie, aby ułatwić Ci zrozumienie, skąd bierze się wytrzymałość i energooszczędność domów szkieletowych Top Bud®.

czytaj

Prezentujemy niektóre przykłady domów szkieletowych naszych Klientów, które wybudowaliśmy od 2016 roku do teraz. W sumie na swoim koncie mamy blisko 700 zrealizowanych inwestycji, a wśród nich domy parterowe, z poddaszem użytkowym, piętrem, szeregowe i w zabudowie bliźniaczej. Wybudowaliśmy też dwa nadmorskie pensjonaty, biurowiec dla firmy, przedszkole i placówkę medyczną pod nadzorem warszawskiego konserwatora zabytków. Starsze realizacje chętnie zaprezentujemy Ci podczas spotkania w siedzibie naszej firmy.

czytaj

JAK PRACUJEMY

W tym dziale znajdziesz odpowiedzi na pytania o nasz zakres obsługi Klientów przed budową domu szkieletowego, w jej trakcie, i po zakończeniu. Dzięki nim dowiesz się, jak krok po kroku zrealizujemy Twoją inwestycję i jak będziesz uczestniczyć w tym procesie.

czytaj

AKTUALNOŚCI

Bądź na czasie z najważniejszymi wydarzeniami w naszej firmie. Zachęcamy Cię do śledzenia kolejnych realizacji domów naszych Klientów, ciekawych artykułów o technologii szkieletowej oraz materiałach budowlanych, projektach architektonicznych, systemach grzewczych, wentylacyjnych, itd. Treści, które publikujemy w naszych Aktualnościach uzupełniamy licznymi zdjęciami i filmami, które urozmaicą Ci czas zapoznawania się z naszym wykonawstwem domów szkieletowych.

czytaj

DLA INWESTORA

Dlaczego warto zdecydować się na dom szkieletowy? Jakie są jego zalety mieszkaniowe i korzyści finansowe? Ponadto, na jak długo wystarczy taki dom i ile kosztuje jego eksploatacja? Takie i podobne zagadnienia, wyjaśniamy dla Ciebie w tym dziale naszego serwisu.

czytaj

DOMY ENERGOOSZCZĘDNE

Tutaj zebraliśmy dla Ciebie informacje, które warto znać rozważając budowę domu w technologii szkieletowej-drewnianej przez naszą firmę. Dzięki nim dowiesz się więcej o korzyściach takiej inwestycji. Wiedza, którą się z Tobą dzielimy, jest efektem naszego, blisko 30-letniego doświadczenia w projektowaniu i budowie domów w tej technologii.

czytaj

O NAS

Tutaj znajdziesz przydatne informacje o naszej firmie – jej historii, zapleczu technicznym, pracownikach, szkoleniach, działalności pozakomercyjnej, itd. Jeśli zastanawiasz się nad powierzeniem budowy Twojego wymarzonego domu szkieletowego naszej firmie, dowiedz się kim jesteśmy.

czytaj

OFERTA

Dowiedz się, jak pomożemy w budowie wymarzonego domu szkieletowego, ile kosztuje taka inwestycja w różnych wariantach, a także, jaką gwarancję otrzymasz od naszej firmy po jej ukończeniu. Znajdziesz tu również opis wartości dodanych naszej obsługi inwestorskiej. Jeśli zdecydujesz się na budowę domu szkieletowego przez naszą firmę, skorzystasz z nich, jak każdy dotychczasowy Klient Top Bud®. Zatem zachęcamy Cię serdecznie do zapoznania się z naszą ofertą.

czytaj

powrót do góry