Dom szkieletowy-parterowy 105,7 m2 w Krzewinie

Nasz Klient zdecydował się na dom szkieletowy, ponieważ jest osobą mocno zaangażowaną w życie zawodowe. Przez to trudno byłoby mu znaleźć czas na budowę domu murowanego metodą gospodarczą. Poza tym, skłaniał się ku takiej technologii również ze względów finansowych. Dokładniej – brał pod uwagę oszczędności z tytułu późniejszej eksploatacji takiego budynku.

Prezentowany dom powstał według projektu indywidualnego, opracowanego przez nasze Biuro architekta. Zgodnie z życzeniem Inwestora, miał mieć prostą bryłę z dachem dwuspadowym i dużą powierzchnię tarasową na tylnej elewacji, od strony południowej. W ramach tej realizacji wykonaliśmy więc duży taras drewniany z deski modrzewiowej, na stelażu z profili metalowych.

Wnętrze domu składa się z salonu, aneksu kuchennego, dwóch łazienek z WC, gabinetu, dwóch sypialni, pomieszczenia technicznego, wiatrołapu i jednostanowiskowego garażu.

Dom ogrzewany jest elektrycznie matami podłogowymi i grzejnikami naściennymi (konwektorowymi), oraz kominkiem z rozprowadzeniem ciepłego powietrza przez wentylację.

Budynek wyposażyliśmy w system wymuszonej wentylacji z odzyskiem ciepła. Dzięki niemu Inwestor będzie korzystać z dużych oszczędności z tytułu ogrzewania, bo ponad 40-procentowych.

Rekuperator pozwoli też właścicielowi cieszyć się z oddychania czystym powietrzem o wilgotności około 48 procent, więc idealnej dla człowieka. Urządzenie będzie też odfiltrowywać je z kurzu, pyłów roślinnych, osadów smogowych i owadów.

Realizacja zajęła nam niecałe sześć miesięcy.


Elewacja frontowa i elewacja boczna-prawa.


Elewacja boczna-lewa i elewacja tylna.


Elewacja tylna (tarasowa) od strony południowej.


Drewniany taras z deski modrzewiowej na stelażu z profili metalowych.

SLIDER

Technologia szkieletowa

W tym dziale zamieściliśmy pomocne informacje na temat zasad budowy domów szkieletowych, które obowiązują w naszej firmie. Dowiedz się, jak wznosimy taki dom i z jakich materiałów. Obejrzyj zdjęcia i filmy z jego budowy. Przygotowaliśmy je dla Ciebie, aby ułatwić Ci zrozumienie, skąd bierze się wytrzymałość i energooszczędność domów szkieletowych Top Bud®.

czytaj

Prezentujemy niektóre przykłady domów szkieletowych naszych Klientów, które wybudowaliśmy od 2016 roku do teraz. W sumie na swoim koncie mamy blisko 700 zrealizowanych inwestycji, a wśród nich domy parterowe, z poddaszem użytkowym, piętrem, szeregowe i w zabudowie bliźniaczej. Wybudowaliśmy też dwa nadmorskie pensjonaty, biurowiec dla firmy, przedszkole i placówkę medyczną pod nadzorem warszawskiego konserwatora zabytków. Starsze realizacje chętnie zaprezentujemy Ci podczas spotkania w siedzibie naszej firmy.

czytaj

JAK PRACUJEMY

W tym dziale znajdziesz odpowiedzi na pytania o nasz zakres obsługi Klientów przed budową domu szkieletowego, w jej trakcie, i po zakończeniu. Dzięki nim dowiesz się, jak krok po kroku zrealizujemy Twoją inwestycję i jak będziesz uczestniczyć w tym procesie.

czytaj

AKTUALNOŚCI

Bądź na czasie z najważniejszymi wydarzeniami w naszej firmie. Zachęcamy Cię do śledzenia kolejnych realizacji domów naszych Klientów, ciekawych artykułów o technologii szkieletowej oraz materiałach budowlanych, projektach architektonicznych, systemach grzewczych, wentylacyjnych, itd. Treści, które publikujemy w naszych Aktualnościach uzupełniamy licznymi zdjęciami i filmami, które urozmaicą Ci czas zapoznawania się z naszym wykonawstwem domów szkieletowych.

czytaj

DLA INWESTORA

Dlaczego warto zdecydować się na dom szkieletowy? Jakie są jego zalety mieszkaniowe i korzyści finansowe? Ponadto, na jak długo wystarczy taki dom i ile kosztuje jego eksploatacja? Takie i podobne zagadnienia, wyjaśniamy dla Ciebie w tym dziale naszego serwisu.

czytaj

DOMY ENERGOOSZCZĘDNE

Tutaj zebraliśmy dla Ciebie informacje, które warto znać rozważając budowę domu w technologii szkieletowej-drewnianej przez naszą firmę. Dzięki nim dowiesz się więcej o korzyściach takiej inwestycji. Wiedza, którą się z Tobą dzielimy, jest efektem naszego, blisko 30-letniego doświadczenia w projektowaniu i budowie domów w tej technologii.

czytaj

O NAS

Tutaj znajdziesz przydatne informacje o naszej firmie – jej historii, zapleczu technicznym, pracownikach, szkoleniach, działalności pozakomercyjnej, itd. Jeśli zastanawiasz się nad powierzeniem budowy Twojego wymarzonego domu szkieletowego naszej firmie, dowiedz się kim jesteśmy.

czytaj

OFERTA

Dowiedz się, jak pomożemy w budowie wymarzonego domu szkieletowego, ile kosztuje taka inwestycja w różnych wariantach, a także, jaką gwarancję otrzymasz od naszej firmy po jej ukończeniu. Znajdziesz tu również opis wartości dodanych naszej obsługi inwestorskiej. Jeśli zdecydujesz się na budowę domu szkieletowego przez naszą firmę, skorzystasz z nich, jak każdy dotychczasowy Klient Top Bud®. Zatem zachęcamy Cię serdecznie do zapoznania się z naszą ofertą.

czytaj

powrót do góry