Zdjęcia z rozbudowy domu o skrzydło w technologii szkieletowej

Inwestycja znacznie podniesie komfort mieszkaniowy naszej Klientki, bo zwiększy ponad dwukrotnie powierzchnię użytkową jej dotychczasowego domu. Nowe skrzydło będzie mieć modny wygląd nowoczesnej stodoły z dużymi przeszkleniami. Nowoczesne będzie też jego ogrzewanie energooszczędną pompą ciepła powietrze woda, realizowane przez instalację hydrauliczną w podłodze. Zobacz aktualny etap tej realizacji na zdjęciach z ostatniego piątku 11 marca br.

W tym momencie nasza ekipa wykonuje zewnętrzną warstwę izolacji cieplnej o grubości 10 cm ze styropianu ryflowanego, który następnie pokryje tynkiem silikatowo-silikonowym.

Dotychczas ukończyliśmy:

 • fundament z bloczka na ławie zbrojonej;
 • izolację cieplną i przeciwwilgociową fundamentu (pionową i poziomą);
 • szkielet z drewna konstrukcyjnego C24;
 • poziomą i pionową izolację przeciwilgociową drewnianego szkieletu od fundamentu;
 • powłokę z wiatroizolacji Tyvek;
 • dylatowaną warstwę z płyt OSB3 o podwyższonej odporności na wilgoć;
 • wewnętrzną izolację cieplną z wełny mineralnej o grubości 20 cm w ścianach i 30 cm w stropach;
 • opóźniacz pary (powłokę paroizolacyjną);
 • suchą zabudowę z płyt karton-gips (w pomieszczeniach mokrych typ H2);
 • posadzkę podłogową poddasza użytkowego z dwóch warstw płyt OSB3 i paroizolacji;
 • instalację elektryczną do zasilania i oświetlenia;
 • instalację hydrauliczną ogrzewania podłogowego;
 • instalację wodno-kanalizacyjną;
 • instalację wentylacyjną;
 • stolarkę okienną (Drutex, typ Iglo 5, jednokomorowe; Fakro, połaciowe);
 • stolarkę drzwiową (drzwi wewnętrzne Porta)
 • pokrycie dachowe z blachodachówki na płycie OSB3, wiatroizolacji i drewnianym ruszcie;
 • obróbki blacharskie, w tym również rynny i spusty.

W ramach tego projektu wykonujemy również rozbudowę pomieszczenia kuchennego, które znajduje się we frontowej części starego domu.

Stan budowy na dzisiaj


Elewacja boczna-lewa z częściowo wykonaną warstwą zewnętrznej izolacji termicznej ze tyropianu ryflowanego. Pokryjemy go klejem, siatką, klejem i podkładem, a następnie tynkiem silikatowo-silikonowym. W identyczny sposób wykończymy pozostałe elewacje nowego skrzydła.


Elewacja frontowa, w której wykonamy łącznik z dotychczasowym domem, i elewacja boczna-prawa.


Sypialnia na poddaszu użytkowym po zakończeniu szpachlowania i szlifowania suchej zabudowy z płyt karton-gips. Ściany przygotowane są do malowania.


Widok na katedralny salon z antresoli.


Wnęki i okna połaciowe od strony południowej.


Widok na antresolę z perspektywy salonu. Prowadzić będą na nią spiralne schody ze stali lakierowanej proszkowo w kolorze czarnym.


Charakterystyczną cechą projektu architektonicznego skrzydła są duże przeszklenia , które wpuszczą do wnętrza mnóstwo światła dziennego. Mimo znacznej ich powierzchni, dom będzie ciepły, a jego zapotrzebowanie energetyczne będzie wynosić 60 kWh/m2/rok.

Tematy powiązane:

SLIDER

Jeśli jest Ci trudno zdecydować się na gotowy projekt domu murowanego do adaptacji lub nie chcesz projektować swojego domu indywidualnie od A do Z, to przygotowaliśmy dla Ciebie propozycje gotowych projektów domów szkieletowych Top Bud®. Pamiętaj, że każdy z prezentowanych w tym dziale projektów możemy jeszcze dostosować do Twoich wymagań mieszkaniowych, estetycznych i instalacyjnych lub od razu wybudować na jego podstawie dom.

czytaj

W tym dziale naszego serwisu internetowego zgromadziliśmy dla Ciebie filmy, w których ukazujemy różne zagadnienia wynikające z budowy domów szkieletowych przez naszą firmę. Dzięki nim prześledzisz rozwiązania techniczne i materiałowe, które stosujemy w trakcie realizacji inwestycji naszych Klientów. W filmach poruszamy również tematy finansowe powiązane z budową energooszczędnych domów Top Bud®. Zachęcamy Cię serdecznie do oglądania.

czytaj

Technologia szkieletowa

W tym dziale zamieściliśmy pomocne informacje na temat zasad budowy domów szkieletowych, które obowiązują w naszej firmie. Dowiedz się, jak wznosimy taki dom i z jakich materiałów. Obejrzyj zdjęcia i filmy z jego budowy. Przygotowaliśmy je dla Ciebie, aby ułatwić Ci zrozumienie, skąd bierze się wytrzymałość i energooszczędność domów szkieletowych Top Bud®.

czytaj

Prezentujemy niektóre przykłady domów szkieletowych naszych Klientów, które wybudowaliśmy od 2016 roku do teraz. W sumie na swoim koncie mamy blisko 700 zrealizowanych inwestycji, a wśród nich domy parterowe, z poddaszem użytkowym, piętrem, szeregowe i w zabudowie bliźniaczej. Wybudowaliśmy też dwa nadmorskie pensjonaty, biurowiec dla firmy, przedszkole i placówkę medyczną pod nadzorem warszawskiego konserwatora zabytków. Starsze realizacje chętnie zaprezentujemy Ci podczas spotkania w siedzibie naszej firmy.

czytaj

JAK PRACUJEMY

W tym dziale znajdziesz odpowiedzi na pytania o nasz zakres obsługi Klientów przed budową domu szkieletowego, w jej trakcie, i po zakończeniu. Dzięki nim dowiesz się, jak krok po kroku zrealizujemy Twoją inwestycję i jak będziesz uczestniczyć w tym procesie.

czytaj

AKTUALNOŚCI

Bądź na czasie z najważniejszymi wydarzeniami w naszej firmie. Zachęcamy Cię do śledzenia kolejnych realizacji domów naszych Klientów, ciekawych artykułów o technologii szkieletowej oraz materiałach budowlanych, projektach architektonicznych, systemach grzewczych, wentylacyjnych, itd. Treści, które publikujemy w naszych Aktualnościach uzupełniamy licznymi zdjęciami i filmami, które urozmaicą Ci czas zapoznawania się z naszym wykonawstwem domów szkieletowych.

czytaj

DLA INWESTORA

Dlaczego warto zdecydować się na dom szkieletowy? Jakie są jego zalety mieszkaniowe i korzyści finansowe? Ponadto, na jak długo wystarczy taki dom i ile kosztuje jego eksploatacja? Takie i podobne zagadnienia, wyjaśniamy dla Ciebie w tym dziale naszego serwisu.

czytaj

DOMY ENERGOOSZCZĘDNE

Tutaj zebraliśmy dla Ciebie informacje, które warto znać rozważając budowę domu w technologii szkieletowej-drewnianej przez naszą firmę. Dzięki nim dowiesz się więcej o korzyściach takiej inwestycji. Wiedza, którą się z Tobą dzielimy, jest efektem naszego, blisko 30-letniego doświadczenia w projektowaniu i budowie domów w tej technologii.

czytaj

O NAS

Tutaj znajdziesz przydatne informacje o naszej firmie – jej historii, zapleczu technicznym, pracownikach, szkoleniach, działalności pozakomercyjnej, itd. Jeśli zastanawiasz się nad powierzeniem budowy Twojego wymarzonego domu szkieletowego naszej firmie, dowiedz się kim jesteśmy.

czytaj

OFERTA

Dowiedz się, jak pomożemy w budowie wymarzonego domu szkieletowego, ile kosztuje taka inwestycja w różnych wariantach, a także, jaką gwarancję otrzymasz od naszej firmy po jej ukończeniu. Znajdziesz tu również opis wartości dodanych naszej obsługi inwestorskiej. Jeśli zdecydujesz się na budowę domu szkieletowego przez naszą firmę, skorzystasz z nich, jak każdy dotychczasowy Klient Top Bud®. Zatem zachęcamy Cię serdecznie do zapoznania się z naszą ofertą.

czytaj

powrót do góry