Projekt domu powstał w naszej firmie pod kierunkiem mgr. inż. arch. Stanisława Arciucha. Urzeczywistnianie założeń użytkowych i wizualnych w ramach dostępnego budżetu jest zawsze prostsze, gdy zajmuje się tym od A do Z architekt bazujący na wytycznych inwestorów, niż w sytuacji odwrotnej, kiedy to inwestor musi dopasować się do projektu typowego (gotowego), który można kupić w Internecie.
Nasi Klienci byli bardzo świadomi swoich potrzeb funkcjonalnych. Podobnie, usłyszeliśmy też od nich konkrety na temat zamysłu architektonicznego. Dlatego praca nad projektem indywidualnym ich przyszłego domu była łatwiejsza.
Znaliśmy z góry liczbę planowanych pomieszczeń. Wiedzieliśmy też, że jego powierzchnia netto miała oscylować wokół 100 m2. Finalnie wyniosła ona 102,7 m2. Jeśli dodamy do tego praktyczny zadaszony taras wzdłuż całej tylnej elewacji (taras w obrysie), wówczas mieszkańcy będą mieć do dyspozycji dodatkowe 17,29 m2.
Bryła domu jest również kompromisem. Na pierwszy rzut oka jest bardzo tradycyjna, ponieważ parterowa i z prostym dachem dwuspadowym. Zatem klasyka i wydawać by się mogło, nic nadzwyczajnego. Jednak dodaliśmy do niej przeszklenia o dużej powierzchni i wspomniany już taras, co zupełnie ją odmieniło. Dom stanie się parterową wersją tzw. nowoczesnej stodoły, gdzie liczy się prosta forma architektoniczna oraz charakterystyczne detale, np. pokrycie dachowe w kolorze grafit, duże okna i drewniane wstawki na fasadzie.
Dom będzie ogrzewany elektrycznie oraz kominkiem z rozprowadzeniem ciepłego powietrza przez wentylację. I tak stosunkowo niski koszt ogrzewania prądem, będzie można jeszcze istotnie ograniczyć instalacją paneli fotowoltaicznych.
Przekrój poziomy
Rzuty elewacji
Elewacja frontowa
Elewacja boczna-prawa.
Elewacja tylna z tarasem.
Elewacja boczna-lewa.
Bryła domu
Elewacja frontowa i elewacja boczna-prawa.
Elewacja tylna i elewacja lewa.
Elewacja tylna i elewacja boczna-prawa.
Już wkrótce w naszym serwisie internetowym opublikujemy film prezentujący aktualny etap budowy tego domu.