Kolejny dom szkieletowy Top Bud® będzie nowoczesną stodołą w zabudowie parerowej

W artykule obejrzysz wizualizacje fasady, bryły 3D, a także przekrój poziomy wnętrz kolejnego domu szkieletowego Top Bud®. Budynek jest przykładem racjonalnego projektowania w warstwie użytkowej, architektonicznej i kosztowej. Zachowany jest w nim balans między wygodą i wyglądem z jednej strony, natomiast z drugiej, sztywnym budżetem.

Projekt domu powstał w naszej firmie pod kierunkiem mgr. inż. arch. Stanisława Arciucha. Urzeczywistnianie założeń użytkowych i wizualnych w ramach dostępnego budżetu jest zawsze prostsze, gdy zajmuje się tym od A do Z architekt bazujący na wytycznych inwestorów, niż w sytuacji odwrotnej, kiedy to inwestor musi dopasować się do projektu typowego (gotowego), który można kupić w Internecie.

Nasi Klienci byli bardzo świadomi swoich potrzeb funkcjonalnych. Podobnie, usłyszeliśmy też od nich konkrety na temat zamysłu architektonicznego. Dlatego praca nad projektem indywidualnym ich przyszłego domu była łatwiejsza.

Znaliśmy z góry liczbę planowanych pomieszczeń. Wiedzieliśmy też, że jego powierzchnia netto miała oscylować wokół 100 m2. Finalnie wyniosła ona 102,7 m2. Jeśli dodamy do tego praktyczny zadaszony taras wzdłuż całej tylnej elewacji (taras w obrysie), wówczas mieszkańcy będą mieć do dyspozycji dodatkowe 17,29 m2.

Bryła domu jest również kompromisem. Na pierwszy rzut oka jest bardzo tradycyjna, ponieważ parterowa i z prostym dachem dwuspadowym. Zatem klasyka i wydawać by się mogło, nic nadzwyczajnego. Jednak dodaliśmy do niej przeszklenia o dużej powierzchni i wspomniany już taras, co zupełnie ją odmieniło. Dom stanie się parterową wersją tzw. nowoczesnej stodoły, gdzie liczy się prosta forma architektoniczna oraz charakterystyczne detale, np. pokrycie dachowe w kolorze grafit, duże okna i drewniane wstawki na fasadzie.

Dom będzie ogrzewany elektrycznie oraz kominkiem z rozprowadzeniem ciepłego powietrza przez wentylację. I tak stosunkowo niski koszt ogrzewania prądem, będzie można jeszcze istotnie ograniczyć instalacją paneli fotowoltaicznych.

Przekrój poziomy

Rzuty elewacji


Elewacja frontowa


Elewacja boczna-prawa.


Elewacja tylna z tarasem.


Elewacja boczna-lewa.

Bryła domu


Elewacja frontowa i elewacja boczna-prawa.


Elewacja tylna i elewacja lewa.


Elewacja tylna i elewacja boczna-prawa.

Już wkrótce w naszym serwisie internetowym opublikujemy film prezentujący aktualny etap budowy tego domu.

SLIDER

Jeśli jest Ci trudno zdecydować się na gotowy projekt domu murowanego do adaptacji lub nie chcesz projektować swojego domu indywidualnie od A do Z, to przygotowaliśmy dla Ciebie propozycje gotowych projektów domów szkieletowych Top Bud®. Pamiętaj, że każdy z prezentowanych w tym dziale projektów możemy jeszcze dostosować do Twoich wymagań mieszkaniowych, estetycznych i instalacyjnych lub od razu wybudować na jego podstawie dom.

czytaj

W tym dziale naszego serwisu internetowego zgromadziliśmy dla Ciebie filmy, w których ukazujemy różne zagadnienia wynikające z budowy domów szkieletowych przez naszą firmę. Dzięki nim prześledzisz rozwiązania techniczne i materiałowe, które stosujemy w trakcie realizacji inwestycji naszych Klientów. W filmach poruszamy również tematy finansowe powiązane z budową energooszczędnych domów Top Bud®. Zachęcamy Cię serdecznie do oglądania.

czytaj

Technologia szkieletowa

W tym dziale zamieściliśmy pomocne informacje na temat zasad budowy domów szkieletowych, które obowiązują w naszej firmie. Dowiedz się, jak wznosimy taki dom i z jakich materiałów. Obejrzyj zdjęcia i filmy z jego budowy. Przygotowaliśmy je dla Ciebie, aby ułatwić Ci zrozumienie, skąd bierze się wytrzymałość i energooszczędność domów szkieletowych Top Bud®.

czytaj

Prezentujemy niektóre przykłady domów szkieletowych naszych Klientów, które wybudowaliśmy od 2016 roku do teraz. W sumie na swoim koncie mamy blisko 700 zrealizowanych inwestycji, a wśród nich domy parterowe, z poddaszem użytkowym, piętrem, szeregowe i w zabudowie bliźniaczej. Wybudowaliśmy też dwa nadmorskie pensjonaty, biurowiec dla firmy, przedszkole i placówkę medyczną pod nadzorem warszawskiego konserwatora zabytków. Starsze realizacje chętnie zaprezentujemy Ci podczas spotkania w siedzibie naszej firmy.

czytaj

JAK PRACUJEMY

W tym dziale znajdziesz odpowiedzi na pytania o nasz zakres obsługi Klientów przed budową domu szkieletowego, w jej trakcie, i po zakończeniu. Dzięki nim dowiesz się, jak krok po kroku zrealizujemy Twoją inwestycję i jak będziesz uczestniczyć w tym procesie.

czytaj

AKTUALNOŚCI

Bądź na czasie z najważniejszymi wydarzeniami w naszej firmie. Zachęcamy Cię do śledzenia kolejnych realizacji domów naszych Klientów, ciekawych artykułów o technologii szkieletowej oraz materiałach budowlanych, projektach architektonicznych, systemach grzewczych, wentylacyjnych, itd. Treści, które publikujemy w naszych Aktualnościach uzupełniamy licznymi zdjęciami i filmami, które urozmaicą Ci czas zapoznawania się z naszym wykonawstwem domów szkieletowych.

czytaj

DLA INWESTORA

Dlaczego warto zdecydować się na dom szkieletowy? Jakie są jego zalety mieszkaniowe i korzyści finansowe? Ponadto, na jak długo wystarczy taki dom i ile kosztuje jego eksploatacja? Takie i podobne zagadnienia, wyjaśniamy dla Ciebie w tym dziale naszego serwisu.

czytaj

DOMY ENERGOOSZCZĘDNE

Tutaj zebraliśmy dla Ciebie informacje, które warto znać rozważając budowę domu w technologii szkieletowej-drewnianej przez naszą firmę. Dzięki nim dowiesz się więcej o korzyściach takiej inwestycji. Wiedza, którą się z Tobą dzielimy, jest efektem naszego, blisko 30-letniego doświadczenia w projektowaniu i budowie domów w tej technologii.

czytaj

O NAS

Tutaj znajdziesz przydatne informacje o naszej firmie – jej historii, zapleczu technicznym, pracownikach, szkoleniach, działalności pozakomercyjnej, itd. Jeśli zastanawiasz się nad powierzeniem budowy Twojego wymarzonego domu szkieletowego naszej firmie, dowiedz się kim jesteśmy.

czytaj

OFERTA

Dowiedz się, jak pomożemy w budowie wymarzonego domu szkieletowego, ile kosztuje taka inwestycja w różnych wariantach, a także, jaką gwarancję otrzymasz od naszej firmy po jej ukończeniu. Znajdziesz tu również opis wartości dodanych naszej obsługi inwestorskiej. Jeśli zdecydujesz się na budowę domu szkieletowego przez naszą firmę, skorzystasz z nich, jak każdy dotychczasowy Klient Top Bud®. Zatem zachęcamy Cię serdecznie do zapoznania się z naszą ofertą.

czytaj

powrót do góry