Budujemy kompaktowy dom szkieletowy z poddaszem użytkowym 121,56 m2

Dom jest inwestycją młodego małżeństwa. Powstaje na działce w Grobicach koło Chynowa według projektu indywidualnego. Obejrzyj rzuty elewacji i przekroje pomieszczeń parteru oraz poddasza użytkowego. Zobacz też pierwsze zdjęcia z budowy.

Kompletny projekt domu powstał na indywidualne zlecenie Inwestorów w naszym biurze architekta. Składa się z części konstrukcyjnej, a także części branżowych, tj. instalacji hydraulicznej, elektrycznej, wentylacyjnej, centralnego-ogrzewania. Do dokumentacji dostarczyliśmy również świadectwo energetyczne oraz wniosek o wydanie pozwolenia na budowę domu, co znaczenie ułatwiło i przyspieszyło organizację formalności urzędowych naszym Klientom.

Dom wyposażymy w jednostkę centralną rekuperatora gratis (!), do której wykonamy instalację wentylacyjną we wszystkich pomieszczeniach. Gotowy system odzysku ciepła wygeneruje około 40-procentowe oszczędności na ogrzewaniu. Ponadto będzie filtrować powietrze wewnętrzne z pyłów roślin, smogu i owadów, a także utrzymywać optymalną wilgotność.

Instalujemy jednostki centralne rekuperatora renomowanej fińskiej firmy Vallox.

Centralne ogrzewanie będzie realizować kocioł na pellet z elektronicznym sterowaniem. Ciepło dostarczane będzie do grzejników naściennych. Ponadto z kotłem połączymy bufor o pojemności 200 litrów, który zapewni mieszkańcom ciepłą wodę użytkową.

Zgodnie z umową, dom naszych Klientów doprowadzimy do stanu deweloperskiego Top Bud®.

Bryła budynku


Dom będzie mieć prostą i klasyczną bryłę z dachem dwuspadowym o kącie nachylenia 42 stopni.

Widoki elewacji


Od lewej u góry elewacja tylna i lewa. U dołu elewacja frontowa i prawa.

Rzuty pomieszczeń


Parter:

1. Gabinet - 8,89 m2

2. Hall - 4,30 m2

3. Hall i schody - 8,37 m2

4. Kuchnia - 7,24 m2

5. Łazienka - 4,33 m2

6. Pokój - 11,19 m2

7. Pomieszczenie techniczne - 4,09 m2

8. Salon - 18,41 m2


Poddasze użytkowe:

1. Hol - 6,37 m2 (7,63 m2 po podłodze)

2. Łazienka - 4,15 m2 (5,41 m2 po podłodze)

3. Pokój - 19,76 m2 (20,85 m2 po podłodze)

4. Pokój - 19,76 m2 (20,85 m2 po podłodze)

Zdjęcia z budowy


Jesteśmy na etapie wznoszenia konstrukcji szkieletowej parteru. Zdjęcie zostało wykonane przed południem drugiego dnia robót ciesielskich.


Dom wznosimy na tradycyjnym fundamencie z bloczka z ławą fundamentową zbrojoną, ponieważ pozwalały na to warunki gruntowe działki budowlanej.


Do konstrukcji domów szkieletowych Top Bud® używamy drewna C24, suszonego komorowo, struganego czterostronnie, z fazowanymi krawędziami. Drewno to ma wytrzymałość betonu klasy C20-25 wg PN-EN 206-1. Jest ono przy tym, w odróżnieniu od betonu, elastyczne. Dla lepszej odporności na grzyby i pleśnie poddajemy je dodatkowo dwukrotnej impregnacji. Takie drewno zamykamy w ścianach dopiero wtedy, gdy jego wilgotność nie przekracza 18 procent.


Opóźniacz pary wodnej w postaci folii paroizolacyjnej 0,2 mm stosujemy standardowo również we wszystkich miejscach połączeń ścian wewnętrznych ze ścianami zewnętrznymi.

W następnym artykule z tej realizacji zaprezentujemy gotową konstrukcję.

SLIDER

Jeśli jest Ci trudno zdecydować się na gotowy projekt domu murowanego do adaptacji lub nie chcesz projektować swojego domu indywidualnie od A do Z, to przygotowaliśmy dla Ciebie propozycje gotowych projektów domów szkieletowych Top Bud®. Pamiętaj, że każdy z prezentowanych w tym dziale projektów możemy jeszcze dostosować do Twoich wymagań mieszkaniowych, estetycznych i instalacyjnych lub od razu wybudować na jego podstawie dom.

czytaj

W tym dziale naszego serwisu internetowego zgromadziliśmy dla Ciebie filmy, w których ukazujemy różne zagadnienia wynikające z budowy domów szkieletowych przez naszą firmę. Dzięki nim prześledzisz rozwiązania techniczne i materiałowe, które stosujemy w trakcie realizacji inwestycji naszych Klientów. W filmach poruszamy również tematy finansowe powiązane z budową energooszczędnych domów Top Bud®. Zachęcamy Cię serdecznie do oglądania.

czytaj

Technologia szkieletowa

W tym dziale zamieściliśmy pomocne informacje na temat zasad budowy domów szkieletowych, które obowiązują w naszej firmie. Dowiedz się, jak wznosimy taki dom i z jakich materiałów. Obejrzyj zdjęcia i filmy z jego budowy. Przygotowaliśmy je dla Ciebie, aby ułatwić Ci zrozumienie, skąd bierze się wytrzymałość i energooszczędność domów szkieletowych Top Bud®.

czytaj

Prezentujemy niektóre przykłady domów szkieletowych naszych Klientów, które wybudowaliśmy od 2016 roku do teraz. W sumie na swoim koncie mamy blisko 700 zrealizowanych inwestycji, a wśród nich domy parterowe, z poddaszem użytkowym, piętrem, szeregowe i w zabudowie bliźniaczej. Wybudowaliśmy też dwa nadmorskie pensjonaty, biurowiec dla firmy, przedszkole i placówkę medyczną pod nadzorem warszawskiego konserwatora zabytków. Starsze realizacje chętnie zaprezentujemy Ci podczas spotkania w siedzibie naszej firmy.

czytaj

JAK PRACUJEMY

W tym dziale znajdziesz odpowiedzi na pytania o nasz zakres obsługi Klientów przed budową domu szkieletowego, w jej trakcie, i po zakończeniu. Dzięki nim dowiesz się, jak krok po kroku zrealizujemy Twoją inwestycję i jak będziesz uczestniczyć w tym procesie.

czytaj

AKTUALNOŚCI

Bądź na czasie z najważniejszymi wydarzeniami w naszej firmie. Zachęcamy Cię do śledzenia kolejnych realizacji domów naszych Klientów, ciekawych artykułów o technologii szkieletowej oraz materiałach budowlanych, projektach architektonicznych, systemach grzewczych, wentylacyjnych, itd. Treści, które publikujemy w naszych Aktualnościach uzupełniamy licznymi zdjęciami i filmami, które urozmaicą Ci czas zapoznawania się z naszym wykonawstwem domów szkieletowych.

czytaj

DLA INWESTORA

Dlaczego warto zdecydować się na dom szkieletowy? Jakie są jego zalety mieszkaniowe i korzyści finansowe? Ponadto, na jak długo wystarczy taki dom i ile kosztuje jego eksploatacja? Takie i podobne zagadnienia, wyjaśniamy dla Ciebie w tym dziale naszego serwisu.

czytaj

DOMY ENERGOOSZCZĘDNE

Tutaj zebraliśmy dla Ciebie informacje, które warto znać rozważając budowę domu w technologii szkieletowej-drewnianej przez naszą firmę. Dzięki nim dowiesz się więcej o korzyściach takiej inwestycji. Wiedza, którą się z Tobą dzielimy, jest efektem naszego, blisko 30-letniego doświadczenia w projektowaniu i budowie domów w tej technologii.

czytaj

O NAS

Tutaj znajdziesz przydatne informacje o naszej firmie – jej historii, zapleczu technicznym, pracownikach, szkoleniach, działalności pozakomercyjnej, itd. Jeśli zastanawiasz się nad powierzeniem budowy Twojego wymarzonego domu szkieletowego naszej firmie, dowiedz się kim jesteśmy.

czytaj

OFERTA

Dowiedz się, jak pomożemy w budowie wymarzonego domu szkieletowego, ile kosztuje taka inwestycja w różnych wariantach, a także, jaką gwarancję otrzymasz od naszej firmy po jej ukończeniu. Znajdziesz tu również opis wartości dodanych naszej obsługi inwestorskiej. Jeśli zdecydujesz się na budowę domu szkieletowego przez naszą firmę, skorzystasz z nich, jak każdy dotychczasowy Klient Top Bud®. Zatem zachęcamy Cię serdecznie do zapoznania się z naszą ofertą.

czytaj

powrót do góry