Duży dom parterowy w technologii szkieletowej-drewnianej 154,70 m2

Oto kolejny dowód na to, że panie samodzielnie też mogą wybudować swój wymarzony dom i nie potrzebują do tego specjalistycznej wiedzy oraz mnóstwa czasu. To już kolejna taka realizacja w ostatnich dwóch-trzech latach, a było ich w historii naszej firmy znacznie więcej.

Tym razem, o czym wspomnieliśmy we wstępie, przedsięwzięcie zostało zainicjowane przez Inwestorkę. Nierzadko zdarza się właśnie, że budujemy domy dla pań. W ostatnich kilku latach to już kolejna taka inwestycja na naszym koncie. Kobiety z którymi mieliśmy dotychczas do czynienia, były bardzo konkretne w swoich oczekiwaniach i decyzjach, a proces inwestycyjny zawsze przebiegał sprawnie. Tak też było w niniejszym przypadku.

Aby nie być gołosłownymi, tylko pośród ostatnich inwestycji wybudowanych dla takich Klientek, możemy wymienić tutaj:

Z kolei takich przykładów, gdzie to panie pełniły rolę przewodnią w całym przedsięwzięciu zamiast panów, byłoby – bez grama przesady – przynajmniej kilkanaście razy tyle, jeśli nie więcej.

Cechy inwestycji

Prezentowany dom ma powierzchnię 154,70 m2 i powstał na podstawie projektu indywidualnego. Opracowało go nasze Biuro architekta według wytycznych Inwestorki.

Z charakterystycznych cech, dom ma prostą bryłę z dachem dwuspadowym, spory garaż na dwa auta z oddzielnymi wrotami i ciekawą kolorystykę.

W części fundamentu budynku znajduje się podpiwniczenie z pomieszczeniem technicznym.

Zgodnie z umową, dom doprowadziliśmy do stanu deweloperskiego Top Bud®.

Instalacje

 • Ogrzewanie: pompa ciepła powietrze-woda, kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza przez wentylację.
 • CWU: bufor pompy ciepła.
 • Wentylacja: wymuszona z odzyskiem ciepła (rekuperator).

Przekrój pomieszczeń

Ze względu na kształt przekroju podzieliliśmy go na dwie części.

Lewa strona budynku


Prawa strona budynku

 • Hol: 2,52 m2
 • Kuchnia: 10,09 m2
 • Salon: 40,32 m2
 • Pokój: 12,07 m2
 • Pokój: 13,92 m2
 • Łazienka z WC: 8,99 m2
 • Schody: 10,30 m2
 • Garaż: 35,07 m2
 • Pokój: 12,74 m2
 • Pralnia: 4,35 m2
 • Łazienka z WC: 4,33 m2

Razem: 154,70 m2

Zdjęcia


Elewacja frontowa i elewacja boczna-lewa, przy której powstanie taras.


Elewacja frontowa. Widok od strony garażu dwustanowiskowego.


Elewacja tylna i elewacja boczna-lewa.


Elewacja tylna i elewacja boczna-prawa.


Okna dwukomorowe (trzyszybowe) w kolorze biel ze szprosami. Firma Drutex, model Iglo 5, współczynnik 0,9 W/(m2
K).


Tynk silikatowo-silikonowy w połączeniu kolorów biel i pistacja. Białe podbitki dachowe PCV.


Niestandardowe drzwi w kolorze biel z ozdobną szybą.

Po zagospodarowaniu terenu działki wykonamy zdjęcia do galerii naszych realizacji.

SLIDER

Jeśli jest Ci trudno zdecydować się na gotowy projekt domu murowanego do adaptacji lub nie chcesz projektować swojego domu indywidualnie od A do Z, to przygotowaliśmy dla Ciebie propozycje gotowych projektów domów szkieletowych Top Bud®. Pamiętaj, że każdy z prezentowanych w tym dziale projektów możemy jeszcze dostosować do Twoich wymagań mieszkaniowych, estetycznych i instalacyjnych lub od razu wybudować na jego podstawie dom.

czytaj

W tym dziale naszego serwisu internetowego zgromadziliśmy dla Ciebie filmy, w których ukazujemy różne zagadnienia wynikające z budowy domów szkieletowych przez naszą firmę. Dzięki nim prześledzisz rozwiązania techniczne i materiałowe, które stosujemy w trakcie realizacji inwestycji naszych Klientów. W filmach poruszamy również tematy finansowe powiązane z budową energooszczędnych domów Top Bud®. Zachęcamy Cię serdecznie do oglądania.

czytaj

Technologia szkieletowa

W tym dziale zamieściliśmy pomocne informacje na temat zasad budowy domów szkieletowych, które obowiązują w naszej firmie. Dowiedz się, jak wznosimy taki dom i z jakich materiałów. Obejrzyj zdjęcia i filmy z jego budowy. Przygotowaliśmy je dla Ciebie, aby ułatwić Ci zrozumienie, skąd bierze się wytrzymałość i energooszczędność domów szkieletowych Top Bud®.

czytaj

Prezentujemy niektóre przykłady domów szkieletowych naszych Klientów, które wybudowaliśmy od 2016 roku do teraz. W sumie na swoim koncie mamy blisko 700 zrealizowanych inwestycji, a wśród nich domy parterowe, z poddaszem użytkowym, piętrem, szeregowe i w zabudowie bliźniaczej. Wybudowaliśmy też dwa nadmorskie pensjonaty, biurowiec dla firmy, przedszkole i placówkę medyczną pod nadzorem warszawskiego konserwatora zabytków. Starsze realizacje chętnie zaprezentujemy Ci podczas spotkania w siedzibie naszej firmy.

czytaj

JAK PRACUJEMY

W tym dziale znajdziesz odpowiedzi na pytania o nasz zakres obsługi Klientów przed budową domu szkieletowego, w jej trakcie, i po zakończeniu. Dzięki nim dowiesz się, jak krok po kroku zrealizujemy Twoją inwestycję i jak będziesz uczestniczyć w tym procesie.

czytaj

AKTUALNOŚCI

Bądź na czasie z najważniejszymi wydarzeniami w naszej firmie. Zachęcamy Cię do śledzenia kolejnych realizacji domów naszych Klientów, ciekawych artykułów o technologii szkieletowej oraz materiałach budowlanych, projektach architektonicznych, systemach grzewczych, wentylacyjnych, itd. Treści, które publikujemy w naszych Aktualnościach uzupełniamy licznymi zdjęciami i filmami, które urozmaicą Ci czas zapoznawania się z naszym wykonawstwem domów szkieletowych.

czytaj

DLA INWESTORA

Dlaczego warto zdecydować się na dom szkieletowy? Jakie są jego zalety mieszkaniowe i korzyści finansowe? Ponadto, na jak długo wystarczy taki dom i ile kosztuje jego eksploatacja? Takie i podobne zagadnienia, wyjaśniamy dla Ciebie w tym dziale naszego serwisu.

czytaj

DOMY ENERGOOSZCZĘDNE

Tutaj zebraliśmy dla Ciebie informacje, które warto znać rozważając budowę domu w technologii szkieletowej-drewnianej przez naszą firmę. Dzięki nim dowiesz się więcej o korzyściach takiej inwestycji. Wiedza, którą się z Tobą dzielimy, jest efektem naszego, blisko 30-letniego doświadczenia w projektowaniu i budowie domów w tej technologii.

czytaj

O NAS

Tutaj znajdziesz przydatne informacje o naszej firmie – jej historii, zapleczu technicznym, pracownikach, szkoleniach, działalności pozakomercyjnej, itd. Jeśli zastanawiasz się nad powierzeniem budowy Twojego wymarzonego domu szkieletowego naszej firmie, dowiedz się kim jesteśmy.

czytaj

OFERTA

Dowiedz się, jak pomożemy w budowie wymarzonego domu szkieletowego, ile kosztuje taka inwestycja w różnych wariantach, a także, jaką gwarancję otrzymasz od naszej firmy po jej ukończeniu. Znajdziesz tu również opis wartości dodanych naszej obsługi inwestorskiej. Jeśli zdecydujesz się na budowę domu szkieletowego przez naszą firmę, skorzystasz z nich, jak każdy dotychczasowy Klient Top Bud®. Zatem zachęcamy Cię serdecznie do zapoznania się z naszą ofertą.

czytaj

powrót do góry