Dom powstał na ładnej, częściowo zalesionej działce o walorach rekreacyjnych, znajdującej się w pięknej okolicy na obrzeżach Puszczy Kozienickiej.
Indywidualny projekt domu wyszedł spod ręki naszego architekta. Zgodnie z życzeniem Klientki, dom miał być parterowy, posiadać duży taras pod zadaszeniem, wiatrołap, hall, trzy sypialnie, dwie łazienki z WC, salon z aneksem kuchennym i garaż jednostanowiskowy.
Ogrzewanie wnętrz realizują konwektorowe grzejniki naścienne, które wyposażyliśmy w specjalne sterowniki. Umożliwiają one zdalne ustawianie wysokości temperatury przy pomocy komputera lub smartfona. Jest to bardzo przydatna funkcja dla naszej Klientki, ponieważ często bywa poza domem. Wówczas w jego wnętrzach może panować minimalna temperatura około 10 stopni Celsjusza. Można ją potem podnieść z dowolnego miejsca, w którym się przebywa, i jest w nim zasięg Internetu. Wystarczy to zrobić na około godzinę przed powrotem, a dom będzie w środku ciepły.
Dzięki niskiej bezwładności termicznej dom szkieletowy szybko się nagrzewa. Poprzez obniżanie temperatury w jego wnętrzu na czas nieobecności, generujemy oszczędności z tytułu ogrzewania. W domu murowanym takie działanie jest niewskazane, ponieważ jego wyziębienie, a potem ponowne nagrzanie, jest kosztowne i niekorzystne dla konstrukcji.
Alternatywnym źródłem ogrzewania jest kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza przez wentylację, w której znajduje się jednostka centralna rekuperatora o sprawności ponad 90 procent.
Realizacji zajęła nam pięć miesięcy.
Elewacja boczna-lewa (południowa) z zadaszonym tarasem.
Elewacja tylna i elewacja boczna-lewa.
Elewacja frontowa z garażem jednostanowiskowym.