Dom szkieletowy-parterowy 128,5 m2 w Woli Chodkowskiej

Jego właścicielka ma styczność zawodową z firmami ze Szwecji i bywa w tym kraju. Domyślamy się więc, że, m.in., to natchnęło ją do wyboru domu w technologii szkieletowej i – w konsekwencji – naszej firmy na jego wykonawcę.

Dom powstał na ładnej, częściowo zalesionej działce o walorach rekreacyjnych, znajdującej się w pięknej okolicy na obrzeżach Puszczy Kozienickiej.

Indywidualny projekt domu wyszedł spod ręki naszego architekta. Zgodnie z życzeniem Klientki, dom miał być parterowy, posiadać duży taras pod zadaszeniem, wiatrołap, hall, trzy sypialnie, dwie łazienki z WC, salon z aneksem kuchennym i garaż jednostanowiskowy.

Ogrzewanie wnętrz realizują konwektorowe grzejniki naścienne, które wyposażyliśmy w specjalne sterowniki. Umożliwiają one zdalne ustawianie wysokości temperatury przy pomocy komputera lub smartfona. Jest to bardzo przydatna funkcja dla naszej Klientki, ponieważ często bywa poza domem. Wówczas w jego wnętrzach może panować minimalna temperatura około 10 stopni Celsjusza. Można ją potem podnieść z dowolnego miejsca, w którym się przebywa, i jest w nim zasięg Internetu. Wystarczy to zrobić na około godzinę przed powrotem, a dom będzie w środku ciepły.

Dzięki niskiej bezwładności termicznej dom szkieletowy szybko się nagrzewa. Poprzez obniżanie temperatury w jego wnętrzu na czas nieobecności, generujemy oszczędności z tytułu ogrzewania. W domu murowanym takie działanie jest niewskazane, ponieważ jego wyziębienie, a potem ponowne nagrzanie, jest kosztowne i niekorzystne dla konstrukcji.

Alternatywnym źródłem ogrzewania jest kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza przez wentylację, w której znajduje się jednostka centralna rekuperatora o sprawności ponad 90 procent.

Realizacji zajęła nam pięć miesięcy.


Elewacja boczna-lewa (południowa) z zadaszonym tarasem.


Elewacja tylna i elewacja boczna-lewa.


Elewacja frontowa z garażem jednostanowiskowym.

SLIDER

Technologia szkieletowa

W tym dziale zamieściliśmy pomocne informacje na temat zasad budowy domów szkieletowych, które obowiązują w naszej firmie. Dowiedz się, jak wznosimy taki dom i z jakich materiałów. Obejrzyj zdjęcia i filmy z jego budowy. Przygotowaliśmy je dla Ciebie, aby ułatwić Ci zrozumienie, skąd bierze się wytrzymałość i energooszczędność domów szkieletowych Top Bud®.

czytaj

Prezentujemy niektóre przykłady domów szkieletowych naszych Klientów, które wybudowaliśmy od 2016 roku do teraz. W sumie na swoim koncie mamy blisko 700 zrealizowanych inwestycji, a wśród nich domy parterowe, z poddaszem użytkowym, piętrem, szeregowe i w zabudowie bliźniaczej. Wybudowaliśmy też dwa nadmorskie pensjonaty, biurowiec dla firmy, przedszkole i placówkę medyczną pod nadzorem warszawskiego konserwatora zabytków. Starsze realizacje chętnie zaprezentujemy Ci podczas spotkania w siedzibie naszej firmy.

czytaj

JAK PRACUJEMY

W tym dziale znajdziesz odpowiedzi na pytania o nasz zakres obsługi Klientów przed budową domu szkieletowego, w jej trakcie, i po zakończeniu. Dzięki nim dowiesz się, jak krok po kroku zrealizujemy Twoją inwestycję i jak będziesz uczestniczyć w tym procesie.

czytaj

AKTUALNOŚCI

Bądź na czasie z najważniejszymi wydarzeniami w naszej firmie. Zachęcamy Cię do śledzenia kolejnych realizacji domów naszych Klientów, ciekawych artykułów o technologii szkieletowej oraz materiałach budowlanych, projektach architektonicznych, systemach grzewczych, wentylacyjnych, itd. Treści, które publikujemy w naszych Aktualnościach uzupełniamy licznymi zdjęciami i filmami, które urozmaicą Ci czas zapoznawania się z naszym wykonawstwem domów szkieletowych.

czytaj

DLA INWESTORA

Dlaczego warto zdecydować się na dom szkieletowy? Jakie są jego zalety mieszkaniowe i korzyści finansowe? Ponadto, na jak długo wystarczy taki dom i ile kosztuje jego eksploatacja? Takie i podobne zagadnienia, wyjaśniamy dla Ciebie w tym dziale naszego serwisu.

czytaj

DOMY ENERGOOSZCZĘDNE

Tutaj zebraliśmy dla Ciebie informacje, które warto znać rozważając budowę domu w technologii szkieletowej-drewnianej przez naszą firmę. Dzięki nim dowiesz się więcej o korzyściach takiej inwestycji. Wiedza, którą się z Tobą dzielimy, jest efektem naszego, blisko 30-letniego doświadczenia w projektowaniu i budowie domów w tej technologii.

czytaj

O NAS

Tutaj znajdziesz przydatne informacje o naszej firmie – jej historii, zapleczu technicznym, pracownikach, szkoleniach, działalności pozakomercyjnej, itd. Jeśli zastanawiasz się nad powierzeniem budowy Twojego wymarzonego domu szkieletowego naszej firmie, dowiedz się kim jesteśmy.

czytaj

OFERTA

Dowiedz się, jak pomożemy w budowie wymarzonego domu szkieletowego, ile kosztuje taka inwestycja w różnych wariantach, a także, jaką gwarancję otrzymasz od naszej firmy po jej ukończeniu. Znajdziesz tu również opis wartości dodanych naszej obsługi inwestorskiej. Jeśli zdecydujesz się na budowę domu szkieletowego przez naszą firmę, skorzystasz z nich, jak każdy dotychczasowy Klient Top Bud®. Zatem zachęcamy Cię serdecznie do zapoznania się z naszą ofertą.

czytaj

powrót do góry