Ukończyliśmy budowę domu szkieletowego 160,9 m2 w Radachówce

Realizacja inwestycji trwała w sumie sześć miesięcy, od czerwca do listopada bieżącego roku. Poza pracami konstrukcyjnymi, dekarskimi i izolacyjnymi, dom wyposażyliśmy w nowoczesną instalację grzewczą, a także – zgodnie z naszym standardem – wodno-kanalizacyjną, elektryczną i wentylacyjną. Zobacz przekrojowe zdjęcia z tej budowy i jej finalny efekt.

Indywidualny projekt domu powstał na zamówienie Inwestorki w naszym Biurze architekta. Jego charakterystyczną cechą było to, że należało w nim przewidzieć dwuetapową realizację części mieszkalnej budynku. W pierwszej kolejności miała być wykorzystana przestrzeń parteru, a w przyszłości także poddasza, które w projekcie, a potem na etapie wykonawczym przygotowaliśmy tak, by móc je potem łatwo przystosować do zamieszkania.

Na parterze właściciele będą mieć do dyspozycji 104,2 m2 powierzchni użytkowej, a na poddaszu – np. w razie powiększenia się rodziny – dodatkowe 56,7 m2.

Dom wyposażyliśmy w gruntową pompę ciepła o ponad 200-metrowej długości wymiennika, do którego wykonaliśmy trzy pionowe odwierty na terenie działki. Pompa ta będzie ogrzewać wnętrza zimą i chłodzić je latem przy bardzo niskim wydatku energetycznym. Ponadto Inwestorka otrzymała od nas gratis jednostkę centralną rekuperatora, ponieważ zdecydowała się na dom, którego powierzchnia przekracza 120 m2. Urządzenie to podczas wymiany powietrza z wnętrz będzie odzyskiwać ciepło lub chłód – w zależności od pory roku – i zmniejszać wydatki za prąd aż o około 40 procent (!). Dodajmy też, że rekuperator będzie filtrować domowe powietrze, usuwając z niego smog, kurz, pyły roślin i owady.

Dodatkowym źródłem ogrzewania jest kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza przez wentylację, do którego wykonaliśmy ozdobną zabudowę, zgodnie z wizją Inwestorki.

Dom został również wyposażony w instalację paneli fotowoltaicznych, dzięki której wydatki na energię elektryczną mieszkańców spadną albo do zera, albo będą naprawdę minimalne. Fotowoltaika to idealne rozwiązanie w domach szkieletowych z pompą ciepła i rekuperacją. Ale także tych z elektryczną instalacją grzewczą w podłodze. Można powiedzieć, że systemy te są dla siebie stworzone.


Zdjęcie wykonane w czerwcu, na początku prac konstrukcyjnych.


Konstrukcję wznosiliśmy na tradycyjnym fundamencie z bloczka. Zobacz jak go wykonujemy w dziale Technologia szkieletowa.


Stan zaawansowania robót we wrześniu. Na zewnątrz rozpoczynamy montaż izolacji termicznej z wełny elewacyjnej.


Montaż płyt gips-kartonowych i szpachlowanie ścian na parterze. Tu znajduje się obecnie część mieszkalna, w której trwają teraz ostatnie prace wykończeniowe.


Wnętrze poddasza w czasie montażu płyt g-k. Można będzie je szybko dostosować do zamieszkania. Gdy pojawi się taka potrzeba, wykonamy tu nowe pomieszczenia z niezbędnymi instalacjami, które doprowadziliśmy również do tej części budynku.


Elewacja frontowa i elewacja boczna-prawa. Ściany zewnętrzne wykończyliśmy tynkiem silikatowo-silikonowym w kolorze jasny beż.


Elewacja frontowa i elewacja boczna-prawa. Poniżej tynku wykonaliśmy , stylizowaną na naturalny kamień.


Elewacja boczna-prawa z podcieniem tarasu. Pod spodem powstanie posadzka z deski kompozytowej.


Elewacja tylna i elewacja boczna-lewa. Zgodnie z życzeniem Inwestorki zastosowaliśmy modne rynny o profilu prostokątnym, w kolorze dopasowanym do obróbek blacharskich oraz blachodachówki.


Elewacja frontowa. Już w trakcie realizacji na życzenie Inwestorki opuściliśmy o 60 cm podcień nad drzwiami wejściowymi.


Podcień nad wejściem głównym wykończyliśmy od spodu praktyczną podbitką PCV w kolorze brąz. Tak samo zrobiliśmy nad tarasem i pod okapami. Wszystkie obróbki blacharskie spasowaliśmy kolorystycznie z blachodachówką. Drewniane wstawki na elewacji wykonaliśmy z trwałego modrzewia syberyjskiego, który również barwiliśmy na odpowiedni kolor.


Schody do głównych drzwi z deski kompozytowej. Po zamieceniu zaprezentują się zgoła inaczej i dużo ładniej niż obecnie, kiedy trwają prace wykończeniowe wewnątrz domu.


Zawór wody do polewaczki ogrodowej, który wykonaliśmy razem z instalacją wodną budynku.


Po lewej kamery systemu alarmowego, do którego rozprowadziliśmy dedykowane okablowanie po całym budynku. Obok po prawej, przyłącze agregatu prądotwórczego. Wykonaliśmy je razem z instalacją elektryczną.


Okna tarasowe w wariancie trzyszybowym firmy Drutex, typ Iglo 5 z ramami w kolorze ciemny dąb. Obok po lewej widać na elewacji zewnętrzne gniazdko elektryczne. Wykonujemy je często przy tarasach lub podjazdach, co ułatwia np. odkurzanie samochodu.

Po wybudowaniu posadzki tarasowej i zagospodarowaniu terenu działki, dom sfotografujemy jeszcze raz. Będziesz go mógł obejrzeć w galerii naszych realizacji.

SLIDER

Jeśli jest Ci trudno zdecydować się na gotowy projekt domu murowanego do adaptacji lub nie chcesz projektować swojego domu indywidualnie od A do Z, to przygotowaliśmy dla Ciebie propozycje gotowych projektów domów szkieletowych Top Bud®. Pamiętaj, że każdy z prezentowanych w tym dziale projektów możemy jeszcze dostosować do Twoich wymagań mieszkaniowych, estetycznych i instalacyjnych lub od razu wybudować na jego podstawie dom.

czytaj

W tym dziale naszego serwisu internetowego zgromadziliśmy dla Ciebie filmy, w których ukazujemy różne zagadnienia wynikające z budowy domów szkieletowych przez naszą firmę. Dzięki nim prześledzisz rozwiązania techniczne i materiałowe, które stosujemy w trakcie realizacji inwestycji naszych Klientów. W filmach poruszamy również tematy finansowe powiązane z budową energooszczędnych domów Top Bud®. Zachęcamy Cię serdecznie do oglądania.

czytaj

Technologia szkieletowa

W tym dziale zamieściliśmy pomocne informacje na temat zasad budowy domów szkieletowych, które obowiązują w naszej firmie. Dowiedz się, jak wznosimy taki dom i z jakich materiałów. Obejrzyj zdjęcia i filmy z jego budowy. Przygotowaliśmy je dla Ciebie, aby ułatwić Ci zrozumienie, skąd bierze się wytrzymałość i energooszczędność domów szkieletowych Top Bud®.

czytaj

Prezentujemy niektóre przykłady domów szkieletowych naszych Klientów, które wybudowaliśmy od 2016 roku do teraz. W sumie na swoim koncie mamy blisko 700 zrealizowanych inwestycji, a wśród nich domy parterowe, z poddaszem użytkowym, piętrem, szeregowe i w zabudowie bliźniaczej. Wybudowaliśmy też dwa nadmorskie pensjonaty, biurowiec dla firmy, przedszkole i placówkę medyczną pod nadzorem warszawskiego konserwatora zabytków. Starsze realizacje chętnie zaprezentujemy Ci podczas spotkania w siedzibie naszej firmy.

czytaj

JAK PRACUJEMY

W tym dziale znajdziesz odpowiedzi na pytania o nasz zakres obsługi Klientów przed budową domu szkieletowego, w jej trakcie, i po zakończeniu. Dzięki nim dowiesz się, jak krok po kroku zrealizujemy Twoją inwestycję i jak będziesz uczestniczyć w tym procesie.

czytaj

AKTUALNOŚCI

Bądź na czasie z najważniejszymi wydarzeniami w naszej firmie. Zachęcamy Cię do śledzenia kolejnych realizacji domów naszych Klientów, ciekawych artykułów o technologii szkieletowej oraz materiałach budowlanych, projektach architektonicznych, systemach grzewczych, wentylacyjnych, itd. Treści, które publikujemy w naszych Aktualnościach uzupełniamy licznymi zdjęciami i filmami, które urozmaicą Ci czas zapoznawania się z naszym wykonawstwem domów szkieletowych.

czytaj

DLA INWESTORA

Dlaczego warto zdecydować się na dom szkieletowy? Jakie są jego zalety mieszkaniowe i korzyści finansowe? Ponadto, na jak długo wystarczy taki dom i ile kosztuje jego eksploatacja? Takie i podobne zagadnienia, wyjaśniamy dla Ciebie w tym dziale naszego serwisu.

czytaj

DOMY ENERGOOSZCZĘDNE

Tutaj zebraliśmy dla Ciebie informacje, które warto znać rozważając budowę domu w technologii szkieletowej-drewnianej przez naszą firmę. Dzięki nim dowiesz się więcej o korzyściach takiej inwestycji. Wiedza, którą się z Tobą dzielimy, jest efektem naszego, blisko 30-letniego doświadczenia w projektowaniu i budowie domów w tej technologii.

czytaj

O NAS

Tutaj znajdziesz przydatne informacje o naszej firmie – jej historii, zapleczu technicznym, pracownikach, szkoleniach, działalności pozakomercyjnej, itd. Jeśli zastanawiasz się nad powierzeniem budowy Twojego wymarzonego domu szkieletowego naszej firmie, dowiedz się kim jesteśmy.

czytaj

OFERTA

Dowiedz się, jak pomożemy w budowie wymarzonego domu szkieletowego, ile kosztuje taka inwestycja w różnych wariantach, a także, jaką gwarancję otrzymasz od naszej firmy po jej ukończeniu. Znajdziesz tu również opis wartości dodanych naszej obsługi inwestorskiej. Jeśli zdecydujesz się na budowę domu szkieletowego przez naszą firmę, skorzystasz z nich, jak każdy dotychczasowy Klient Top Bud®. Zatem zachęcamy Cię serdecznie do zapoznania się z naszą ofertą.

czytaj

powrót do góry