Wkrótce dowiesz się, jak zbudowany jest dom szkieletowy Top Bud®

W tym miesiącu, czyli sierpniu bieżącego roku, rozpoczniemy w naszym serwisie internetowym tworzenie nowego działu technicznego. Dzięki niemu, będziemy mogli Ci przybliżyć szczegóły naszego wykonawstwa domów szkieletowych, w tym także, rodzaje i role poszczególnych materiałów, które wykorzystujemy w trakcie budowy. Przeczytaj więcej o tym projekcie w dalszej części artykułu.

Dzięki przygotowywanemu przez nas cyklowi artykułów, zdjęciom i filmom, wyjaśnimy Ci nasze zasady budowy domów szkieletowych na każdym etapie realizacji takiej inwestycji – czyli od fundamentu, do osiągnięcia stanu deweloperskiego zamkniętego. Będzie to w sumie kilkanaście artykułów o tej tematyce.

Celem naszego projektu będzie pokazanie Ci, skąd tak naprawdę bierze się wytrzymałość i energooszczędność domów naszych Klientów.

Etapy budowy domu szkieletowego zobaczysz na zdjęciach i filmach.

Materiały multimedialne, które Ci udostępnimy, będą przedstawiać m.in.:

 • fundament tradycyjny i pełną płytę fundamentową-zbrojoną;
 • konstrukcję drewnianą;
 • dylatowaną warstwę z płyt OSB3 o podwyższonej odporności na wilgoć;
 • izolację przeciwwilgociową Tyvek;
 • wewnętrzną izolację termiczną z wełny mineralnej;
 • zewnętrzną izolację termiczną ze styropianu ryflowanego;
 • strukturę z tynku silikatowo-silikonowego;
 • izolację przeciwwilgociową;
 • montaż i szpachlowanie płyt gipsowo-kartonowych;
 • izolację poziomą fundamentu;
 • wylewkę z agregatu miksokret.

Pojawią się także inne szczegóły techniczne, o których warto wiedzieć. Jeśli jesteś ich ciekaw, zapraszamy Cię już wkrótce na nasz oficjalny serwis internetowy www.topbud.pl.

SLIDER

Jeśli jest Ci trudno zdecydować się na gotowy projekt domu murowanego do adaptacji lub nie chcesz projektować swojego domu indywidualnie od A do Z, to przygotowaliśmy dla Ciebie propozycje gotowych projektów domów szkieletowych Top Bud®. Pamiętaj, że każdy z prezentowanych w tym dziale projektów możemy jeszcze dostosować do Twoich wymagań mieszkaniowych, estetycznych i instalacyjnych lub od razu wybudować na jego podstawie dom.

czytaj

W tym dziale naszego serwisu internetowego zgromadziliśmy dla Ciebie filmy, w których ukazujemy różne zagadnienia wynikające z budowy domów szkieletowych przez naszą firmę. Dzięki nim prześledzisz rozwiązania techniczne i materiałowe, które stosujemy w trakcie realizacji inwestycji naszych Klientów. W filmach poruszamy również tematy finansowe powiązane z budową energooszczędnych domów Top Bud®. Zachęcamy Cię serdecznie do oglądania.

czytaj

Technologia szkieletowa

W tym dziale zamieściliśmy pomocne informacje na temat zasad budowy domów szkieletowych, które obowiązują w naszej firmie. Dowiedz się, jak wznosimy taki dom i z jakich materiałów. Obejrzyj zdjęcia i filmy z jego budowy. Przygotowaliśmy je dla Ciebie, aby ułatwić Ci zrozumienie, skąd bierze się wytrzymałość i energooszczędność domów szkieletowych Top Bud®.

czytaj

Prezentujemy niektóre przykłady domów szkieletowych naszych Klientów, które wybudowaliśmy od 2016 roku do teraz. W sumie na swoim koncie mamy blisko 700 zrealizowanych inwestycji, a wśród nich domy parterowe, z poddaszem użytkowym, piętrem, szeregowe i w zabudowie bliźniaczej. Wybudowaliśmy też dwa nadmorskie pensjonaty, biurowiec dla firmy, przedszkole i placówkę medyczną pod nadzorem warszawskiego konserwatora zabytków. Starsze realizacje chętnie zaprezentujemy Ci podczas spotkania w siedzibie naszej firmy.

czytaj

JAK PRACUJEMY

W tym dziale znajdziesz odpowiedzi na pytania o nasz zakres obsługi Klientów przed budową domu szkieletowego, w jej trakcie, i po zakończeniu. Dzięki nim dowiesz się, jak krok po kroku zrealizujemy Twoją inwestycję i jak będziesz uczestniczyć w tym procesie.

czytaj

AKTUALNOŚCI

Bądź na czasie z najważniejszymi wydarzeniami w naszej firmie. Zachęcamy Cię do śledzenia kolejnych realizacji domów naszych Klientów, ciekawych artykułów o technologii szkieletowej oraz materiałach budowlanych, projektach architektonicznych, systemach grzewczych, wentylacyjnych, itd. Treści, które publikujemy w naszych Aktualnościach uzupełniamy licznymi zdjęciami i filmami, które urozmaicą Ci czas zapoznawania się z naszym wykonawstwem domów szkieletowych.

czytaj

DLA INWESTORA

Dlaczego warto zdecydować się na dom szkieletowy? Jakie są jego zalety mieszkaniowe i korzyści finansowe? Ponadto, na jak długo wystarczy taki dom i ile kosztuje jego eksploatacja? Takie i podobne zagadnienia, wyjaśniamy dla Ciebie w tym dziale naszego serwisu.

czytaj

DOMY ENERGOOSZCZĘDNE

Tutaj zebraliśmy dla Ciebie informacje, które warto znać rozważając budowę domu w technologii szkieletowej-drewnianej przez naszą firmę. Dzięki nim dowiesz się więcej o korzyściach takiej inwestycji. Wiedza, którą się z Tobą dzielimy, jest efektem naszego, blisko 30-letniego doświadczenia w projektowaniu i budowie domów w tej technologii.

czytaj

O NAS

Tutaj znajdziesz przydatne informacje o naszej firmie – jej historii, zapleczu technicznym, pracownikach, szkoleniach, działalności pozakomercyjnej, itd. Jeśli zastanawiasz się nad powierzeniem budowy Twojego wymarzonego domu szkieletowego naszej firmie, dowiedz się kim jesteśmy.

czytaj

OFERTA

Dowiedz się, jak pomożemy w budowie wymarzonego domu szkieletowego, ile kosztuje taka inwestycja w różnych wariantach, a także, jaką gwarancję otrzymasz od naszej firmy po jej ukończeniu. Znajdziesz tu również opis wartości dodanych naszej obsługi inwestorskiej. Jeśli zdecydujesz się na budowę domu szkieletowego przez naszą firmę, skorzystasz z nich, jak każdy dotychczasowy Klient Top Bud®. Zatem zachęcamy Cię serdecznie do zapoznania się z naszą ofertą.

czytaj

powrót do góry