Kończymy kolejny dom szkieletowy z gruntową pompą ciepła

Dotychczas nie prezentowaliśmy tej realizacji w naszym serwisie internetowym. Postanowiliśmy pokazać ją teraz, ponieważ jest już na zaawansowanym etapie i zbliżamy się wielkimi krokami do jej ukończenia. Dom szkieletowy w Zgierzu, bo o nim mowa, będzie zamieszkiwany przez rodzinę trzyosobową. Wznieśliśmy go na typowej działce miejskiej wśród gęstej zabudowy wielorodzinnej. Przeczytaj więcej o tej inwestycji i obejrzyj aktualne zdjęcia z budowy.

Nasi Klienci ze Zgierza przez wiele lat próbowali wdrożyć swój plan budowy wymarzonego domu szkieletowego. Nawet wcześniej opracowaliśmy dla nich indywidualny projekt architektoniczny, który był już bliski realizacji, jednak niespodziewane okoliczności spowodowały wstrzymanie procesu inwestycyjnego i jego odłożenie w bliżej nieokreśloną przyszłość. Mimo pierwszego niepowodzenia, po paru latach Klienci zgłosili się do nas ponownie i tym razem dali nam od razu zielone światło do rozpoczęcia prac.

Z uwagi na to, że projekt zarchiwizowaliśmy w naszym biurze, to praktycznie od ręki mogliśmy go przekazać Inwestorom wraz z wypełnionym przez nas wnioskiem o wydanie pozwolenia na budowę. W ten sposób skróciliśmy czas do rozpoczęcia procedur urzędowych.

Inwestorzy zdecydowali się na dom w technologii szkieletowej naszej firmy z trzech powodów. Ze względu na:

Ponadto chcieli mieć w domu również rekuperator. A że zdecydowali się na budynek o powierzchni ponad 120 m2, urządzenie to otrzymali od naszej firmy gratis.

Dodatkowym źródłem ciepła w domu będzie kominek z rozprowadzeniem ogrzanego powietrza przez wentylację. Równomierny rozkład energii cieplnej z kominka we wszystkich wnętrzach zapewniać będzie wspomniana wyżej pompa, przez którą w ciągu każdej godziny przechodzić będzie około 3600 m3 domowego powietrza(!).

Indywidualny projekt dom powstał w naszym Biurze architekta

Zgodnie z życzeniem inwestorów, jest to dom z poddaszem użytkowym o klasycznej bryle, unowocześnionej licznymi przeszkleniami. Budynek ma dach dwuspadowy o kącie nachylenia 4 i pojedynczą lukarnę. W konstrukcji znajduje się również balkon zasłonięty dużym okapem, wysuniętym w kierunku wschodnim, który powstał z przedłużenia połaci dachowych. W lecie będzie on odsłaniać użytkowników od słońca i opadów deszczu. Z kolei w zimie, na posadzce balkonowej nie będzie się zbierać śnieg.

Ze względu na miejskie otoczenie, w domu zastosowaliśmy okna firmy Drutex, typ Iglo 5 w pakiecie trzyszybowym-dwukomorowym o podwyższonej izolacyjności termicznej, ale też lepszym tłumieniu akustycznym.

Także na życzenie Inwestorów, zamiast standardowej izolacji zewnętrznej ze styropianu ryflowanego o grubości 10 cm, zastosowaliśmy warstwę 15-cm, która jeszcze pomniejszy i tak niskie zapotrzebowanie energetyczne budynku, które w standardzie wynosi 60 kWh/m2/rok.

Obejrzyj na zdjęciach dotychczasowy efekt budowy

W tej chwili we wnętrzu domu trwają pierwsze prace wykończeniowe i instalacja jednostek centralnych: gruntowej pompy ciepła, rekuperatora oraz termy wody z własną pompą powietrze-woda.

Z kolei na zewnątrz wykonujemy izolację termiczną ze styropianu ryflowanego, którą pokryjemy strukturą z tynku silikatowo-silikonowego, odpornego na kurz i zanieczyszczenia biologiczne. Ten rodzaj tynku po upływie lat znacznie ułatwia również czyszczenie elewacji. Do dokończenia pozostała nam także konstrukcja balkonowa, tj. wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, posadzki, obróbek blacharskich i balustrady. Na ostatnim etapie zamontujemy podbitki dachowe z PCV.

W domach szkieletowych Top Bud® wnętrza można wykańczać przed wykonaniem zewnętrznej izolacji termicznej i struktury tynkowej. To dodatkowo skraca czas osiągnięcia stanu inwestycji pod klucz.


Elewacja frontowa od zachodu i elewacja boczna-prawa od południa.


Elewacja tylna od wschodu i elewacja boczna-prawa.


Elewacja tylna i elewacja boczna-lewa od północy.


Przestronne pomieszczenie wiatrołapu.


Pomieszczenie kuchenne.


Dolny hall z klatką schodową. Z tyłu znajduje się pomieszczenie salonu.


Rozpoczęta zabudowa wkładu kominkowego z ognioodpornych płyt karton-gips typ DF oraz płyt krzemianowo wapiennych. Od zewnątrz ich powierzchnie wykończymy ozdobnymi płytkami kamiennymi.


Wejście do łazienki gościnnej z WC na parterze.


Pomieszczenie łazienki z WC na poddaszu użytkowym.


Fragment sypialni małżeńskiej.


Sypialnia gościnna na poddaszu.


Drzwi wyjściowe na balkon z sypialni na poddaszu.


Widok na dębowe schody zabiegowe z górnego hallu. Trepy i poręcze zabezpieczyliśmy przed porysowaniem na czas prac wykończeniowych.


Pomieszczenie techniczne na parterze. Na zdjęciu widać jednostkę centralną gruntowej pompy ciepła amerykańskiej firmy WaterFurnace® ze zdjętą zabudową na czas instalacji.

Za kilka miesięcy wybierzemy się jeszcze raz do Zgierza, żeby pokazać Ci w galerii naszych Realizacji gotowy dom na zagospodarowanej działce po budowie.

SLIDER

Jeśli jest Ci trudno zdecydować się na gotowy projekt domu murowanego do adaptacji lub nie chcesz projektować swojego domu indywidualnie od A do Z, to przygotowaliśmy dla Ciebie propozycje gotowych projektów domów szkieletowych Top Bud®. Pamiętaj, że każdy z prezentowanych w tym dziale projektów możemy jeszcze dostosować do Twoich wymagań mieszkaniowych, estetycznych i instalacyjnych lub od razu wybudować na jego podstawie dom.

czytaj

W tym dziale naszego serwisu internetowego zgromadziliśmy dla Ciebie filmy, w których ukazujemy różne zagadnienia wynikające z budowy domów szkieletowych przez naszą firmę. Dzięki nim prześledzisz rozwiązania techniczne i materiałowe, które stosujemy w trakcie realizacji inwestycji naszych Klientów. W filmach poruszamy również tematy finansowe powiązane z budową energooszczędnych domów Top Bud®. Zachęcamy Cię serdecznie do oglądania.

czytaj

Technologia szkieletowa

W tym dziale zamieściliśmy pomocne informacje na temat zasad budowy domów szkieletowych, które obowiązują w naszej firmie. Dowiedz się, jak wznosimy taki dom i z jakich materiałów. Obejrzyj zdjęcia i filmy z jego budowy. Przygotowaliśmy je dla Ciebie, aby ułatwić Ci zrozumienie, skąd bierze się wytrzymałość i energooszczędność domów szkieletowych Top Bud®.

czytaj

Prezentujemy niektóre przykłady domów szkieletowych naszych Klientów, które wybudowaliśmy od 2016 roku do teraz. W sumie na swoim koncie mamy blisko 700 zrealizowanych inwestycji, a wśród nich domy parterowe, z poddaszem użytkowym, piętrem, szeregowe i w zabudowie bliźniaczej. Wybudowaliśmy też dwa nadmorskie pensjonaty, biurowiec dla firmy, przedszkole i placówkę medyczną pod nadzorem warszawskiego konserwatora zabytków. Starsze realizacje chętnie zaprezentujemy Ci podczas spotkania w siedzibie naszej firmy.

czytaj

JAK PRACUJEMY

W tym dziale znajdziesz odpowiedzi na pytania o nasz zakres obsługi Klientów przed budową domu szkieletowego, w jej trakcie, i po zakończeniu. Dzięki nim dowiesz się, jak krok po kroku zrealizujemy Twoją inwestycję i jak będziesz uczestniczyć w tym procesie.

czytaj

AKTUALNOŚCI

Bądź na czasie z najważniejszymi wydarzeniami w naszej firmie. Zachęcamy Cię do śledzenia kolejnych realizacji domów naszych Klientów, ciekawych artykułów o technologii szkieletowej oraz materiałach budowlanych, projektach architektonicznych, systemach grzewczych, wentylacyjnych, itd. Treści, które publikujemy w naszych Aktualnościach uzupełniamy licznymi zdjęciami i filmami, które urozmaicą Ci czas zapoznawania się z naszym wykonawstwem domów szkieletowych.

czytaj

DLA INWESTORA

Dlaczego warto zdecydować się na dom szkieletowy? Jakie są jego zalety mieszkaniowe i korzyści finansowe? Ponadto, na jak długo wystarczy taki dom i ile kosztuje jego eksploatacja? Takie i podobne zagadnienia, wyjaśniamy dla Ciebie w tym dziale naszego serwisu.

czytaj

DOMY ENERGOOSZCZĘDNE

Tutaj zebraliśmy dla Ciebie informacje, które warto znać rozważając budowę domu w technologii szkieletowej-drewnianej przez naszą firmę. Dzięki nim dowiesz się więcej o korzyściach takiej inwestycji. Wiedza, którą się z Tobą dzielimy, jest efektem naszego, blisko 30-letniego doświadczenia w projektowaniu i budowie domów w tej technologii.

czytaj

O NAS

Tutaj znajdziesz przydatne informacje o naszej firmie – jej historii, zapleczu technicznym, pracownikach, szkoleniach, działalności pozakomercyjnej, itd. Jeśli zastanawiasz się nad powierzeniem budowy Twojego wymarzonego domu szkieletowego naszej firmie, dowiedz się kim jesteśmy.

czytaj

OFERTA

Dowiedz się, jak pomożemy w budowie wymarzonego domu szkieletowego, ile kosztuje taka inwestycja w różnych wariantach, a także, jaką gwarancję otrzymasz od naszej firmy po jej ukończeniu. Znajdziesz tu również opis wartości dodanych naszej obsługi inwestorskiej. Jeśli zdecydujesz się na budowę domu szkieletowego przez naszą firmę, skorzystasz z nich, jak każdy dotychczasowy Klient Top Bud®. Zatem zachęcamy Cię serdecznie do zapoznania się z naszą ofertą.

czytaj

powrót do góry