Początek budowy domu szkieletowego o powierzchni 80 m2 w Otwocku

Obecnie rzadko kto jest zainteresowany budową domu dwupokoleniowego. Mieszkanie z rodzicami w okresie dorosłości uchodzi wśród młodych za mało atrakcyjne. Do tego dochodzą jeszcze wysokie koszty ogrzewania. To skłania coraz więcej inwestorów do poszukiwania alternatywy w postaci kompaktowego domu na miarę ich potrzeb funkcjonalnych i finansowych. Taki dom może być naprawdę wygodny, a przy tym tani w utrzymaniu.

Właśnie z takich założeń wychodzili nasi Klienci, którzy zdecydowali się powierzyć nam budowę swojego domu w Otwocku. Będzie nieduży. Jego powierzchnia całkowita wyniesie 81 m2. Czyli dokładnie tyle, ile Inwestorzy uznali za wystarczające, by swobodnie mieszkać z dziećmi i nie płacić wysokich rachunków za energię elektryczną.

Taki dom powstanie nie tylko bardzo szybko, ale też koszty jego budowy będą niższe niż w przypadku odpowiednika murowanego. Dzięki bardzo dobrym parametrom izolacyjności cieplnej, ogrzewanie będą realizować stosunkowo niedrogie i szybkie w instalacji maty elektryczne w podłogach i naścienne grzejniki konwektorowe. Taki system grzewczy jest bardzo wygodny i wymaga minimum obsługi. Pozwala też ustawiać oddzielne temperatury dla poszczególnych pomieszczeń.

W domu murowanym używanie ogrzewania elektrycznego byłoby blisko dwa razy droższe. Zatem aby nie płacić niebotycznych rachunków za energię, należałoby wykonać dużo bardziej kosztowną instalację CO z kotłem na gaz albo z napowietrzną pompą ciepła. Wówczas budżet naszych Klientów na budowę musiałby być sporo większy.

Omawiany dom wyposażymy również w kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza przez wentylację, który zapewni alternatywne ogrzewanie we wszystkich pomieszczeniach.

Gotowy projekt domu "Z15 v2"

Inwestycję realizujemy na podstawie gotowego projektu domu murowanego, który nasi Klienci zakupili w Internecie, a my, bez dodatkowych kosztów, dostosowaliśmy go do warunków technologii drewnianego szkieletu.

Dom będzie mieć zabudowę parterową-dwuskrzydłową. Pokryjemy go dachem o trzech spadkach nad każdym skrzydłem i dwóch koszach. W bryle znajdować się będą również podcienie nad głównym wejściem i nad tarasem.

Nasze Biuro architekta wykonało w projekcie jedną modyfikację. Do salonu zostały wprowadzone dodatkowe drzwi tarasowe od strony południowej, które lepiej doświetlą jego wnętrze. Na rzucie pomieszczeń zaznaczone są kolorem czerwonym.

Typowy projekt domu nosi nazwę Z15 v2 i można go obejrzeć w Internecie.

Powierzchnia netto domu wynosić będzie 74,96 m2, zaś brutto 81 m2.

Mimo niewielkiej powierzchni, wnętrze będzie się składać aż z trzech pokoi, salonu z aneksem kuchennym, łazienki z WC, hallu, wiatrołapu i pomieszczenia technicznego, którego przeznaczenie się zmieni na garderobę lub dodatkowe WC. W domu z ogrzewaniem elektrycznym takie pomieszczenie nie jest wymagane.

Początek budowy

Ukończyliśmy już tradycyjny fundament z bloczka. Od poniedziałku 13-go września br. rozpoczynamy wznoszenie drewnianej konstrukcji szkieletowej. Szacujemy, że jej wykonanie wraz z dylatowaną warstwą płyt OSB3 i powłoką wiatroizolacji Tyvek na ścianach zewnętrznych i połaciach dachowych, zajmie nam 8-10 dni roboczych.


Tradycyjny fundament z bloczka od strony południowej. W prawej części kadru widać gotową stopę fundamentową słupa, który będzie podtrzymywać podcień nad tarasem. Teren budowy jest gliniasty i dość mokry. Mimo to, fundament na ławie zbrojonej będzie wystarczający, ponieważ konstrukcja gotowego domu będzie lżejsza niż w jego odpowiedniku murowanym.

Płyta wierzchnia z betonu B25 (chudziak). Czarne pasy na jej powierzchni, to pierwsza warstwa poziomej hydrozolacji fundamentu z masy asfaltowo-kauczukowej. Wraz z pozostałymi warstwami, które utworzą podwalinę szkieletu, będzie zabezpieczać spód drewnianych ścian przed wilgocią z fundamentu.

W płycie wierzchniej wykuliśmy kanały pod rury ściekowe. Na etapie wykonywania instalacji wodno-kanalizacyjnej, połączymy je ze sobą i wyprowadzimy z łazienki, aneksu kuchennego oraz pomieszczenia technicznego poza obrys fundamentu, w stronę przyłącza kanalizacyjnego.

Po ukończeniu drewnianej konstrukcji, wrócimy na plac budowy tego domu i pokażemy Ci kolejne efekty naszych prac.

SLIDER

Jeśli jest Ci trudno zdecydować się na gotowy projekt domu murowanego do adaptacji lub nie chcesz projektować swojego domu indywidualnie od A do Z, to przygotowaliśmy dla Ciebie propozycje gotowych projektów domów szkieletowych Top Bud®. Pamiętaj, że każdy z prezentowanych w tym dziale projektów możemy jeszcze dostosować do Twoich wymagań mieszkaniowych, estetycznych i instalacyjnych lub od razu wybudować na jego podstawie dom.

czytaj

W tym dziale naszego serwisu internetowego zgromadziliśmy dla Ciebie filmy, w których ukazujemy różne zagadnienia wynikające z budowy domów szkieletowych przez naszą firmę. Dzięki nim prześledzisz rozwiązania techniczne i materiałowe, które stosujemy w trakcie realizacji inwestycji naszych Klientów. W filmach poruszamy również tematy finansowe powiązane z budową energooszczędnych domów Top Bud®. Zachęcamy Cię serdecznie do oglądania.

czytaj

Technologia szkieletowa

W tym dziale zamieściliśmy pomocne informacje na temat zasad budowy domów szkieletowych, które obowiązują w naszej firmie. Dowiedz się, jak wznosimy taki dom i z jakich materiałów. Obejrzyj zdjęcia i filmy z jego budowy. Przygotowaliśmy je dla Ciebie, aby ułatwić Ci zrozumienie, skąd bierze się wytrzymałość i energooszczędność domów szkieletowych Top Bud®.

czytaj

Prezentujemy niektóre przykłady domów szkieletowych naszych Klientów, które wybudowaliśmy od 2016 roku do teraz. W sumie na swoim koncie mamy blisko 700 zrealizowanych inwestycji, a wśród nich domy parterowe, z poddaszem użytkowym, piętrem, szeregowe i w zabudowie bliźniaczej. Wybudowaliśmy też dwa nadmorskie pensjonaty, biurowiec dla firmy, przedszkole i placówkę medyczną pod nadzorem warszawskiego konserwatora zabytków. Starsze realizacje chętnie zaprezentujemy Ci podczas spotkania w siedzibie naszej firmy.

czytaj

JAK PRACUJEMY

W tym dziale znajdziesz odpowiedzi na pytania o nasz zakres obsługi Klientów przed budową domu szkieletowego, w jej trakcie, i po zakończeniu. Dzięki nim dowiesz się, jak krok po kroku zrealizujemy Twoją inwestycję i jak będziesz uczestniczyć w tym procesie.

czytaj

AKTUALNOŚCI

Bądź na czasie z najważniejszymi wydarzeniami w naszej firmie. Zachęcamy Cię do śledzenia kolejnych realizacji domów naszych Klientów, ciekawych artykułów o technologii szkieletowej oraz materiałach budowlanych, projektach architektonicznych, systemach grzewczych, wentylacyjnych, itd. Treści, które publikujemy w naszych Aktualnościach uzupełniamy licznymi zdjęciami i filmami, które urozmaicą Ci czas zapoznawania się z naszym wykonawstwem domów szkieletowych.

czytaj

DLA INWESTORA

Dlaczego warto zdecydować się na dom szkieletowy? Jakie są jego zalety mieszkaniowe i korzyści finansowe? Ponadto, na jak długo wystarczy taki dom i ile kosztuje jego eksploatacja? Takie i podobne zagadnienia, wyjaśniamy dla Ciebie w tym dziale naszego serwisu.

czytaj

DOMY ENERGOOSZCZĘDNE

Tutaj zebraliśmy dla Ciebie informacje, które warto znać rozważając budowę domu w technologii szkieletowej-drewnianej przez naszą firmę. Dzięki nim dowiesz się więcej o korzyściach takiej inwestycji. Wiedza, którą się z Tobą dzielimy, jest efektem naszego, blisko 30-letniego doświadczenia w projektowaniu i budowie domów w tej technologii.

czytaj

O NAS

Tutaj znajdziesz przydatne informacje o naszej firmie – jej historii, zapleczu technicznym, pracownikach, szkoleniach, działalności pozakomercyjnej, itd. Jeśli zastanawiasz się nad powierzeniem budowy Twojego wymarzonego domu szkieletowego naszej firmie, dowiedz się kim jesteśmy.

czytaj

OFERTA

Dowiedz się, jak pomożemy w budowie wymarzonego domu szkieletowego, ile kosztuje taka inwestycja w różnych wariantach, a także, jaką gwarancję otrzymasz od naszej firmy po jej ukończeniu. Znajdziesz tu również opis wartości dodanych naszej obsługi inwestorskiej. Jeśli zdecydujesz się na budowę domu szkieletowego przez naszą firmę, skorzystasz z nich, jak każdy dotychczasowy Klient Top Bud®. Zatem zachęcamy Cię serdecznie do zapoznania się z naszą ofertą.

czytaj

powrót do góry