Dom szkieletowy Top Bud® w stylu rustykalnego dworku

Od pewnego czasu większość naszych realizacji stanowiły domy z poddaszem użytkowym w stylu tzw. nowoczesnej stodoły lub proste domy parterowe, zwykle z dachem czterospadowym. Tym razem budujemy dom w klasycznym stylu dworkowym. Będzie równie funkcjonalny, co poprzednie, a zarazem, mimo bryły nawiązującej do architektury XIX-wiecznej, nowoczesny i energooszczędny. Zobacz widoki elewacji, rzuty wnętrz i pierwsze zdjęcia z budowy.

Dom powstaje w okolicach Mińska Mazowieckiego na bardzo ładnej działce w rozległej przecince leśnej. Inwestorami są młodzi ludzie, którzy dotychczas mieszkali w tej samej okolicy, jednak zapragnęli w końcu, jak to się mówi, zacząć żyć na swoim. Stąd w ich głowach pojawił się pomysł na budowę własnego domu, do tego – domu w technologii szkieletowej.

Dlaczego taki? Przede wszystkim, by zaoszczędzić na czasie i ogrzewaniu. Ich wybór tym bardziej zasługuje na uwagę, że dom murowany w którym mieszkali poprzednio, nie był stary, więc mimo zapewne dobrych doświadczeń, decyzją Inwestorów jednak została wybrana konkurencyjna technologia budowy, a na wykonawcę nasza firma.

Dom powstał według indywidualnego projektu architektonicznego, który powstał w naszej firmie.

Budynek wyposażymy w ogrzewanie elektryczne w wariancie podłogowym na parterze i grzejniki konwektorowe na poddaszu użytkowym. Inwestor przewiduje też instalację paneli fotowoltaicznych. Dla zwiększenia wydajności wentylacji i odzysku ciepła z CO, zainstalujemy w nim również rekuperator o wydajności ponad 90%. Dodajmy, że jednostkę centralną Klient otrzyma od nas gratis, ponieważ zdecydował się na dom o powierzchni przekraczającej 120 m2.

Takie urządzenia dostarczamy w cenie inwestycji, bez dodatkowego kosztu, dla wszystkich domów od 120 m2 i więcej.

Widoki elewacji

 

Rzuty pomieszczeń

Parter

Poddasze

Zdjęcia z budowy (15.09.2022)


Widok na powstającą konstrukcję od strony elewacji frontowej i elewacji bocznej-lewej.


Widok od strony elewacji tylnej i elewacji bocznej-lewej.


Konstrukcja charakterystycznego wykuszu pięcioramiennego. Widok z wnętrza przyszłego salonu.


Widok na konstrukcję w stronę elewacji bocznej-prawej, z perspektywy salonu.

Wraz z postępem budowy będziemy pokazywać Ci kolejne zdjęcia tego domu szkieletowego w naszym dziale Aktualności.

SLIDER

Jeśli jest Ci trudno zdecydować się na gotowy projekt domu murowanego do adaptacji lub nie chcesz projektować swojego domu indywidualnie od A do Z, to przygotowaliśmy dla Ciebie propozycje gotowych projektów domów szkieletowych Top Bud®. Pamiętaj, że każdy z prezentowanych w tym dziale projektów możemy jeszcze dostosować do Twoich wymagań mieszkaniowych, estetycznych i instalacyjnych lub od razu wybudować na jego podstawie dom.

czytaj

W tym dziale naszego serwisu internetowego zgromadziliśmy dla Ciebie filmy, w których ukazujemy różne zagadnienia wynikające z budowy domów szkieletowych przez naszą firmę. Dzięki nim prześledzisz rozwiązania techniczne i materiałowe, które stosujemy w trakcie realizacji inwestycji naszych Klientów. W filmach poruszamy również tematy finansowe powiązane z budową energooszczędnych domów Top Bud®. Zachęcamy Cię serdecznie do oglądania.

czytaj

Technologia szkieletowa

W tym dziale zamieściliśmy pomocne informacje na temat zasad budowy domów szkieletowych, które obowiązują w naszej firmie. Dowiedz się, jak wznosimy taki dom i z jakich materiałów. Obejrzyj zdjęcia i filmy z jego budowy. Przygotowaliśmy je dla Ciebie, aby ułatwić Ci zrozumienie, skąd bierze się wytrzymałość i energooszczędność domów szkieletowych Top Bud®.

czytaj

Prezentujemy niektóre przykłady domów szkieletowych naszych Klientów, które wybudowaliśmy od 2016 roku do teraz. W sumie na swoim koncie mamy blisko 700 zrealizowanych inwestycji, a wśród nich domy parterowe, z poddaszem użytkowym, piętrem, szeregowe i w zabudowie bliźniaczej. Wybudowaliśmy też dwa nadmorskie pensjonaty, biurowiec dla firmy, przedszkole i placówkę medyczną pod nadzorem warszawskiego konserwatora zabytków. Starsze realizacje chętnie zaprezentujemy Ci podczas spotkania w siedzibie naszej firmy.

czytaj

JAK PRACUJEMY

W tym dziale znajdziesz odpowiedzi na pytania o nasz zakres obsługi Klientów przed budową domu szkieletowego, w jej trakcie, i po zakończeniu. Dzięki nim dowiesz się, jak krok po kroku zrealizujemy Twoją inwestycję i jak będziesz uczestniczyć w tym procesie.

czytaj

AKTUALNOŚCI

Bądź na czasie z najważniejszymi wydarzeniami w naszej firmie. Zachęcamy Cię do śledzenia kolejnych realizacji domów naszych Klientów, ciekawych artykułów o technologii szkieletowej oraz materiałach budowlanych, projektach architektonicznych, systemach grzewczych, wentylacyjnych, itd. Treści, które publikujemy w naszych Aktualnościach uzupełniamy licznymi zdjęciami i filmami, które urozmaicą Ci czas zapoznawania się z naszym wykonawstwem domów szkieletowych.

czytaj

DLA INWESTORA

Dlaczego warto zdecydować się na dom szkieletowy? Jakie są jego zalety mieszkaniowe i korzyści finansowe? Ponadto, na jak długo wystarczy taki dom i ile kosztuje jego eksploatacja? Takie i podobne zagadnienia, wyjaśniamy dla Ciebie w tym dziale naszego serwisu.

czytaj

DOMY ENERGOOSZCZĘDNE

Tutaj zebraliśmy dla Ciebie informacje, które warto znać rozważając budowę domu w technologii szkieletowej-drewnianej przez naszą firmę. Dzięki nim dowiesz się więcej o korzyściach takiej inwestycji. Wiedza, którą się z Tobą dzielimy, jest efektem naszego, blisko 30-letniego doświadczenia w projektowaniu i budowie domów w tej technologii.

czytaj

O NAS

Tutaj znajdziesz przydatne informacje o naszej firmie – jej historii, zapleczu technicznym, pracownikach, szkoleniach, działalności pozakomercyjnej, itd. Jeśli zastanawiasz się nad powierzeniem budowy Twojego wymarzonego domu szkieletowego naszej firmie, dowiedz się kim jesteśmy.

czytaj

OFERTA

Dowiedz się, jak pomożemy w budowie wymarzonego domu szkieletowego, ile kosztuje taka inwestycja w różnych wariantach, a także, jaką gwarancję otrzymasz od naszej firmy po jej ukończeniu. Znajdziesz tu również opis wartości dodanych naszej obsługi inwestorskiej. Jeśli zdecydujesz się na budowę domu szkieletowego przez naszą firmę, skorzystasz z nich, jak każdy dotychczasowy Klient Top Bud®. Zatem zachęcamy Cię serdecznie do zapoznania się z naszą ofertą.

czytaj

powrót do góry