Dom powstał według indywidualnego projektu architektonicznego, który nasze Biuro architekta opracowało kilka lat wcześniej dla innych Inwestorów. Projekt ten wpadł w oko naszym Klientom, którzy w pewnym zakresie chcieli go jednak zmodyfikować. Na ich życzenie zmieniliśmy więc układ funkcjonalny parteru. Mianowicie, wnętrze jednostanowiskowego garażu podzieliliśmy na dwie części i w ten sposób powiększyliśmy pokój gościnny oraz pomieszczenie techniczne, które musiało pomieścić sporych rozmiarów termę wody z własną pompą ciepła.
Wnętrze domu składa się z wiatrołapu, dolnego i górnego hallu, klatki schodowej, salonu, kuchni, spiżarni, trzech sypialni, pokoju gościnnego, dwóch łazienek z WC, biblioteki.
Ogrzewanie lub chłodzenie wnętrz realizują dwie pompy ciepła typu powietrze-powietrze. Zaś za wentylację mechaniczną odpowiada rekuperator, który zmniejsza wydatki mieszkańców z tytułu ogrzewania o około 40 procent.
Zgodnie z informacjami od właścicielki domu, koszt energii elektrycznej to po podwyżkach 600 PLN/m-c. W tym jest ogrzewanie, podgrzanie CWU oraz prąd bytowy. Jak sama podkreśliła, w porównaniu do dotychczasowego ogrzewania domu murowanego gazem oraz dodatkowego rachunku za energię elektryczną tamże, jest to suma prawie trzykrotnie mniejsza.
Budowa zajęła nam sześć miesięcy.
Elewacja boczna-lewa od strony wschodniej.
Elewacja tylna z tarasem od strony południowej.
Elewacja frontowa od strony północnej i elewacja boczna-lewa.
Elewacja frontowa i elewacja boczna-prawa od strony zachodniej.
Wysunięta lukarna nad głównym wejściem do domu.
Jedna z dwóch pomp ciepła powietrze-powietrze, które ogrzewają lub schładzają wnętrza domu poprzez system rur nawiewnym, znajdujących się w stropie między parterem a poddaszem użytkowym. Taki system pompy nie wymaga odwiertów w gruncie.