Dom szkieletowy z poddaszem użytkowym 150 m2 w Michałowie Grabinie

Naszymi Klientami było małżeństwo posiadające dzieci, które dotychczas zamieszkiwało dom murowany tuż obok działki budowlanej, na której realizowaliśmy prezentowaną inwestycję. W czasie spotkania po blisko roku od zasiedlenia nowego budynku, właścicielka nie ukrywała przed nami swojego zadowolenia.

Dom powstał według indywidualnego projektu architektonicznego, który nasze Biuro architekta opracowało kilka lat wcześniej dla innych Inwestorów. Projekt ten wpadł w oko naszym Klientom, którzy w pewnym zakresie chcieli go jednak zmodyfikować. Na ich życzenie zmieniliśmy więc układ funkcjonalny parteru. Mianowicie, wnętrze jednostanowiskowego garażu podzieliliśmy na dwie części i w ten sposób powiększyliśmy pokój gościnny oraz pomieszczenie techniczne, które musiało pomieścić sporych rozmiarów termę wody z własną pompą ciepła.

Wnętrze domu składa się z wiatrołapu, dolnego i górnego hallu, klatki schodowej, salonu, kuchni, spiżarni, trzech sypialni, pokoju gościnnego, dwóch łazienek z WC, biblioteki.

Ogrzewanie lub chłodzenie wnętrz realizują dwie pompy ciepła typu powietrze-powietrze. Zaś za wentylację mechaniczną odpowiada rekuperator, który zmniejsza wydatki mieszkańców z tytułu ogrzewania o około 40 procent.

Zgodnie z informacjami od właścicielki domu, koszt energii elektrycznej to po podwyżkach 600 PLN/m-c. W tym jest ogrzewanie, podgrzanie CWU oraz prąd bytowy. Jak sama podkreśliła, w porównaniu do dotychczasowego ogrzewania domu murowanego gazem oraz dodatkowego rachunku za energię elektryczną tamże, jest to suma prawie trzykrotnie mniejsza.

Budowa zajęła nam sześć miesięcy.


Elewacja boczna-lewa od strony wschodniej.


Elewacja tylna z tarasem od strony południowej.


Elewacja frontowa od strony północnej i elewacja boczna-lewa.


Elewacja frontowa i elewacja boczna-prawa od strony zachodniej.


Wysunięta lukarna nad głównym wejściem do domu.


Jedna z dwóch pomp ciepła powietrze-powietrze, które ogrzewają lub schładzają wnętrza domu poprzez system rur nawiewnym, znajdujących się w stropie między parterem a poddaszem użytkowym. Taki system pompy nie wymaga odwiertów w gruncie.

SLIDER

Jeśli jest Ci trudno zdecydować się na gotowy projekt domu murowanego do adaptacji lub nie chcesz projektować swojego domu indywidualnie od A do Z, to przygotowaliśmy dla Ciebie propozycje gotowych projektów domów szkieletowych Top Bud®. Pamiętaj, że każdy z prezentowanych w tym dziale projektów możemy jeszcze dostosować do Twoich wymagań mieszkaniowych, estetycznych i instalacyjnych lub od razu wybudować na jego podstawie dom.

czytaj

W tym dziale naszego serwisu internetowego zgromadziliśmy dla Ciebie filmy, w których ukazujemy różne zagadnienia wynikające z budowy domów szkieletowych przez naszą firmę. Dzięki nim prześledzisz rozwiązania techniczne i materiałowe, które stosujemy w trakcie realizacji inwestycji naszych Klientów. W filmach poruszamy również tematy finansowe powiązane z budową energooszczędnych domów Top Bud®. Zachęcamy Cię serdecznie do oglądania.

czytaj

Technologia szkieletowa

W tym dziale zamieściliśmy pomocne informacje na temat zasad budowy domów szkieletowych, które obowiązują w naszej firmie. Dowiedz się, jak wznosimy taki dom i z jakich materiałów. Obejrzyj zdjęcia i filmy z jego budowy. Przygotowaliśmy je dla Ciebie, aby ułatwić Ci zrozumienie, skąd bierze się wytrzymałość i energooszczędność domów szkieletowych Top Bud®.

czytaj

Prezentujemy niektóre przykłady domów szkieletowych naszych Klientów, które wybudowaliśmy od 2016 roku do teraz. W sumie na swoim koncie mamy blisko 700 zrealizowanych inwestycji, a wśród nich domy parterowe, z poddaszem użytkowym, piętrem, szeregowe i w zabudowie bliźniaczej. Wybudowaliśmy też dwa nadmorskie pensjonaty, biurowiec dla firmy, przedszkole i placówkę medyczną pod nadzorem warszawskiego konserwatora zabytków. Starsze realizacje chętnie zaprezentujemy Ci podczas spotkania w siedzibie naszej firmy.

czytaj

JAK PRACUJEMY

W tym dziale znajdziesz odpowiedzi na pytania o nasz zakres obsługi Klientów przed budową domu szkieletowego, w jej trakcie, i po zakończeniu. Dzięki nim dowiesz się, jak krok po kroku zrealizujemy Twoją inwestycję i jak będziesz uczestniczyć w tym procesie.

czytaj

AKTUALNOŚCI

Bądź na czasie z najważniejszymi wydarzeniami w naszej firmie. Zachęcamy Cię do śledzenia kolejnych realizacji domów naszych Klientów, ciekawych artykułów o technologii szkieletowej oraz materiałach budowlanych, projektach architektonicznych, systemach grzewczych, wentylacyjnych, itd. Treści, które publikujemy w naszych Aktualnościach uzupełniamy licznymi zdjęciami i filmami, które urozmaicą Ci czas zapoznawania się z naszym wykonawstwem domów szkieletowych.

czytaj

DLA INWESTORA

Dlaczego warto zdecydować się na dom szkieletowy? Jakie są jego zalety mieszkaniowe i korzyści finansowe? Ponadto, na jak długo wystarczy taki dom i ile kosztuje jego eksploatacja? Takie i podobne zagadnienia, wyjaśniamy dla Ciebie w tym dziale naszego serwisu.

czytaj

DOMY ENERGOOSZCZĘDNE

Tutaj zebraliśmy dla Ciebie informacje, które warto znać rozważając budowę domu w technologii szkieletowej-drewnianej przez naszą firmę. Dzięki nim dowiesz się więcej o korzyściach takiej inwestycji. Wiedza, którą się z Tobą dzielimy, jest efektem naszego, blisko 30-letniego doświadczenia w projektowaniu i budowie domów w tej technologii.

czytaj

O NAS

Tutaj znajdziesz przydatne informacje o naszej firmie – jej historii, zapleczu technicznym, pracownikach, szkoleniach, działalności pozakomercyjnej, itd. Jeśli zastanawiasz się nad powierzeniem budowy Twojego wymarzonego domu szkieletowego naszej firmie, dowiedz się kim jesteśmy.

czytaj

OFERTA

Dowiedz się, jak pomożemy w budowie wymarzonego domu szkieletowego, ile kosztuje taka inwestycja w różnych wariantach, a także, jaką gwarancję otrzymasz od naszej firmy po jej ukończeniu. Znajdziesz tu również opis wartości dodanych naszej obsługi inwestorskiej. Jeśli zdecydujesz się na budowę domu szkieletowego przez naszą firmę, skorzystasz z nich, jak każdy dotychczasowy Klient Top Bud®. Zatem zachęcamy Cię serdecznie do zapoznania się z naszą ofertą.

czytaj

powrót do góry