Budujemy dom szkieletowy w stylu wiejskim w pięknej nadbużańskiej okolicy

Glina to nazywa wsi położonej nad Bugiem w powiecie ostrowskim, gdzie niedawno rozpoczęliśmy budowę kolejnego domu Top Bud®. Działka, na której realizujemy inwestycję naszego Klienta, jest wyjątkowo urokliwa. Ma naturalnie pagórkowato ukształtowaną powierzchnię, bogatą i różnorodną szatę roślinną, i roztacza się z niej dosłownie malarski pejzaż pradoliny rzeki. Sam dom pod względem architektonicznym, zgodnie z zamysłem Inwestora, będzie wspaniale korespondować z tą wyjątkową okolicą na mapie północnego Mazowsza.

Nasz Klient zaprojektował swój wymarzony dom szkieletowy sam. Tak, ponieważ jest architektem. Oczywiście otrzymał nasze wsparcie na etapie opracowywania części konstrukcyjnej swojego projektu, jednakże takie zadania jak posadowienie domu na działce, opracowanie układu funkcjonalnego części mieszkalnej, czy zasadniczo, stworzenie koncepcji architektonicznej bryły budynku z detalami jego wykończenia, wziął w całości na siebie. I trzeba przyznać, naszym skromnym zdaniem, że zrobił to znakomicie.

Dom będzie wyraźnie nawiązywać do lokalnego stylu nadbużańskiego, czyli drewnianych chat wiejskich, których dość liczne przykłady można jeszcze zobaczyć w okolicy. Inwestycja stanie się więc częścią lokalnej tkanki kulturowej. My z kolei mamy ogromną satysfakcję, że jesteśmy odpowiedzialni za jej budowę.


Okoliczne krajobrazy są naprawdę miłe dla oka. Na zdjęciu meandrujący Bug i starorzecze we wsi Glina. Zdjęcie wykonaliśmy około kilometr od miejsca budowy domu szkieletowego naszego Klienta. Działka, na której go wznosimy i widok z niej w stronę rzeki, są jeszcze ładniejsze.

Po to, by dodać domowi jeszcze więcej miejscowego kolorytu, całą jego elewację obłożymy deską na felc ze szlachetnego drewna. W tym przypadku będzie to modrzew skandynawski. Deski zabezpieczymy naturalnym impregnatem żywicznym, co ciekawe, w kolorze heban. Dom będzie mieć więc czarne elewacje. Efekt wizualny na pewno będzie bardzo ciekawy, stylowy i niepowtarzalny. Szczególnie w czasach mody na jasne kolory tynków.

Zobacz rysunki elewacji

Przekroje pomieszczeń

Dom będzie się składać z części parterowej i poddasza użytkowego o łącznej powierzchni użytkowej 117,11 m2. W części parterowej dostępne będą 73, 30 m2, zaś na górze 43,81 m2.

Pomieszczenia parteru

 • 1. Przedsionek - 5,27 m2
 • 2. Łazienka - 2,47 m2
 • 3. Pokój dzienny - 36.05 m2
 • 4. Kuchnia - 9,09 m2
 • 5. Sypialnia I - 6,15 m2
 • 6. Sypialnia II - 6,92 m2
 • 7. Pomieszczenie techniczne - 4,38 m2
 • 8. Łazienka II - 2,97 m2


Pomieszczenia poddasza

 • 9. Biblioteka - 28,73 m2
 • 10. Sypialnia III - 6,68 m2
 • 11. Sypalnia IV - 5,43 m2
 • 12. Łazienka III - 2,97 m2

Aktualne zdjęcia z budowy

Nadbużański krajobraz z korytem rzeki i jej szeroką pradoliną. Roztacza się zaraz za domem (elewacja południowa). Budynek kończy się z tej strony na brzegu wysokiej skarpy rzecznej.


Dom budujemy na wzniesieniu terenu, w najwyższym punkcie działki, na której występuje gęste i naturalne zadrzewienie.


Częściowo zasłonięty wiatroizolacją otwór pod przyszłe drzwi tarasowe. Będą mieć szerokość aż 416,5 cm i skutecznie otworzą wnętrze parteru na otoczenie przyrody oraz światło słoneczne.

Taras będzie częściowo zakryty przez szeroki okap dachowy, charakterystyczny dla domów rustykalnych. Zresztą cała konstrukcja dachu będzie mieć dużo szerszy obrys od ścian zewnętrznych.


Szerokie okno w elewacji północnej. Widok z pokoju dziennego. Dzięki niemu i drzwiom tarasowym naprzeciwko, przez dom będzie można patrzeć na przestrzał. Stojąc na wprost elewacji północnej, będzie można cieszyć się widokiem dużej przestrzeni, która znajduje się po stronie południowej. Poza tym, taki zabieg architektoniczny sprawi, że bryła domu wizualnie nabierze lekkości.

Otwór drzwi tarasowych w elewacji południowej. Po prawej stronie widać przyszłe wejście do kuchni, którą nasz Klient umieścił blisko tarasu. Coraz częściej Inwestorzy decydują się, by pomieszczenie kuchenne nie znajdowało się po stronie północnej domu, co niegdyś było niemal regułą, lecz właśnie jak najbliższej części rekreacyjnej. Tak jest po prostu wygodniej, nie wspominając o tym, że dzisiejsze kuchnie są traktowane jako ważna ozdoba wnętrz.


Górny hall jest na tyle duży, że stanie się punktem widokowym i zarazem biblioteką. Zgodnie z projektem wszystkie słupy i podciągi konstrukcji szkieletowej, mają być wyeksponowane. Dlatego od razu wykonujemy na nich zabudowy z drewna ozdobnego.

Wisienką na torcie poddasza użytkowego będą dwa naprawdę duże okna połaciowe w kierunku południowym (na rzekę), zaczynające się niemal przy podłodze. Pozwolą one cieszyć się pięknym krajobrazem w tej części domu.


Również duże okna elewacyjne będą zaczynały się nisko, co lepiej doświetli wnętrze poddasza i bardziej otworzy je na las znajdujący się wokół.

To, jakie instalacje będą działały na terenie prezentowanego domu, opiszemy w kolejnym artykule na temat tej realizacji. Od razu możemy nadmienić, że znajdą się wśród nich ekologiczne i energooszczędne rozwiązania, które sprawią, że ten z pozoru tradycyjny dom, tak naprawdę będzie bardzo nowoczesny i niemal obojętny dla środowiska naturalnego.

Zatem odwiedzaj częściej nasz dział Aktualności Top Bud®.

SLIDER

Jeśli jest Ci trudno zdecydować się na gotowy projekt domu murowanego do adaptacji lub nie chcesz projektować swojego domu indywidualnie od A do Z, to przygotowaliśmy dla Ciebie propozycje gotowych projektów domów szkieletowych Top Bud®. Pamiętaj, że każdy z prezentowanych w tym dziale projektów możemy jeszcze dostosować do Twoich wymagań mieszkaniowych, estetycznych i instalacyjnych lub od razu wybudować na jego podstawie dom.

czytaj

W tym dziale naszego serwisu internetowego zgromadziliśmy dla Ciebie filmy, w których ukazujemy różne zagadnienia wynikające z budowy domów szkieletowych przez naszą firmę. Dzięki nim prześledzisz rozwiązania techniczne i materiałowe, które stosujemy w trakcie realizacji inwestycji naszych Klientów. W filmach poruszamy również tematy finansowe powiązane z budową energooszczędnych domów Top Bud®. Zachęcamy Cię serdecznie do oglądania.

czytaj

Technologia szkieletowa

W tym dziale zamieściliśmy pomocne informacje na temat zasad budowy domów szkieletowych, które obowiązują w naszej firmie. Dowiedz się, jak wznosimy taki dom i z jakich materiałów. Obejrzyj zdjęcia i filmy z jego budowy. Przygotowaliśmy je dla Ciebie, aby ułatwić Ci zrozumienie, skąd bierze się wytrzymałość i energooszczędność domów szkieletowych Top Bud®.

czytaj

Prezentujemy niektóre przykłady domów szkieletowych naszych Klientów, które wybudowaliśmy od 2016 roku do teraz. W sumie na swoim koncie mamy blisko 700 zrealizowanych inwestycji, a wśród nich domy parterowe, z poddaszem użytkowym, piętrem, szeregowe i w zabudowie bliźniaczej. Wybudowaliśmy też dwa nadmorskie pensjonaty, biurowiec dla firmy, przedszkole i placówkę medyczną pod nadzorem warszawskiego konserwatora zabytków. Starsze realizacje chętnie zaprezentujemy Ci podczas spotkania w siedzibie naszej firmy.

czytaj

JAK PRACUJEMY

W tym dziale znajdziesz odpowiedzi na pytania o nasz zakres obsługi Klientów przed budową domu szkieletowego, w jej trakcie, i po zakończeniu. Dzięki nim dowiesz się, jak krok po kroku zrealizujemy Twoją inwestycję i jak będziesz uczestniczyć w tym procesie.

czytaj

AKTUALNOŚCI

Bądź na czasie z najważniejszymi wydarzeniami w naszej firmie. Zachęcamy Cię do śledzenia kolejnych realizacji domów naszych Klientów, ciekawych artykułów o technologii szkieletowej oraz materiałach budowlanych, projektach architektonicznych, systemach grzewczych, wentylacyjnych, itd. Treści, które publikujemy w naszych Aktualnościach uzupełniamy licznymi zdjęciami i filmami, które urozmaicą Ci czas zapoznawania się z naszym wykonawstwem domów szkieletowych.

czytaj

DLA INWESTORA

Dlaczego warto zdecydować się na dom szkieletowy? Jakie są jego zalety mieszkaniowe i korzyści finansowe? Ponadto, na jak długo wystarczy taki dom i ile kosztuje jego eksploatacja? Takie i podobne zagadnienia, wyjaśniamy dla Ciebie w tym dziale naszego serwisu.

czytaj

DOMY ENERGOOSZCZĘDNE

Tutaj zebraliśmy dla Ciebie informacje, które warto znać rozważając budowę domu w technologii szkieletowej-drewnianej przez naszą firmę. Dzięki nim dowiesz się więcej o korzyściach takiej inwestycji. Wiedza, którą się z Tobą dzielimy, jest efektem naszego, blisko 30-letniego doświadczenia w projektowaniu i budowie domów w tej technologii.

czytaj

O NAS

Tutaj znajdziesz przydatne informacje o naszej firmie – jej historii, zapleczu technicznym, pracownikach, szkoleniach, działalności pozakomercyjnej, itd. Jeśli zastanawiasz się nad powierzeniem budowy Twojego wymarzonego domu szkieletowego naszej firmie, dowiedz się kim jesteśmy.

czytaj

OFERTA

Dowiedz się, jak pomożemy w budowie wymarzonego domu szkieletowego, ile kosztuje taka inwestycja w różnych wariantach, a także, jaką gwarancję otrzymasz od naszej firmy po jej ukończeniu. Znajdziesz tu również opis wartości dodanych naszej obsługi inwestorskiej. Jeśli zdecydujesz się na budowę domu szkieletowego przez naszą firmę, skorzystasz z nich, jak każdy dotychczasowy Klient Top Bud®. Zatem zachęcamy Cię serdecznie do zapoznania się z naszą ofertą.

czytaj

powrót do góry