Spotkanie z Inwestorami na budowie nowoczesnej stodoły w Rembertowie

Zakończyliśmy budowę drewnianego szkieletu energooszczędnego domu Top Bud® w stylu nowoczesnej stodoły. Konstrukcję obiliśmy płytami OSB3, pomiędzy którymi wykonaliśmy dylatacje zapobiegające ich klawiszowaniu się. Następnie całość, włącznie z dachem, zabezpieczyliśmy wiatroizolacją Tyvek. Nadszedł więc czas na montaż instalacji elektrycznej. I właśnie w tym celu spotkaliśmy się w ostatni poniedziałek na terenie budowy z Inwestorami.

Dom powstaje według indywidualnego projektu, który wykonał nasz firmowy architekt. Poza częścią konstrukcyjną, zawiera on również tzw. projekty branżowe, tj. instalacji wentylacyjnej, grzewczej, wodno-kanalizacyjnej i elektrycznej.

W szczególności, jeśli chodzi o instalację elektryczną i wodno-kanalizacyjną, trzymamy się zasady zapraszania na plac budowy Inwestorów, by mogli skonfrontować przyjęte przez siebie założenia projektowe ze stanem rzeczywistym. Akurat w omawianym przypadku chodziło o dokładność rozmieszczenia:

  • gniazdek elektrycznych w ścianach i floorboxu w salonie;
  • punktów oświetleniowych;
  • podłączeń do listew ledowych;
  • gniazd internetowych;
  • przewodów zasilających sprzęt AGD w kuchni;
  • puszek dedykowanych do montażu kontrolerów inteligentnego domu.

W związku z tym, że niektórzy nasi Klienci podczas budowy modyfikują założenia późniejszej aranżacji wnętrz – co jest jak najbardziej normalne i tak też było w przypadku tej inwestycji – niezbędne są korekty w projekcie instalacji elektrycznej, wodno-kanalizacyjnej, bądź obu naraz.

Nowe potrzeby najlepiej ustalać w miejscu realizacji i przy naszym wsparciu. Dlatego na takie spotkania oddelegowujemy kierownika budowy i – w zależności od rodzaju instalacji – naszego elektryka lub/i hydraulika.

Wizyty umożliwiają bardziej miarodajną ocenę efektu końcowego budowy. W ich trakcie pomagamy Inwestorom wyznaczyć najlepsze miejsca dla przyszłego oświetlenia pomieszczeń, gniazd elektrycznych, zaworów wody, odpływów kanalizacyjnych; ale też wytyczyć okablowanie elementów działki, czyli napędu bramy, lamp ogrodowych, altany, domku narzędziowego, wiaty śmietnikowej, itp.

Budowa domu szkieletowego w stylu nowoczesna stodoła w Rembertowie


Widok na konstrukcję od strony elewacji tylnej z górnym tarasem i elewacji bocznej-lewej.


Elewacja frontowa z głównym wejściem i garażem jednostanowiskowym, nad którym również wykonamy taras. Będzie się znajdować na stropodachu.


Otwór na podnoszone wrota garażowe i widok na elewację boczną-prawą. Równocześnie z wykonywaniem instalacji elektrycznej wewnątrz budynku, na zewnątrz trwają prace dekarskie. Połacie dachowe pokrywamy blachą na rąbek stojący w modnym kolorze grafit RAL 7016.


Wnętrze jednej z trzech sypialni na poddaszu użytkowym. Przez konstrukcję przeprowadzone są w peszlach przewody do zasilania gniazdek elektrycznych, oświetlenia i włączników światła. Na tym etapie budowy można łatwo zmienić ich lokalizacje.


Nasz elektryk oznacza pod skosem miejsca montażu dwóch kinkietów sypialnianych, których nie uwzględniał projekt. Inwestorzy zgłosili na nie swoje zapotrzebowanie dopiero podczas wizyty na budowie, kiedy mogli przekonać się na żywo, że warto mieć dodatkowe źródła światła przy łóżku. Docelowo będą zamontowane na wysokości 170 cm od podłogi.


Przewody elektryczne do zasilania prowadzimy w peszlach o średnicy 20 mm, natomiast do oświetlenia o średnicy 16 mm. Parametry tych pierwszych to 3x2,5 mm2, a drugich 3x1,5 mm2. Mają izolacyjność wewnętrzną 450V i zewnętrzną 750V. Są bardzo bezpieczne i można je rozprowadzać po konstrukcji nawet bez dodatkowej osłony z peszli.


Zdjęcie z aneksu kuchennego, na którym widać ustalanie z Inwestorem dokładnych miejsc montażu gniazdek podtynkowych, oświetlenia wraz z włącznikami, i przewodu zasilającego okap nad wyspą kuchenną z płytą indukcyjną, zaplanowaną w oddzielnym projekcie wnętrz.


Widok na pomieszczenie techniczne, w którym zbiegać się będą wszystkie obwody instalacji elektrycznej w skrzynce podtynkowej. Poza nią znajdować się tu będzie jednostka centralna rekuperatora, elektryczny bufor CWU o pojemności 200 litrów, hydrofor, a także osprzęt systemu pompy ciepła powietrze-powietrze w wariancie nawiewnym.

W następnym artykule na temat tej inwestycji skupimy się, m.in., właśnie na takiej pompie, ponieważ wyposażmy w nią prezentowany dom. Tymczasem obejrzyj przekroje jego pomieszczeń oraz wizualizacje 3D, które miarodajnie przybliżą Ci efekt końcowy budowy.

SLIDER

Jeśli jest Ci trudno zdecydować się na gotowy projekt domu murowanego do adaptacji lub nie chcesz projektować swojego domu indywidualnie od A do Z, to przygotowaliśmy dla Ciebie propozycje gotowych projektów domów szkieletowych Top Bud®. Pamiętaj, że każdy z prezentowanych w tym dziale projektów możemy jeszcze dostosować do Twoich wymagań mieszkaniowych, estetycznych i instalacyjnych lub od razu wybudować na jego podstawie dom.

czytaj

W tym dziale naszego serwisu internetowego zgromadziliśmy dla Ciebie filmy, w których ukazujemy różne zagadnienia wynikające z budowy domów szkieletowych przez naszą firmę. Dzięki nim prześledzisz rozwiązania techniczne i materiałowe, które stosujemy w trakcie realizacji inwestycji naszych Klientów. W filmach poruszamy również tematy finansowe powiązane z budową energooszczędnych domów Top Bud®. Zachęcamy Cię serdecznie do oglądania.

czytaj

Technologia szkieletowa

W tym dziale zamieściliśmy pomocne informacje na temat zasad budowy domów szkieletowych, które obowiązują w naszej firmie. Dowiedz się, jak wznosimy taki dom i z jakich materiałów. Obejrzyj zdjęcia i filmy z jego budowy. Przygotowaliśmy je dla Ciebie, aby ułatwić Ci zrozumienie, skąd bierze się wytrzymałość i energooszczędność domów szkieletowych Top Bud®.

czytaj

Prezentujemy niektóre przykłady domów szkieletowych naszych Klientów, które wybudowaliśmy od 2016 roku do teraz. W sumie na swoim koncie mamy blisko 700 zrealizowanych inwestycji, a wśród nich domy parterowe, z poddaszem użytkowym, piętrem, szeregowe i w zabudowie bliźniaczej. Wybudowaliśmy też dwa nadmorskie pensjonaty, biurowiec dla firmy, przedszkole i placówkę medyczną pod nadzorem warszawskiego konserwatora zabytków. Starsze realizacje chętnie zaprezentujemy Ci podczas spotkania w siedzibie naszej firmy.

czytaj

JAK PRACUJEMY

W tym dziale znajdziesz odpowiedzi na pytania o nasz zakres obsługi Klientów przed budową domu szkieletowego, w jej trakcie, i po zakończeniu. Dzięki nim dowiesz się, jak krok po kroku zrealizujemy Twoją inwestycję i jak będziesz uczestniczyć w tym procesie.

czytaj

AKTUALNOŚCI

Bądź na czasie z najważniejszymi wydarzeniami w naszej firmie. Zachęcamy Cię do śledzenia kolejnych realizacji domów naszych Klientów, ciekawych artykułów o technologii szkieletowej oraz materiałach budowlanych, projektach architektonicznych, systemach grzewczych, wentylacyjnych, itd. Treści, które publikujemy w naszych Aktualnościach uzupełniamy licznymi zdjęciami i filmami, które urozmaicą Ci czas zapoznawania się z naszym wykonawstwem domów szkieletowych.

czytaj

DLA INWESTORA

Dlaczego warto zdecydować się na dom szkieletowy? Jakie są jego zalety mieszkaniowe i korzyści finansowe? Ponadto, na jak długo wystarczy taki dom i ile kosztuje jego eksploatacja? Takie i podobne zagadnienia, wyjaśniamy dla Ciebie w tym dziale naszego serwisu.

czytaj

DOMY ENERGOOSZCZĘDNE

Tutaj zebraliśmy dla Ciebie informacje, które warto znać rozważając budowę domu w technologii szkieletowej-drewnianej przez naszą firmę. Dzięki nim dowiesz się więcej o korzyściach takiej inwestycji. Wiedza, którą się z Tobą dzielimy, jest efektem naszego, blisko 30-letniego doświadczenia w projektowaniu i budowie domów w tej technologii.

czytaj

O NAS

Tutaj znajdziesz przydatne informacje o naszej firmie – jej historii, zapleczu technicznym, pracownikach, szkoleniach, działalności pozakomercyjnej, itd. Jeśli zastanawiasz się nad powierzeniem budowy Twojego wymarzonego domu szkieletowego naszej firmie, dowiedz się kim jesteśmy.

czytaj

OFERTA

Dowiedz się, jak pomożemy w budowie wymarzonego domu szkieletowego, ile kosztuje taka inwestycja w różnych wariantach, a także, jaką gwarancję otrzymasz od naszej firmy po jej ukończeniu. Znajdziesz tu również opis wartości dodanych naszej obsługi inwestorskiej. Jeśli zdecydujesz się na budowę domu szkieletowego przez naszą firmę, skorzystasz z nich, jak każdy dotychczasowy Klient Top Bud®. Zatem zachęcamy Cię serdecznie do zapoznania się z naszą ofertą.

czytaj

powrót do góry