Dwuetapowa budowa domu szkieletowego z poddaszem użytkowym w Radachówce

Tym razem kolejny dom wznosimy w miejscowości Radachówka koło Kołbieli, znanej z ładnych działek leśnych i dobrego połączenia z Warszawą drogą ekspresową S17. Właścicielką jednej z nich jest nasza Klientka, która zapragnęła zamieszkać na stałe w tej uroczej okolicy we własnym domu. Zobacz zdjęcia z pierwszego etapu budowy konstrukcji, obejrzyj wizualizację bryły domu oraz przekroje jego wnętrz.

Inwestycję będziemy realizować dwuetapowo. Na początku powstanie parter, a za jakiś czas, w miarę potrzeb, np. po powiększeniu się rodziny Klientki, wykonamy też poddasze użytkowe, na którym doraźnie znajdować się będzie jedno pomieszczenie. Przygotujemy je tak, by w razie czego można je było bardzo szybko dostosować do nowych potrzeb mieszkaniowych właścicielki domu.

Parter domu będzie mieć 104,2 m2, zaś poddasze użytkowe 56,7 m2. Zatem docelowa powierzchnia budynku wyniesie 161,8 m2. Będzie ogrzewana z gruntowej pompy ciepła amerykańskiej firmy WaterFurnace®, która zapewnia również bardzo wydajne i nisko kosztowe chłodzenie wnętrz latem. Szacujemy, że ogrzanie powstającego domu przez sześć miesięcy zimowych kosztować będzie mieszkańców łącznie tylko 1400-1500 złotych.

Poza pompą, budynek wyposażymy w bojler elektryczny o pojemności 300 litrów do przygotowywania gorącej wody użytkowej oraz rekuperator o ponad 90-procentowej sprawności odzysku ciepła, podczas wymiany powietrza z wnętrz.

Dzięki wymienionym wyżej instalacjom, roczny wydatek na energię elektryczną nie będzie przekraczać 4,5 tys. złotych. Do tych kosztów należy jeszcze doliczyć rachunek za wodę użytkową oraz wywóz śmieci i opróżnianie szamba, czyli około 450 złotych/m-c. Zatem comiesięczny koszt utrzymania całego domu będzie wynosić tylko około 850 złotych.

Po zainstalowaniu paneli fotowoltaicznych o łącznej wydajności minimalnej 6,4 MWh/rok (20 sztuk), wydatek ten zmniejszy się do poziomu kosztów wody, śmieci i szamba (450 złotych/m-c), ponieważ całe zapotrzebowanie energetyczne gospodarstwa domowego na prąd, włącznie z ogrzewaniem, pokryje fotowoltaika. Dom będzie wówczas niemal pasywny i nawet przy spłacaniu rat kredytu bankowego, koszt jego utrzymania będzie mało odczuwalny dla mieszkańców.

Nawet bez fotowoltaiki, przybliżona kwota opłat w wysokości 850 złotych/m-c, to naprawdę niewiele. Nasze domy wykazują niskie zapotrzebowanie energetyczne na poziomie około 60 kWh na każdy m2 powierzchni budynku, na rok. Stąd koszty ogrzewania są nawet o połowę niższe niż w przypadku domów murowanych.

 Dom budujemy na podstawie indywidualnego projektu, który opracował dla Inwestorki nasz firmowy architekt.

Rzuty pomieszczeń parteru i poddasza

Rzut parteru.

Rzut poddasza.

Wizualizacje bryły domu


Elewacja tylna i elewacja boczna-prawa z zadaszonym tarasem.


Elewacja frontowa z głównym wejściem i elewacja boczna-prawa.


Elewacja frontowa i elewacja boczna-lewa.


Elewacja tylna i elewacja boczna-lewa.

Aktualny stan budowy


Widok na elewację frontową od strony lewej.


Widok na elewację frontową od strony prawej (taras).


Konstrukcja szkieletowa w części parterowej.


Początek budowy konstrukcji poddasza użytkowego.

Niebawem w dziale Aktualności zaprezentujemy efekty dalszych prac naszych ekip.

SLIDER

Jeśli jest Ci trudno zdecydować się na gotowy projekt domu murowanego do adaptacji lub nie chcesz projektować swojego domu indywidualnie od A do Z, to przygotowaliśmy dla Ciebie propozycje gotowych projektów domów szkieletowych Top Bud®. Pamiętaj, że każdy z prezentowanych w tym dziale projektów możemy jeszcze dostosować do Twoich wymagań mieszkaniowych, estetycznych i instalacyjnych lub od razu wybudować na jego podstawie dom.

czytaj

W tym dziale naszego serwisu internetowego zgromadziliśmy dla Ciebie filmy, w których ukazujemy różne zagadnienia wynikające z budowy domów szkieletowych przez naszą firmę. Dzięki nim prześledzisz rozwiązania techniczne i materiałowe, które stosujemy w trakcie realizacji inwestycji naszych Klientów. W filmach poruszamy również tematy finansowe powiązane z budową energooszczędnych domów Top Bud®. Zachęcamy Cię serdecznie do oglądania.

czytaj

Technologia szkieletowa

W tym dziale zamieściliśmy pomocne informacje na temat zasad budowy domów szkieletowych, które obowiązują w naszej firmie. Dowiedz się, jak wznosimy taki dom i z jakich materiałów. Obejrzyj zdjęcia i filmy z jego budowy. Przygotowaliśmy je dla Ciebie, aby ułatwić Ci zrozumienie, skąd bierze się wytrzymałość i energooszczędność domów szkieletowych Top Bud®.

czytaj

Prezentujemy niektóre przykłady domów szkieletowych naszych Klientów, które wybudowaliśmy od 2016 roku do teraz. W sumie na swoim koncie mamy blisko 700 zrealizowanych inwestycji, a wśród nich domy parterowe, z poddaszem użytkowym, piętrem, szeregowe i w zabudowie bliźniaczej. Wybudowaliśmy też dwa nadmorskie pensjonaty, biurowiec dla firmy, przedszkole i placówkę medyczną pod nadzorem warszawskiego konserwatora zabytków. Starsze realizacje chętnie zaprezentujemy Ci podczas spotkania w siedzibie naszej firmy.

czytaj

JAK PRACUJEMY

W tym dziale znajdziesz odpowiedzi na pytania o nasz zakres obsługi Klientów przed budową domu szkieletowego, w jej trakcie, i po zakończeniu. Dzięki nim dowiesz się, jak krok po kroku zrealizujemy Twoją inwestycję i jak będziesz uczestniczyć w tym procesie.

czytaj

AKTUALNOŚCI

Bądź na czasie z najważniejszymi wydarzeniami w naszej firmie. Zachęcamy Cię do śledzenia kolejnych realizacji domów naszych Klientów, ciekawych artykułów o technologii szkieletowej oraz materiałach budowlanych, projektach architektonicznych, systemach grzewczych, wentylacyjnych, itd. Treści, które publikujemy w naszych Aktualnościach uzupełniamy licznymi zdjęciami i filmami, które urozmaicą Ci czas zapoznawania się z naszym wykonawstwem domów szkieletowych.

czytaj

DLA INWESTORA

Dlaczego warto zdecydować się na dom szkieletowy? Jakie są jego zalety mieszkaniowe i korzyści finansowe? Ponadto, na jak długo wystarczy taki dom i ile kosztuje jego eksploatacja? Takie i podobne zagadnienia, wyjaśniamy dla Ciebie w tym dziale naszego serwisu.

czytaj

DOMY ENERGOOSZCZĘDNE

Tutaj zebraliśmy dla Ciebie informacje, które warto znać rozważając budowę domu w technologii szkieletowej-drewnianej przez naszą firmę. Dzięki nim dowiesz się więcej o korzyściach takiej inwestycji. Wiedza, którą się z Tobą dzielimy, jest efektem naszego, blisko 30-letniego doświadczenia w projektowaniu i budowie domów w tej technologii.

czytaj

O NAS

Tutaj znajdziesz przydatne informacje o naszej firmie – jej historii, zapleczu technicznym, pracownikach, szkoleniach, działalności pozakomercyjnej, itd. Jeśli zastanawiasz się nad powierzeniem budowy Twojego wymarzonego domu szkieletowego naszej firmie, dowiedz się kim jesteśmy.

czytaj

OFERTA

Dowiedz się, jak pomożemy w budowie wymarzonego domu szkieletowego, ile kosztuje taka inwestycja w różnych wariantach, a także, jaką gwarancję otrzymasz od naszej firmy po jej ukończeniu. Znajdziesz tu również opis wartości dodanych naszej obsługi inwestorskiej. Jeśli zdecydujesz się na budowę domu szkieletowego przez naszą firmę, skorzystasz z nich, jak każdy dotychczasowy Klient Top Bud®. Zatem zachęcamy Cię serdecznie do zapoznania się z naszą ofertą.

czytaj

powrót do góry