Zobacz zdjęcia z budowy dwóch nowych domów szkieletowych Top Bud®

Realizujemy dwie nowe inwestycje naszych Klientów. Pierwsza z nich to dom parterowy 146 m2 w Opypach koło Grodziska Mazowieckiego. Druga zlokalizowana jest w Dobieszy, gmina Góra kalwaria. Jest to również dom parterowy, który ma powierzchnię 80 m2. W artykule zobaczysz pierwsze zdjęcia z ich budowy. Obecnie jesteśmy na etapie wznoszenia obu konstrukcji.

Prezentowane domy zaprojektował architekt naszej firmy na zamówienie Inwestorów. Będą wykonane w naszym standardzie. Większy dom 146 m2 w Opypach wyposażymy w pompę ciepła z wymiennikiem gruntowym amerykańskiej firmy WaterFurnace® o mocy 8 kW. Mniejszy dom będzie ogrzewany konwektorowymi grzejnikami elektrycznymi i matami podłogowymi. W obu budynkach zainstalujemy również kominki z rozprowadzeniem ciepłego powietrza przez wentylację. Ponadto dom w Opypach wyposażymy w rekuperator.

Wszyscy Klienci, którzy decydują się na dom szkieletowy Top Bud® o powierzchni równej lub większej niż 120 m2, otrzymują od nas rekuperator gratis.

Domy będą wykazywać zapotrzebowanie energetyczne: 60 kWh na każdy metr kwadratowy powierzchni, na rok. Zatem będzie ono niższe od wymaganego przez najnowszą normę dla budynków jednorodzinnych, którą wprowadzono z początkiem 2021 roku. Według niej nie powinno ono przekraczać 75 kWh/m2/rok.

Szacunkowy koszt ogrzania większego domu przez zimę (6 miesięcy), przy średniej temperaturze wnętrz 21 stopni Celsjusza, będzie wynosić około 1300 złotych. Z kolei całkowity koszt zużycia energii elektrycznej w mniejszym domu, wliczając w to ogrzewanie zimą, będzie oscylować wokół kwoty 250 złotych miesięcznie.

Energooszczędny dom z garażem 146 m2. Zdjęcia konstrukcji.

Konstrukcja od strony elewacji bocznej-lewej (wschód) i elewacji frontowej-północnej. Szkielet wznosimy na tradycyjnym fundamencie z bloczka. Ścianki fundamentowe zabezpieczyliśmy przed działaniem wilgoci z gruntu i przemarzaniem. Od zewnątrz pokryliśmy je masą asfaltową, a od wewnątrz styropianem. Na późniejszym etapie prac, na bloczkach ponad gruntem wykonamy jeszcze mozaikę tynkową. Będzie ona chronić górną część elewacji przed zabrudzeniem i ozdabiać dom.

Przyszła elewacja frontowa. W miejscach stykania się ścian zewnętrznych ze ścianami wewnętrznymi stosujemy paroizolację, która jest dodatkową ochroną drewna konstrukcyjnego C24 przed zawilgoceniem.

Widok z wnętrza konstrukcji szkieletowej. Zmontowane ściany z podwaliną u dołu, ustawiamy na ściankach fundamentowych. Rolą podwaliny jest izolacja drewnianego szkieletu od fundamentu. Podwalina składa się z: masy asfaltowej, papy, kolejnej warstwy masy asfaltowej i papy, pianki dylatacyjnej, folii fundamentowej, termodeski (drewno impregnowane ciśnieniowo). Ścianę po ustawieniu we właściwym miejscu przykręcamy śrubami do podłoża.

Budowa domu szkieletowego Top Bud® 80 m2 w Dobieszy.

Przyszła elewacja tylna z zadaszonym tarasem i elewacja frontowa (po prawej). Ściany zewnętrze domu pokrywamy dylatowaną warstwą płyt OSB3 o podwyższonej odporności na wilgoć. Następnie wykonujemy na nich membranę wiatroizolacyjną Tyvek.

Widok na elewację boczną-prawą i elewację tylną. Płytę OSB3 montujemy również na krokwiach dachowych i także zabezpieczamy ją wiatroizolacją. Pokrycie dachowe na tej konstrukcji wykonamy z gontu bitumicznego w kolorze wybranym przez Inwestora.

Fragment powłoki z wiatroizolacji na konstrukcji. Dzięki niej wilgoć nie będzie się dostawać do wnętrza ścian. Wiatroizolacja Tyvek to materiał niezmieniający z upływem czasu swoich właściwości. Jest ona odporna na uszkodzenia mechaniczne, jak przedarcia czy rozciąganie. Ponadto nie zapala się i nie podtrzymuje ognia. Dzięki niej struktura ścian zewnętrznych domów Top Bud® jest dożywotnio zabezpieczona przed warunkami atmosferycznymi.

W kadrze widać przyszły salon o powierzchni 24,7 m2. W tle można też zobaczyć gotowy otwór z nadprożem pod rozsuwane okno tarasowe. Mimo niewielkiej powierzchni, dom będzie funkcjonalny i komfortowy. Zamieszkają w nim dwie osoby. Powierzchnia 80 m2 będzie dla nich zupełnie wystarczająca.

W kolejnych artykułach pokażemy Ci najnowsze zdjęcia z realizacji obu inwestycji.

SLIDER

Technologia szkieletowa

W tym dziale zamieściliśmy pomocne informacje na temat zasad budowy domów szkieletowych, które obowiązują w naszej firmie. Dowiedz się, jak wznosimy taki dom i z jakich materiałów. Obejrzyj zdjęcia i filmy z jego budowy. Przygotowaliśmy je dla Ciebie, aby ułatwić Ci zrozumienie, skąd bierze się wytrzymałość i energooszczędność domów szkieletowych Top Bud®.

czytaj

Prezentujemy niektóre przykłady domów szkieletowych naszych Klientów, które wybudowaliśmy od 2016 roku do teraz. W sumie na swoim koncie mamy blisko 700 zrealizowanych inwestycji, a wśród nich domy parterowe, z poddaszem użytkowym, piętrem, szeregowe i w zabudowie bliźniaczej. Wybudowaliśmy też dwa nadmorskie pensjonaty, biurowiec dla firmy, przedszkole i placówkę medyczną pod nadzorem warszawskiego konserwatora zabytków. Starsze realizacje chętnie zaprezentujemy Ci podczas spotkania w siedzibie naszej firmy.

czytaj

JAK PRACUJEMY

W tym dziale znajdziesz odpowiedzi na pytania o nasz zakres obsługi Klientów przed budową domu szkieletowego, w jej trakcie, i po zakończeniu. Dzięki nim dowiesz się, jak krok po kroku zrealizujemy Twoją inwestycję i jak będziesz uczestniczyć w tym procesie.

czytaj

AKTUALNOŚCI

Bądź na czasie z najważniejszymi wydarzeniami w naszej firmie. Zachęcamy Cię do śledzenia kolejnych realizacji domów naszych Klientów, ciekawych artykułów o technologii szkieletowej oraz materiałach budowlanych, projektach architektonicznych, systemach grzewczych, wentylacyjnych, itd. Treści, które publikujemy w naszych Aktualnościach uzupełniamy licznymi zdjęciami i filmami, które urozmaicą Ci czas zapoznawania się z naszym wykonawstwem domów szkieletowych.

czytaj

DLA INWESTORA

Dlaczego warto zdecydować się na dom szkieletowy? Jakie są jego zalety mieszkaniowe i korzyści finansowe? Ponadto, na jak długo wystarczy taki dom i ile kosztuje jego eksploatacja? Takie i podobne zagadnienia, wyjaśniamy dla Ciebie w tym dziale naszego serwisu.

czytaj

DOMY ENERGOOSZCZĘDNE

Tutaj zebraliśmy dla Ciebie informacje, które warto znać rozważając budowę domu w technologii szkieletowej-drewnianej przez naszą firmę. Dzięki nim dowiesz się więcej o korzyściach takiej inwestycji. Wiedza, którą się z Tobą dzielimy, jest efektem naszego, blisko 30-letniego doświadczenia w projektowaniu i budowie domów w tej technologii.

czytaj

O NAS

Tutaj znajdziesz przydatne informacje o naszej firmie – jej historii, zapleczu technicznym, pracownikach, szkoleniach, działalności pozakomercyjnej, itd. Jeśli zastanawiasz się nad powierzeniem budowy Twojego wymarzonego domu szkieletowego naszej firmie, dowiedz się kim jesteśmy.

czytaj

OFERTA

Dowiedz się, jak pomożemy w budowie wymarzonego domu szkieletowego, ile kosztuje taka inwestycja w różnych wariantach, a także, jaką gwarancję otrzymasz od naszej firmy po jej ukończeniu. Znajdziesz tu również opis wartości dodanych naszej obsługi inwestorskiej. Jeśli zdecydujesz się na budowę domu szkieletowego przez naszą firmę, skorzystasz z nich, jak każdy dotychczasowy Klient Top Bud®. Zatem zachęcamy Cię serdecznie do zapoznania się z naszą ofertą.

czytaj

powrót do góry