Gotowy dom szkieletowy z piętrem w Pęcicach Małych

Zakończyliśmy budowę domu szkieletowego dla Klientów z Pęcic Małych w powiecie pruszkowskim. Jest to budynek jednorodzinny z piętrem, który wyposażyliśmy w nowoczesny system centralnego ogrzewania i chłodzenia wnętrz oraz wymuszoną wentylację z odzyskiem ciepła. Dzięki obu rozwiązaniom, dom będzie niemal obojętny dla środowiska naturalnego i bliski standardom budownictwa pasywnego. Będzie też generować bardzo niskie koszty eksploatacji.

Dom powstał według indywidualnego projektu w naszej firmie. Założenie architektoniczne bryły budynku bazuje na koncepcji wnętrz, którą pomogliśmy doprecyzować naszym Klientom w trakcie zaledwie kilku spotkań. Na sprawność projektowania w naszej firmie, zasadniczy wpływ ma szybkie kosztorysowanie. Każdą modyfikację, jaką Klient wprowadzi do projektu, wyceniamy od ręki lub z dnia na dzień, co ułatwia mu doprecyzowanie zakresu inwestycji.

Nasi Klienci chętnie decydują się na indywidualne projekty domów szkieletowych Top Bud®, ponieważ wykonujemy je w cenie średnio o połowę niższej, od tej, jaką trzeba zapłacić na warszawskim rynku usług architektonicznych. Przyjęliśmy bowiem zasadę, że będziemy pokrywać połowę kosztów takiego projektu tym Inwestorom, którzy zdecydują się na budowę swojego domu przez naszą firmę.

Około 90% wszystkich naszych realizacji bazuje na projektach indywidualnych, wykonanych przez naszego architekta.

Dom wybudowaliśmy w standardzie materiałowym Top Bud®, poza wykończeniem fragmentów elewacji deską impregnowaną ciśnieniowo, dokładniej mówiąc, sosną skandynawską.

Wnętrza budynku będzie ogrzać zimą i chłodzić latem pompa ciepła z pionowym wymiennikiem gruntowym o mocy 8 kW. Szacujemy, że ogrzewanie prezentowanego domu przez każde sześć miesięcy zimowych kosztować będzie właścicieli średnio tylko 1500 złotych (250 zł/m-c zimowy). Natomiast chłodzenie wygeneruje koszt zaledwie około jednej ósmej podanej kwoty.

Wpływ na niskie wydatki z tytułu ogrzewania będzie mieć również rekuperator o wydajności odzysku ciepła wytworzonego przez pompę na poziomie aż 90%.

W salonie domu wykonaliśmy też komin oraz ozdobną zabudowę wkładu kominkowego o mocy 17 kW. Może on służyć jako alternatywne źródło ogrzewania wszystkich wnętrz, ponieważ ciepło dostarczane jest do nich wentylację. Wiemy jednak z doświadczenia, że w przypadku tak niskich kosztów używania pompy ciepła, będzie on spełniać raczej funkcję rekreacyjną niż grzewczą.


Elewacja frontowa, północna, z głównym wejściem i garażem jednostanowiskowym.


Elewacja tylna-południowa z drzwiami tarasowymi i elewacja boczna-lewa, od wschodu.


Elewacja boczna-prawa od zachodu i elewacja tylna.

Budowa prezentowanego domu do stanu deweloperskiego zamkniętego zajęła nam sześć i pół miesiąca. Obecnie na terenie budynku zmierzają ku końcowi prace wykończeniowe wnętrz, a dom zostanie zasiedlony w ciągu kilku najbliższych dni.

SLIDER

Jeśli jest Ci trudno zdecydować się na gotowy projekt domu murowanego do adaptacji lub nie chcesz projektować swojego domu indywidualnie od A do Z, to przygotowaliśmy dla Ciebie propozycje gotowych projektów domów szkieletowych Top Bud®. Pamiętaj, że każdy z prezentowanych w tym dziale projektów możemy jeszcze dostosować do Twoich wymagań mieszkaniowych, estetycznych i instalacyjnych lub od razu wybudować na jego podstawie dom.

czytaj

W tym dziale naszego serwisu internetowego zgromadziliśmy dla Ciebie filmy, w których ukazujemy różne zagadnienia wynikające z budowy domów szkieletowych przez naszą firmę. Dzięki nim prześledzisz rozwiązania techniczne i materiałowe, które stosujemy w trakcie realizacji inwestycji naszych Klientów. W filmach poruszamy również tematy finansowe powiązane z budową energooszczędnych domów Top Bud®. Zachęcamy Cię serdecznie do oglądania.

czytaj

Technologia szkieletowa

W tym dziale zamieściliśmy pomocne informacje na temat zasad budowy domów szkieletowych, które obowiązują w naszej firmie. Dowiedz się, jak wznosimy taki dom i z jakich materiałów. Obejrzyj zdjęcia i filmy z jego budowy. Przygotowaliśmy je dla Ciebie, aby ułatwić Ci zrozumienie, skąd bierze się wytrzymałość i energooszczędność domów szkieletowych Top Bud®.

czytaj

Prezentujemy niektóre przykłady domów szkieletowych naszych Klientów, które wybudowaliśmy od 2016 roku do teraz. W sumie na swoim koncie mamy blisko 700 zrealizowanych inwestycji, a wśród nich domy parterowe, z poddaszem użytkowym, piętrem, szeregowe i w zabudowie bliźniaczej. Wybudowaliśmy też dwa nadmorskie pensjonaty, biurowiec dla firmy, przedszkole i placówkę medyczną pod nadzorem warszawskiego konserwatora zabytków. Starsze realizacje chętnie zaprezentujemy Ci podczas spotkania w siedzibie naszej firmy.

czytaj

JAK PRACUJEMY

W tym dziale znajdziesz odpowiedzi na pytania o nasz zakres obsługi Klientów przed budową domu szkieletowego, w jej trakcie, i po zakończeniu. Dzięki nim dowiesz się, jak krok po kroku zrealizujemy Twoją inwestycję i jak będziesz uczestniczyć w tym procesie.

czytaj

AKTUALNOŚCI

Bądź na czasie z najważniejszymi wydarzeniami w naszej firmie. Zachęcamy Cię do śledzenia kolejnych realizacji domów naszych Klientów, ciekawych artykułów o technologii szkieletowej oraz materiałach budowlanych, projektach architektonicznych, systemach grzewczych, wentylacyjnych, itd. Treści, które publikujemy w naszych Aktualnościach uzupełniamy licznymi zdjęciami i filmami, które urozmaicą Ci czas zapoznawania się z naszym wykonawstwem domów szkieletowych.

czytaj

DLA INWESTORA

Dlaczego warto zdecydować się na dom szkieletowy? Jakie są jego zalety mieszkaniowe i korzyści finansowe? Ponadto, na jak długo wystarczy taki dom i ile kosztuje jego eksploatacja? Takie i podobne zagadnienia, wyjaśniamy dla Ciebie w tym dziale naszego serwisu.

czytaj

DOMY ENERGOOSZCZĘDNE

Tutaj zebraliśmy dla Ciebie informacje, które warto znać rozważając budowę domu w technologii szkieletowej-drewnianej przez naszą firmę. Dzięki nim dowiesz się więcej o korzyściach takiej inwestycji. Wiedza, którą się z Tobą dzielimy, jest efektem naszego, blisko 30-letniego doświadczenia w projektowaniu i budowie domów w tej technologii.

czytaj

O NAS

Tutaj znajdziesz przydatne informacje o naszej firmie – jej historii, zapleczu technicznym, pracownikach, szkoleniach, działalności pozakomercyjnej, itd. Jeśli zastanawiasz się nad powierzeniem budowy Twojego wymarzonego domu szkieletowego naszej firmie, dowiedz się kim jesteśmy.

czytaj

OFERTA

Dowiedz się, jak pomożemy w budowie wymarzonego domu szkieletowego, ile kosztuje taka inwestycja w różnych wariantach, a także, jaką gwarancję otrzymasz od naszej firmy po jej ukończeniu. Znajdziesz tu również opis wartości dodanych naszej obsługi inwestorskiej. Jeśli zdecydujesz się na budowę domu szkieletowego przez naszą firmę, skorzystasz z nich, jak każdy dotychczasowy Klient Top Bud®. Zatem zachęcamy Cię serdecznie do zapoznania się z naszą ofertą.

czytaj

powrót do góry