Budowa parterowego domu szkieletowego z katedralnym salonem

Naszą kolejną realizacją jest minimalistyczny dom szkieletowy w zabudowie parterowej i dachem dwuspadowym. Przeciwieństwem jego prostej bryły będzie oryginalne wnętrze. Szczególnie bardzo efektowny salon z wysokim stropem, który razem z kuchnią będzie mieć prawie 70 m2 powierzchni. Obejrzyj zdjęcia jednego z naszych najnowszych projektów podczas budowy.

Dom powstaje pod Halinowem w powiecie mińskim. Autorem jego projektu jest nasz firmowy architekt. Inwestycja powstaje na dużej działce w zalesionej okolicy. Jej inicjatorami jest młode małżeństwo z dziećmi.

Inwestorzy przyszli do naszej firmy z ogólnym pomysłem na swój dom, przedstawiając naszemu architektowi poglądową koncepcję jego wyglądu zewnętrznego i wnętrz. W ciągu kilku spotkań na bazie tych pomysłów powstała pierwsza wersja projektu, która po kilku modyfikacjach stała się finalną.

Wszystkie zmiany, które wprowadzaliśmy do dokumentacji projektowej, kosztorysowaliśmy od ręki. Ułatwiało to naszym Klientom podejmowanie decyzji o zakresie inwestycji i znacznie przyspieszyło proces projektowania.

Gotowy projekt, poza częścią konstrukcyjną, składa się również z części instalacyjnych: elektrycznej, hydraulicznej, wentylacyjnej i centralnego ogrzewania. Wykonujemy również specjalistyczne projekty: instalacji alarmowych, systemów inteligentnego sterowania budynkiem.

Dom będzie wyposażony w układ ogrzewania i chłodzenia pompą ciepła z wymiennikiem gruntowym oraz kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza przez wentylację z rekuperatorem.


Widok na konstrukcję z elewacją frontową i elewacją boczna-prawą. Na połaciach dachowych, tak samo jak na ścianach zewnętrznych, wykonaliśmy dylatowaną warstwę z płyt OSB3 o podwyższonej odporności na wilgoć, którą pokryliśmy wiatroizolacją Tyvek. Taka struktura nie tylko ułatwia montaż wykończenia dachowego z gontu bitumicznego, blachy lub dachówki ceramicznej, lecz również wzmacnia cały szkielet domu.


Fragment konstrukcji stropu nad salonem. Znajdować się będzie na wysokości 4,5 m. Wnętrze będzie dodatkowo doświetlone oknami połaciowymi. W górnej-lewej części kadru widać przygotowane pod nie otwory okienne. Już teraz przyszły salon prezentuje się efektownie, a po zakończeniu budowy będzie robić naprawdę duże wrażenie.


Widok na kuchnię. Między nią a salonem znajdować się będzie duża wyspa kuchenna. W fundamencie widać już wycięte przestrzenie pod rurki wody i rury kanalizacyjne. Kuchnia razem z salonem będzie mieć blisko 70 m2 powierzchni. Ponadto mieszkańcy domu będą mieć do dyspozycji pięć dużych sypialni, trzy łazienki, dwie garderoby, wiatrołap i pomieszczenie techniczne. Wszystkie pomieszczenia będą połączone szerokim hallem i korytarzem, które sprawią, że część dzienna domu będzie bardzo przestronna.

Wkrótce zaprezentujemy dalsze postępy budowy tej inwestycji.

SLIDER

Jeśli jest Ci trudno zdecydować się na gotowy projekt domu murowanego do adaptacji lub nie chcesz projektować swojego domu indywidualnie od A do Z, to przygotowaliśmy dla Ciebie propozycje gotowych projektów domów szkieletowych Top Bud®. Pamiętaj, że każdy z prezentowanych w tym dziale projektów możemy jeszcze dostosować do Twoich wymagań mieszkaniowych, estetycznych i instalacyjnych lub od razu wybudować na jego podstawie dom.

czytaj

W tym dziale naszego serwisu internetowego zgromadziliśmy dla Ciebie filmy, w których ukazujemy różne zagadnienia wynikające z budowy domów szkieletowych przez naszą firmę. Dzięki nim prześledzisz rozwiązania techniczne i materiałowe, które stosujemy w trakcie realizacji inwestycji naszych Klientów. W filmach poruszamy również tematy finansowe powiązane z budową energooszczędnych domów Top Bud®. Zachęcamy Cię serdecznie do oglądania.

czytaj

Technologia szkieletowa

W tym dziale zamieściliśmy pomocne informacje na temat zasad budowy domów szkieletowych, które obowiązują w naszej firmie. Dowiedz się, jak wznosimy taki dom i z jakich materiałów. Obejrzyj zdjęcia i filmy z jego budowy. Przygotowaliśmy je dla Ciebie, aby ułatwić Ci zrozumienie, skąd bierze się wytrzymałość i energooszczędność domów szkieletowych Top Bud®.

czytaj

Prezentujemy niektóre przykłady domów szkieletowych naszych Klientów, które wybudowaliśmy od 2016 roku do teraz. W sumie na swoim koncie mamy blisko 700 zrealizowanych inwestycji, a wśród nich domy parterowe, z poddaszem użytkowym, piętrem, szeregowe i w zabudowie bliźniaczej. Wybudowaliśmy też dwa nadmorskie pensjonaty, biurowiec dla firmy, przedszkole i placówkę medyczną pod nadzorem warszawskiego konserwatora zabytków. Starsze realizacje chętnie zaprezentujemy Ci podczas spotkania w siedzibie naszej firmy.

czytaj

JAK PRACUJEMY

W tym dziale znajdziesz odpowiedzi na pytania o nasz zakres obsługi Klientów przed budową domu szkieletowego, w jej trakcie, i po zakończeniu. Dzięki nim dowiesz się, jak krok po kroku zrealizujemy Twoją inwestycję i jak będziesz uczestniczyć w tym procesie.

czytaj

AKTUALNOŚCI

Bądź na czasie z najważniejszymi wydarzeniami w naszej firmie. Zachęcamy Cię do śledzenia kolejnych realizacji domów naszych Klientów, ciekawych artykułów o technologii szkieletowej oraz materiałach budowlanych, projektach architektonicznych, systemach grzewczych, wentylacyjnych, itd. Treści, które publikujemy w naszych Aktualnościach uzupełniamy licznymi zdjęciami i filmami, które urozmaicą Ci czas zapoznawania się z naszym wykonawstwem domów szkieletowych.

czytaj

DLA INWESTORA

Dlaczego warto zdecydować się na dom szkieletowy? Jakie są jego zalety mieszkaniowe i korzyści finansowe? Ponadto, na jak długo wystarczy taki dom i ile kosztuje jego eksploatacja? Takie i podobne zagadnienia, wyjaśniamy dla Ciebie w tym dziale naszego serwisu.

czytaj

DOMY ENERGOOSZCZĘDNE

Tutaj zebraliśmy dla Ciebie informacje, które warto znać rozważając budowę domu w technologii szkieletowej-drewnianej przez naszą firmę. Dzięki nim dowiesz się więcej o korzyściach takiej inwestycji. Wiedza, którą się z Tobą dzielimy, jest efektem naszego, blisko 30-letniego doświadczenia w projektowaniu i budowie domów w tej technologii.

czytaj

O NAS

Tutaj znajdziesz przydatne informacje o naszej firmie – jej historii, zapleczu technicznym, pracownikach, szkoleniach, działalności pozakomercyjnej, itd. Jeśli zastanawiasz się nad powierzeniem budowy Twojego wymarzonego domu szkieletowego naszej firmie, dowiedz się kim jesteśmy.

czytaj

OFERTA

Dowiedz się, jak pomożemy w budowie wymarzonego domu szkieletowego, ile kosztuje taka inwestycja w różnych wariantach, a także, jaką gwarancję otrzymasz od naszej firmy po jej ukończeniu. Znajdziesz tu również opis wartości dodanych naszej obsługi inwestorskiej. Jeśli zdecydujesz się na budowę domu szkieletowego przez naszą firmę, skorzystasz z nich, jak każdy dotychczasowy Klient Top Bud®. Zatem zachęcamy Cię serdecznie do zapoznania się z naszą ofertą.

czytaj

powrót do góry