Budujemy dom szkieletowy o powierzchni 76 m2 dla dwóch osób

Niewielki, za to w sam raz dla bezdzietnej pary Inwestorów, którzy zdecydowali się na dom w technologii szkieletowej z naszej oferty. Klienci chcieli szybko poprawić swoje warunki mieszkaniowe i przeznaczyli do tego celu posiadaną przez siebie działkę w okolicach Góry Kalwarii. Dom ten będzie nie tylko dopasowany do ich potrzeb funkcjonalnych, lecz zarazem energooszczędny i bezobsługowy.

Realizacją tej inwestycji zajęliśmy się pod koniec stycznia 2021 roku. W połowie tego samego miesiąca ukończyliśmy konstrukcję domu. Do teraz wykonaliśmy wewnętrzną izolację cieplną z wełny mineralnej o grubości 15 cm, pokrytą paroizolacją i płytą gipsowo-kartonową. Natomiast od zewnątrz rozpoczęliśmy montaż 15-centymetrowej izolacji termicznej ze styropianu ryflowanego na warstwie płyt OSB3, pokrytej wiatroizolacją Tyvek, na której wykonamy jeszcze strukturę z trwałego tynku silikatowo-silikonowego.

Dom posiada też gotową instalację wodną,kanalizacyjną, elektryczną i wentylacyjną w wariancie grawitacyjnym. Ogrzewany będzie z kominka lub grzejników konwektorowych oraz mat podłogowych. Zużycie energii elektrycznej, potrzebnej do wytworzenia ciepła, skutecznie skompensują panele fotowoltaiczne w szacunkowej ilości dziesięciu sztuk i łącznej wydajności 3,2 MWh/rok. Pokryją one także całość lub większość zapotrzebowania na prąd pozostałych odbiorników energii elektrycznej gospodarstwa domowego.


Powierzchnia użytkowa domu wynosić będzie dokładnie 76,6 m2. Składać się będą na nią: dwie sypialnie (jedna z garderobą), salon z jadalnią, aneks kuchenny, wiatrołap, łazienka z WC.


Dom pokryjemy od zewnątrz warstwą styropianu o grubości 15 cm. Dzięki ryflom, ocieplenie zewnętrzne będzie wentylowane, co uniemożliwi powstawanie zawilgoceń w strukturze ściany szkieletowej.


Dach pokryliśmy blachodachówką w kolorze grafit. Rynny o modnym prostokątnym profilu wykonaliśmy ręcznie na placu budowy, podobnie jak wszystkie obróbki dachowe. Blachą wykańczamy też kominy. Jednak w tym przypadku, zgodnie z życzeniem Inwestorów, na kominie wykonamy strukturę tynkową, również w kolorze grafit.


W domu zastosowaliśmy okna trzyszybowe firmy Drutex, model Iglo 5 Energy o izolacyjności termicznej Uw = 0,79 W/(m2K) i akustycznej Rw = 35 dB. Takie okna będą obniżać koszty ogrzewania i zapewniać mieszkańcom ciszę. To bardzo ważne, bo dom będzie sąsiadować ze szkołą podstawową.


Dom wyposażyliśmy w stalowe drzwi zewnętrzne z lustrem weneckim, dopasowane kolorystycznie do blachodachówki, parapetów, rynien i podbitek dachowych z PCV, którymi wykończymy okapy i zadaszenie tarasu.

Budowę zakończymy najdalej za trzy tygodnie, a gotowy dom zaprezentujemy w dziale naszych Realizacji.

SLIDER

Jeśli jest Ci trudno zdecydować się na gotowy projekt domu murowanego do adaptacji lub nie chcesz projektować swojego domu indywidualnie od A do Z, to przygotowaliśmy dla Ciebie propozycje gotowych projektów domów szkieletowych Top Bud®. Pamiętaj, że każdy z prezentowanych w tym dziale projektów możemy jeszcze dostosować do Twoich wymagań mieszkaniowych, estetycznych i instalacyjnych lub od razu wybudować na jego podstawie dom.

czytaj

W tym dziale naszego serwisu internetowego zgromadziliśmy dla Ciebie filmy, w których ukazujemy różne zagadnienia wynikające z budowy domów szkieletowych przez naszą firmę. Dzięki nim prześledzisz rozwiązania techniczne i materiałowe, które stosujemy w trakcie realizacji inwestycji naszych Klientów. W filmach poruszamy również tematy finansowe powiązane z budową energooszczędnych domów Top Bud®. Zachęcamy Cię serdecznie do oglądania.

czytaj

Technologia szkieletowa

W tym dziale zamieściliśmy pomocne informacje na temat zasad budowy domów szkieletowych, które obowiązują w naszej firmie. Dowiedz się, jak wznosimy taki dom i z jakich materiałów. Obejrzyj zdjęcia i filmy z jego budowy. Przygotowaliśmy je dla Ciebie, aby ułatwić Ci zrozumienie, skąd bierze się wytrzymałość i energooszczędność domów szkieletowych Top Bud®.

czytaj

Prezentujemy niektóre przykłady domów szkieletowych naszych Klientów, które wybudowaliśmy od 2016 roku do teraz. W sumie na swoim koncie mamy blisko 700 zrealizowanych inwestycji, a wśród nich domy parterowe, z poddaszem użytkowym, piętrem, szeregowe i w zabudowie bliźniaczej. Wybudowaliśmy też dwa nadmorskie pensjonaty, biurowiec dla firmy, przedszkole i placówkę medyczną pod nadzorem warszawskiego konserwatora zabytków. Starsze realizacje chętnie zaprezentujemy Ci podczas spotkania w siedzibie naszej firmy.

czytaj

JAK PRACUJEMY

W tym dziale znajdziesz odpowiedzi na pytania o nasz zakres obsługi Klientów przed budową domu szkieletowego, w jej trakcie, i po zakończeniu. Dzięki nim dowiesz się, jak krok po kroku zrealizujemy Twoją inwestycję i jak będziesz uczestniczyć w tym procesie.

czytaj

AKTUALNOŚCI

Bądź na czasie z najważniejszymi wydarzeniami w naszej firmie. Zachęcamy Cię do śledzenia kolejnych realizacji domów naszych Klientów, ciekawych artykułów o technologii szkieletowej oraz materiałach budowlanych, projektach architektonicznych, systemach grzewczych, wentylacyjnych, itd. Treści, które publikujemy w naszych Aktualnościach uzupełniamy licznymi zdjęciami i filmami, które urozmaicą Ci czas zapoznawania się z naszym wykonawstwem domów szkieletowych.

czytaj

DLA INWESTORA

Dlaczego warto zdecydować się na dom szkieletowy? Jakie są jego zalety mieszkaniowe i korzyści finansowe? Ponadto, na jak długo wystarczy taki dom i ile kosztuje jego eksploatacja? Takie i podobne zagadnienia, wyjaśniamy dla Ciebie w tym dziale naszego serwisu.

czytaj

DOMY ENERGOOSZCZĘDNE

Tutaj zebraliśmy dla Ciebie informacje, które warto znać rozważając budowę domu w technologii szkieletowej-drewnianej przez naszą firmę. Dzięki nim dowiesz się więcej o korzyściach takiej inwestycji. Wiedza, którą się z Tobą dzielimy, jest efektem naszego, blisko 30-letniego doświadczenia w projektowaniu i budowie domów w tej technologii.

czytaj

O NAS

Tutaj znajdziesz przydatne informacje o naszej firmie – jej historii, zapleczu technicznym, pracownikach, szkoleniach, działalności pozakomercyjnej, itd. Jeśli zastanawiasz się nad powierzeniem budowy Twojego wymarzonego domu szkieletowego naszej firmie, dowiedz się kim jesteśmy.

czytaj

OFERTA

Dowiedz się, jak pomożemy w budowie wymarzonego domu szkieletowego, ile kosztuje taka inwestycja w różnych wariantach, a także, jaką gwarancję otrzymasz od naszej firmy po jej ukończeniu. Znajdziesz tu również opis wartości dodanych naszej obsługi inwestorskiej. Jeśli zdecydujesz się na budowę domu szkieletowego przez naszą firmę, skorzystasz z nich, jak każdy dotychczasowy Klient Top Bud®. Zatem zachęcamy Cię serdecznie do zapoznania się z naszą ofertą.

czytaj

powrót do góry