Dlaczego Inwestorzy wybrali dom szkieletowy
Chcieli, żeby budową zajął się jeden wykonawca i udzielił im gwarancji na jej efekt końcowy. Poza tym, taki dom powstaje bardzo szybko, co też skłoniło ich do jego wyboru. Wiemy też, że pan Inwestor trudnił się w swoim czasie pracami wykończeniowymi w Norwegii. Domyślamy się, że nabrał wtedy zaufania do domów wybudowanych w technologii szkieletowej.
Indywidualny projekt architektoniczny
Nasi Klienci bardzo dokładnie przeanalizowali swoją inwestycję pod względem potrzeb mieszkaniowych i określili je powierzchniowo na około 75 m2. Przeznaczyli na ten cel swoje oszczędności i powierzyli nam realizację swojej inwestycji.
Indywidualny projekt domu szkieletowego wykonał nasz firmowy architekt, który zaproponował Inwestorom powierzchnię mieszkalną składającą się z salonu, aneksu kuchennego, sypialni, łazienki z WC, hallu, wiatrołapu i pomieszczenia gospodarczego. Pomysł ten spodobał się naszym Klientom tym bardziej, że zoptymalizowaliśmy go kosztowo na tyle, aby mogli pozwolić sobie jeszcze na instalację wentylacji z rekuperacją. Dzięki niej, koszty ogrzewania domu spadną aż o 40 procent.
Jednostkę centralną rekuperatora, wraz z odpływem skroplin do instalacji kanalizacyjnej, zamontowaliśmy na strychu, do którego prowadzi wyłaz z rozkładanymi schodami w hallu. W ten sposób zaoszczędziliśmy miejsce w pomieszczeniu gospodarczym na dole.
Nasz architekt uwzględnił w projekcie zadaszenie nad tarasem. Sprawi ono, że wnętrze domu będzie bardziej otwarte na otoczenie i da mieszkańcom poczucie większej przestrzeni. Będzie też chronić ich przed słońcem i deszczem, przez co będą chętniej używać tarasu w cieplejszej części roku.
Zdjęcie wykonaliśmy w połowie lutego 2021 roku, pod koniec pierwszego tygodnia wznoszenia konstrukcji szkieletowej domu na tradycyjnym fundamencie z bloczka.
Ogrzewanie
Dom jest ogrzewany podłogowymi matami elektrycznymi i – co ważne – sterując nimi można ustawiać ulubioną temperaturę w każdym pomieszczeniu oddzielnie. Ciepło do wnętrz przez wentylację dostarcza również kominek z wkładem wyposażonym w filtry, które spełniają najnowsze wymogi bezpieczeństwa przeciwsmogowego.
Dom bezobsługowy
Poza okazjonalnym paleniem w kominku i okresową wymianą filtrów w rekuperatorze, z czym użytkownicy bez kłopotu poradzą sobie sami, dom będzie zupełnie bezobsługowy. Raz zadane temperatury na sterownikach ogrzewania elektrycznego, będą przez nie utrzymywane przez cały sezon grzewczy bez ingerencji użytkownika.
Niskie koszty utrzymania
Szacujemy, że comiesięczne rachunki za prąd, razem z ogrzewaniem elektrycznym, zamykać się będą w kwocie około 250 złotych. Zatem całkowita suma wydatków, razem z wywozem śmieci i opróżnianiem szamba, zamknie się mniej więcej w 500 złotych na miesiąc.
Tyle w Warszawie wynosi sam czynsz za kawalerkę, bez opłat licznikowych i, często też, dodatkowo płatnego miejsca postojowego dla samochodu.
Widok na elewację frontową z zadaszeniem nad głównym wejściem i elewację boczną-prawą z wejściem do pomieszczenia gospodarczego (w głębi po prawej).
Drzwi przesuwne, prowadzące z salonu na taras, który możemy wykonać z płyt betonowych, kostki brukowej lub trwałego drewna modrzewiowego, albo termodeski.
Elewacja tylna z oknami do (od lewej): pomieszczenia gospodarczego, aneksu kuchennego, salonu.
Elewacja boczna-lewa (tarasowa) i elewacja frontowa. Do pokrycia dachu użyliśmy blachodachówki, zamiast gontu bitumicznego, poza tym, dom wykonaliśmy w standardzie deweloperskim Top Bud®.
Po zakończeniu prac rekultywacyjnych działki i budowy tarasu, dom będziesz mógł obejrzeć jeszcze raz w naszej galerii realizacji.