Energooszczędny i bezobsługowy dom szkieletowy 76,6 m2 dla pary

Właśnie doprowadziliśmy kolejny dom naszych Klientów do stanu deweloperskiego zamkniętego. Jego właścicielami jest para, która postanowiła wykorzystać pod budowę posiadaną przez siebie działkę w miejscowości Dobiesz koło Góry Kalwarii, by przeprowadzić się w spokojną okolicę poza miastem.

Dlaczego Inwestorzy wybrali dom szkieletowy

Chcieli, żeby budową zajął się jeden wykonawca i udzielił im gwarancji na jej efekt końcowy. Poza tym, taki dom powstaje bardzo szybko, co też skłoniło ich do jego wyboru. Wiemy też, że pan Inwestor trudnił się w swoim czasie pracami wykończeniowymi w Norwegii. Domyślamy się, że nabrał wtedy zaufania do domów wybudowanych w technologii szkieletowej.

Indywidualny projekt architektoniczny

Nasi Klienci bardzo dokładnie przeanalizowali swoją inwestycję pod względem potrzeb mieszkaniowych i określili je powierzchniowo na około 75 m2. Przeznaczyli na ten cel swoje oszczędności i powierzyli nam realizację swojej inwestycji.

Indywidualny projekt domu szkieletowego wykonał nasz firmowy architekt, który zaproponował Inwestorom powierzchnię mieszkalną składającą się z salonu, aneksu kuchennego, sypialni, łazienki z WC, hallu, wiatrołapu i pomieszczenia gospodarczego. Pomysł ten spodobał się naszym Klientom tym bardziej, że zoptymalizowaliśmy go kosztowo na tyle, aby mogli pozwolić sobie jeszcze na instalację wentylacji z rekuperacją. Dzięki niej, koszty ogrzewania domu spadną aż o 40 procent.

Jednostkę centralną rekuperatora, wraz z odpływem skroplin do instalacji kanalizacyjnej, zamontowaliśmy na strychu, do którego prowadzi wyłaz z rozkładanymi schodami w hallu. W ten sposób zaoszczędziliśmy miejsce w pomieszczeniu gospodarczym na dole.

Nasz architekt uwzględnił w projekcie zadaszenie nad tarasem. Sprawi ono, że wnętrze domu będzie bardziej otwarte na otoczenie i da mieszkańcom poczucie większej przestrzeni. Będzie też chronić ich przed słońcem i deszczem, przez co będą chętniej używać tarasu w cieplejszej części roku.


Zdjęcie wykonaliśmy w połowie lutego 2021 roku, pod koniec pierwszego tygodnia wznoszenia konstrukcji szkieletowej domu na tradycyjnym fundamencie z bloczka.

Ogrzewanie

Dom jest ogrzewany podłogowymi matami elektrycznymi i – co ważne – sterując nimi można ustawiać ulubioną temperaturę w każdym pomieszczeniu oddzielnie. Ciepło do wnętrz przez wentylację dostarcza również kominek z wkładem wyposażonym w filtry, które spełniają najnowsze wymogi bezpieczeństwa przeciwsmogowego.

Dom bezobsługowy

Poza okazjonalnym paleniem w kominku i okresową wymianą filtrów w rekuperatorze, z czym użytkownicy bez kłopotu poradzą sobie sami, dom będzie zupełnie bezobsługowy. Raz zadane temperatury na sterownikach ogrzewania elektrycznego, będą przez nie utrzymywane przez cały sezon grzewczy bez ingerencji użytkownika.

Niskie koszty utrzymania

Szacujemy, że comiesięczne rachunki za prąd, razem z ogrzewaniem elektrycznym, zamykać się będą w kwocie około 250 złotych. Zatem całkowita suma wydatków, razem z wywozem śmieci i opróżnianiem szamba, zamknie się mniej więcej w 500 złotych na miesiąc.

Tyle w Warszawie wynosi sam czynsz za kawalerkę, bez opłat licznikowych i, często też, dodatkowo płatnego miejsca postojowego dla samochodu.


Widok na elewację frontową z zadaszeniem nad głównym wejściem i elewację boczną-prawą z wejściem do pomieszczenia gospodarczego (w głębi po prawej).


Drzwi przesuwne, prowadzące z salonu na taras, który możemy wykonać z płyt betonowych, kostki brukowej lub trwałego drewna modrzewiowego, albo termodeski.


Elewacja tylna z oknami do (od lewej): pomieszczenia gospodarczego, aneksu kuchennego, salonu.


Elewacja boczna-lewa (tarasowa) i elewacja frontowa. Do pokrycia dachu użyliśmy blachodachówki, zamiast gontu bitumicznego, poza tym, dom wykonaliśmy w standardzie deweloperskim Top Bud®.

Po zakończeniu prac rekultywacyjnych działki i budowy tarasu, dom będziesz mógł obejrzeć jeszcze raz w naszej galerii realizacji.

SLIDER

Jeśli jest Ci trudno zdecydować się na gotowy projekt domu murowanego do adaptacji lub nie chcesz projektować swojego domu indywidualnie od A do Z, to przygotowaliśmy dla Ciebie propozycje gotowych projektów domów szkieletowych Top Bud®. Pamiętaj, że każdy z prezentowanych w tym dziale projektów możemy jeszcze dostosować do Twoich wymagań mieszkaniowych, estetycznych i instalacyjnych lub od razu wybudować na jego podstawie dom.

czytaj

W tym dziale naszego serwisu internetowego zgromadziliśmy dla Ciebie filmy, w których ukazujemy różne zagadnienia wynikające z budowy domów szkieletowych przez naszą firmę. Dzięki nim prześledzisz rozwiązania techniczne i materiałowe, które stosujemy w trakcie realizacji inwestycji naszych Klientów. W filmach poruszamy również tematy finansowe powiązane z budową energooszczędnych domów Top Bud®. Zachęcamy Cię serdecznie do oglądania.

czytaj

Technologia szkieletowa

W tym dziale zamieściliśmy pomocne informacje na temat zasad budowy domów szkieletowych, które obowiązują w naszej firmie. Dowiedz się, jak wznosimy taki dom i z jakich materiałów. Obejrzyj zdjęcia i filmy z jego budowy. Przygotowaliśmy je dla Ciebie, aby ułatwić Ci zrozumienie, skąd bierze się wytrzymałość i energooszczędność domów szkieletowych Top Bud®.

czytaj

Prezentujemy niektóre przykłady domów szkieletowych naszych Klientów, które wybudowaliśmy od 2016 roku do teraz. W sumie na swoim koncie mamy blisko 700 zrealizowanych inwestycji, a wśród nich domy parterowe, z poddaszem użytkowym, piętrem, szeregowe i w zabudowie bliźniaczej. Wybudowaliśmy też dwa nadmorskie pensjonaty, biurowiec dla firmy, przedszkole i placówkę medyczną pod nadzorem warszawskiego konserwatora zabytków. Starsze realizacje chętnie zaprezentujemy Ci podczas spotkania w siedzibie naszej firmy.

czytaj

JAK PRACUJEMY

W tym dziale znajdziesz odpowiedzi na pytania o nasz zakres obsługi Klientów przed budową domu szkieletowego, w jej trakcie, i po zakończeniu. Dzięki nim dowiesz się, jak krok po kroku zrealizujemy Twoją inwestycję i jak będziesz uczestniczyć w tym procesie.

czytaj

AKTUALNOŚCI

Bądź na czasie z najważniejszymi wydarzeniami w naszej firmie. Zachęcamy Cię do śledzenia kolejnych realizacji domów naszych Klientów, ciekawych artykułów o technologii szkieletowej oraz materiałach budowlanych, projektach architektonicznych, systemach grzewczych, wentylacyjnych, itd. Treści, które publikujemy w naszych Aktualnościach uzupełniamy licznymi zdjęciami i filmami, które urozmaicą Ci czas zapoznawania się z naszym wykonawstwem domów szkieletowych.

czytaj

DLA INWESTORA

Dlaczego warto zdecydować się na dom szkieletowy? Jakie są jego zalety mieszkaniowe i korzyści finansowe? Ponadto, na jak długo wystarczy taki dom i ile kosztuje jego eksploatacja? Takie i podobne zagadnienia, wyjaśniamy dla Ciebie w tym dziale naszego serwisu.

czytaj

DOMY ENERGOOSZCZĘDNE

Tutaj zebraliśmy dla Ciebie informacje, które warto znać rozważając budowę domu w technologii szkieletowej-drewnianej przez naszą firmę. Dzięki nim dowiesz się więcej o korzyściach takiej inwestycji. Wiedza, którą się z Tobą dzielimy, jest efektem naszego, blisko 30-letniego doświadczenia w projektowaniu i budowie domów w tej technologii.

czytaj

O NAS

Tutaj znajdziesz przydatne informacje o naszej firmie – jej historii, zapleczu technicznym, pracownikach, szkoleniach, działalności pozakomercyjnej, itd. Jeśli zastanawiasz się nad powierzeniem budowy Twojego wymarzonego domu szkieletowego naszej firmie, dowiedz się kim jesteśmy.

czytaj

OFERTA

Dowiedz się, jak pomożemy w budowie wymarzonego domu szkieletowego, ile kosztuje taka inwestycja w różnych wariantach, a także, jaką gwarancję otrzymasz od naszej firmy po jej ukończeniu. Znajdziesz tu również opis wartości dodanych naszej obsługi inwestorskiej. Jeśli zdecydujesz się na budowę domu szkieletowego przez naszą firmę, skorzystasz z nich, jak każdy dotychczasowy Klient Top Bud®. Zatem zachęcamy Cię serdecznie do zapoznania się z naszą ofertą.

czytaj

powrót do góry