Dom szkieletowy z pompą ciepła do centralnego ogrzewania i chłodzenia wnętrz

Jesteśmy na finiszu budowy kolejnego domu szkieletowego. Tym razem jest to budynek w zabudowie parterowej z garażem jednostanowiskowym. Jego powierzchnia użytkowa wynosi 146 m2. Indywidualny projekt domu wykonał nasz firmowy architekt.

Inwestorka jest młodą osobą, otwartą na nowoczesne i ekologiczne technologie. Dlatego zdecydowała się na energooszczędny dom szkieletowy w wariancie ogrzewania i chłodzenia gruntową pompą ciepła, która – w zależności od pory roku – nawiewa ogrzane lub schłodzone powietrze do wnętrz.

Do wyboru naszej oferty skłoniła ją również gratisowa jednostka centralna rekuperatora, którą otrzymują wszyscy nasi Klienci, decydujący się na budowę domu o powierzchni min. 120 m2.

Szacujemy, że dzięki obu systemom, tj. ogrzewania, chłodzenia i wymuszonej wentylacji z odzyskiem ciepła zimą i chłodu latem, comiesięczne koszty utrzymania całego domu będą oscylować wokół kwoty zaledwie 650 złotych. To mniej więcej tyle, ile wynosi sam czynsz za 50-metrowe mieszkanie w Warszawie (bez rachunków).

Do obniżania kosztów ogrzewania przyczyniać się będzie również niskie zapotrzebowanie energetyczne domów szkieletowych Top Bud®.

Lecz to nie wszystko. Za sprawą nowoczesnych instalacji, dom jest idealnie dostosowany do montażu paneli fotowoltaicznych. Dzięki nim kwota ta może być jeszcze pomniejszona o koszty całej energii elektrycznej, potrzebnej do zasilania gospodarstwa domowego – w tym także ogrzewania, chłodzenia i przygotowania ciepłej wody użytkowej. Czyli dokładniej, o jakieś 400 złotych co miesiąc. Taki dom będzie więc niemal pasywny.

Projekt domu powstał w naszym Biurze architekta od samego początku. Inwestorka przyszła do nas z kilkoma założeniami odnośnie wyglądu zewnętrznego budynku i jego pomieszczeń. Nasz architekt opracował na ich podstawie koncepcję domu, następnie, po kilku zmianach, wykonał na jej podstawie projekt architektoniczny wraz z gotowym wnioskiem o wydanie pozwolenia na budowę. Ten etap inwestycji zajął nam tylko półtora miesiąca.


Elewacja frontowa z głównym wejściem, wrotami garażowymi i dużym oknem panoramicznym w aneksie kuchennym.


Elewacja frontowa i elewacja boczna-prawa.


Elewacja tylna z tarasem pod zadaszeniem. Prowadzą do niego drzwi z salonu i sypialni małżeńskiej.

Wkrótce po zakończeniu budowy i zagospodarowaniu terenu działki, dom zaprezentujemy w dziale naszych najnowszych realizacji.

SLIDER

Jeśli jest Ci trudno zdecydować się na gotowy projekt domu murowanego do adaptacji lub nie chcesz projektować swojego domu indywidualnie od A do Z, to przygotowaliśmy dla Ciebie propozycje gotowych projektów domów szkieletowych Top Bud®. Pamiętaj, że każdy z prezentowanych w tym dziale projektów możemy jeszcze dostosować do Twoich wymagań mieszkaniowych, estetycznych i instalacyjnych lub od razu wybudować na jego podstawie dom.

czytaj

W tym dziale naszego serwisu internetowego zgromadziliśmy dla Ciebie filmy, w których ukazujemy różne zagadnienia wynikające z budowy domów szkieletowych przez naszą firmę. Dzięki nim prześledzisz rozwiązania techniczne i materiałowe, które stosujemy w trakcie realizacji inwestycji naszych Klientów. W filmach poruszamy również tematy finansowe powiązane z budową energooszczędnych domów Top Bud®. Zachęcamy Cię serdecznie do oglądania.

czytaj

Technologia szkieletowa

W tym dziale zamieściliśmy pomocne informacje na temat zasad budowy domów szkieletowych, które obowiązują w naszej firmie. Dowiedz się, jak wznosimy taki dom i z jakich materiałów. Obejrzyj zdjęcia i filmy z jego budowy. Przygotowaliśmy je dla Ciebie, aby ułatwić Ci zrozumienie, skąd bierze się wytrzymałość i energooszczędność domów szkieletowych Top Bud®.

czytaj

Prezentujemy niektóre przykłady domów szkieletowych naszych Klientów, które wybudowaliśmy od 2016 roku do teraz. W sumie na swoim koncie mamy blisko 700 zrealizowanych inwestycji, a wśród nich domy parterowe, z poddaszem użytkowym, piętrem, szeregowe i w zabudowie bliźniaczej. Wybudowaliśmy też dwa nadmorskie pensjonaty, biurowiec dla firmy, przedszkole i placówkę medyczną pod nadzorem warszawskiego konserwatora zabytków. Starsze realizacje chętnie zaprezentujemy Ci podczas spotkania w siedzibie naszej firmy.

czytaj

JAK PRACUJEMY

W tym dziale znajdziesz odpowiedzi na pytania o nasz zakres obsługi Klientów przed budową domu szkieletowego, w jej trakcie, i po zakończeniu. Dzięki nim dowiesz się, jak krok po kroku zrealizujemy Twoją inwestycję i jak będziesz uczestniczyć w tym procesie.

czytaj

AKTUALNOŚCI

Bądź na czasie z najważniejszymi wydarzeniami w naszej firmie. Zachęcamy Cię do śledzenia kolejnych realizacji domów naszych Klientów, ciekawych artykułów o technologii szkieletowej oraz materiałach budowlanych, projektach architektonicznych, systemach grzewczych, wentylacyjnych, itd. Treści, które publikujemy w naszych Aktualnościach uzupełniamy licznymi zdjęciami i filmami, które urozmaicą Ci czas zapoznawania się z naszym wykonawstwem domów szkieletowych.

czytaj

DLA INWESTORA

Dlaczego warto zdecydować się na dom szkieletowy? Jakie są jego zalety mieszkaniowe i korzyści finansowe? Ponadto, na jak długo wystarczy taki dom i ile kosztuje jego eksploatacja? Takie i podobne zagadnienia, wyjaśniamy dla Ciebie w tym dziale naszego serwisu.

czytaj

DOMY ENERGOOSZCZĘDNE

Tutaj zebraliśmy dla Ciebie informacje, które warto znać rozważając budowę domu w technologii szkieletowej-drewnianej przez naszą firmę. Dzięki nim dowiesz się więcej o korzyściach takiej inwestycji. Wiedza, którą się z Tobą dzielimy, jest efektem naszego, blisko 30-letniego doświadczenia w projektowaniu i budowie domów w tej technologii.

czytaj

O NAS

Tutaj znajdziesz przydatne informacje o naszej firmie – jej historii, zapleczu technicznym, pracownikach, szkoleniach, działalności pozakomercyjnej, itd. Jeśli zastanawiasz się nad powierzeniem budowy Twojego wymarzonego domu szkieletowego naszej firmie, dowiedz się kim jesteśmy.

czytaj

OFERTA

Dowiedz się, jak pomożemy w budowie wymarzonego domu szkieletowego, ile kosztuje taka inwestycja w różnych wariantach, a także, jaką gwarancję otrzymasz od naszej firmy po jej ukończeniu. Znajdziesz tu również opis wartości dodanych naszej obsługi inwestorskiej. Jeśli zdecydujesz się na budowę domu szkieletowego przez naszą firmę, skorzystasz z nich, jak każdy dotychczasowy Klient Top Bud®. Zatem zachęcamy Cię serdecznie do zapoznania się z naszą ofertą.

czytaj

powrót do góry