Dom szkieletowy z poddaszem użytkowym 219,8 m2 w Łosiu

Inwestorzy byli zdecydowani na dom szkieletowy. Zanim jednak wybrali jego wykonawcę, najpierw każdego sprawdzili możliwie dokładnie w Internecie. Po swoich pierwszych wnioskach pojawili się w naszym biurze. My zaś, dla jeszcze lepszej weryfikacji, przekazaliśmy im adresy naszych byłych Klientów. Dzięki temu mogli się z nimi spotkać i wysłuchać ich opinii na nasz temat. Po odbyciu kilku takich rozmów, Inwestorzy wybrali nas na wykonawcę swojego wymarzonego domu.

Sporządzeniem indywidualnego projektu domu zajęło się nasze Biuro architekta. Zapraszaliśmy do niego Inwestorów na spotkania, na których doprecyzowaliśmy układ funkcjonalny wnętrz domu oraz jego bryłę architektoniczną. Pracom tym towarzyszył kosztorysant, który praktycznie do ręki wyceniał wszystkie modyfikacje. To pozwało Inwestorom łatwiej kontrolować budżet, który przeznaczyli na budowę swojego domu szkieletowego.

Po opracowaniu dokumentacji projektowej, przekazaliśmy Inwestorom gotowy wniosek o wydanie pozwolenia na budowę domu dla Starostwa Powiatowego w Piasecznie. Procedury formalne przebiegły sprawnie i zaraz po wydaniu zgody przez urząd, przystąpiliśmy do robót fundamentowych, a po upływie kolejnych dwóch tygodni, do wznoszenia konstrukcji szkieletowej domu i dalszych prac.

CO, kominek i CWU

  • Dom wyposażyliśmy w gruntową pompę ciepła w wariancie nawiewnym amerykańskiej firmy WaterFurnace®, która realizuje w zimie ogrzewanie, a w lecie chłodzenie wnętrz.
  • W salonie znajduje się kominek typu koza. Powietrze, które wytwarza, rozprowadzane jest przez wentylację z rekuperacją obniżającą koszty ogrzewania domu aż o 40 procent.
  • Ciepłą wodę użytkową przygotowuje bojler elektryczny.

Budowa domu zajęła nam sześć miesięcy.


Elewacja tylna i elewacja boczna-lewa.


Elewacja tylna.


Elewacja tylna i elewacja boczna-prawa z dodatkowym wejściem do pomieszczenia technicznego.


Elewacja frontowa i elewacja boczna-lewa od południa, z zadaszonym tarasem.

SLIDER

Technologia szkieletowa

W tym dziale zamieściliśmy pomocne informacje na temat zasad budowy domów szkieletowych, które obowiązują w naszej firmie. Dowiedz się, jak wznosimy taki dom i z jakich materiałów. Obejrzyj zdjęcia i filmy z jego budowy. Przygotowaliśmy je dla Ciebie, aby ułatwić Ci zrozumienie, skąd bierze się wytrzymałość i energooszczędność domów szkieletowych Top Bud®.

czytaj

Prezentujemy niektóre przykłady domów szkieletowych naszych Klientów, które wybudowaliśmy od 2016 roku do teraz. W sumie na swoim koncie mamy blisko 700 zrealizowanych inwestycji, a wśród nich domy parterowe, z poddaszem użytkowym, piętrem, szeregowe i w zabudowie bliźniaczej. Wybudowaliśmy też dwa nadmorskie pensjonaty, biurowiec dla firmy, przedszkole i placówkę medyczną pod nadzorem warszawskiego konserwatora zabytków. Starsze realizacje chętnie zaprezentujemy Ci podczas spotkania w siedzibie naszej firmy.

czytaj

JAK PRACUJEMY

W tym dziale znajdziesz odpowiedzi na pytania o nasz zakres obsługi Klientów przed budową domu szkieletowego, w jej trakcie, i po zakończeniu. Dzięki nim dowiesz się, jak krok po kroku zrealizujemy Twoją inwestycję i jak będziesz uczestniczyć w tym procesie.

czytaj

AKTUALNOŚCI

Bądź na czasie z najważniejszymi wydarzeniami w naszej firmie. Zachęcamy Cię do śledzenia kolejnych realizacji domów naszych Klientów, ciekawych artykułów o technologii szkieletowej oraz materiałach budowlanych, projektach architektonicznych, systemach grzewczych, wentylacyjnych, itd. Treści, które publikujemy w naszych Aktualnościach uzupełniamy licznymi zdjęciami i filmami, które urozmaicą Ci czas zapoznawania się z naszym wykonawstwem domów szkieletowych.

czytaj

DLA INWESTORA

Dlaczego warto zdecydować się na dom szkieletowy? Jakie są jego zalety mieszkaniowe i korzyści finansowe? Ponadto, na jak długo wystarczy taki dom i ile kosztuje jego eksploatacja? Takie i podobne zagadnienia, wyjaśniamy dla Ciebie w tym dziale naszego serwisu.

czytaj

DOMY ENERGOOSZCZĘDNE

Tutaj zebraliśmy dla Ciebie informacje, które warto znać rozważając budowę domu w technologii szkieletowej-drewnianej przez naszą firmę. Dzięki nim dowiesz się więcej o korzyściach takiej inwestycji. Wiedza, którą się z Tobą dzielimy, jest efektem naszego, blisko 30-letniego doświadczenia w projektowaniu i budowie domów w tej technologii.

czytaj

O NAS

Tutaj znajdziesz przydatne informacje o naszej firmie – jej historii, zapleczu technicznym, pracownikach, szkoleniach, działalności pozakomercyjnej, itd. Jeśli zastanawiasz się nad powierzeniem budowy Twojego wymarzonego domu szkieletowego naszej firmie, dowiedz się kim jesteśmy.

czytaj

OFERTA

Dowiedz się, jak pomożemy w budowie wymarzonego domu szkieletowego, ile kosztuje taka inwestycja w różnych wariantach, a także, jaką gwarancję otrzymasz od naszej firmy po jej ukończeniu. Znajdziesz tu również opis wartości dodanych naszej obsługi inwestorskiej. Jeśli zdecydujesz się na budowę domu szkieletowego przez naszą firmę, skorzystasz z nich, jak każdy dotychczasowy Klient Top Bud®. Zatem zachęcamy Cię serdecznie do zapoznania się z naszą ofertą.

czytaj

powrót do góry