Dom szkieletowy z poddaszem użytkowym 167 m2 w Otwocku (ul. Grunwaldzka)

Inwestorzy to małżeństwo wychowujące małe dzieci. Ich pragnieniem była przeprowadzka w spokojną okolicę z dobrym dojazdem do Warszawy. Takie miejsce znaleźli na obrzeżach Otwocka. Kupili w nim działkę i powierzyli nam zaprojektowanie oraz budowę swojego wymarzonego domu szkieletowego.

Projektowanie w naszym biurze architekta zajęło około półtora miesiąca. W tym czasie Inwestorzy mocno angażowali się w ten proces, dokładnie analizując i prezentując nam swoje oczekiwania wobec układu funkcjonalnego wnętrz domu, a także jego architektury zewnętrznej.

Po zakończeniu prac projektowych, nasi Klienci otrzymali od nas wypełniony wniosek o pozwolenie na budowę, który złożyli w Starostwie Powiatowym w Otwocku. Został on rozpatrzony pozytywnie i wkrótce po tym rozpoczęliśmy roboty budowlane.

Dom ma klasyczną bryłę z dachem dwuspadowym, pokrytym modną i praktyczną blachą na rąbek stojący. Do wykończenia elewacji użyliśmy tynku silikatowo-silikonwego, który świetnie się sprawdzi w zadrzewionej okolicy działki, a także odpornej termodeski ozdobnej (sosny skandynawskiej).

Wnętrza ogrzewa lub chłodzi – w zależności od pory roku – gruntowa pompa ciepła amerykańskiej firmy WaterFurnace®. Jest to bardzo oszczędna instalacja, która z jednego kW energii elektrycznej potrzebnej do jej zasilenia, wytwarza aż 4kW energii cieplnej na wyjściu. Nie ma bardziej wydajnego ogrzewania na rynku niż pompa ciepła tego typu.

Alternatywnym źródłem ogrzewania domu jest kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza przez wentylację z rekuperacją, która generuje dodatkowo aż 40-procentowe oszczędności. Czyli z każdej złotówki wydanej na ogrzewanie, nasi Klienci otrzymują aż 40 groszy zwrotu.

Ciepłą wodę użytkową zapewnia bojler elektryczny.

Dzięki energooszczędnym instalacjom zasilanym energią elektryczną, koszt całego prądu zużywanego przez gospodarstwo domowe może być łatwo skompensowany panelami fotowoltaicznymi o łącznej wydajności na poziomie około 6,4 MWh/rok. Po zainstalowaniu takich paneli, dom będzie niemal pasywny, ponieważ do opłacenia pozostaną tylko rachunki za wodę, kanalizację i wywóz śmieci.

Budowę prezentowanego domu szkieletowego zakończyliśmy po sześciu miesiącach.


Elewacja frontowa i elewacja boczna-lewa.


Elewacja boczna-prawa.


Elewacja tylna (tarasowa) i elewacja boczna-prawa.


Elewacja frontowa.

SLIDER

Technologia szkieletowa

W tym dziale zamieściliśmy pomocne informacje na temat zasad budowy domów szkieletowych, które obowiązują w naszej firmie. Dowiedz się, jak wznosimy taki dom i z jakich materiałów. Obejrzyj zdjęcia i filmy z jego budowy. Przygotowaliśmy je dla Ciebie, aby ułatwić Ci zrozumienie, skąd bierze się wytrzymałość i energooszczędność domów szkieletowych Top Bud®.

czytaj

Prezentujemy niektóre przykłady domów szkieletowych naszych Klientów, które wybudowaliśmy od 2016 roku do teraz. W sumie na swoim koncie mamy blisko 700 zrealizowanych inwestycji, a wśród nich domy parterowe, z poddaszem użytkowym, piętrem, szeregowe i w zabudowie bliźniaczej. Wybudowaliśmy też dwa nadmorskie pensjonaty, biurowiec dla firmy, przedszkole i placówkę medyczną pod nadzorem warszawskiego konserwatora zabytków. Starsze realizacje chętnie zaprezentujemy Ci podczas spotkania w siedzibie naszej firmy.

czytaj

JAK PRACUJEMY

W tym dziale znajdziesz odpowiedzi na pytania o nasz zakres obsługi Klientów przed budową domu szkieletowego, w jej trakcie, i po zakończeniu. Dzięki nim dowiesz się, jak krok po kroku zrealizujemy Twoją inwestycję i jak będziesz uczestniczyć w tym procesie.

czytaj

AKTUALNOŚCI

Bądź na czasie z najważniejszymi wydarzeniami w naszej firmie. Zachęcamy Cię do śledzenia kolejnych realizacji domów naszych Klientów, ciekawych artykułów o technologii szkieletowej oraz materiałach budowlanych, projektach architektonicznych, systemach grzewczych, wentylacyjnych, itd. Treści, które publikujemy w naszych Aktualnościach uzupełniamy licznymi zdjęciami i filmami, które urozmaicą Ci czas zapoznawania się z naszym wykonawstwem domów szkieletowych.

czytaj

DLA INWESTORA

Dlaczego warto zdecydować się na dom szkieletowy? Jakie są jego zalety mieszkaniowe i korzyści finansowe? Ponadto, na jak długo wystarczy taki dom i ile kosztuje jego eksploatacja? Takie i podobne zagadnienia, wyjaśniamy dla Ciebie w tym dziale naszego serwisu.

czytaj

DOMY ENERGOOSZCZĘDNE

Tutaj zebraliśmy dla Ciebie informacje, które warto znać rozważając budowę domu w technologii szkieletowej-drewnianej przez naszą firmę. Dzięki nim dowiesz się więcej o korzyściach takiej inwestycji. Wiedza, którą się z Tobą dzielimy, jest efektem naszego, blisko 30-letniego doświadczenia w projektowaniu i budowie domów w tej technologii.

czytaj

O NAS

Tutaj znajdziesz przydatne informacje o naszej firmie – jej historii, zapleczu technicznym, pracownikach, szkoleniach, działalności pozakomercyjnej, itd. Jeśli zastanawiasz się nad powierzeniem budowy Twojego wymarzonego domu szkieletowego naszej firmie, dowiedz się kim jesteśmy.

czytaj

OFERTA

Dowiedz się, jak pomożemy w budowie wymarzonego domu szkieletowego, ile kosztuje taka inwestycja w różnych wariantach, a także, jaką gwarancję otrzymasz od naszej firmy po jej ukończeniu. Znajdziesz tu również opis wartości dodanych naszej obsługi inwestorskiej. Jeśli zdecydujesz się na budowę domu szkieletowego przez naszą firmę, skorzystasz z nich, jak każdy dotychczasowy Klient Top Bud®. Zatem zachęcamy Cię serdecznie do zapoznania się z naszą ofertą.

czytaj

powrót do góry