Dom szkieletowy-parterowy 140 m2 w Otwocku (ul. Górna)

Jest własnością starszego małżeństwa, które postanowiło wyprowadzić się z niefunkcjonalnego i kosztownego w ogrzewaniu dwupiętrowego domu murowanego z lat 80-tych, znajdującego się na ulicy obok. Zgodnie z ich życzeniem, nowy dom miał być parterowy, bezobsługowy i tani w ogrzewaniu.

Zaprojektował go od A do Z nasz firmowy architekt Stanisław Arciuch. Wnętrze składa się z dużego salonu, kuchni, dwóch sypialni, garderoby, dwóch łazienek z WC, pralni, pomieszczenia gospodarczego oraz garażu na jeden samochód.

Inwestorzy przez całe życie musieli ogrzewać swój stary dom piecem węglowym. Było to dla nich bardzo uciążliwym zajęciem, więc podczas wyboru ogrzewania do swojego nowego domu zrezygnowali z nawet kominka. Finalnie realizuje je gruntowa pompa ciepła amerykańskiej firmy WaterFurnace®, która wytwarza w zimie tanie ciepło do wnętrz, zaś w lecie chłód.

System ten jest całkowicie bezobsługowy. Raz zadaną przez właścicieli temperaturę wnętrz, podtrzymuje przez okrągły roku. Ogrzewanie prezentowanego domu taką pompą generuje koszt na poziomie tylko około 1200 złotych za sześć miesięcy zimowych.

Wymianę powietrza z wnętrz realizuje wymuszona wentylacja z rekuperatorem fińskiej firmy Vallox o ponad 90-procentowej sprawności odzysku ciepła.

Budowa domu zajęła nam pięć miesięcy.


Elewacja boczna-lewa i elewacja frontowa.


Elewacja frontowa i elewacja boczna-prawa.


Elewacja tylna z tarasem.

SLIDER

Technologia szkieletowa

W tym dziale zamieściliśmy pomocne informacje na temat zasad budowy domów szkieletowych, które obowiązują w naszej firmie. Dowiedz się, jak wznosimy taki dom i z jakich materiałów. Obejrzyj zdjęcia i filmy z jego budowy. Przygotowaliśmy je dla Ciebie, aby ułatwić Ci zrozumienie, skąd bierze się wytrzymałość i energooszczędność domów szkieletowych Top Bud®.

czytaj

Prezentujemy niektóre przykłady domów szkieletowych naszych Klientów, które wybudowaliśmy od 2016 roku do teraz. W sumie na swoim koncie mamy blisko 700 zrealizowanych inwestycji, a wśród nich domy parterowe, z poddaszem użytkowym, piętrem, szeregowe i w zabudowie bliźniaczej. Wybudowaliśmy też dwa nadmorskie pensjonaty, biurowiec dla firmy, przedszkole i placówkę medyczną pod nadzorem warszawskiego konserwatora zabytków. Starsze realizacje chętnie zaprezentujemy Ci podczas spotkania w siedzibie naszej firmy.

czytaj

JAK PRACUJEMY

W tym dziale znajdziesz odpowiedzi na pytania o nasz zakres obsługi Klientów przed budową domu szkieletowego, w jej trakcie, i po zakończeniu. Dzięki nim dowiesz się, jak krok po kroku zrealizujemy Twoją inwestycję i jak będziesz uczestniczyć w tym procesie.

czytaj

AKTUALNOŚCI

Bądź na czasie z najważniejszymi wydarzeniami w naszej firmie. Zachęcamy Cię do śledzenia kolejnych realizacji domów naszych Klientów, ciekawych artykułów o technologii szkieletowej oraz materiałach budowlanych, projektach architektonicznych, systemach grzewczych, wentylacyjnych, itd. Treści, które publikujemy w naszych Aktualnościach uzupełniamy licznymi zdjęciami i filmami, które urozmaicą Ci czas zapoznawania się z naszym wykonawstwem domów szkieletowych.

czytaj

DLA INWESTORA

Dlaczego warto zdecydować się na dom szkieletowy? Jakie są jego zalety mieszkaniowe i korzyści finansowe? Ponadto, na jak długo wystarczy taki dom i ile kosztuje jego eksploatacja? Takie i podobne zagadnienia, wyjaśniamy dla Ciebie w tym dziale naszego serwisu.

czytaj

DOMY ENERGOOSZCZĘDNE

Tutaj zebraliśmy dla Ciebie informacje, które warto znać rozważając budowę domu w technologii szkieletowej-drewnianej przez naszą firmę. Dzięki nim dowiesz się więcej o korzyściach takiej inwestycji. Wiedza, którą się z Tobą dzielimy, jest efektem naszego, blisko 30-letniego doświadczenia w projektowaniu i budowie domów w tej technologii.

czytaj

O NAS

Tutaj znajdziesz przydatne informacje o naszej firmie – jej historii, zapleczu technicznym, pracownikach, szkoleniach, działalności pozakomercyjnej, itd. Jeśli zastanawiasz się nad powierzeniem budowy Twojego wymarzonego domu szkieletowego naszej firmie, dowiedz się kim jesteśmy.

czytaj

OFERTA

Dowiedz się, jak pomożemy w budowie wymarzonego domu szkieletowego, ile kosztuje taka inwestycja w różnych wariantach, a także, jaką gwarancję otrzymasz od naszej firmy po jej ukończeniu. Znajdziesz tu również opis wartości dodanych naszej obsługi inwestorskiej. Jeśli zdecydujesz się na budowę domu szkieletowego przez naszą firmę, skorzystasz z nich, jak każdy dotychczasowy Klient Top Bud®. Zatem zachęcamy Cię serdecznie do zapoznania się z naszą ofertą.

czytaj

powrót do góry